Skocz do zawartości
IGNORED

Pomoc w wyborze DACa za ok. 6-9 tysięcy zł


tomek c

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jak w tytule. Proszę o pomoc w dobrze DACa do mojego systemu. Na razie do wypożyczenia, ale jako, że po ostatnich przejściach z jednym ze sklepów (dalej trwających, gdyż jeszcze czekam na zwrot kaucji) chciałbym uzyskać rzetelne opinie kolegów, którzy ze chcą podzielić się ze mną wiedzą i doświadczeniem zanim zdecyduję się na wypożyczenie sprzętu.

Mój system to aktualnie:

-Copland CTA-405A, czyli niezbyt ciepła lampa ;?

-głośniki B&W 603, które grają dobrze, lecz czasami drażni mnie w nich góra (swoją drogą na dniach będę miał do testów Audiophase Cocaine, więc będę mógł bardziej doprecyzować które mi bardziej pasują);

-aktualnie podpięty kabel głośnikowy to Audiophase Hybrid, w zapasie AQ Type 4;

-RCA to Big Sur'y (do zmiany na 100% - i tutaj dzięki uprzejmości p. Karola czekam na jego Hybridy);

-streamer/transport to Node2i (jeżeli w DACu będzie coś lepszego to pójdzie do innego systemu).

Jeden z forumowych kolegów zaproponował mi M2Techa Young'a MKIII, który po dodaniu zegara i konwertera ponoć staje się naprawdę mocnym zestawem. Z kolei jeden pan z branży zaproponował mi Moon'a 280D Mind2. Z tego co wiem oba dac'i prezentują dwa różne 'style' grania.

Co jeszcze dodać...

Niedawno odesłałem Coplanda DACa 215, który muszę przyznać lepiej mi pod pasował na sekcji z lampkami, aczkolwiek to nie to czego szukam, czegoś mi w nim brakowało. Wiem tyle, że po odpięciu DACa 'zwykły' Node2i odpada.

Po kilku miesiącach mogę stwierdzić, że raczej preferuje dźwięk idący ku ociepleniu, lubię szczegóły, ale nie natarczywe, melodyjność.

Proszę o pomoc ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można ciepło ,szczegółowo i z olbrzymie prezentowana sceną, mowa o audiobyte Black dragon 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuję, mnogość tych urządzeń w ofercie sklepowej po prostu mnie przeraża, zacznę się po pracy zapoznawać z opiniami / testami odnośnie 3 powyższych propozycji. A co powiedzie o w/w przeze mnie DACach - nowyn Young'u i 280D Mind2? 

Dodam jeszcze, że jakby była możliwość w danym dacu streamowania z TIDALA etc. i podpięcia HDD z plikami (najlepiej z programem a'la BluOS sterującym Node 2i z poziomu Windowsa przez wifi) to bym z Node2i pewnie zrezygnował. Na razie dysku sieciowego stawiać nie będę, chciałbym dokończyć budowanie systemu...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, tomek c napisał:

Dziekuję, mnogość tych urządzeń w ofercie sklepowej po prostu mnie przeraża, zacznę się po pracy zapoznawać z opiniami / testami odnośnie 3 powyższych propozycji. A co powiedzie o w/w przeze mnie DACach - nowyn Young'u i 280D Mind2? 

Dodam jeszcze, że jakby była możliwość w danym dacu streamowania z TIDALA etc. i podpięcia HDD z plikami (najlepiej z programem a'la BluOS sterującym Node 2i z poziomu Windowsa przez wifi) to bym z Node2i pewnie zrezygnował. Na razie dysku sieciowego stawiać nie będę, chciałbym dokończyć budowanie systemu...

Na Twoim miejscu tak szybko i latwo z noda bym nie rezygnowal. Ma wszystko co powinien miec transport w tej cenie. I Tidal i radia netowe i radio paradise itd itp. Jako bonus MQA swietna apke na androida i iOS...przyszlosciowo Qubuz..Mozna podlaczyc i pendriva i hdd...Na temat DAC w nim to jest ok...za te pieniadze. Ja bym go zostawil jako transport i bym kupil czystego DAC bez dodatkowej elektroniki w postaci wejsc np sieciowych. Osobiscie mam i noda 2i i oddzielny DAC plus wzmaniacz. Node nie ma wsparcia dsd ale DAC moze go juz miec a wtedy wykorzystac mozesz wej usb DAC..U mnie node polaczony jest coax z DAC naim v1 a dalej analogowo z supernait 2...i wszystko to gra...niesamowicie muzykalnie...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, tomek c napisał:

Dodam jeszcze, że jakby była możliwość w danym dacu streamowania z TIDALA etc. i podpięcia HDD z plikami (najlepiej z programem a'la BluOS sterującym Node 2i z poziomu Windowsa przez wifi) to bym z Node2i pewnie zrezygnował.

TEAC NT-505 powinien być dobrą opcją

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Carmelcalif napisał:

Na Twoim miejscu tak szybko i latwo z noda bym nie rezygnowal. Ma wszystko co powinien miec transport w tej cenie. I Tidal i radia netowe i radio paradise itd itp. Jako bonus MQA swietna apke na androida i iOS...przyszlosciowo Qubuz..Mozna podlaczyc i pendriva i hdd...Na temat DAC w nim to jest ok...za te pieniadze. Ja bym go zostawil jako transport i bym kupil czystego DAC bez dodatkowej elektroniki w postaci wejsc np sieciowych. Osobiscie mam i noda 2i i oddzielny DAC plus wzmaniacz. Node nie ma wsparcia dsd ale DAC moze go juz miec a wtedy wykorzystac mozesz wej usb DAC..U mnie node polaczony jest coax z DAC naim v1 a dalej analogowo z supernait 2...i wszystko to gra...niesamowicie muzykalnie...

Polecający mi Moon'a zasugerował, że mój system zagra tak jak najsłabszy element w nim (co jest prawdą) i zdecydowanie polecał stream'era z Mind'a 2 - dlatego o to zapytałem. Osobiście, że Node2i zostawiłbym jako transport a całą kasę przeznaczył na dobrego jakościowo DACa. Osobiście nie wiem czy i jak Node2i będzie wpływał dodatkowo na dzwięk podczas transportu plików czy słuchania radia, tudzież serwisów muzycznych. 

Jakim Coaxialem masz podpięty Node2i? Ten temat też mnie czeka...

 

piotrek7 : faktycznie, Teac ma plus za dysk, szkoda tylko, że z przodu - ale mam kolejne pytanie - jak podepnę hdd z plikami do Teac'a to czym jakim programem mogę przeglądać zawartość i puszczać muzykę? Ma jakiś w zestawie? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, tomek c napisał:

Ma jakiś w zestawie?

Firmowa aplikacja HR Streamer. Przetwornik (jak i aplikacja) widzi dyski sieciowe, podpięte dyski zewnętrzne. Daje więc możliwość korzystania ze wszystkich dostępnych nośników. Od strony graficzne wygląda całkiem przyzwoicie. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, piotrek7 napisał:

Firmowa aplikacja HR Streamer

Fajnie, wygląda identycznie jak aplikacja do Lumin.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używałem Node 2i z chińskim Gustard a20h. Analogowe granie, trochę wycofany na górze, neutralna barwa. Zmieniłem na Exogal Comet Plus, lepsza separacja i szczegółowość, ale nie sucha. Bardzo muzykalny dac. Polecam, można dostać lekko powyżej 6 tys używany. 

Może jakiś lampowy dac, jak ma być ocieplone? Sam o takim myślę. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z lampowych czytałem tylko o polskim Dac One, ale to sprzęt za 21tyś., nie wiem czy reszta systemu wykorzysta jego potencjał. Albo inaczej - czy najsłabsze ogniwa nie tyle wykorzystają co ograniczą go. Może źle rozumuję, ale nie sztuka wydać kasę na coś czego się aktualnie nie wykorzysta... 

...ja już i tak wydałem na coś czego nie przemyślałem dobrze ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, tomek c napisał:

Z lampowych czytałem tylko o polskim Dac One, ale to sprzęt za 21tyś., nie wiem czy reszta systemu wykorzysta jego potencjał. Albo inaczej - czy najsłabsze ogniwa nie tyle wykorzystają co ograniczą go. Może źle rozumuję, ale nie sztuka wydać kasę na coś czego się aktualnie nie wykorzysta... 

Odnosnie najslabszego ogniwa.

Masz laptop za 20 tys i laptop za 2 tys. Oba podpinasz poprzez wej usb do DAC. Sterowniki wlasciwy kabel itd itp.

Grasz pliki z obu. Myslisz ze wybor z ktorego laptopa bedziesz gral bedzie mial wplyw na dzwiek jaki uslyszysz na koncu z glosnikow? Wg mnie nie bedzie...bo sam laptop bedzie tylko transportem a jego wnetrze nie bedzie wazne. Za chwile odezwa sie ci od kabelkow....i tu moga miec racje ze kabel pomiedzy laptopem a DAC ma znaczenie. Ale to kabel a nie sam transport. Byc moze troche uproscilem ale dlatego by uzasadnic moja teze o pozostawieniu noda i zakupie samego czystego DAC. Sprawdzilem to w swoim systemie. Cd Naim podlaczony do dac naim nie gral jakos zauwazalnie lepiej niz plik flac zapuszczony z hdd node. Ale to tylko moje odczucie.

Kabel coax bo o niego pytales. Testowalem kilka poczynajac od takiego za 200 zl az po taki za 2 tys. Wybralem cos pomiedzy.Gold starlight wireworld. 

Niektorzy sugerowali wymiane kabla zasilajacego...ale chyba z zasilaczem impulsowym 8 zmiana kabla wiele nie zmieni. Choc i tu teorii i zwolennikow i przeciwnikow bedzie mnostwo.

Konczac. Jesli zdecydujesz sie na jakikolwiek rozwiazanie i wybierzesz cos...napisz na priv bo mysle ze moge pomoc znalezc to samo tylko w rozsadnej cenie. Nowe i na polskiej gwarancji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, tomek c napisał:

Z lampowych czytałem tylko o polskim Dac One, ale to sprzęt za 21tyś., nie wiem czy reszta systemu wykorzysta jego potencjał. Albo inaczej - czy najsłabsze ogniwa nie tyle wykorzystają co ograniczą go. Może źle rozumuję, ale nie sztuka wydać kasę na coś czego się aktualnie nie wykorzysta... 

...ja już i tak wydałem na coś czego nie przemyślałem dobrze ?

Protagonist? Zdaje się, że zmieściłbyś się w budżecie w zakeżności od wersji

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez ciszyn11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, tomek c napisał:

OK, dzięki.

 

Moze ten co mowil o naslabszym elemencie systemu mial na mysli kolumny lub wzmacniacz.

Bo tu mial racje...czyli elementy majace zdecydowany wplyw na brzmienie. 

Niektorzy oczywiscie dodadza tu jeszcze kable...

Mysle ze tzw transport bedzie w Twoim przypadku mial najmniejszy wplyw. Podlaczajac coax do DAC omijasz przeciez slabszy DAC w node...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukasz DACa, taki tytuł tematu i nie chciałbym tu wyskakiwać z czymś innym ale...
na Twoim miejscu zdecydowanie w tym momencie przeznaczyłbym całą tą kwotę na poszukiwanie innych kolumn (wraz z kwotą ze sprzedaży obecnych).
Moim zdaniem to najbardziej sensowny w tym momencie ruch, dający największe zmiany - zakup innych kolumn.
Zwłaszcza, że piszesz o upodobaniach raczej innych niż to co oferują te bowersy.

Node 2 wcale taki zły nie jest. Ja go słuchałem z Bowersami 802 i nie miałem odczuć jakoby w tym systemie odtwarzacz stanowił jakieś straszne ograniczenie.

Dołożenie lepszego DACa w tym momencie spowoduje moim zdaniem tylko niewielki ułamek tego co mógłbyś osiągnąć wymianą kolumn, mając do dyspozycji taką kwotę.

Budowę (czy przebudowę) systemu zacząłbym najpierw od dobrania odpowiednich kolumn (i wzmaka, który je dobrze napędzi i dobrze się z nimi dźwiękowo zgra), do pomieszczenia, własnych preferencji itp.
Potem dopiero zabawa w dopieszczanie źródłem czy resztą, jak ktoś lubi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Carmelcalif napisał:

Moze ten co mowil o naslabszym elemencie systemu mial na mysli kolumny lub wzmacniacz.

 

...nie, zdecydowanie chodziło o Node2i...

11 minut temu, Carmelcalif napisał:

Mysle ze tzw transport bedzie w Twoim przypadku mial najmniejszy wplyw. Podlaczajac coax do DAC omijasz przeciez slabszy DAC w node...

Tego właśnie nie wiedziałem, w dwóch sklepach mówiono mi, że jakiś tam wpływ dac z Node2i na ten właściwy mieć będzie...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, konradwo napisał:

Szukasz DACa, taki tytuł tematu i nie chciałbym tu wyskakiwać z czymś innym ale...
na Twoim miejscu zdecydowanie w tym momencie przeznaczyłbym całą tą kwotę na poszukiwanie innych kolumn (wraz z kwotą ze sprzedaży obecnych).
Moim zdaniem to najbardziej sensowny w tym momencie ruch, dający największe zmiany - zakup innych kolumn.
Zwłaszcza, że piszesz o upodobaniach raczej innych niż to co oferują te bowersy.

Node 2 wcale taki zły nie jest. Ja go słuchałem z Bowersami 802 i nie miałem odczuć jakoby w tym systemie odtwarzacz stanowił jakieś straszne ograniczenie.

Dołożenie lepszego DACa w tym momencie spowoduje moim zdaniem tylko niewielki ułamek tego co mógłbyś osiągnąć wymianą kolumn, mając do dyspozycji taką kwotę.

Budowę (czy przebudowę) systemu zacząłbym najpierw od dobrania odpowiednich kolumn (i wzmaka, który je dobrze napędzi i dobrze się z nimi dźwiękowo zgra), do pomieszczenia, własnych preferencji itp.
Potem dopiero zabawa w dopieszczanie źródłem czy resztą, jak ktoś lubi.

Jutro, mam nadzieję, dojadą do mnie 'Cocaine' Audiophase, kolumny o których słyszałem dużo dobrego. Jeżeli mój wzmacniacz sobie z nimi poradzi (a tak ma być wg. zapewnień producenta [chociaż są prądożerne], a i jednego z forumowiczów w odpowiednim Klubie) to będę miał na dniach dużo więcej do powiedzenia odnośnie tego czego szukam. Jak widzisz - tej kwestii również nie odpuszczam.

Ale za radę i przydatną informację dziękuję ?

ps. ...teraz słucham 'Black Album' Metalica i na '603' w obecnej konfiguracji perkusja brzmi jak dla mnie okropnie, szczególnie talerze - jakieś plaski po prostu słyszę (nie potrafię opisać tego dokładniej). Mam ten album we 'flac'ach', chociaż i z Tidalem jest podobnie. Sam Node2i w moim przekonaniu najlepiej sprawdza się w jazz'ie, przynajmniej w połączeniu z Bowersami i RCA AQ BigSur. Sam Copland jest raczej neutralny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, tomek c napisał:

...nie, zdecydowanie chodziło o Node2i...

Tego właśnie nie wiedziałem, w dwóch sklepach mówiono mi, że jakiś tam wpływ dac z Node2i na ten właściwy mieć będzie...

Słowo klucz: jakiś tam.
Mieć może i będzie ale moim zdaniem znikomy w porównaniu do tego co osiągnąłbyś tym co pisałem wyżej.
Zauważ też, że Node 2 gra raczej po cieplejszej stronie czyli już powinien dość dobrze wpasować się w Twój gust.
 

Nie znam kolumn, które masz zamiar odsłuchać, ale nie poprzestawaj na nich, na rynku jest ogromny wybór, myślę, że odsłuchów możesz mieć na długie miesiące ?

A ten Copland to fajny wzmak. Jego raczej bym nie ruszał na razie, powinien sobie dobrze poradzić z większością kolumn.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez konradwo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

? klucze są ważne...

Może to faktycznie wina kolumn... Mimo to, dopiero DAC215 na lampkach załagodził to co mnie drażniło. Sam Node2i nie daje rady.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, tomek c napisał:

Jutro, mam nadzieję, dojadą do mnie 'Cocaine' Audiophase, kolumny o których słyszałem dużo dobrego. Jeżeli mój wzmacniacz sobie z nimi poradzi (a tak ma być wg. zapewnień producenta [chociaż są prądożerne], a i jednego z forumowiczów w odpowiednim Klubie) to będę miał na dniach dużo więcej do powiedzenia odnośnie tego czego szukam. Jak widzisz - tej kwestii również nie odpuszczam.

Ale za radę i przydatną informację dziękuję ?

ps. ...teraz słucham 'Black Album' Metalica i na '603' w obecnej konfiguracji perkusja brzmi jak dla mnie okropnie, szczególnie talerze - jakieś plaski po prostu słyszę (nie potrafię opisać tego dokładniej). Mam ten album we 'flac'ach', chociaż i z Tidalem jest podobnie. Sam Node2i w moim przekonaniu najlepiej sprawdza się w jazz'ie, przynajmniej w połączeniu z Bowersami i RCA AQ BigSur. Sam Copland jest raczej neutralny.

Płyty Metaliki często są fatalnie zrealizowane. Nie wyciągałbym pochopnych wniosków. Podobnie np Californication RHCP. Ten album brzmi fatalnie na wszystkim, co do tej pory miałem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Długo szukałem daca w podobnym budżecie i wybrałem qutest a. Ale szczerze moim zdaniem on ci nie podejdzie.

Z gotowych produktów ja także stawiam na m2tech w wersji III 

Moon calkiem ok ale jednak coś mi w nim brakowało. 

Finalnie stawiałem na chorda kontra naim dac. Ten drugi nieco lat już ma. Ale też powinien ci spasować. A z produkowanych także warto rozważyć pratagonista. Pogadaj z maciem czy ci wypożyczy jakiś model. 

Owocnego szukania

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moon cywilizuje źle nagrane płyty, tak by odsłuch stał się bardziej akceptowalny. A swoje możliwości pokazuje na dobrym materiale. Możesz jeszcze zaprzęgnąć do pracy Bluetooth i wysyłać sygnał z telefonu czy laptopa, wprost na DAC. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozwój DAC’ów postępuje w tępie geometrycznym i jak nie mamy musika to warto poczekać bo za rok będzie zupełnie inna oferta. Ja zakupiłem na 3 miesiące Audiobyte Dragona ale mnie nie zachwycił jakoś. Może do słuchawek bym go polecił ale wzmacniaczy słuchawkowych jest też duży wybór i to w znacznie niższych cenach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

BAT VK 500BAT-PAK + BATVK51SE + Lumin T2 + GATO CDD1 + Spendor D7.2, okablowanie FadelArt, Acoustic Zen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja akurat mam zarówno Node 2 (bez i), jak i Moona 280D MiND, grają w różnych systemach. Ten drugi jest wyraźnie lepszy, ale trzeba pamiętać, że detalicznie kosztuje prawie 6 razy więcej niż Node, więc nie jest to jakoś szczególnie zaskakujące. Ta "lepszość" wynika przede wszystkim z jakości DACa. Korzystając z okazji, że mam oba, trochę się pobawiłem w różne połączenia. MiND w komplecie gra bardziej przejrzystym, ale jednocześnie bardziej wypełnionym dźwiękiem, jest też znacznie bardziej przestrzenny. Kiedy podłączyłem Node 2 po coaxie do 280D było prawie tak samo dobrze, różnica naprawdę niewielka, ale jednak... Być może wpływ miał kabel, którym łączyłem - NB, kabel może mieć zawsze jakiś wpływ (dobry lub zły) łącząc z tym, czy innym DACem.  Moim zdaniem użycie Arcam iRdacII z Node 2 jako transport też przynosi poprawę dźwięku. Niemniej jednak to pokazuje, że Node 2 jako transport jest naprawdę niezły, moim zdaniem całościowo nawet bardzo dobry w swojej cenie.

Jeszcze jedna uwaga odnośnie MiND: od bodaj roku MiND nazywa się MiND2, podstawowe różnice względem wersji pierwszej to dekodowanie MQA i Roon Ready. Można upgradować MiND do MiND2 w serwisie importera, ale koszt to 3,5 tys zł.

Do M2Tech nie odnoszę się, bo nie znam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, tomek c napisał:

ps. ...teraz słucham 'Black Album' Metalica i na '603' w obecnej konfiguracji perkusja brzmi jak dla mnie okropnie, szczególnie talerze - jakieś plaski po prostu słyszę (nie potrafię opisać tego dokładniej).

Koniecznie porównaj tego daka w Node z jakimś zewnętrznym DACkiem,

Node może zostać jako transport ale zlituj się, dac w Node osiąga w porywach 90dB, czyli mniej niż CD.
Granica przyzwoitości dla DAca to jakieś 100dB. Teraz zwykłe chińskie daki za 700zł mają 110dB

ps. Kto Ci doradził że w M2Tech Youngu mkIII można dodać zegar? pierwszy raz słyszę

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, m4tech napisał:

ps. Kto Ci doradził że w M2Tech Youngu mkIII można dodać zegar? pierwszy raz słyszę

Nie tyle doradził co powiedział, że ten DAC jest dobry, a po dodaniu zegara i konwertera skok jakościowy jest duży, ale i zastrzegł, że nie wie jak to połączyć. Osobiście go nie ma. Czyli wychodzi na to, że i konwerter jak i zegar z serii Evo Two łaczy się tylko z Dac Two?

Ciężka przeprawa mnie czeka. Na razie najbardziej interesuje mnie Naim, ciekawie też prezentuje się (wg. recenzji) AUDIO-GD R2R-7, podobnie i Exogal COMET PLUS DAC. O The Protagonist Mk2 narazie szukam informacji, widzę że są 3 wersje... i wszystkie mieszczą się w budżecie, ale nie wiem czym się różnią. Dzisiaj już sobie daruje przeszukiwanie sieci.

A co powiecie o DACach Lectora, np. DIGITUBE S-192 lub wersja DSD?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuję, mnogość tych urządzeń w ofercie sklepowej po prostu mnie przeraża, zacznę się po pracy zapoznawać z opiniami / testami odnośnie 3 powyższych propozycji. A co powiedzie o w/w przeze mnie DACach - nowyn Young'u i 280D Mind2? 
Dodam jeszcze, że jakby była możliwość w danym dacu streamowania z TIDALA etc. i podpięcia HDD z plikami (najlepiej z programem a'la BluOS sterującym Node 2i z poziomu Windowsa przez wifi) to bym z Node2i pewnie zrezygnował. Na razie dysku sieciowego stawiać nie będę, chciałbym dokończyć budowanie systemu...
Nie znam Younga aktualnego, chyba zwanego III, natomiast mam DSD plus zasilacz tomanka i to wg mnie świetny DAC. Szukam teraz znacznie droższych rozwiązań i to Nie jest tak, że nagle jest jakaś przepaść.
Jest on raczej cieplejszy, bas może nie jest wybitny, ale muzykalnosc, gładkość wokalu bdb. Model III gdzieś czytałem ma właśnie lepszy bas.
Polecam przetestować.
GF mod z Wrocławia jest oficjalnym dystrybutorwm, choćby swojego w Q21 kupiłem.
Pzdr

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 23

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.