Skocz do zawartości
IGNORED

Alternatywa dla NAD C388


Psychotrop
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Drodzy forumowicze

Mam KEF Q950 i tymczasowo Onkyo TX-8270 (pójdzie do sprzedania)

Z końcem roku będę zmieniał na wzmacniacz.

Słuchałem u Chłpaków z S4Home Camgridge Audio CX80 i NAD C368.

CX80 dla moich uszu z moimi kolumnami grał w dolnych rejestrach strasznie jakoś tak ... buczącą, kluchowato, nie wiem jak to określić, może ciepło. Nie był oto złe granie, ale nie w moim guście.

Potem podpięliśmy NAD C368. Ta skrzynka mnie zauroczyła. Dużo bardziej przejrzyście, perkusja krótka i treściwa, tak jak lewy prosty na walce bokserskiej.

Bardzo mi się podoba i to jest mój typ. Znaczy chcę C388, bo większy zapas mocy.

 

Jako, że czasu jeszcze mam, to chciałbym posłuchać jeszcze jakiś innych wzmacniaczy. Zbliżonych brzmieniowo do tego NADa.

I teraz pytanie, macie jakieś alternatywy podobnie brzmiące, podobnie kontrolujące bas i z podobną potęgą dźwięku w przedziale cenowym powiedzmy do 5500-8000 PLN?

Warunek, sprzęt musi być nowy.

P.s.

NAD ma sporą zaletę: możliwości wpięcia MDC HDMI i BluOS. Zależy mi na Strumieniowcu (mogę dokupić osobno, ale fajnie jak będzie w jednej skrzynce), a HDMI to przydatny dodatek dla mnie, ale nie niezbędny.

 

Pozdrawiam serdecznie

Grzesiek

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Psychotrop napisał:

Potem podpięliśmy NAD C368. Ta skrzynka mnie zauroczyła. Dużo bardziej przejrzyście, perkusja krótka i treściwa, tak jak lewy prosty na walce bokserskiej.

Bardzo mi się podoba i to jest mój typ. Znaczy chcę C388, bo większy zapas mocy.

A jeszcze lepszym rozwiązaniem niż zakup C388 będzie NAD C368 + NAD C268. Dzielonka ma większy zapas prądowy, bo łącząc oba urządzenia - jeden kanał napędza C368, a drugi końcowka mocy C268 (specjalnie stworzona pod ten wzmacniacz). Moc wzrasta, a zestaw pracuje wtedy w tkz. trybie bridge. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maraudio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Psychotrop napisał:

I teraz pytanie, macie jakieś alternatywy podobnie brzmiące, podobnie kontrolujące bas i z podobną potęgą dźwięku w przedziale cenowym powiedzmy do 5500-8000 PLN?

Przyjrzyj się marce Primare

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

jeśli stawiasz przede wszystkim na jakość dźwięku, koniecznie posłuchaj Primare I15 Prism. To świetny brzmieniowo wzmacniacz, dodatkowo wyposażony w bardzo dobrą funkcjonalność sieciową, platformę Prism. Jeśli natomiast możemy wyrzucić poza wzmacniacz odtwarzacz sieciowy, koniecznie posłuchaj Advance Acoustics X-i125, Cambridge Audio 851A, koniecznie Roksan Kandy K3, może Naim, koniecznie hybrydowe wzmacniacze Vincent.

Zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania. Poza wyżej wymienionymi urządzeniami, w naszym salonie znajdziesz dziesiątki urządzeń, które w komfortowych warunkach możesz odsłuchać, porównać. Oczywiście dla forumowicza gwarancja najlepszej ceny, jest także możliwość wypożyczenia urządzeń do testów.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Maraudio napisał:

A jeszcze lepszym rozwiązaniem niż zakup C388 będzie NAD C368 + NAD C268. Dzielonka ma większy zapas prądowy, bo łącząc oba urządzenia - jeden kanał napędza C368, a drugi końcowka mocy C268 (specjalnie stworzona pod ten wzmacniacz). Moc wzrasta, a zestaw pracuje wtedy w tkz. trybie bridge. 

podpisuję się rękami i nogami ? Jest duża różnica na korzyść dzielonego systemu. Warto porównać. Charakter dźwięku pozotaje taki sam.

Zapraszamy na testu do nas ? 

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie tylko, czy dzielony Nad będzie miał "więcej prądu" niż na przykład Hegel H90? Kiedyś byłem zagorzałem fanem modelu H80. A wersja H90 wydaje się być "poprawiona"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za propozycje.

Reasumując:

1. Dzielonka NAD, to to samo, ale o większej wydajności, warto się zainteresować, ale odsłuch już zbędny (ok 7k PLN).

2. Do posłuchania Primare, AA, Roksan (Kolega ma, więc do ogarnięcia), jakiś model Vincenta, CA (mam nadzieję, że gra inaczej niż CX80), NAD C375 (finansowo wszystkie się mieszczą w budżecie).

Nie ukrywam, że Primare i AA są śliczne, zwłaszcza AA ?

Nic to, muszę poszukać w Krakowie i okolicach salonów, które będą miały te sprzęty na stanie + KEF Q950.

 

3. Co powiecie państwo na np Streamer+przedwzmacniacz NAD C658 i 2xC268? (koszt ok 14k PLN)

Tyle, że nie wiem, czy tutaj w tym pułapie cenowym, nie warto by było już rozglądnąć się za czymś innym, ale to takie gdybanie, bo i tak poza moim budżetem.

Budżetem jakim będę  dysponował na wzmacniacz i streamer to maksymalnie 10k PLN i ani złotówki więcej.

Liczyłem ok 2k PLN na moduł MDC BluOS, lub Node 2i, resztę na wzmacniacz.

 

Jeszcze raz dziękuję za propozycje i gdyby komuś jeszcze się jakiś sprzęt o podobnym brzmieniu do NAD C368 skojarzył/przypomniał, to proszę o informację.

 

Pozdrawiam serdecznie i w zasadzie to już miłego weekendu mogę życzyć wszystkim forumowiczom!

 

p.s.

Hegla słyszałem i jakoś mi nie podchodzi.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Psychotrop
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posłuchaj Naim Atom. To niby tylko 40W ale na moich kolumnach Atom rozłożył na łopatki Nada 388. Niesamowicie energetyczny dźwięk. No i Atom to bardzo dopracowane all in one. Zapominasz o uzupełnianiu sprzętu i zaczynasz słuchać muzyki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budżet 10 tys. zł. daje Ci ogromne możliwości wyboru. Wpadnij do nas na odsłuchy, mamy wszystko, możesz u nas także urządzenie wypożyczyć. 

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Psychotrop napisał:

Jeszcze raz dziękuję za propozycje i gdyby komuś jeszcze się jakiś sprzęt o podobnym brzmieniu do NAD C368 skojarzył/przypomniał, to proszę o informację.

Ja mam tylko małe pytanko - na jakim poziomie siły głosu słuchałeś? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Tonnii99 napisał:

Pytanie tylko, czy dzielony Nad będzie miał "więcej prądu" niż na przykład Hegel H90? Kiedyś byłem zagorzałem fanem modelu H80. A wersja H90 wydaje się być "poprawiona"

wpadnij do nas z kolumnami, to sam ocenisz. Ewentualnie można wypożyczyć wzmacniacze do domu na testy.

Zapraszam

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Bogusław_59825 napisał:

Ja mam tylko małe pytanko - na jakim poziomie siły głosu słuchałeś? 

Od cichego poziomu (taki, który pozwala słuchać i nie obudzić śpiącego w pokoju obok dziecka) po bardzo głośny (kilka/kilkanaście kliknięć na pilocie brakowało do maksimum)

7 godzin temu, jazzuita napisał:

Posłuchaj Naim Atom. To niby tylko 40W ale na moich kolumnach Atom rozłożył na łopatki Nada 388. Niesamowicie energetyczny dźwięk. No i Atom to bardzo dopracowane all in one. Zapominasz o uzupełnianiu sprzętu i zaczynasz słuchać muzyki.

Fajne urządzonko. Skoro tak twierdzisz, to dodam do listy.

7 godzin temu, Q21 napisał:

Budżet 10 tys. zł. daje Ci ogromne możliwości wyboru. Wpadnij do nas na odsłuchy, mamy wszystko, możesz u nas także urządzenie wypożyczyć. 

Jeśli któryś z Was przyjedzie do Krakowa, odprowadzi do przedszkola i potem odbierze moją córeczkę, to z chęcią ?

A tak serio, niestety nie mam możliwości wybrać się do Łodzi ani w tygodniu, ani w sobotę na cały dzień?

 

5 godzin temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

wpadnij do nas z kolumnami, to sam ocenisz. Ewentualnie można wypożyczyć wzmacniacze do domu na testy.

Zapraszam

O Heglu pisał kolega Tonnii99, który chyba nie jest zainteresowany kupnem ?

 

P.s.

Ważna rzecz, wzmacniacz musi mieć DAC z dwoma optykami do podpięcia TV i konsoli.

Także z powyższych propozycji przeglądnę jeszcze "tylne panele" i sprawdzę jak tam ze złączami sprawa wygląda.

 

Pozdrawiam serdecznie poimprezowo ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Psychotrop napisał:

Od cichego poziomu (taki, który pozwala słuchać i nie obudzić śpiącego w pokoju obok dziecka) po bardzo głośny (kilka/kilkanaście kliknięć na pilocie brakowało do maksimum)

Jesli mówisz że było ok? to, tak musi być. Ja cofnąłem sie do mojego testu 368 i ....nie byłem zadowolony z grana na niskim poziomie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Bogusław_59825
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Psychotrop napisał:

Ważna rzecz, wzmacniacz musi mieć DAC z dwoma optykami do podpięcia TV i konsoli.

U nas jeszcze będzie alternatywa w postaci Rotela RA-1572 Brzmienie żywsze, szybsze od Nada, krótszy bas. 

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, jazzuita napisał:

Posłuchaj Naim Atom. To niby tylko 40W ale na moich kolumnach Atom rozłożył na łopatki Nada 388. Niesamowicie energetyczny dźwięk. No i Atom to bardzo dopracowane all in one. Zapominasz o uzupełnianiu sprzętu i zaczynasz słuchać muzyki.

Według testu z "Audio" Nad C 388 wyzionął:

Moc znamionowa (1% THD+N, 1 kHz) [W] 8 Ω, 2x 178

Moc znamionowa (1% THD+N, 1 kHz) [W] 4 Ω, 2x 199

 

Więc przepraszam Cię, ale jak to możliwe że mały Naim 40 W robi co chce z głośnikami?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Tonnii99 napisał:

Więc przepraszam Cię, ale jak to możliwe że mały Naim 40 W robi co chce z głośnikami?

a ja powiem tak: moc nie gra i jest wystarczająca dla obu urządzeń. Potwierdzam Atom to świetne urządzenie i nie patrz na gabaryty i moc, tylko posłuchaj. Można się zdziwić. Tak samo sceptycznie podchodziłem do nowego Nada M10, a tak wysterował wielkie Elac FS249.3, że kopara nam opadła w sali odsłuchowej. To jest XXI wiek. Tym śmieszniej, że Piszę to też jako fan 40-kilogramowych wzmacniaczy w klasie A jak Pass Labs ? 

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

a ja powiem tak: moc nie gra (...)

Nie zgodzę się.

MOC GRA.

Fizyki nie obejdziesz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

Tak samo sceptycznie podchodziłem do nowego

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

THF Poznań ->

Tylko według nowego numeru "Audio" (znowu:) 

To ten Nadzik ma: 

2x153 W - 8 ohm

2x297 W - 4 ohm

Hehe... Mimo że jest wielkości Naima. Nie słuchałem tego pierwszego, ale według "papieru" to trochę się różnią.

Pomimo, że nie jestem zwolennikiem cyferek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, rochu napisał:

Nie zgodzę się.

MOC GRA.

Fizyki nie obejdziesz.

dziś jest taki bałagan i naciąganie parametrów, że na tej podstawie to napisałem. 

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

dziś jest taki bałagan i naciąganie parametrów, że na tej podstawie to napisałem. 

A jakie parametry podajesz swoim klientom?

Czy te "naciągane" czy może mierzysz sprzęt we własnym zakresie?

Nie motaj proszę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, rochu napisał:

A jakie parametry podajesz swoim klientom?

Czy te "naciągane" czy może mierzysz sprzęt we własnym zakresie?

Nie motaj proszę.

parametry są na stronie producenta. Ja zawsze mówię, żeby słuchać, a nie kupować po parametrach. Po parametrach to takiego Moona czy Naima nikt by nie kupił ? Kina domowe za to same by się sprzedawały ? 

 

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

parametry są na stronie producenta. Ja zawsze mówię, żeby słuchać, a nie kupować po parametrach. Po parametrach to takiego Moona czy Naima nikt by nie kupił ? Kina domowe za to same by się sprzedawały ? 

 

Czyli jak rozumiem, wg ciebie żadne parametry nie mają znaczenia?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, rochu napisał:

Czyli jak rozumiem, wg ciebie żadne parametry nie mają znaczenia?

mają, ale jak są wiarygodne, a nie z katalogu. Piszemy o mocach, to podałem przykład. Co z tego, że taki Moon ma 40W/kanał jak gra jak 4 razy mocniejsza Yamaha...

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

mają, ale jak są wiarygodne, a nie z katalogu.

A kiedy są wiarygodne.

Mierzysz we własnym zakresie?

Masz jakieś tajne dane od producenta, które nie są publikowane w katalogach?

12 minut temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

Co z tego, że taki Moon ma 40W/kanał jak gra jak 4 razy mocniejsza Yamaha...

Nie gra.

Moona co prawda znam słabo, za to kilka Naimów miałem przez kilka lat.

I wiem, że bzdurą są tzw. "naimowskie waty".

Nie grają ze wszystkim.

Lubią łatwe do wysterowania kolumny o łagodnym przebiegu impedancji, o niezłej (jak na dzisiejsze czasy) skuteczności i najlepiej 8 ohm. Przy zachowaniu tych wymagań dają poczucie (tylko poczucie) sporej dynamiki i mocy, trzymają tempo i zapewniają czysty przekaz.

Z resztą sam Julius Vereker w kilku wywiadach publicznie dziwił się dlaczego ludzie kupują jego wzmacniacze. Ale skoro byli chętni do kupna to je produkował.

Myślę, że z Moon jest podobnie.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez rochu

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, rochu napisał:

A kiedy są wiarygodne.

Mierzysz we własnym zakresie?

Masz jakieś tajne dane od producenta, które nie są publikowane w katalogach?

napisałem co myślę o tym. Słucham i tyle. Wyraziłem swoje zdanie. Nic nie mierzę, nie mam tajnego laboratorium ? W tej branży duże znaczenie ma doświadczenie, czyli słuchanie jak największej ilości klocków i porównywanie. Oczywiście zgodzić ze mną się nie musisz ?

 

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I się nie zgadzam.

Nie zgadzam się z każdym branżystą na tym forum, który pisze w wątkach merytorycznych.

Branża powinna pisywać jedynie w wątkach sponsorowanych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, rochu napisał:

I się nie zgadzam.

Nie zgadzam się z każdym branżystą na tym forum, który pisze w wątkach merytorycznych.

Branża powinna pisywać jedynie w wątkach sponsorowanych.

Ok. kupuj po parametrach. ja będę robił po swojemu. Idę słuchać muzyki. Do widzenia ? 

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

mają, ale jak są wiarygodne, a nie z katalogu. Piszemy o mocach, to podałem przykład. Co z tego, że taki Moon ma 40W/kanał jak gra jak 4 razy mocniejsza Yamaha...

prawde o mocy klocka mowi tyllko pobor mocy - sprzet nawet w klasie D nie odda wiecej mocy niz moze pobrac

jesli ktos jak np denon mowi mi ze jego deonon dra 800h (klasa AB) ma 100w na kanal w 8ohm czyli przy mniejszej impendajci jeszcze wiecej

a z gniazdka ciagnie maksymalnie 220W to ktos wali niezla scieme podawanie mocy nie ma zadnego sensu wystarczy podac maksymalny pobor mocy przez urzadzenie i juz mamy orientacji ile moze

 

2 godziny temu, Tonnii99 napisał:

Według testu z "Audio" Nad C 388 wyzionął:

Moc znamionowa (1% THD+N, 1 kHz) [W] 8 Ω, 2x 178

Moc znamionowa (1% THD+N, 1 kHz) [W] 4 Ω, 2x 199

 

Więc przepraszam Cię, ale jak to możliwe że mały Naim 40 W robi co chce z głośnikami?

a ile z gniazda ciagnie to cudo ? bo liczby wygladaja imponujaco  ten nad c388 ale z tylu na tabliczce pisze ze ciagnie tylko 200W

wiec nie wiem skad te liczby 2x 199 czy w 2x 178 - a moze nad wynalazl perpetum mobile

jesli to klasa D przy 200 poboru mocy to rzeczywistego power na kanal nie moze byc wiecej niz 90 W

tyle sa warte testy w Audio a potem ludzie nie dowierzaja ze taki moon gra podobnie co jego "mocarz"

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez ohmygod
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.