Skocz do zawartości
IGNORED

Rozwój duchowy


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

(Konto usunięte)
20 minut temu, jakub102 napisał:

Pytanie brzmi czy jest potrzebny guru? 

Oglądałem kiedyś program o pewnym buddyjskim guru, był wszechstronnie utalentowany, skakał ze spadochronem, itp. Miał swoich uczniów i myślę że oni chcieli być tacy jak on, czyli mieć wspaniałe "ego". A w rozwoju duchowym chodzi o to żeby to ego było jak najmniejsze lub żadne. Droga do prawdy to samotność i brak wsparcia bliźniego.

W tym co piszesz, zawiera się nutka złości, pretensji, braku spokoju. Co ten rzekomy "guru" zawinił, co zawinili jego rzekomi uczniowie, że ich tu prostujesz?

Niby składasz deklaracje o słuszności pozbywania się ego a dajesz mu jakże szerokie pole do popisu. Skąd wiesz o co w rozwoju duchowym chodzi? Samotność?....to tak jakbyś tu przemawiał z ambony propagując cierpienie. Daj na luz, bądź człowiekiem.

To, czego mógłbyś spróbować, to przestać krytykować i oceniać. To jest dopiero trudność. Przypatrz się ile czasu i ile słów ludzie przeznaczają na ocenianie i krytykę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Godzinę temu, kazik-t napisał:

 

To, czego mógłbyś spróbować, to przestać krytykować i oceniać. To jest dopiero trudność. 

 

Przecież sam stale to robisz ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Jaranek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest w psychologi pojęcie projekcji- widzimy w innych swoje cechy najczęściej wady, także Kaziu poobserwuj siebie może zobaczysz dupka ?

Ja nie raz się zdziwiłem że mam np. uprzedzenia sam to zauważyłem albo ktoś mi to powiedział. 

A jaki jest sens rozwoju duchowego? Na wyższym poziomie świadomości naturalnie czynisz dobro.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jak można dostrzec piękno niedoskonałym spojrzeniem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
21 minut temu, jakub102 napisał:

Jest w psychologi pojęcie projekcji- widzimy w innych swoje cechy najczęściej wady, także Kaziu poobserwuj siebie może zobaczysz dupka ?

Ja nie raz się zdziwiłem że mam np. uprzedzenia sam to zauważyłem albo ktoś mi to powiedział. 

A jaki jest sens rozwoju duchowego? Na wyższym poziomie świadomości naturalnie czynisz dobro.

 

mylisz projekcję z metodą lustra, więc pomyśl pierw, zanim coś napiszesz, tym bardziej jak zechcesz to zrobić ze złą intencją. Twój domniemany dupek, wylazł z twojej głowy i tam z pewnością wrócił, więc zaopiekuj się nim tak, jak potrafisz i zżyj się z nim, aż poczujecie kosmiczną jedność, wchodząc w obszary innym zakazane a wysokie, jak góry skaliste i takie tam, co chcesz to sobie dopisz, by było nawet do rymu, może fraszka ci z tego wyjdzie albo inna liryczna strofka.

Mój dupek jest mój, więc zajmij się swoim.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Projekcja (od łac. proicere – "wyrzucać przed siebie") – mechanizm obronny polegający na przypisywaniu innym własnych niepożądanych uczuć, poglądów, zachowań lub cech najczęściej negatywnych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jak można dostrzec piękno niedoskonałym spojrzeniem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, jakub102 napisał:

Projekcja (od łac. proicere – "wyrzucać przed siebie") – mechanizm obronny polegający na przypisywaniu innym własnych niepożądanych uczuć, poglądów, zachowań lub cech najczęściej negatywnych.

 

Mechanizm obronny to zjawisko zachodzące w podświadomoości. Przecież nikt nie podejmuje postanowienia w rodzaju: "od teraz będę stosował mechanizm kompensacji odgrywając rolę Guru na internetowym forum".  Z tego powodu uważam, że próby niesienia "pomocy" poprzez zwracanie uwagi na "problem" są skazane na porażkę. Jednak ważniejszy wydaje mi się brak celowości takiego działania. Skoro ktoś czuje się dobrze w kokonie który sobie wytworzył to właściwie po co go z niego odzierać ? Świat jest pełen ekscentryków i przez to jest ciekawszym miejscem a i sam nie jestem pewien czy byłbym zachwycony gdyby ktoś zaczął mi tak "pomagać". Niestety zanim do tego doszedłem zdążyłem wysmażyć kilka naprawdę chamskich postów za które mi obecnie wstyd.          

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
10 godzin temu, Jaranek. napisał:

 

Mechanizm obronny to zjawisko zachodzące w podświadomoości. Przecież nikt nie podejmuje postanowienia w rodzaju: "od teraz będę stosował mechanizm kompensacji odgrywając rolę Guru na internetowym forum".  Z tego powodu uważam, że próby niesienia "pomocy" poprzez zwracanie uwagi na "problem" są skazane na porażkę. Jednak ważniejszy wydaje mi się brak celowości takiego działania. Skoro ktoś czuje się dobrze w kokonie który sobie wytworzył to właściwie po co go z niego odzierać ? Świat jest pełen ekscentryków i przez to jest ciekawszym miejscem a i sam nie jestem pewien czy byłbym zachwycony gdyby ktoś zaczął mi tak "pomagać". Niestety zanim do tego doszedłem zdążyłem wysmażyć kilka naprawdę chamskich postów za które mi obecnie wstyd.          

Świetnie ujęte.

Zostawmy podświadomość, bo z nią różnie bywa, ale kokon jest git. Kokon zawsze uwiera i zawsze jest w nim mniej wygodnie niż miało z założenia być. To jest powód dla którego ci, którzy w kokonie przesiadują, chcą go innym polecić i narzucić, by innym było równie kijowo ja nim samym. To cecha, którą zobaczyć można u wszelkiej maści fanatyków, pragnących innych takim kokonem przyoblec. To sprawa umysłowa, psychiczna. Żadne tam jakieś duchowości.

Co do wstydu....można go "załatwić" na parę sposobów, ale tym zajmij się sam, bo widać, że dobrze ci idzie.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, TomekL3 napisał:

Czy ten wstyd jest Ci do czegoś potrzebny?

wstyd jest oznaką działania sumienia na akt wolej woli

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sumienia? A czym jest sumienie?

wstyd jest oznaką działania sumienia na akt wolej woli

Wstyd to oznaka stopnia samoświadomości.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, kazik-t napisał:

ludzie, co wy pieprzycie, wstyd to grzech w lekkiej postaci.

to taka moralna popierdułka

mylisz sie , nago nie bedziesz chodził przy dzieciach czy miedzy ludźmi

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ludzie, co wy pieprzycie, wstyd to grzech w lekkiej postaci.
to taka moralna popierdułka

Nie dla każdego. To jedna z silniejszych blokad, jak nie najsilniejsza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mając już świadomość siebie można pomóc innym ich obserwując( słuchając), by następnie przekazać wynik obserwacji tak, żeby osoba obserwowana to sobie uświadomiła.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Zależy czego dotyczy przekaz. Mogę zrozumieć lub nie. Mogę być na to gotowy lub przekonania na to jeszcze nie pozwolą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.