Skocz do zawartości
IGNORED

Rozwój duchowy


Gość
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak to mówił mój profesor z fizyki na egzaminach z termodynamiki do studentów, my tu gadu, gadu a entropia rośnie :)

Po co kosmici, wystarczy druga zasada termodynamiki.

Ten obrazek w tym temacie tez bardzo pasuje, 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, kazik-t napisał:

A gdyby materialiści, mało przekonani ateusze, oraz zmyleni propagandowo, całkiem rzeczowo myślący, założyli, że świat materialny, jest efektem, wynikiem "działania" świata duchowego? Czy byłyby ich przekonania, tak samo trwałe jak dotąd?

Zakładając - że, najpierw sytuuje się idea, po tym przechodzi w sferę myśli, czyli, że istnienie pozostaje nadal w sferze niematerialnej, by ostatecznie krystalizując się przejść w stan materii, tworząc realną rzeczywistość - można by dojść do ciekawych założeń lub nawet wniosków. Że, nasz stan, warunkuje świat duchowy, a my, jako realna rzeczywistość, jesteśmy jego końcowym produktem.

To, co się obecnie dzieje, globalny psy-op, z pewnością jest dziełem innej' inteligencji, możliwe, że o mniej szczytnych cechach niżby można było sobie życzyć, ale z pewnością o wypaczonej, zwyrodniałej, zdeprawowanej i obłąkanej strukturze, jednak w swych możliwościach, lepiej rozwiniętej od naszej. Wnioskować tak można choćby po tym, że, by otumanić ponad połowę ziemskiej populacji, jednak potrzeba czegoś więcej, od naiwnej wiary w obrazki, posążki i obietnice ziemskich idoli, że potrzeba do tego określonej wiedzy i kompetencji. Takie numery, trzeba przecież dobrze przemyśleć i sprawnie zastosować w praktyce.

Sądy, że to co się dzieje, dzieje się samo z siebie, poprzez jakieś zbiegi okoliczności lub, że jest dziełem grupki gastrycznych kombinatorów, są raczej wynikiem nasłuchania się medialnej propagandy niżby tym, co opowiadałoby faktom. Utożsamianie przez wielu, świata duchowego z wytworami umysłu lub z mechanistyczną relacją materii, jest tym, co prowadzi do duchowej samozagłady. Dociekliwi wiedzą, że tzw. nauka, dotarła już do punktu w którym proces obserwacji tego co istnieje, jest procesem kreacji tego co jest i jest to fakt możliwy do sprawdzenia przez w zasadzie każdego. Mimo wszystko, wysoka lub tylko wyższa od naszej inteligencja, to tylko jakiś jej poziom, na którym też pojawiają się błędy i pomyłki.. Zauważalne przyspieszenie i nasilenie działań, destrukcyjnych wobec naszego życia, mogą sugerować lub są nawet tego dowodem, że coś się sypie, że coś idzie inaczej niż miało iść, więc, czy to, co się wydarza, jest początkiem czy końcem procesu, to się jeszcze okaże.

Nie przypisywałbym ani nauce ani też naszym czasom tego co opisałeś. Wiedziały o tym już nasze babcie i ich babcie itd itp. 

Zasady te były są i będą a że kolejne pokolenia odkrywają je na nowo a w zasadzie zwyczajnie zaczynają na nie zwracać swoją uwagę na pewnym etapie swojego zycia nie sprawia że dzieje się coś jak dotąd  niebywałego. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez jacm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, kazik-t napisał:

jest dziełem grupki gastrycznych kombinatorów

gastryczni kombinatorzy chcą skolonizować Twoją trzustkę  ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Jaranek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
4 godziny temu, jacm napisał:

Nie przypisywałbym ani nauce ani też naszym czasom tego co opisałeś. Wiedziały o tym już nasze babcie i ich babcie itd itp. 

Zasady te były są i będą a że kolejne pokolenia odkrywają je na nowo a w zasadzie zwyczajnie zaczynają na nie zwracać swoją uwagę na pewnym etapie swojego zycia nie sprawia że dzieje się coś jak dotąd  niebywałego. 

gdybyś zechciał mocniej zaakcentować i powiązać to co pisałem z tym, co wyżej napisałeś...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
W dniu 28.09.2020 o 10:43, jar1 napisał:

Jak to mówił mój profesor z fizyki na egzaminach z termodynamiki do studentów, my tu gadu, gadu a entropia rośnie ?

Po co kosmici, wystarczy druga zasada termodynamiki.

Ten obrazek w tym temacie tez bardzo pasuje, 

spisek_graf.thumb.jpg.c60c00b8de479b5bb97961faa040b128.jpg

ten obrazek, który tobie bardzo pasuje, wyjaśnia twoje nawiązanie do kosmitów

Edytowane przez kazik-t
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, kazik-t napisał:

gdybyś zechciał mocniej zaakcentować i powiązać to co pisałem z tym, co wyżej napisałeś...

 

Tak 

Pozwól że przytoczę żart gdyż śmiech to zdrowie. 

Amerykanscy uczeni po latach badań  odkryli wreszcie rzecz dzięki której można przechodzić przez ściany. Nazwali ją drzwi ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, jacm napisał:

Amerykanscy uczeni po latach badań  odkryli wreszcie rzecz dzięki której można przechodzić przez ściany. Nazwali ją drzwi ?

Kiedyś w firmie zafundowali nam szkolenia z marketingu, Tam się dowiedziałem, ze jak się do kogoś dzwoni,  to się mówi dzień dobry ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 No popatrz, ja zawsze mówiłem Halo, kto.mówi?

?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Człowiek może być dobry, uczciwy ale i tak ilość ludzi na jego pogrzebie zależy od pogody...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, fox733 napisał:

 No popatrz, ja zawsze mówiłem Halo, kto.mówi?

?

Mnie rozbawia, jak dzwoni jakiś marketing , pyta czy to ja i jeszcze wymaga ode mnie, żebym się autoryzował. Wtedy od razu odpowiadam "spadaj" :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 28.09.2020 o 10:31, kazik-t napisał:

Zakładając - że, najpierw sytuuje się idea, po tym przechodzi w sferę myśli, czyli, że istnienie pozostaje nadal w sferze niematerialnej, by ostatecznie krystalizując się przejść w stan materii

kazda idea rodzi sie w umysle, a więc by powstała musi istnieć człowiek , ktory ją wymysli lub zdefiniuje , dlatego jesli uznajemy człowieka jako byt materialny Twój wywód jest bzdurą

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
kazda idea rodzi sie w umysle, a więc by powstała musi istnieć człowiek , ktory ją wymysli lub zdefiniuje , dlatego jesli uznajemy człowieka jako byt materialny Twój wywód jest bzdurą

Tyle, że człowiek nie jest bytem tylko ,,materialnym,,. Jest też istotą funkcjonującą w energetycznych płaszczyznach.

Sama myśl jest niematerialna i istnieje niezależnie od ciała; patrz - oobe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
24 minuty temu, TomekL3 napisał:


Tyle, że człowiek nie jest bytem tylko ,,materialnym,,. Jest też istotą funkcjonującą w energetycznych płaszczyznach.

Sama myśl jest niematerialna i istnieje niezależnie od ciała; patrz - oobe.

tłumaczenie durniowi prawdy o nim samym, jest stratą czasu, szanuj więc to co twoje. On z pewnością odpisze, że oobe i inne, są wytworem umysłu, więc chroń siebie przed tym, co wydali taki w publiczną przestrzeń, bo może się z tego coś przykleić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, kazik-t napisał:

tłumaczenie durniowi prawdy o nim samym, jest stratą czasu, szanuj więc to co twoje. On z pewnością odpisze, że oobe i inne, są wytworem umysłu, więc chroń siebie przed tym, co wydali taki w publiczną przestrzeń, bo może się z tego coś przykleić.

A Ty doświadczyłeś OOBE ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
49 minut temu, kazik-t napisał:

po co ci taka wiedza?

Bo jestem ciekaw czy swoje przekonanie o istnieniu tego zjawiska opierasz na jego doświadczeniu 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie okazało się zbyt trudne ?  Skoro tak surowo besztasz niedowiarków to chyba mam prawo zadać pytanie: "a Ty skąd wiesz ?". 

p.s. Tylko wygląda na to, że błędnie założyłem, że w ogóle Cię na uczciwą odpowiedź 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Jaranek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zapytam inaczej. Skąd masz taką pewność co do realnego charakteru OOBE że nazywasz durniami ludzi którzy w to nie wierzą ?   

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Jaranek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Jaranek. napisał:

To zapytam inaczej. Skąd w tobie taka pewność co do realnego charakteru OOBE że nazywasz durniami ludzi którzy w to nie wierzą ?   

Wygląda na to, ze ten rozwój duchowy właśnie na tym polega, ja jestem mądry a reszta to durnie ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
11 godzin temu, Jaranek. napisał:

To zapytam inaczej. Skąd masz taką pewność co do realnego charakteru OOBE że nazywasz durniami ludzi którzy w to nie wierzą ?   

durniem jest ten, który twierdzi, że to o czym ma zerowe pojęcie, jest bzdurą. Ty dodajesz do tego wiarę.

11 godzin temu, jar1 napisał:

Wygląda na to, ze ten rozwój duchowy właśnie na tym polega, ja jestem mądry a reszta to durnie ?

patrz wyżej.

No i; kto tu pisze, że jest mądry?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

zastosuj swego rodzaju imperatyw, teraz, bo cię inni wyprzedzą i zostaniesz w czarnej dupie. Gromadź C2H5OH, będzie jak znalazł, zamiast gotówki będzie to jeden lepszych towarów wymiennych, konserwy te lepsze, kasza i ryż. Wodę dostaniesz z nieba. Kilka par skarpet i coś ciepłego na okrycie. Styropian do spania i nadzieję, że będziesz coś z tego życia jeszcze miał o ile w ogóle do tej pory coś miałeś.

O pieniądzach zapomnij. Te, które masz na "koncie" są tym, co możesz używać do czasu, aż znikną, bez twego udziału.To co będzie, z pewnością będzie czymś innym od tego, co sobie wyobrażasz i myślisz. Możesz nawet sobie cokolwiek planować, jak dziecko marzące o lepszym świecie i wmawiające sobie, że taki wymyślony świat może istnieć. Otrzymasz pozwolenie by dalej żyć, a w zasadzie, trwać przy życiu. Skoro do tej pory uznawałeś, że ktoś musi za ciebie decydować o tym jak żyjesz, a wszystko co robiłeś było jedynie czyimś przyzwoleniem, uznaj, że tzw. twój los, był i jest w obcych rękach. Jeśli nadal sądzisz, że ktoś się o ciebie zatroszczy, to powodzenia.... w zaświatach.

o, taka będzie cywilizacja, już gotowa na przyjęcie "klientów"

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, kazik-t napisał:

 

 

 

Polityk. Wiceprezes Oddziału Korwin Londyn. Członek Rady Krajowej Partii Korwin. Socjalistofob.

Duchowo rozwinięty ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.