Skocz do zawartości
IGNORED

Pomoc w wyborze DACa za ok. 6-9 tysięcy zł


tomek c
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

43 minuty temu, muda44 napisał:

Wskoczysz na bardzo wysoki poziom .

Tylko problem jest taki, że jak kupi jakiegoś daka współczesnego za te pieniądze to może wskoczy na jeszcze wyższy poziom ? 

8 - 10 letnie daki, to tak jak bardzo dobry, z zerowym przebiegiem w idealnym stanie VW Golf II

trzeba  traktować prawie jako eksponat



 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DAP 999EX używany można kupić za około 15000zł . Nowy kosztował około 46000zł .

Czy da się dzisiaj lepiej za te 15kzł wśród nowych ?

Eksponat ?

20 letnie odtwarzacze Accuphase łoją dupsko pod każdym względem ( brzmienie , wykonanie , niezawodność , obsługa itd ) współczesnym odtwarzaczom w ich cenach ( jako używane ).

 

Golf II z zerowym przebiegiem przeżyje każdego współczesnego Golfa ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, muda44 napisał:

Szukając tego o czym piszesz ja bym nie łączył Bowersów z tym Coplandem i do tego kablem AQ.

 

Node 2i po wyjściach RCA gra tak jak kosztuje , u mnie gra jako transport plików po wyjściu coax z Reimyo DAP-999EX , pisałem o tym w wątku o Node 2...

Za około 8000zł da się kupić niewiele używanego CECa CD5 . Jako odtwarzacz CD czy transport jest w tej cenie przeciętny ale dobry jako DAC i w kierunku którego szukasz niejako gratis dostając tez możliwość grania z CD.

Jeżeli natomiast planujesz i zmianę kolumn to polecam Heco Aurory 1000 a resztę dołożyć do żywnego Reimyo DAP-999EX .

Wskoczysz na bardzo wysoki poziom .

Taki zestaw (pierwotnie był wzmak NADa) zaoferowali mi w sklepie (pojechałem z /prawie/ kompletnym brakiem wiedzy, brałem co 'profesjonalista' doradzał, w sumie to już nie istotne). Copland był moją najbardziej świadomą decyzją z całego zestawu, ale to już podczas drugiej wizyty.

Tak jak pisałem - od środy mam na test głośniki Audiophase Cocaine (stąd nieobecność w temacie). Nawet bez dac'a, po RCA Big Surach skok jakościowy jest ogromny. Wreszcie poczułem relaks podczas słuchania, nawet przy ostrzejszych Big Sur'ach dźwięk jest hmm, cieplejszy, bardziej melodyjny, wreszcie perkusja nie jest sucha. Co prawda czeka mnie jeszcze zabawa z akustyką, ustawieniami, ale już Bowersy odstawiłem do drugiego pomieszczenia. Powoli też zaczynam rozumieć czym jest głębia ? Teraz czekam na paczkę z okablowaniem i dac'iem. Może będę mógł nawet 2 dacy porównać jednocześnie (Lectora Digitube S-192, być może z Yonugiem MKIII lub Calyx DAC 24/192).

O Calyx'ie nie mam na chwilę obecną żadnej wiedzy, będą musiał poszukać opinii, testów. Z kolei z 3 pierwszych które będę testował tylko Young obsługuje DSD.

Co do C.E.C. CD5 - też brałem pod uwagę zakup CD z dobrej jakości dacem na pokładzie. Poczytam o nim. Póki co interesowałem się CAMBRIDGE AUDIO AZUR 851C, Pioneer PD-70AE, Unison Research Unico CD Primo lub Due czy Yamaha CD-S2100. Tak wstępnie o nich czytałem, niestety nie mam sprecyzowane który mógłby mieć najlepszy dac spośród nich, czy nawet napęd. Cenowo to Due i Pioneer dominują, ale nie wiem jak czy to się przekłada proporcjonalnie na jakość.

Reimo 4-letni to prawie 20k. Jedynie taką ofertę znalazłem , i to z 2018, już nie aktualną. Poza tym, chociaż wierzę, że jest dobry jakościowo, to bez możliwości odsłuchu, tak na spokojnie, w domowym zaciszu więcej nic brać nie będę.

W dniu 25.06.2019 o 20:06, m4tech napisał:


ps. Kto Ci doradził że w M2Tech Youngu mkIII można dodać zegar? pierwszy raz słyszę

Doradził dobrze... zegar podłącza się do konwertera, a ten do DACa. Info od dystrybutora.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, tomek c napisał:

Doradził dobrze... zegar podłącza się do konwertera, a ten do DACa. Info od dystrybutora.

Przeczytaj co napisałeś ? czyli nie ma możliwości podłączenia zegara do dac.

O ile DAC Young mkIII się jeszcze doskonale broni, to konwertery m2tech to raczej "stara technologia". Do Yaunga polecałbym Ci bardziej dobry zasilacz liniowy.

Układ typu Node2i za nim konwertery i dopiero dac.... to delikatnie mówiąc rzeźba

Tak jak pisałem Node 2i w roli streamer/transport to bardzo przyzwoity sprzęt.

Mam wrażenie, że chcesz złapać zbyt wiele srok za ogon na raz, ale jeśli chcesz koniecznie poczuć progres w materii transportu plików to widzę dwie propozycje :
1. bardzo komfortowo - wymiana Node na lepszy streamer, np Aries Femto - używka ok 4000zł
2. trochę mniej komfortowo ale jeszcze lekko lepiej brzmieniowo od Femto - Allo Digione Signature + dwa zasilacze liniowe - koszt ok. 2500zł

do obu rozwiązań polecam RoonLabs

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez m4tech
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
59 minut temu, m4tech napisał:

Przeczytaj co napisałeś ? czyli nie ma możliwości podłączenia zegara do dac.

O ile DAC Young mkIII się jeszcze doskonale broni, to konwertery m2tech to raczej "stara technologia". Do Yaunga polecałbym Ci bardziej dobry zasilacz liniowy.

Układ typu Node2i za nim konwertery i dopiero dac.... to delikatnie mówiąc rzeźba

Tak jak pisałem Node 2i w roli streamer/transport to bardzo przyzwoity sprzęt.

Mam wrażenie, że chcesz złapać zbyt wiele srok za ogon na raz, ale jeśli chcesz koniecznie poczuć progres w materii transportu plików to widzę dwie propozycje :
1. bardzo komfortowo - wymiana Node na lepszy streamer, np Aries Femto - używka ok 4000zł
2. trochę mniej komfortowo ale jeszcze lekko lepiej brzmieniowo od Femto - Allo Digione Signature + dwa zasilacze liniowe - koszt ok. 2500zł

do obu rozwiązań polecam RoonLabs

 

Wiem co napisałem, osoba, która mi to doradzała pisała też o konwerterze i zaznaczyła, że nie wie jak to podłączyć. Odnośnie całej wcześniejszej wypowiedzi to ja trochę zamotałem ? zauważyłem ?

Nie, Node2i zostaje. Wszystko po kolei. Mam jeszcze prośbę, mógłbyś mi to rozwinąć: "Układ typu Node2i za nim konwertery i dopiero dac.... to delikatnie mówiąc rzeźba" - masz na myśli, żeby Node2i podłączyć Coaxialem do konwertera, a ten do Young'a? Czy wtedy konwerter będzie mieć wpływ na streamowanie np. z Tidala?(może i głupie pytanie, ale nie ukrywam, że wielu rzeczy jeszcze nie łapię). Druga sprawa, czy zegar, który podłącza się bezpośrednio do konwertera też poprawi jakość streamingo z serwisów muzycznych czy ma tylko wpływ na USB z PC?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
52 minuty temu, tomek c napisał:

Nie, Node2i zostaje. Wszystko po kolei. Mam jeszcze prośbę, mógłbyś mi to rozwinąć: "Układ typu Node2i za nim konwertery i dopiero dac.... to delikatnie mówiąc rzeźba" - masz na myśli, żeby Node2i podłączyć Coaxialem do konwertera, a ten do Young'a? Czy wtedy konwerter będzie mieć wpływ na streamowanie np. z Tidala?(może i głupie pytanie, ale nie ukrywam, że wielu rzeczy jeszcze nie łapię). ...

konwertery nie wpływają na stream, bynajmniej nie powinny

55 minut temu, tomek c napisał:

Druga sprawa, czy zegar, który podłącza się bezpośrednio do konwertera też poprawi jakość streamingo z serwisów muzycznych czy ma tylko wpływ na USB z PC?

Zegary zewnętrzne w przypadku konwerterów m2tech mają za zadanie poprawić sygnał cyfrowy spdif i prawdopodobnie to robią ?

Na marginesie są też poprawiaczki zegarowe na USB na rynku, ale radzę Ci interesuj się transportami, których już nie trzeba poprawiać.


Jeśli Node 2i zostaje to zacznij od dobrego daka, poznaj go dobrze, bo może nic więcej nie będziesz potrzebował, tylko DAC i Node,

Jak zrobisz wiele ulepszeń/zmian na raz to nie będziesz wiedział tak na prawdę co i jak zadziałało na plus w systemie, a co na minus,

dlatego radziłbym, rób zmiany krok po kroku
 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra rada z tym krok po kroku, co więcej po sobie widzę że z nowym sprzętem słuchając - trzeba się oswoić, poznać go - co chwilę zabiera . Ekspert posłucha chwilę i już wie ale normalny meloman chwilę wg mnie potrzebuje.
I jeszcze temat wygrzewania - różne sprzęty różnie go potrzebują więc pytaj czy demowka która na pożyczasz już grała parędziesiąt godzin czy nówka bo to ma znaczenie. Gdybym nie wiedział że mój M6500i nic nie grał przed tym jak do mnie trafił to nie wiem czy by został a po 200 godzinach jest miodzio.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, m4tech napisał:

Jeśli Node 2i zostaje to zacznij od dobrego daka, poznaj go dobrze, bo może nic więcej nie będziesz potrzebował, tylko DAC i Node

Sądzę że może tak być.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, tomek c napisał:

Co do C.E.C. CD5 - też brałem pod uwagę zakup CD z dobrej jakości dacem na pokładzie. Poczytam o nim. Póki co interesowałem się CAMBRIDGE AUDIO AZUR 851C, Pioneer PD-70AE, Unison Research Unico CD Primo lub Due czy Yamaha CD-S2100. Tak wstępnie o nich czytałem, niestety nie mam sprecyzowane który mógłby mieć najlepszy dac spośród nich, czy nawet napęd. Cenowo to Due i Pioneer dominują, ale nie wiem jak czy to się przekłada proporcjonalnie na jakość. 

Dodałbym do listy jeszcze np. Marantza SA-14S1 (niestety obecnie dostępne są tylko jakieś końcówki serii, prawdopodobnie wkrótce wejdzie następca SA-12 ). Ja używam SA8005 i  bardzo dobrze  działa jako USB-dac  zarówno z Windows jaki i Linux. (Tutaj co prawda nie jestem pewien  czy 14S1 ma ten sam chip USB czy nie, Linux daje jakby nawet lepszy dźwięk, Windowsa 10 nie sprawdzałem). 14S1 czy nawet tańszy SA8005 są to solidnie zbudowane urządzenia ważące więcej niż niejeden wzmacniacz. Dźwięk to kwestia gustu i reszty systemu. Nie wiem czy wszystkie CDki ale np. SA8005 przełączanie źródeł cyfrowych ma tylko z poziomu przycisku na obudowie. (Mnie to akurat nie przeszkadza bo w zasadzie używam tylko jednego wejścia natomiast niektóre przetworniki mają przełączalne wejścia na pilocie jak np. Nuprime DAC-9).

Z ciekawych przetworników można wziąć pod uwagę Aqua La Voce S2. Z tego co widziałem dobre oceny mają przetworniki Chord'a choćby Qutest. Nie przemawia do mnie co prawda zewnętrzny zasilacz wtyczkowy i ogólnie bardzo minimalistyczna budowa no ale może warto posłuchać. 

>>> niestety nie mam sprecyzowane który mógłby mieć najlepszy dac spośród nich

Sam przetwornik (jako układ) nie determinuje jakości brzmienia, równie duże znaczenie mają obwody wyjściowe, zasilania, taktowania. We wszystkich tych CD'kach można mówić o przynajmniej przyzwoitych elementach przetwornika i CDka jako całości.

Można poczytać recenzje i trzeba posłuchać samemu najlepiej docelowo w swoim systemie. Jeżeli chodzi o USB Dac Yamaha może nie działać pod systemem Linux. Trzeba by sprawdzić jeżeli to jest dla kogoś istotne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, tomek c napisał:

Taki zestaw (pierwotnie był wzmak NADa) zaoferowali mi w sklepie (pojechałem z /prawie/ kompletnym brakiem wiedzy, brałem co 'profesjonalista' doradzał, w sumie to już nie istotne). Copland był moją najbardziej świadomą decyzją z całego zestawu, ale to już podczas drugiej wizyty.

Tak jak pisałem - od środy mam na test głośniki Audiophase Cocaine (stąd nieobecność w temacie). Nawet bez dac'a, po RCA Big Surach skok jakościowy jest ogromny. Wreszcie poczułem relaks podczas słuchania, nawet przy ostrzejszych Big Sur'ach dźwięk jest hmm, cieplejszy, bardziej melodyjny, wreszcie perkusja nie jest sucha. Co prawda czeka mnie jeszcze zabawa z akustyką, ustawieniami, ale już Bowersy odstawiłem do drugiego pomieszczenia. Powoli też zaczynam rozumieć czym jest głębia ? Teraz czekam na paczkę z okablowaniem i dac'iem. Może będę mógł nawet 2 dacy porównać jednocześnie (Lectora Digitube S-192, być może z Yonugiem MKIII lub Calyx DAC 24/192).

O Calyx'ie nie mam na chwilę obecną żadnej wiedzy, będą musiał poszukać opinii, testów. Z kolei z 3 pierwszych które będę testował tylko Young obsługuje DSD.

Co do C.E.C. CD5 - też brałem pod uwagę zakup CD z dobrej jakości dacem na pokładzie. Poczytam o nim. Póki co interesowałem się CAMBRIDGE AUDIO AZUR 851C, Pioneer PD-70AE, Unison Research Unico CD Primo lub Due czy Yamaha CD-S2100. Tak wstępnie o nich czytałem, niestety nie mam sprecyzowane który mógłby mieć najlepszy dac spośród nich, czy nawet napęd. Cenowo to Due i Pioneer dominują, ale nie wiem jak czy to się przekłada proporcjonalnie na jakość.

Reimo 4-letni to prawie 20k. Jedynie taką ofertę znalazłem , i to z 2018, już nie aktualną. Poza tym, chociaż wierzę, że jest dobry jakościowo, to bez możliwości odsłuchu, tak na spokojnie, w domowym zaciszu więcej nic brać nie będę.

Doradził dobrze... zegar podłącza się do konwertera, a ten do DACa. Info od dystrybutora.

 Jak dobrze kojarzę dystrybutor Reimyo jest z Wrocławia i z tego co mówił niedawno kolega mieli używaną sztukę za bodajże 16kzł . Poszukaj i pożycz jak fundusze pozwolą bo to zupełnie inny świat niż np taki CEC CD5 . CD5 używany za około 8kzł jako DAC jest dobry a 999EX to 2x tyle ale naprawdę warto .

CD5 gra stereotypowo jak gramofon. Jest dynamika , barwa ale nic nie męczy . Reimyo do tego dodaje lepsza rozdzielczość , selektywność , wieloplanowość i złożoność wybrzmień a to wszytko robi bardzo naturalnie . 

Moje źródła oscylowały do około 15kzł więc z droższymi nie mam doświadczenia ale ten DAC polecało wielu godnych zaufania kolegów na innym forum i się nie zawiodłem .

 

Audiophase Cocaine to Seasy z membraną XP - niesamowita barwa średnicy . Jak dla mnie najlepiej grający polipropylen .

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.