Skocz do zawartości
IGNORED

Alternatywa dla NAD C388


Psychotrop
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy Forumowicze i Branża

Bardzo Was proszę bez odstępstw od tematu.

Dla mnie moc nie gra.

Jednak często za większą mocą idzie większa wydajność prądowa (a to warunek konieczny to trzymania basu za pysk i nie tylko), choć i to nie jest regułą.

To, że mam 50 KM w samochodzie, czy 500 KM nie robi mi różnicy jeżdżąc po mieście (czyli nagłaśniając pokój), co innego na torze wyścigowym (jakiś koncert). Jednak moment obrotowy już ma znaczenie (można porównać do wydajności prądowej, tak mi się wydaje), to już inna bajka.

A często jest tak, że dużych mocy nie osiągnie się bez wydajności prądowej, stąd przekonanie, że mocniejszy znaczy lepszy (bo właśnie ma wydajność).

Faktyczna moc wzmacniacza jaką "produkuje" podczas normalnego słuchania to przedział od poniżej Wata, do maks kilku.

Więc dywagacje co do mocy są po części pochodną wydajności. I tak też kieruję się ja, w swoich poszukiwania.

Ale tak jak pisałem, to nie jest regułą i taki NAIM Atom faktycznie może zjeść na śniadanie inne mocne wzmacniacze.

Ostatnie porównanie:

Wpakujcie sobie Państwo silnik o mocy 200KM np z motocykla do samochodu ważącego 2 tony. Tam moc jest uzyskiwana po przez wysokie obroty (moc=moment*obroty). Taki silnik nie uciągnie takiego samochodu.

Z drugiej strony wpakujcie sobie do motocykla silnik 50KM (jakiś diesiel z samochodu osobowego) o potężnym momencie obrotowym. Ten silnik bez problemu rozpędzi motocykl do niebotycznych prędkości  pracując na niskich obrotach i przy niskich przełożeniach (pomijam gabaryty takiego silnika, wagę, naprężenia przy takich przeciążeniach na takim przełożeniu i wiele innych czynników).

Stąd zdaję sobie sprawę, że moc to moc, fajnie mieć, ale wydajność prądowa to jest to co tak naprawdę gra (dla mnie)

A tego niestety producenci unikają jak ognia w specyfikacjach.

 

Mam teraz Onkyo TX-8270. Moc ok 80W na kanał.

I co? i wielkie g...

Zagra głośno, ale kontroli nad niskimi to tutaj nie ma. Po ściągnięciu blachy widać jakie jest trafo, jakie są kondensatory ...

Z tego nie ma prawa wypłynąć dużo prądu w ułamku sekundy.

 

Jednak temat ten jest bardzo obszerny i chyba nie na ten wątek, bo się potem nie doszukam Waszych propozycji ?

Pozdrawiam serdecznie weekendowo

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Psychotrop
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w takim razie stąd takie wartości p.Kisiel wziął? Nudził się i wpadł na pomysł, dobra dam 2x200w?

A czy zawsze pobór z gniazda musi być odzwierciedlany w mocy wzmacniacza? Skąd taka zależność wg. Ciebie?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

w swojej krótkiej historii z audio posiadałem Nad c368 przez kilka miesięcy. Nęcony większą mocą zamieniłem na C388 na kolejne kilka. Szczerze przyznam, że były to niepotrzebnie wydane pieniądze. W zestawie z Pylonami Diamondami 28 nie dosłyszałem się różnic które by przemawiały na korzyść mocniejszego C388.

Oba urządzenia bardzo, bardzo fajne. Oczywiście cyfrowość pełną gębą- wiele złączy i przyłączy. Miałem je z kartą BluOS jako integrę streamer. 

Zalecam wlasnouszny odsłuch obydwu urządzeń, bo może tak jak i ja nie wysłuchasz różnicy na czym trochę oszczędzisz.

Co do wspomnianego Naima, to mi się osobiście to urządzenie również wizualnie bardzo podobało, ale jak podłączyłem do Pylonów to zupełnie mi to nie zagrało. Miałem na wypożyczeniu przez ponad tydzień i mimo tego ze się starałem jakoś nie uprzedzać, to dźwięk był jakiś taki pusty i płaski.

Jesli chodzi o funkcjonalność, to podobnie jak Nad, tyle ze wymiarowo dwa razy mniejszy i z wyświetlaczem o większej użyteczności/zbajerowaniu.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, rochu napisał:

I wiem, że bzdurą są tzw. "naimowskie waty". 

Wat to wat, każdy producent podaje moc znamionową dla pobudzenia przebiegiem sinusoidalnym i tutaj NAIM podaje potwierdzane w testach wartości jak każdy poważny producent. Zdolność oddawania mocy znamionowej oczywiście nie mówi nic o wydajności prądowej ani jak długo wzmacniacz jest w stanie tą moc oddawać.

8 godzin temu, rochu napisał:

MOC GRA.

Fizyki nie obejdziesz. 

Tak moc ma znaczenie niemniej w normalnych warunkach w pokoju powiedzmy 25m2 potrzebujemy pojedyncze waty i 2x40W wzmacniacz już wystarcza do mieszkania pod warunkiem że mamy kolumny o przyzwoitej skuteczności powiedzmy 86dB i więcej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, ohmygod napisał:

a ile z gniazda ciagnie to cudo ? bo liczby wygladaja imponujaco  ten nad c388 ale z tylu na tabliczce pisze ze ciagnie tylko 200

Wielu producentów wypisuje na tabliczkach znamionowych w sumie nie wiem jaki stan. Natomiast nie spotkałem żadnego poważnego wzmacniacza który nie oddawał mocy znamionowej przy pobudzeniu sinusoidalnym.

Tu masz przykład. Na tylnej ściance Pioneer'a A-70DA-K pisze 74W niemniej test w AVHUB mówi że jest to zgoła inna wartość.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, sls napisał:

Wielu producentów wypisuje na tabliczkach znamionowych w sumie nie wiem jaki stan. Natomiast nie spotkałem żadnego poważnego wzmacniacza który nie oddawał mocy znamionowej przy pobudzeniu sinusoidalnym.

Tu masz przykład. Na tylnej ściance Pioneer'a A-70DA-K pisze 74W niemniej test w AVHUB mówi że jest to zgoła inna wartość.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

czyli sugerujesz ze ten wzmak to generator mocy ?

 

Godzinę temu, sls napisał:

Wat to wat, każdy producent podaje moc znamionową dla pobudzenia przebiegiem sinusoidalnym i tutaj NAIM podaje potwierdzane w testach wartości jak każdy poważny producent. Zdolność oddawania mocy znamionowej oczywiście nie mówi nic o wydajności prądowej ani jak długo wzmacniacz jest w stanie tą moc oddawać.

Tak moc ma znaczenie niemniej w normalnych warunkach w pokoju powiedzmy 25m2 potrzebujemy pojedyncze waty i 2x40W wzmacniacz już wystarcza do mieszkania pod warunkiem że mamy kolumny o przyzwoitej skuteczności powiedzmy 86dB i więcej.

z calym szacunkiem pomiary takie jak testach sa G warte to mowia ze wzmak moze oddac nawet kilkadziesiat procent wiecej mocy NIZ POBIERA te testy to troche jak podawanie mocy PMPO t tanich zestawach kina domowego albo boomboxach - potezne wartosci ktore nic nie mowia

PRAWDE CI POWIE TYLKO POBOR PRADU MAKSYMALNY oraz w jakiej klasie robia koncowki mocy TO WSZYSTKO

wzmak ktory moze pobrac maksymalnie 74 w z gniazdka NIE MOZE CIAGLE ODDAWAC 100 wAT NA KANAL

GDYBY TAK BYLO to mielibysmy PRZELOM W ENERGETYCE pozniej okazuje ze taki wzmak niby duzo wat

ale tego basu (ktory pozera wiekszoscmo mocy bo na piszczalki to idzie moze ze 6% ) to skapo jest

i recenzent pisze ze wiec ma np twardy wojskowy dryl albo ze jest krotki albo konturowy a po prostu pradu brakuje

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Psychotrop napisał:

Koledzy Forumowicze i Branża

Bardzo Was proszę bez odstępstw od tematu.

Dla mnie moc nie gra.

Jednak często za większą mocą idzie większa wydajność prądowa (a to warunek konieczny to trzymania basu za pysk i nie tylko), choć i to nie jest regułą.

To, że mam 50 KM w samochodzie, czy 500 KM nie robi mi różnicy jeżdżąc po mieście (czyli nagłaśniając pokój), co innego na torze wyścigowym (jakiś koncert). Jednak moment obrotowy już ma znaczenie (można porównać do wydajności prądowej, tak mi się wydaje), to już inna bajka.

A często jest tak, że dużych mocy nie osiągnie się bez wydajności prądowej, stąd przekonanie, że mocniejszy znaczy lepszy (bo właśnie ma wydajność).

Faktyczna moc wzmacniacza jaką "produkuje" podczas normalnego słuchania to przedział od poniżej Wata, do maks kilku.

Więc dywagacje co do mocy są po części pochodną wydajności. I tak też kieruję się ja, w swoich poszukiwania.

Ale tak jak pisałem, to nie jest regułą i taki NAIM Atom faktycznie może zjeść na śniadanie inne mocne wzmacniacze.

Ostatnie porównanie:

Wpakujcie sobie Państwo silnik o mocy 200KM np z motocykla do samochodu ważącego 2 tony. Tam moc jest uzyskiwana po przez wysokie obroty (moc=moment*obroty). Taki silnik nie uciągnie takiego samochodu.

Z drugiej strony wpakujcie sobie do motocykla silnik 50KM (jakiś diesiel z samochodu osobowego) o potężnym momencie obrotowym. Ten silnik bez problemu rozpędzi motocykl do niebotycznych prędkości  pracując na niskich obrotach i przy niskich przełożeniach (pomijam gabaryty takiego silnika, wagę, naprężenia przy takich przeciążeniach na takim przełożeniu i wiele innych czynników).

Stąd zdaję sobie sprawę, że moc to moc, fajnie mieć, ale wydajność prądowa to jest to co tak naprawdę gra (dla mnie)

A tego niestety producenci unikają jak ognia w specyfikacjach.

 

Mam teraz Onkyo TX-8270. Moc ok 80W na kanał.

I co? i wielkie g...

Zagra głośno, ale kontroli nad niskimi to tutaj nie ma. Po ściągnięciu blachy widać jakie jest trafo, jakie są kondensatory ...

Z tego nie ma prawa wypłynąć dużo prądu w ułamku sekundy.

 

Jednak temat ten jest bardzo obszerny i chyba nie na ten wątek, bo się potem nie doszukam Waszych propozycji ?

Pozdrawiam serdecznie weekendowo

wystarczy spojrzec na maksymalny pobor mocy urzadzenia to wszystko

wzmak o dobrej wydajnosci pradowej powinien pociagnac minium 300 z gniazdka

przy mocy znamionowej rzedu 80 w na kanal

wsp testy branzowe tylko wprowadzaja w blad bo sugeruja ze slabych 200 watowych zasilaczy da sie wyciagnac power

tylko wlasnie tego graniu nie ma jest chudo i zylasto na basie go z g  bicza nie ukreci

ja mam jeszcze stara miniwieze technicsa - zasilacz 350 w z impulsowymi końcowkami mocy

kolumny niska efektywnosc rzedu 84 db trojdrozne - 70 wat na bas idzie ogolem na kazdy kanal idzie 100 w (wzmacniacz oddaje moc na kazdy glosnik)

mam tez stereo kolumny efektywnosc 89 db 2,5 drozne i wzmak ktory w pomiarach oddaje ok 150 w na kanal w 4 ohm przy 220 w poboru z gniazdka

i potego basu te male kolumienki od technicsa miazdza duze znacznie bardziej efektywne kolumny

gora jest glosniejsza ale bas wypada blado przy tej miniwiezy

to tyle co znaczy "moc" z pomiarow w testach - znaczy wielkie g

jesli dajmy na to wzmaczniacz ma pobor 160 W

i pracuje w klasie ab (powiedzmy ze efektywnosc 70% co jest dobrym wynikiem dla tej klasy)

to w 4 ohm to moze miec maksymalnie ze 40 wat tej prawdziwej ciaglej mocy

w 8 jeszcze mniej 

reszta to belkot i marketing

stad teraz wysyp slabeuszy z poborem 160 -200 watt  a ludzie zobacza w testach i mysla ze maja besie co oddaje 150 w na kanal

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez ohmygod
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlaczego tak wielu poleca klasyczne wzmacniacze NAD jak modele 356 bee albo 375

no coz wystarczy zobaczyc jaka moc urzadzenia podaje producent a producent podaje uczciwie 80 w na kanal

ale za to spojrzmy do informacji producenta i okazuje ze pobor mocy to 350 W - no to juz wiemy z czego bieze sie slynna nadowska rezerwa pradowa i wykop ....prawdziwy wydajny zasilacz i uczciwie podana moc japonscy producenci pewnie podaliby moc rzedu 200 w na kanal he he

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, ohmygod napisał:

czyli sugerujesz ze ten wzmak to generator mocy ? 

Nie, sugeruję tylko nie sugerować się danymi podawanymi na tabliczkach znamionowych wzmacniaczy bo te moce mają się nijak do mocy znamionowej. Tak po prostu jest.

Gdyby spojrzeć na rubrykę "Power consumption" (157.32W ) to można wszystko się zgadza przyjmując jakieś 2x60W na wyjściu (widać że wzmacniacz ma małe marginesy mocy i nie potrafi oddać 2x65W). 

Na AVhub jest tych testów więcej można sobie sprawdzić że nie tylko Pioneer tak a nie inaczej podaje jakąś moc jako pobór mocy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, sls napisał:

Nie, sugeruję tylko nie sugerować się danymi podawanymi na tabliczkach znamionowych wzmacniaczy bo te moce mają się nijak do mocy znamionowej. Tak po prostu jest.

Gdyby spojrzeć na rubrykę "Power consumption" (157.32W ) to można wszystko się zgadza przyjmując jakieś 2x60W na wyjściu (widać że wzmacniacz ma małe marginesy mocy i nie potrafi oddać 2x65W). 

Na AVhub jest tych testów więcej można sobie sprawdzić że nie tylko Pioneer tak a nie inaczej podaje jakąś moc jako pobór mocy.

oddawana moc ciagla nie moze byc wieksza niz pobor mocy na boga !!!!!!

a tylko MOC CIAGLA MA ZNACZENIE a nie krotkotrwala czy inne

dlatego dla wzmacniaczy w klasie ab - nalezy mniej wiecej podzielic pobor mocy na 4 i macy realna moc ciagla na na kanal

sprawnosc wiekszosci wzmakow w klasie ab to ok 50% i tu NAD w odniesieniu do modelu 356 podaje dane uczciwie

o prawdziwej mocy i jego wydajnosci pradowej  urzadzenia swiadczy tylko pobor mocy

i nic tu nie wyczarujesz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, ohmygod napisał:

dlaczego tak wielu poleca klasyczne wzmacniacze NAD jak modele 356 bee albo 375

no coz wystarczy zobaczyc jaka moc urzadzenia podaje producent a producent podaje uczciwie 80 w na kanal

ale za to spojrzmy do informacji producenta i okazuje ze pobor mocy to 350 W - no to juz wiemy z czego bieze sie slynna nadowska rezerwa pradowa i wykop ....prawdziwy wydajny zasilacz i uczciwie podana moc japonscy producenci pewnie podaliby moc rzedu 200 w na kanal he he

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Dorabiasz jakąś teorie tylko nie wiadomo po co. Z punktu widzenia użytkownika ważne jest czy wzmacniacz daje co najmniej moc znamionową i każdy poważny  wzmacniacz ją oddaje nie ważne czy japoński, amerykański czy europejski.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlatego uzytkownikom wiekszosci popularnych wzmakow - o poborze ok 200 w zawsze czegosc brakuje na basie

a to mocy a to zejscia a to kontroli a to wypelnienia wynika to ze SLABOWITYCH ZASILACZY

co z tego ze producent da 2 pary tranzystorow na kanal skoro zasilacz slabiutki z czego one maja prad brac ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, ohmygod napisał:

oddawana moc ciagla nie moze byc wieksza niz pobor mocy na boga !!!!!! 

a tylko MOC CIAGLA MA ZNACZENIE a nie krotkotrwala czy inne

dlatego dla wzmacniaczy w klasie ab - nalezy mniej wiecej podzielic pobor mocy na 4 i macy realna moc ciagla na na kanal

sprawnosc wiekszosci wzmakow w klasie ab to ok 50% i tu NAD w odniesieniu do modelu 356 podaje dane uczciwie

o prawdziwej mocy i jego wydajnosci pradowej  urzadzenia swiadczy tylko pobor mocy

i nic tu nie wyczarujesz

"At rated output" pobór wyniósł 157.2 dla tego Pionerr'a przy mocy na wyjściu ~120-130W. Dla klasy D może być. Więc czego Boga przywołujesz. Tu jest mowa o ciągłej mocy przy pobudzeniu sinusoidalnym.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, sls napisał:

Dorabiasz jakąś teorie tylko nie wiadomo po co. Z punktu widzenia użytkownika ważne jest czy wzmacniacz daje co najmniej moc znamionową i każdy poważny  wzmacniacz ją oddaje nie ważne czy japoński, amerykański czy europejski.

bo niektorzy z tego co widze wieza ze wzmak moze oddac wiecej mocy niz pobierze (bo tak w tescie podali) szlak mnie zalewa i jeszcze dyskutuja - jesli testy tak podaja moc szkoda czasu na czytanie

 

1 minutę temu, sls napisał:

"At rated output" pobór wyniósł 157.2 dla tego Pionerr'a przy mocy na wyjściu ~120-130W. Dla klasy D może być. Więc czego Boga przywołujesz. Tu jest mowa o ciągłej mocy przy pobudzeniu sinusoidalnym.

czyli wzmaki pioniera powinny robic w elektrowniach zamiast turbin siemensa

NIE MAJA ZADNEGO ZNACZENIA TAKIE POMIARY - liczy JAKI MAKSYMALNY POBOR Z GNIAZDKA I KLASA KONCOWEK MOCY

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe NADy to klasa D i tu sie nie sprawdzisz ile? NAD 375 do 8,30h na potencjometrze bierze stałe 67W bo do tego miejsca pracuje w A klasie. Max pobór jaki widziałem u niego, to było prawie 600W potencjometr na h 15,30-16,00 i zależne od muzyki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, ohmygod napisał:

bo niektorzy z tego co widze wieza ze wzmak moze oddac wiecej mocy niz pobierze (bo tak w tescie podali) szlak mnie zalewa i jeszcze dyskutuja - jesli testy tak podaja moc szkoda czasu na czytanie

 

czyli wzmaki pioniera powinny robic w elektrowniach zamiast turbin siemensa

NIE MAJA ZADNEGO ZNACZENIA TAKIE POMIARY - liczy JAKI MAKSYMALNY POBOR Z GNIAZDKA I KLASA KONCOWEK MOCY

 

Nie wiem, tak trudno zrozumieć że moce podawane na tabliczkach znamionowych wzmacniaczy nie odnoszą się do mocy znamionowej na wyjściu?

Dla klasy D gdzie sprawność wynosi do 90% oddanie 120-130W przy pobraniu 157 ciągle jest sensowną wartością a że się ma nijak do 74W to nic. Wzmacniacz ciągle spełnia podaną specyfikację jeżeli chodzi o moc na wyjściu.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Bogusław_59825 napisał:

Nowe NADy to klasa D i tu sie nie sprawdzisz ile? NAD 375 do 8,30h na potencjometrze bierze stałe 67W bo do tego miejsca pracuje w A klasie. Max pobór jaki widziałem u niego, to było prawie 600W potencjometr na h 15,30-16,00 i zależne od muzyki.

no i sam odpowiedziales ile trzeba pociagnac z gniazdka w klasie ab zeby uzyskac duza moc na wyjsciu ....... 600W

nad 368 podaje firmowo ze maksymalny pobor mocy to 200w nad podaje moc na poziomie 80 w kanal co w klasie D

jest uczciwe ja w to wierze a jesli sprawnosc hypexow jest duza to moze byc nawet troche wiecej niz 80 w na kanala (prawdziwych watow)

dlatego mowie - jesli zalezy nam na dobrym graniu i dobrym basie - TRZEBA PATRZEC JAK KLASA KONCOWEK I jaki pobor mocy

jeslli to jest 200 W a producent podaje ze klasie ab jest 75 w na kanal to sa to bardzo "slabe waty - takie z ciezka anemia)

10 minut temu, sls napisał:

Nie wiem, tak trudno zrozumieć że moce podawane na tabliczkach znamionowych wzmacniaczy nie odnoszą się do mocy znamionowej na wyjściu?

Dla klasy D gdzie sprawność wynosi do 90% oddanie 120-130W przy pobraniu 157 ciągle jest sensowną wartością a że się ma nijak do 74W to nic. Wzmacniacz ciągle spełnia podaną specyfikację jeżeli chodzi o moc na wyjściu.

 

jesli pobiera 157 a oddaje 120-130 czyli jakies 65 na kanal to ja sie zgadzam ze to moze byc prawda w klasie D oczywiscie

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Tonnii99 napisał:

Według testu z "Audio" Nad C 388 wyzionął:

Moc znamionowa (1% THD+N, 1 kHz) [W] 8 Ω, 2x 178

Moc znamionowa (1% THD+N, 1 kHz) [W] 4 Ω, 2x 199

 

Więc przepraszam Cię, ale jak to możliwe że mały Naim 40 W robi co chce z głośnikami?

Proponuję porównać przez posłuchanie obu urządzeń, a nie porównanie danych technicznych. Byc moze Nad zagra głośniej dzięki większej mocy, ale przy normalnym słuchaniu dla mnie Naim był bezdyskusyjnie lepszy.

Padl tez przykład Moona. To faktycznie podobna historia. W trakcie poszukiwań słuchałem 50W Moona 240i. Był bardzo dobry, lepszy od kilku znacznie mocniejszych wzmacniaczy, które testowałem. Ostatecznie bardziej od Moona spodobał mi sie Naim, ale obydwa urządzenia pokazują, ze nie warto sie sugerować mocą na papierze, ale trzeba słuchać. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, jazzuita napisał:

Ostatecznie bardziej od Moona spodobał mi sie Naim, ale obydwa urządzenia pokazują, ze nie warto sie sugerować mocą na papierze, ale trzeba słuchać. 

To nie tak, moc jest ważna ale to nie znaczy że trzeba kupować wzmacniacz 2x200W.

Tu masz przykład kalkulatora pomagającego dobrać moc wzmacniacza do pomieszczenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Generalnie do ok 20m2 40-100W to jest maks co potrzeba. Kupowanie 200-300W pieców zwłaszcza w klasie A i AB jest mocno nieekonomiczne. Taki wzmacniacz potrzebuje i 100W mocy na początku przy 1W na wyjściu. Podczas gdy wzmacniacz 2x70W w klasie AB zużywa w tych samych warunkach 30-35W mocy. W klasie D końcówka mocy np. 2x350W/4om pobiera powiedzmy 20W (przy 2x1W na wyjściu) wiec można sobie spokojnie pozwalać na większe moce niemniej też nie ma takiej potrzeby bo klasa D dużo lepiej radzi sobie z wysterowaniem kolumn. Podłogowe kolumny można wysterować np. 2x20W wzmacniaczem w klasie D i będzie to już grało poprawnie jeżeli chodzi o kontrolę basu.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sls
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 22.06.2019 o 20:09, ohmygod napisał:

PRAWDE CI POWIE TYLKO POBOR PRADU MAKSYMALNY oraz w jakiej klasie robia koncowki mocy TO WSZYSTKO

wzmak ktory moze pobrac maksymalnie 74 w z gniazdka NIE MOZE CIAGLE ODDAWAC 100 wAT NA KANAL

No to dlaczego producenci twierdzą inaczej? Zmowa? Czy potraktowanie tematu po macoszemu? A może faktycznie doskonale zdają sobie sprawę, że cyfry są zupełnie nie potrzebne do niczego.

A co do "spec-watów" od Naima i innych. Co za głupi MIT się utarł z tymi "pewnymi" watami. Qurła!

W dniu 23.06.2019 o 08:50, sls napisał:

To nie tak, moc jest ważna ale to nie znaczy że trzeba kupować wzmacniacz 2x200W.

Często waty idą w cenie. Dla producentów nie jest skomplikowane aby podnieść te wartości.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Tonnii99 napisał:

No to dlaczego producenci twierdzą inaczej? Zmowa? Czy potraktowanie tematu po macoszemu? A może faktycznie doskonale zdają sobie sprawę, że cyfry są zupełnie nie potrzebne do niczego.

A co do "spec-watów" od Naima i innych. Co za głupi MIT się utarł z tymi "pewnymi" watami. Qurła!

Często waty idą w cenie. Dla producentów nie jest skomplikowane aby podnieść te wartości.

podaja duzo watow bo to sie sprzedaje

nie wazne jak te waty sa mierzone jak dlugo moga byc oddawane przy jakiej impendacji i jakich znieksztalceniach

waty jednak graja wystarczy posluchac wydajny wzmacniacz i niewydajny

 

14 minut temu, Tonnii99 napisał:

No to dlaczego producenci twierdzą inaczej? Zmowa? Czy potraktowanie tematu po macoszemu? A może faktycznie doskonale zdają sobie sprawę, że cyfry są zupełnie nie potrzebne do niczego.

A co do "spec-watów" od Naima i innych. Co za głupi MIT się utarł z tymi "pewnymi" watami. Qurła!

Często waty idą w cenie. Dla producentów nie jest skomplikowane aby podnieść te wartości.

na pewno warto kupic wzmaczniac z wydajnym zasilaczem czyli takim co ciagnie z gniazdka minium 300 W w klasie AB

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, ohmygod napisał:

podaja duzo watow bo to sie sprzedaje

nie wazne jak te waty sa mierzone jak dlugo moga byc oddawane przy jakiej impendacji i jakich znieksztalceniach

waty jednak graja wystarczy posluchac wydajny wzmacniacz i niewydajny

 

na pewno warto kupic wzmaczniac z wydajnym zasilaczem czyli takim co ciagnie z gniazdka minium 300 W w klasie AB

 

Jak byś swój przykład przerzucił na motoryzacje? Czy samochody też należałoby kupić powyżej 200 koni? a co z momentem i masą samochodu? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Tonnii99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Tonnii99 napisał:

Jak byś swój przykład przerzucił na motoryzacje? Czy samochody też należałoby kupić powyżej 200 koni?

jesli chcemy miec frajde z jazdy - daja ja tylko mocne samochody

nietrafiony przyklad

wystarczy sie przejechac np zwykla honda civic z podstawowym silnikiem a wersja spportowa type r

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 22.06.2019 o 14:14, Psychotrop napisał:

To, że mam 50 KM w samochodzie, czy 500 KM nie robi mi różnicy jeżdżąc po mieście

Może dla Ciebie nie, ale dla mnie tak. Wiele razy przydał mi się mocniejszy samochód. Mówię też o sytuacjach awaryjnych (wyprzedzanie-przyspieszanie) . nie liczę też sebiksów, którzy potrafią życie uprzykrzyć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Tonnii99 napisał:

Może dla Ciebie nie, ale dla mnie tak. Wiele razy przydał mi się mocniejszy samochód. Mówię też o sytuacjach awaryjnych (wyprzedzanie-przyspieszanie) . nie liczę też sebiksów, którzy potrafią życie uprzykrzyć.

ale audio nie kupujesz chyba do jazdy po miejscie bo do tego to wystarczy zywkly soundbar albo glosniki tv

jesli kupujemy DEDYKOWANE STEREO tO CHYBA DLATEGO ZE MAMY OKRESLONE OCZEKIWANIA nie tylko od jakosci ale i mocy prawda ?

jesli kupuje wzmak a ten gra mi jak anemik odchudzonym basem i tak samo odchudzona srednica - to chyba jest kupa jak by nie bylo i najlepsze kolumny tej wady nie wyeliminuja

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, ohmygod napisał:

jesli chcemy miec frajde z jazdy - daja ja tylko mocne samochody

nietrafiony przyklad

wystarczy sie przejechac np zwykla honda civic z podstawowym silnikiem a wersja spportowa type r

 

znam osoby, które zadowalają się VW Polo 1.2 75 ps. Twierdzą nawet, że to dynamiczne auto. Spoko, dopóki:

-nie trzeba wyprzedzić tira na autostradzie 

Istnieje też hipoteza:

-oni tego nie robią i ślimaczą się za nim.

 

-Trudny wątek, już nie zaśmiecajmy.

Teraz, ohmygod napisał:

ale audio nie kupujesz chyba do jazdy po miejscie bo do tego to wystarczy zywkly soundbar albo glosniki tv

jesli kupujemy DEDYKOWANE STEREO tO CHYBA DLATEGO ZE MAMY OKRESLONE OCZEKIWANIA nie tylko od jakosci ale i mocy prawda ?

jesli kupuje wzmak a ten gra mi jak anemik odchudzonym basem i tak samo odchudzona srednica - to chyba jest kupa jak by nie bylo i najlepsze kolumny tej wady nie wyeliminuja

 

I tu jest widzisz kilka  problemów:.

- jeśli porównałeś kilka wzmacniaczy o tej same porze, w tym pomieszczeniu, to obiektywnie możesz stwierdzić, który z nich jest do bani, ( jesli kupuje wzmak a ten gra mi jak anemik odchudzonym basem i tak samo odchudzona srednica - to chyba jest kupa)

-ale niestety, ten wzmanciacz może nie być kupą z innymi głośnikami, bo na przykład nałożyła się dobrze charakterystyka co wytworzyło dobrą synergię.

-jest też opcja "c" - może być to badziew, który po całości nie wyszedł producentowi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 22.06.2019 o 13:12, ohmygod napisał:

prawde o mocy klocka mowi tyllko pobor mocy - sprzet nawet w klasie D nie odda wiecej mocy niz moze pobrac

jesli ktos jak np denon mowi mi ze jego deonon dra 800h (klasa AB) ma 100w na kanal w 8ohm czyli przy mniejszej impendajci jeszcze wiecej

a z gniazdka ciagnie maksymalnie 220W to ktos wali niezla scieme podawanie mocy nie ma zadnego sensu wystarczy podac maksymalny pobor mocy przez urzadzenie i juz mamy orientacji ile moze

 

a ile z gniazda ciagnie to cudo ? bo liczby wygladaja imponujaco  ten nad c388 ale z tylu na tabliczce pisze ze ciagnie tylko 200W

wiec nie wiem skad te liczby 2x 199 czy w 2x 178 - a moze nad wynalazl perpetum mobile

jesli to klasa D przy 200 poboru mocy to rzeczywistego power na kanal nie moze byc wiecej niz 90 W

tyle sa warte testy w Audio a potem ludzie nie dowierzaja ze taki moon gra podobnie co jego "mocarz"

 

A jeszcze niedawno Moon był taki dobry ? 

Sprawdź nasze wyprzedaże, zapytaj o rabaty dla forumowiczów. 

https://sklep.rms.pl/wyprzedaz-promocje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 22.06.2019 o 13:12, ohmygod napisał:

prawde o mocy klocka mowi tyllko pobor mocy - sprzet nawet w klasie D nie odda wiecej mocy niz moze pobrac

jesli ktos jak np denon mowi mi ze jego deonon dra 800h (klasa AB) ma 100w na kanal w 8ohm czyli przy mniejszej impendajci jeszcze wiecej

a z gniazdka ciagnie maksymalnie 220W to ktos wali niezla scieme podawanie mocy nie ma zadnego sensu wystarczy podac maksymalny pobor mocy przez urzadzenie i juz mamy orientacji ile moze

 

a ile z gniazda ciagnie to cudo ? bo liczby wygladaja imponujaco  ten nad c388 ale z tylu na tabliczce pisze ze ciagnie tylko 200W

wiec nie wiem skad te liczby 2x 199 czy w 2x 178 - a moze nad wynalazl perpetum mobile

jesli to klasa D przy 200 poboru mocy to rzeczywistego power na kanal nie moze byc wiecej niz 90 W

tyle sa warte testy w Audio a potem ludzie nie dowierzaja ze taki moon gra podobnie co jego "mocarz"

 

U mnie z tyłu pisze "tylko" 60W a jakoś "poweru" mi nie brakuje i to przy kolumnach z bardzo słabą efektywnością. Aha, zmierzony pobór mocy z gniazdka przy normalnym słuchaniu ok. 25W. Przy maksymalnej głośności nie zmierzę bo mnie sąsiedzi zabiją... ? Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 22.06.2019 o 19:50, ohmygod napisał:

dlaczego tak wielu poleca klasyczne wzmacniacze NAD jak modele 356 bee albo 375

no coz wystarczy zobaczyc jaka moc urzadzenia podaje producent a producent podaje uczciwie 80 w na kanal

ale za to spojrzmy do informacji producenta i okazuje ze pobor mocy to 350 W - no to juz wiemy z czego bieze sie slynna nadowska rezerwa pradowa i wykop ....prawdziwy wydajny zasilacz i uczciwie podana moc japonscy producenci pewnie podaliby moc rzedu 200 w na kanal he he

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ciekawe tylko dlaczego ten sam NAD, który podobno podaje w katalogach wiarygodne dane, określa pobór mocy dla C356BEE na 350W a dla dysponującego sporo wyższą mocą C375BEE na zaledwie 290W. Oczywiste, że gdzieś jest błąd.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Dla świętego spokoju i żeby uniknąć takich pytań postanowili więc w ogóle nie podawać poboru mocy C388 ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Drizzt
Literówka

This ain't no party, this ain't no disco • This ain't no fooling around • No time for dancing, or lovey dovey • I ain't got time for that now

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Drizzt napisał:

Oczywiste, że gdzieś jest błąd.

Np. Marantz podaje że pobór mocy podawany jest względem specyfikacji EN60065. Co jest w specyfikacji nie wiem bo nie jest powszechnie dostępna. Urzędnicy wymyślają jakieś sposoby pomiaru i wychodzi z tego zamieszanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.