Skocz do zawartości
IGNORED

Rozwój duchowy


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

tak wygląda uogólniony, normalizowany wykres rozkładu IQ populacji:

obraz.thumb.png.5fb261ab1126dbc5211c833f8aa1a25e.png

Skład IQ stanowi inteligencja płynna i skrystalizowana. Ogólnie, pierwsza obejmuje umiejętność wyciągania wniosków, rozumienie pojęć abstrakcyjnych, logiczne rozumowanie. Druga, to wykształcenie, wiedza nabyta.

Na tym przykładzie można stwierdzić, że połowa populacji ma ma problemy z rozumieniem działań w sferze abstrakcyjnej, np. ekonomii, oraz wyciąganiem logicznych, wynikających z danej sytuacji wniosków.

Ta połowa, jest tym samym, podatna na wpływy manipulacji i fałszywych informacji.

Wystarczy tej połowie obiecać to, czego pragnie, powiedzieć to, co chce usłyszeć, przestraszyć tym, czego się boi, by uzyskać nad nią pełną kontrolę i uległość.

Dzięki tej połowie, można wywołać wojnę, wygrać każde wybory lub, co jest na czasie, przerazić pandemią i osiągnąć każdy zamierzony cel. Wszystko to dzięki tej połowie, przyjmując ją jako uogólnioną ilość. Cechy tej połowy są wykorzystywane od wieków i od wieków stanowi ona bazę wszelkich manipulacji. Zaś obecnie, wypracowane nowoczesne techniki manipulacji, przydają się żeby propagandę przeprowadzić szybciej i taniej, a możliwość targetowania i dobierania przekazu pod profil psychologiczny (Cambridge Analytica z propagandą Brexitową) sprawia, że można zahaczyć też ludzi o wyższym IQ.

Wygląda to między innymi, mniej więcej tak, jak działają komunikaty o pozostaniu w domu i leczeniu się poprzez rozmowy telefoniczne. Ale. W tym, jest ukryty kolejny element, wkraczający w zupełnie nowy obszar oddziaływania. Bo, przecież na szczęście, macie w swoich "telefonach" aplikacje do monitorowania stanu zdrowia (neuralink, digital twin).

Na tym etapie informacji już przedstawionych, powinien zadziałać tzw. "iloraz inteligencji" pozwalający logicznie składać elementy do kupy...gdyż to, co się aktualnie dzieje w sferze techniki i mentalnej przemocy, jest wstępem do podłączania ludzi do AI.

Czy może zatem dziwić, że większość ludzi jest zafascynowania informacjami podawanymi przez media głównego nurtu, oraz komunikatami establishmentu, których treści, są dokładnie takie same na całym świecie?

 

 

 

Edytowane przez kazik-t
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swerze abstrakcyjnej np : Ekonomii.

Otóż swego czasu Ekonomia była nauką şcisłą i w pełni policzalna oraz zrozumiałą. Faktycznie nadszedł czas sztucznej kreacji pieniądza i wówczas ekonomia jak mówią jej profesorowie stała się zwykła szarlatanejrą. 

Dlatego już tylko czasem starsi ludzie potrafią wyłapać idiotyzm zdania, otrzymałem pomoc z Banku w postaci kredytu. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, jacm napisał:

Faktycznie nadszedł czas sztucznej kreacji pieniądza

dlatego jest abstraktem, jednak jest tylko przykładem na to, jakie dziedziny życia znajdują się poza pojmowaniem połowy ludzi.

Był to tylko przykład. Istotą jest podatność ludzi na manipulacje obejmujące dziedziny szczególnie istotne, jak i te, istotne w stopniu mniejszym lub nawet bez jakiejś wartości.

Ludźmi można obracać i wywijać na wszelkie sposoby, czego przykłady są obecnie nad wyraz widoczne. Ich zaangażowanie w tematach bez wartości, jest wręcz absurdalne. Co też widać. Szkopuł w tym, że otrzymali oni możliwość przedstawiania swego "głosu", jako wiążącego w sprawach dla nich obcych, lecz rzutujących swoimi konsekwencjami na wszystkich. To jest cel podtrzymywania mitu o dobroci systemu demokracji. Ma się on co prawda ku końcowi, lecz zmieniony będzie przez tych samych "dobrych ojców" ludzkości, którzy do tej pory pilnowali tego, co jeszcze jest.

Można powiedzieć, że ludziom AI i jej współzależność' wobec populacji, kojarzy się z oglądanym na filmach, podłączaniem kabli do mózgu i instalacją gniazdek w czaszce. Alegorycznie tak, praktycznie jest inaczej. Gdy technologia zawiera w sobie cechy użyteczne, jest tym mniej postrzegana jako narzędzie przeciwne rozwojowi. Konsekwencje tego, już są naszym udziałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, kazik-t said:

 

Czy może zatem dziwić, że większość ludzi jest zafascynowania informacjami podawanymi przez media głównego nurtu, oraz komunikatami establishmentu, których treści, są dokładnie takie same na całym świecie?

 

 

 

A jak sądzisz, czy teorie spiskowe znajdują swoich wyznawców wśród osobników leżących bardziej po prawej czy po lewej stronie osi symetri krzywej rozkładu IQ populacji?

1 hour ago, jacm said:

Otóż swego czasu Ekonomia była nauką şcisłą i w pełni policzalna oraz zrozumiałą.

Ciekawe. Zawsze wydawało mi się, że ekonomia jest bardziej sztuką niż nauką, a jedyne narzędzie, które można w niej skutecznie zastosować to teoria gier, przy założeniu braku zbioru stałych reguł  i nie istnienia zdefiniowanej strategii.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet papież powiedział że panem tego świata jest szatan, o dziwo reakcji tłumu nie było. Świadomość tego że żyjemy w piekle nieco zmienia podejście do życia. Aż nie chce mi się gadać...

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jak można dostrzec piękno niedoskonałym spojrzeniem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem złe wcielenia dlatego urodziłem się niezbyt zdrowy w nieciekawej rodzinie. Ale Bóg i tak był łaskawy bo urodziłem się w Polsce która przejdzie łagodnie ciężkie czasy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jak można dostrzec piękno niedoskonałym spojrzeniem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pisząc o wcieleniach, musisz mieć na myśli inkarnację; ta działa tak, że mając "złe" wcielenie, w następnym awansujesz. Jeżeli masz na myśli co innego, inną teorię powracania/odradzania, to, napisz coś więcej.

Poza tym, pisząc o duszy, trzeba napisać, co to takiego jest? I dlaczego w ogóle przejmować się tego czegoś deprawacją lub wzrastaniem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a nie zastanowiło was dlaczego idąc własną droga ziemia jawi się jako raj. Wszyscy którzy to przeżyli powtarzają mówią dokładnie to samo idąc swoją właściwą ścieżką wszystko nam przychodzi łatwo a to co robimy pomnaża się.  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Im bardziej wszyscy powtarzają to samo i im więcej tych wszystkich jest, tym większe są ku temu wątpliwości, by traktować to jako swoją drogę.

Cieszysz się z możliwości pomnażania? A co byś chciał pomnażać, by się mnożyło i radość dawało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wrzód, który nabrzmiał i który ma za chwilę eksplodować, to tylko dobra wiadomość, dobra, ponieważ ciało pozbywa się narośli i wszystkiego co z nią jest związane. Dlaczego więc akme ma być czymś strasznym?

Dlaczego "pan" który na modlitwie mówi o jakimś oczyszczeniu, mówi tylko o tym? Powinien by powiedzieć, po co to wszystko? Kto ma z tego korzyść? Czyj w tym jest interes?

Dlaczego ludzie, którym odebrano pamięć sprzed narodzin, mieliby się przejmować tym co tu się dzieje? Jaki jest cel w tym, by wiecznie ludzi straszyć i mentalnie poniewierać?O tym, jego modlitewny "pan", powinien mówić.

Co kogo w takim przejawieniu życia, obchodzą jakieś pieniądze w banku?

Mógłby spytać modlitewnego "pana" o jego prawdziwe imię.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, kazik-t napisał:

 

 

prorok ogłasza, żę będzie pandemia ...od 1;58
będzie i już i żadnej alternatywy, żadnego wyjścia, musi być, bo będzie.
Ludzie, wbrew jego zapewnieniom i pewnie życzeniom, mogą zmienić wszystko, ale, by to mogło się stać, muszą otrzymać wiadomość, sygnał do tego, co zrobić, ale ten nawiedzony "pański sługa", chce ludziom odebrać tę możliwość„ wmawiając, że będzie......

od 1;07

mógłby otworzyć lewe oko, wtedy byłoby widać, kto na prawdę jest jego "panem".

Edytowane przez kazik-t
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gówno wiecie, a ja wiem!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Człowiek może być dobry, uczciwy ale i tak ilość ludzi na jego pogrzebie zależy od pogody...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, kazik-t napisał:

Im bardziej wszyscy powtarzają to samo i im więcej tych wszystkich jest, tym większe są ku temu wątpliwości, by traktować to jako swoją drogę.

Cieszysz się z możliwości pomnażania? A co byś chciał pomnażać, by się mnożyło i radość dawało?

Jeden będzie machał nogą a drugi z fascynacji ruchem odkryje taniec inni to pomnożą stworzą przerozne gatunki będą czerpać z tego radość . Jeden będzie walił patykiem a drugi stworzy rytm inni stworzą przerozne gatunki muzyczne itd itp. 

Jako nie swoją drogę należy traktować sytuację gdy zostałeś zniewolony przez system i Twoje życie wygląda tak : wstajesz idziesz do pracy której nie lubisz, po pracy nie robisz nic co kochasz i do czego masz talent potem śpisz. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, jacm napisał:

Jeden będzie machał nogą a drugi z fascynacji ruchem odkryje taniec inni to pomnożą stworzą przerozne gatunki będą czerpać z tego radość . Jeden będzie walił patykiem a drugi stworzy rytm inni stworzą przerozne gatunki muzyczne itd itp. 

Jako nie swoją drogę należy traktować sytuację gdy zostałeś zniewolony przez system i Twoje życie wygląda tak : wstajesz idziesz do pracy której nie lubisz, po pracy nie robisz nic co kochasz i do czego masz talent potem śpisz. 

Uważasz, że taniec jest czymś lepszym od machania nogą? Przecież to nadal tylko machanie nogą, tyle, że ustalone w ramach wzoru machania. Jest ono tym gorsze od machania, że każdy może nauczyć się tańca, czyli machania nogą w taki sam sposób.

Zniewolenie przez system....powiedz, czy można zniewolić się świadomie, ulegając systemowi zgodnie ze swoim postanowieniem? I być jednocześnie odrębnym od systemu?

"40 A kiedy ktoś chce się z tobą sądzić i zabrać twoją suknię, oddaj mu i płaszcz. 41 Jeśli ktoś przymusza cię do [przejścia] jednej mili, przejdź z nim dwie. 42 Daj proszącemu cię i nie odwracaj się od tego, kto chce od ciebie pożyczyć."

Mam wrażenie, że chcesz wyodrębnić element, który jednak jest tylko elementem tego czego jest częścią. Masz nadzieję, że twoje postanowienia są odrębne, wolne od narzucanych tobie reguł?

Jeśli tak, to odpowiedz sobie sam, jak to się stało że tu żyjesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, kazik-t napisał:

Uważasz, że taniec jest czymś lepszym od machania nogą?

 

11 minut temu, kazik-t napisał:

Zniewolenie przez system....powiedz, czy można zniewolić się świadomie

 

11 minut temu, kazik-t napisał:

Mam wrażenie, że chcesz wyodrębnić element, który jednak jest tylko elementem tego czego jest częścią.

 

12 minut temu, kazik-t napisał:

Jeśli tak, to odpowiedz sobie sam, jak to się stało że tu żyjesz?

Odpowiedz Kaziu

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Człowiek może być dobry, uczciwy ale i tak ilość ludzi na jego pogrzebie zależy od pogody...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Konopielki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Człowiek może być dobry, uczciwy ale i tak ilość ludzi na jego pogrzebie zależy od pogody...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, kazik-t napisał:

Uważasz, że taniec jest czymś lepszym od machania nogą? Przecież to nadal tylko machanie nogą, tyle, że ustalone w ramach wzoru machania. Jest ono tym gorsze od machania, że każdy może nauczyć się tańca, czyli machania nogą w taki sam sposób.

Zniewolenie przez system....powiedz, czy można zniewolić się świadomie, ulegając systemowi zgodnie ze swoim postanowieniem? I być jednocześnie odrębnym od systemu?

"40 A kiedy ktoś chce się z tobą sądzić i zabrać twoją suknię, oddaj mu i płaszcz. 41 Jeśli ktoś przymusza cię do [przejścia] jednej mili, przejdź z nim dwie. 42 Daj proszącemu cię i nie odwracaj się od tego, kto chce od ciebie pożyczyć."

Mam wrażenie, że chcesz wyodrębnić element, który jednak jest tylko elementem tego czego jest częścią. Masz nadzieję, że twoje postanowienia są odrębne, wolne od narzucanych tobie reguł?

Jeśli tak, to odpowiedz sobie sam, jak to się stało że tu żyjesz?

Kaziu piszesz tezy którym zaprzecza życie i doświadczenie krótko mówiąc wypowiadasz się o czymś czego nie doświadczyłeś i nie masz pojęcia a tu łatwo o rozjechane się z prawdą.

Zadajesz takie pytania że tym razem zadam Ci je ja. Czy Ty kiedykolwiek czułeś radość i wypełniająca Cię energię podczas zajmowania się  i tworzenia czegokolwiek co lubisz  ? 

A jeśli tak co czułeś że powinieneś z tym zrobić?. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez jacm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, jacm napisał:

Kaziu piszesz tezy którym zaprzecza życie i doświadczenie krótko mówiąc wypowiadasz się o czymś czego nie doświadczyłeś i nie masz pojęcia a tu łatwo o rozjechane się z prawdą.

Zadajesz takie pytania że tym razem zadam Ci je ja. Czy Ty kiedykolwiek czułeś radość i wypełniająca Cię energię podczas zajmowania się  i tworzenia czegokolwiek co lubisz  ? 

Przyjąłeś dziwną manierę wmawiania innym - tu, mnie - tego, co się tobie wydaje.

To błędne podejście, gdyż na samym początku tego, co zamierzasz, kasujesz wszelkie inne możliwości, poza tymi, które uważasz, że są, wg. twoich domniemań, prawdziwe.

Tak prowadzona dyskusja' ma zerowe szanse powodzenia....twoje życie -> zaprzecza mojemu, o którym wiesz tyle, ile sobie sam dopiszesz. Na dodatek, cokolwiek otrzymasz w odpowiedzi, kwitujesz jako coś rozjechane z prawdą.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, jacm napisał:

Czy Ty kiedykolwiek czułeś radość i wypełniająca Cię energię podczas zajmowania się  i tworzenia czegokolwiek co lubisz  ? 

 

Ostatecznie, co chcesz przekazać? Opowiedz o tym z czego się cieszysz i na tym poprzestań. Zaoszczędzisz wiele dobrego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, kazik-t napisał:

Przyjąłeś dziwną manierę wmawiania innym - tu, mnie - tego, co się tobie wydaje.

To błędne podejście, gdyż na samym początku tego, co zamierzasz, kasujesz wszelkie inne możliwości, poza tymi, które uważasz, że są, wg. twoich domniemań, prawdziwe.

Tak prowadzona dyskusja' ma zerowe szanse powodzenia....twoje życie -> zaprzecza mojemu, o którym wiesz tyle, ile sobie sam dopiszesz. Na dodatek, cokolwiek otrzymasz w odpowiedzi, kwitujesz jako coś rozjechane z prawdą.

 

Tak nasze życia się różnią i jestem tego świadom dlatego pojawiło się moje pytanie. Niemniej w jednym się mylisz  Przyjąłem zasadę pisania o tym czego doświadczam i co sprawdziłem jak działa dodatkowo pokrywa się to z doświadczeniem innych. 

Masz prawo nie odpowiadać, masz prawo nie wiedzieć mamy prawo się różnić. 

Bycie wolnym i świadomym tego jest kluczowe. ok odpowiedź zatem na moje pytanie nie uwzględniając swoich uprzedzeń bez obaw ocen i strachu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, jacm napisał:

Masz prawo nie odpowiadać, masz prawo nie wiedzieć mamy prawo się różnić. 

Bycie wolnym i świadomym tego jest kluczowe. ok odpowiedź zatem na moje pytanie nie uwzględniając swoich uprzedzeń bez obaw ocen i strachu.

łaskawco....

zastosuj więc swoją "prośbę" i sam doświadcz tego, czego ode mnie oczekujesz, zatem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, kazik-t napisał:

łaskawco....

zastosuj więc swoją "prośbę" i sam doświadcz tego, czego ode mnie oczekujesz, zatem.

Cały kazik. Pretensjonalny megaloman upajający się swoim bełkotem i reagujący paniką na każde konkretne pytanie.    

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.