Skocz do zawartości
IGNORED

Mono bloki w klasie D


dfx5

Rekomendowane odpowiedzi

39 minut temu, piter z napisał:

Nie wiem co ten Focal ma takiego szczególnego - efektywność jest bez znaczenia jeżeli robi się dół aktywny - liczy się tylko zdolność do liniowego wychylenia objętościowego

Podoba mi się granie tych głośników a z drugiej strony mam 2 szt więc czemu ich nie wykorzystać.

Wyglądają zacnie no i też tak grają stara poczciwa utopia ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wychylenie może nie jest duże ale na moje potrzeby wystarczające. Aktualnie mam na basie etona 12-680-62 hex i jest ok.

Xajas crowna jeszcze nie mam więc droga otwarta można faktycznie te hypexy?.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez zibii
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, damun napisał:

Wspominam o tym, aby czytający mieli jakiś punkt odniesienia i aby było wiadomo, że sprawdzić mogę każdy aspekt dynamiczny dowolnego dostępnego wzmacniacza audio i na każdym poziomie jego mocy, a nie tylko teoretyzuję, słuchając na podstawkowcach z 18 cm głośniczkiem i wyobrażam sobie, co by było gdyby :-).

Ja słucham na takich kolumnach mam świadomość zalet i ograniczeń takiego rozwiązania. Do mojego repertuaru w zupełności mi to wystarcza więc nie mam specjalnych wymagań. Słuchałem też zestawu wysokiej jakości w profesjonalnie zaadoptowanym pomieszczeniu więc z większością rzeczy o których piszesz dotyczących akustyki,  budowy głośników,  prezentacji,  skali dźwięku,  dynamiki itp. się zgadzam.  Mam natomiast jego ale. 

Dźwięk naturalny, dźwięk neutralny,  poziomy live,  ja się pytam co to jest? 

Czy gitara basowa,  perkusja,  fortepian zabrzmi tak samo w klubie jazzowym, na scenie w teatrze,  czy piwnicy w jednej z kamienic?  Czy dźwięk który pamiętamy jest zawsze taki sam i do niego dążymy czy jest dźwiękiem który nam się po prostu podoba? 

Co to jest poziom live w pomieszczeniu w domu nawet zaadoptowanym akustycznie?  Kwartet jazzowy, wokalistkę z fortepianiem czy kapelę rokową jeszcze jestem w stanie zrozumieć.  Ale przepraszam najmocniej orkiestrę symfoniczną?  Chyba że orkiestrę hobitów.

Moim zdaniem nie ma dźwięku naturalnego,  neutralnego i live w warunkach domowych.  Tak jak napisał @Moontan wstaw do pokoju perkusje czy fortepian a zobaczysz gdzie jesteś. 

Żeby dokonywać takich porównań trzeba by mieć punkt odniesienia na miejscu u siebie w pokoju.  Porównanie z pamięci jest nieprawdziwe. 

Mam świadomość tego że ja mam u siebie stopkę zamiast stopy, ograniczoną dynamikę, wady akustyczne i pewnie jeszcze wiele innych aspektów ale z drugiej strony jak czytam o naturalności,  neutralności i dźwięku live orkiestry symfonicznej w domowych warunkach to mnie śmiech ogarnia. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez MrSalieri
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Jager napisał:

A ten zestaw dual mono ?

HYPEX NC400 MONO KIT

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ktoś coś wie ?

Zastanawiam się, czy nie kupić sobie takiej pary do kina. W salonie mam UnityQute 2 - all-in-one Naima, a więc dość oszczędne mocowo pudełko, które zasila  półaktywne głośniki Definitive Mythos ST. 

Muszę tylko sprawdzić na tych Nordach czy jest w ogóle sens ładowania się w droższą amplifikację - czy efekt będzie warty poniesionych kosztów. W Naimie mam wyjście pre-out, więc wykorzystałbym tylko jako DAC/pre.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie słuchanie basu z małej średnicy jest trochę wymuszone brak swobody i dynamiki grania w porównaniu do dużych basowców np.12-15". Wiadomo, że potrzebny wtedy mocniejszy wzmacniacz ale czego się nie robi dla muzyki?.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

"podaj jaki konkretnie sprzet dla Ciebie gra muzyke a nie dzwieki to zrozumiemy o czym myslisz"

cir..

Moge zestawic cztery systemy ,obecnie mam czynne dwa .Dla mnie gra muzyke stary ARC i Audio Note SE ale musi to byc seria  Signature wraz  glosnikami  wysokoefektywnymi fullrange.

Edytowane przez Moontan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, zibii napisał:

Dla mnie słuchanie basu z małej średnicy jest trochę wymuszone brak swobody i dynamiki grania w porównaniu do dużych basowców np.12-15". Wiadomo, że potrzebny wtedy mocniejszy wzmacniacz ale czego się nie robi dla muzyki?.

Zgoda ale samo posiadanie dużych basowców 12-15" nie oznacza wyśmienitego basu w systemie. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No pewnie, że nie wszystko musi być na swoimi miejscu?.

Na tym aktualnie słucham zasilane końcówkami 1000W, pre lampowe, do tego cd z buforem lampowym.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moge zestawic cztery systemy ,obecnie mam czynne dwa .

 

Kup sprzet ktory gra muzyke a nie ......dzwieki .Duzo sprzetu to tez pomylka , sprzedaj rozdaj.Zrob cokolwiek ale szukaj muzyki :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu macie fajną alternatywę. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, MrSalieri napisał:

Moim zdaniem nie ma dźwięku naturalnego,  neutralnego i live w warunkach domowych.

Można usłyszeć live w 20, czy też w 30m2, ale trzeba zaprosić do siebie do domu jakieś trio lub kwartecik, który zagra akustycznie i 'cicho', czyli z poziomami idealnie adekwatnymi do wielkości i akustyki pomieszczenia. Wiele knajp gdzie się gra live, wielkością jest zbliżoych do warunków domowych. Choćby nawet w NPR mini koncerty przypominają jak najbardziej domowe warunki. Z neutralnym dżwiękiem mamy do czynienia wtedy, gdy nie wykracza on poza balans 'zero', czyli  jak w obrazie - coś jak pomiędzy 'cold' i 'warm' w obrazie. Jakość basu i wszelkich innych dżwięków, to przede wszystkim świadomość, styl i equipment grającego na danym instrumencie. Audio tylko odtwarza, choć w tym kontekście jak najbardziej można modelować dżwięk według własnych upodobań, który faktycznie jest daleki od neutralności i naturalności w kontekśie jakichkolwiek porównań do live. Ostatni koncert Paticii Barber w Green Mill był zagrany na podobnych poziomach na jakich słucha się w domu - 'cisza' jest jednym z najważniejszych 'elementów' muzyki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.06.2019 o 11:32, Elberoth napisał:

Co mnie jeszcze w tych wzmacniaczach zastanawia, to fakt, że jednak potrzebują jakiegoś ciepłego pre czy ciepłego źródła. Podobnie jak Magico potrzebują ciepłego wzmacniacza (także mają ekstremalnie niskie THD). Czy zatem nie jest tak, że jako audiofile potrzebujemy jakąś ilość zniekształceń, aby było ciepło i przyjemnie ?  :) Czy taki dźwięk o ultraniskim THD odbieramy jako zimny i techniczny, a więc nienaturalny ? Czy nie jest to paradoks ?

W dniu 24.06.2019 o 15:57, zibii napisał:

Z magico jest taka sprawa, że głośniki mają niskie thd bo są szybkie ich membrany sztywne, lekkie i mocne napędy. W odbiorze objawia się to tak jakby brzmienie było mniej dociążone, co możemy odbierać jako bardziej techniczne i zimne. Mam podobnie u siebie z kolumnami na głośnikach accutona ale ja nie uważam to za wadę tylko za plus. Jeśli komuś brakuje ciepła to kombinuję z ciepłym wzmakiem lub pre lampowym taki trochę paradoks ale czasami działa.

Neutralna, szybka, przejrzysta elektrownia ukazuje faktyczne brzmienie kolumn - i gdy z takową najlepiej nie grają, kolumny do niczego się nie nadają - wtedy coś nie tak z kolumnami.

Neutralna elektrownia, neutralne kable które przekazują równo jak najwięcej info w całym zakresie, a nie wycinki. I musi grać.

U mnie tak jest najlepiej. Im lepsze kable, równe dokładne wzmocnienie, źródła i przedwzmacniacz tym jeszcze lepiej. JBL-e idealnie ukazują wszystkie słabości toru (łącznie z cross-over'ami), i wszystko muszą mieć top i świetnie dobrane. Ewentualnie (przy wyśrubowanym szybkim, przejrzystym etc. systemie) tylko przedwzmacniacz może i to tylko odrobinkę wprowadzać swojego kolorku (np. z Tung-Sol VT-99 Flat Plate) i nie może tracić szybkości i precyzji.

W przejrzystym, szybkim, neutralny/naturalnym torze audio, bardzo mocno słychać każdą najdrobniejsza zmianę. I słyszę, że każda lampa coś wprowadza od siebie. Tung-Sol, Sylvania, RCA etc., bo z każdą jest inaczej.

Tung-Sol - dobrze wyrównane/rozciągnięte pasmo, mikro-detal, trochę od siebie barw dodają (chociaż bez sztucznego farbowania jak Accu) i cit za delikatne.

Sylvania - bardzo naturalna, neutralna, rozdzielcza, selektywna, kontrolowana, detaliczna, świetna tonalnie i płynna średnica. One potencjał brzmienia skupiają w MF, jakby kosztem skrajów, głównie wysokich. Gdyby górę miały jak średni zakres, to absolutny top byłby.

Nie do każdej muzyki Sylvania, bo na wyższej górze nie ma dynamiki jak inne, tzn. na muzyce z bardzo szybką wyższą górą, góra może im zostać w tytle, przez co za dużo średnicy. Więc nie do każdej muzyki.

Lampki do totalnie przejrzystych otwartych neutralnych systemów. Bo przy tradycyjnych kolumienkach pionka i innych, właściciele płaczą, że góry za mało, a nawet z innych bardziej otwartych lampek nie mają choćby 1/5 tego co ja na Sylvaniach.

Przy nich cały system musi być maksymalnie wyśrubowany, bo inaczej może być za mało góry, nawet w stopniu akceptowalnym.

RCA - bez dogrzewania dające live'owe koncertowe poczucie brzmienia, rozciągnięte pasmo, dynamiczna i w górze.

Najlepiej aby z każdej wziąć wszystko co najlepsze i połączyć razem. Wybieram T-S, ale inne też czasami wrzucę.

S.A. pod sam koniec na takich grał, lubił T-S VT-99 i N.U., ale w jakiś monoblokach lampowych, chyba jakieś samodziełki - pewnie Szymon wie w jakich, może i Fr@ntz także.

Tylko pre się pozbyć i nie będzie żadnych lamp :). Levinsona (No 326S) chcieli mi pożyczyć/przywieźć, ale do tego potrzeba wszystko na XLR.

Na tranach najlepiej, nie trzeszczy nie szumi (cisza jak makiem zasiał), najmniejsze zniekształcenia etc.

A tu z lampkami w pre czasami potrafi szumieć, trzeszczeć raz bardziej raz mniej. Ale jak się uspokoją, to ok.

Przy horn'ach słychać każdą najdrobniejszą zmianę.

@zibii

Od kiedy Magico szybkie? No chyba, ze Adam kupi/wstawi sobie Magico Ultimate III ;)

Każdy model inny, nie widzę THD jego M3, ale są dla 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) : THD 100Hz/1kHz/10kHz (for 90dB SPL/1m): 0.4% / 0.1% / 0.2%  - w normie, jest dobrze.

Nas niczym nie zaciekawiły, ale Adam poleciał na angielskie małe monitory z takimi zniekształceniami: THD 100Hz/1kHz/10kHz (for 90dB SPL/1m): 6.6% / 1.4% / 0.3% - Paradoks (?) ?

Czyżby Magico M3 czegoś nie miały, co mają F.A. LS3/5a ?

Topowe Harbeth M40.2 Limited Edition w swym najlepszym zakresie MF, nawet nie zbliża się do najlepszej sekcji MF (JBL driver + JBL horn + JBL lens folded-plate), nie mówiąc już o skrajach.

Harbeth M40.2 LE to dużo niższy pułap (ale w klasie monitorów - porządne), zdecydowanie bardziej z okolic dużych podstawkowych JBL L100 Classic i Yamaha NS-5000.

spacer.png

Papiery na MF jak w kolumnach u damun'a i xajas'a - u mnie by nie przeszły. Żadnego papieru od średnicy po samą górę! Tylko same metale, łącznie z horn'ami i lens'ami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
msg-28079-0-93816600-1532880966_thumb.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciagle mam problem z pojeciem co to jest "cieple zrodlo", "cieple pre" albo "cieply wzmacniacz"

Czym sie rozni "cieply" od neutralnego albo "zimnego"?

Czy jest to inna charakterystyka czestotliwosciowa?

Czy jest to inny poziom znieksztalcen? Jesli tak, to ktorych?

Ktory parameter decyduje o tej roznicy?

 

PS.

Jesli wyjdziemy z rozpropagowanego na tym forum punktu widzenia, opinii: "przez kombinowanie odpowiediego cieplego wzmacniacza z zimnymi glosnikami albo na opak zimnego wzmacniacza z cieplymi glosnikami" to mozemy w oparciu o prosta logike znieksztalcenia jako parameter raczej wykluczyc. Wystarczy popatrzec jakiego rzedu/poziom maja znieksztalcenia glosniki a jakiego rzedu maja znieksztalcenia wzmacniacze i czy mozna te wrtosci wzajmnie skompensowac. No i  ktore znieksztalcenia sa wspolne dla wzmacniaczy i glosnikow. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez xajas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 hours ago, hi_aro said:

Tu macie fajną alternatywę. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ten projekt wcale nie jest dobry - wygląda jakby został złożony na zamówienie scan speak'a, wszystko na dole do siebie nie pasuje. Żeby był sens stosowania tego midbasu to woofer powinien mieć z 18" aby to się zgadzało mocowo, jeżeli wyrzucić ten midbas to połączenie z tą 18 niezbyt wychodzi bo lepsze by było na dole coś co nie jest subwooferem i ciągnie troche wyżej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Moontan napisał:

Moge zestawic cztery systemy ,obecnie mam czynne dwa .Dla mnie gra muzyke stary ARC i Audio Note SE ale musi to byc seria  Signature wraz  glosnikami  wysokoefektywnymi fullrange.

ok audionote plusfull-range teraz rozumiem o czym piszesz i jest to inny sposób na muzyke 

jesli ktos to lubi to reszta mu nie gra muzyki 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Szanuj zdrowie należycie, bo jak umrzesz, stracisz życie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Elberoth napisał:

Zastanawiam się, czy nie kupić sobie takiej pary do kina. W salonie mam UnityQute 2 - all-in-one Naima, a więc dość oszczędne mocowo pudełko, które zasila  półaktywne głośniki Definitive Mythos ST. 

Muszę tylko sprawdzić na tych Nordach czy jest w ogóle sens ładowania się w droższą amplifikację - czy efekt będzie warty poniesionych kosztów. W Naimie mam wyjście pre-out, więc wykorzystałbym tylko jako DAC/pre.

HYPEX NC400 MONO KIT

W sumie to też jestem zainteresowanym jak to gra i może jest sens zakupić. Muszę posłuchać podobnych markowych  konstrukcji. Coraz bardziej mnie ciekawi ta technologia. 

A propo ellipticora z Skana... w kraju nad rzeką Wisłą też mamy :)

Wygląda sensownie... z takimi dual mono HYPEX NC400 MONO KIT jeśli są takie przezroczyste a kolumny po ciepłej stronie mocy... może to się razem zgrywać ?

Mam nadzieję, że właściciel opisze w stosownym dziale, jak to gra. Zawsze to jakieś nowe doświadczenie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Jager
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, MrSalieri napisał:

Mam świadomość tego że ja mam u siebie stopkę zamiast stopy, ograniczoną dynamikę, wady akustyczne i pewnie jeszcze wiele innych aspektów ale z drugiej strony jak czytam o naturalności,  neutralności i dźwięku live orkiestry symfonicznej w domowych warunkach to mnie śmiech ogarnia. 

a mnie nie ogarnia bo wszystko to tylko kwestia zaangazowanych sil i srodków tak jak pisze damun

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Szanuj zdrowie należycie, bo jak umrzesz, stracisz życie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

39 minut temu, piter z napisał:

Żeby był sens stosowania tego midbasu to woofer powinien mieć z 18"

Dlatego jest Hypex, aby się wszystko zgadzało.

Lub jak zrobił YB 2x21WE.. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Sovereign napisał:

Czyżby Magico M3 czegoś nie miały, co mają F.A. LS3/5a ?

No tak jakby ... są małe i można je postawić na biurku przy kompie. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Chicago napisał:

Można usłyszeć live w 20, czy też w 30m2, ale trzeba zaprosić do siebie do domu jakieś trio lub kwartecik, który zagra akustycznie i 'cicho', czyli z poziomami idealnie adekwatnymi do wielkości i akustyki pomieszczenia.

Przecież wiesz że chodzi mi o granie ze sprzętu a nie o sprowadzanie muzyków do domu ?

2 godziny temu, cir napisał:

a mnie nie ogarnia bo wszystko to tylko kwestia zaangazowanych sil i srodków tak jak pisze damun

Chciałbym zobaczyć te pokoje i systemy ludzi mówiących o dźwięku live orkiestry symfonicznej.  Jest takie pomieszczenie 90 m2.  Może tam? 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ty chcesz aby damun ze swoimi sporymi paczkami, ciągał się po ludziach i wstawiał gdzieś do jakiegoś podłużnego pomieszczenia, w obcy system audio zestrojony pod inne kolumny.

Same kolumny więcej zestawiania i podłączania modułów, niż przewiezienie całego systemu z łódzkiego, na neutralny teren pod chmurką :) na scenę koncertową, na wolnym powietrzu.

W takich warunkach bym posłuchał największych S16Hz, i tamtych aktywnych paczek diy by damun - i każde z własną amplifikacją i okablowaniem. Ew. później zamiennie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
msg-28079-0-93816600-1532880966_thumb.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wolnym powietrzu to i ustrojów za pierdylion zł nie potrzeba?.

Sam bym posłuchał takiego sparingu. W flagowych s16hz co tam siedzi na basie 4x8" od scana?. Jeszcze chwilkę i świat je zobaczy coś koło wakacji miała być premiera salonu w Kutnie czekamy?. A nowości w YB audio powstają w mgnieniu oko i to na elipticorach?.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez zibii
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaintrygowały mnie tytułowe monobloki i gdyby nie moje "zamrożone" środki chętnie bym skorzystał z oferty - 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„We read to know we are not alone.“  C.S. Lewis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...dla słabiej zorientowanych zamrożona gotówka*

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„We read to know we are not alone.“  C.S. Lewis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, zibii napisał:

Sam bym posłuchał takiego sparingu

Zibi. Przestań narzekać , bo chciałeś podjechać po odbiorze swoich ,,akutonków na dużym basowcu'' i się rozmyśliłeś.

Ale nic to ,zapraszam Cię w każdej chwili do mnie. Zabierz swój system i posłuchamy . Chętnie posłucham tej przewagi dużych membran.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafał bardzo dziękuję za ponowne zaproszenie. W tamtym czasie nie było możliwości powrót późnym wieczorem a nie, że się rozmyśliłem?. Z chęcią podjadę z innymi kolumnami na głośnikach w całości na seasach bo accutonów mi się nie chce nosić. A masz może wiedzą kiedy premiera Arctico bo ciekawość zżera. Może s16hz zastosował elipticory w tej konstrukcji skoro cena 150kzł za podstawowy model ale była by niespodzianka. Zobacz jak YB audio zachwala tą serię ss. Coś się dzieje w tematyce audio.

Za niedługi czas będę miał u siebie kolumny na ss 2x18rev na basie więc zobaczę jak zagrają w normalnych warunkach bez adaptacji, i moim budżetowym sprzęcie bo nie posiadam tak wypasionego toru jak u Ciebie. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez zibii
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E tam zaraz zaszalał masz eliptyczne cewki, multidrive i niezłą efektywność cena porównywalna z accutonem. W YB audio masz już gotowy zestaw myślę, że w okolicach 45-50kzł będą dostępne?. Możesz podjechać jeszcze posłuchać jak Robert zaprosi bo zachwilkę wyjadą?.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak niedługo wyjeżdżają to pewnie już nie zdążę.  Zresztą to byłby odsłuch jako ciekawostka bo nie mam kasy na takie kolumny ? Chce się kiedyś wprosić do Roberta posłuchać ich kolumn w bardziej przyziemnych cenach. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jest czego posłuchać chociażby huracan za bardzo dobre pieniążki 14.5kzł i masz prawie identyczny kpl. głośników jak w arcadach a kosztowo korzystniej. Myślę, że gra warta świeczki i do rozważenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 26

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.