Skocz do zawartości
IGNORED

HDMI CEC, Standby Through itp


Jakub_65425
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
Myślałem że to ogarnę ale jednak się nie udało...

Mam:
- amplituner Onkyo 686 (z zestawem 5.1)
- tv Samsung 55ku6470
- PS3
- Ps4
- Nvidia shield

Obie konsole i shield są podpięte do amplitunera kablem HDMI 2.0
Amplituner jest podpięty do TV również kablem HDMI 2.0. Oba złącza obsługują ARC, w obu urządzeniach jest to włączone ale
amplituner 'twierdzi' że TV tego nie obsługuje.

Co początkowo chciałem osiągnąć:
1. włączam pilotem Nvidie shield a amplituner i tv powinny włączyć się same. Wyłączam Shield a amp i tv również powinny się
wyłączyć. 
2. włączam padem PS3 a amplituner i tv powinny włączyć się same. Wyłączam PS3 a amp i tv również powinny się wyłączyć. 
3. włączam padem PS4 a amplituner i tv powinny włączyć się same. Wyłączam PS4 a amp i tv również powinny się wyłączyć.

Co osiągnąłem:
1. Działa.
2. Włączam PS3. Amp i tv się włączają - ok. Wyłączam PS3. Amp i TV się nie wyłączyły(jedno lub drugie przestawia źródło hdmi
na Telewizję, która nie jest skonfigurowana więc na obrazie pojawia się dialog z konfiguracją telewizji lub zmianą źródła)
3. Podobnie jak 2. Amplituner nie wyłącza się na pewno, nie jestem pewien jak TV - było już późno.

Znalazłem na forum samsunga opcję 'hdmi auto-detect', którą jeśli wyłączę, być może amplituner i tv wyłączą się bez sygnału... 


Sprzęt podłączyłem parę dni temu ale jako że dźwięki gier z konsoli nie zachwycają pozostałych domowników potrzebna będzie zmiana
założeń.

Są dwa warianty jak chciałbym to zrobić.
A)
  1. Bez zmian tzn włączam shield, Amp-on, Tv-ON. Wyłączam shield, Amp-off, Tv-off. 
  2. Włączam PS3, TV-ON, Amp-hdmi standby passthrough. Jeśli chcę, włączam Amp pilotem i automatycznie z niego leci dzwięk.
Wyłączam PS3, TV-off, Amp-hdmi standby passthrough. Jeśli amp był włączony, wyłączam go osobno pilotem.
  3. PS4 tak samo jak PS3.
B)
  1. Shield/ps3/ps4 włącza Tv i korzysta z wbudowanych głośników(w ustawieniach tv jak rozumiem audio output powinien być
wtedy ustawiony na głośniki tv?). Jeśli chcę włączam Amp pilotem. Shield/ps3/ps4 wyłącza TV. Jeśli amp był włączony, wyłączam go
osobno pilotem.


W zasadzie w każdej opcji opiera się to na wyeliminowaniu pilota od TV.

Jeśli HDMI ARC mi nie zadziała (spróbuje jeszcze odłączyć sprzęt od prąd, Zrobić kolejny reset tv itp) to będe musiał dokupić
kabel optyczny. Czy zastosowanie go w jakiś sposób mnie ogranicza? 

Obecne ustawienia:

- TV ma włączony Anynet+

- Ustawienia shielda napiszę później.
- PS3 i 4 mają włączone HDMI CEC
- Amplituner ma na każdym źródle (SHIELD, PS3, PS4) takie samo ustawienie:
    HDMI CEC - ON
    HDMI Standby Through- Auto
    Audio TV Out - Auto 
    Audio Return Chanel - Auto
    Auto Lips Sync On

    W ustawieniach power managament:
    Auto Standby - ON
    Auto Standby in HDMI Standby Through- ON

 

Czy aby uzyskać B) 1 trzeba przestawić na każdym źródle HDMI CEC - off i na HDMI Standby Through powybierać odpowiednie urządzenia?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się okazało HDMI ARC działa ale tylko na porcie nr 3, a kabel wpięty był do HDMI nr 1 czyli tego który obsługuje UHD. Tak, inżynierowie samsunga się popisali...

Tak czy inaczej nie mogę tego kompletnie pojąć.

Nvidia shield działa dobrze zarówno z jak i bez amplitunera. Wszystko się ładnie włącza i wyłącza.

W przypadku ps3 czy ps4 jak już wszystkie sprzęty działają, amplituner można włączać i wyłączać a dźwięk ładnie przechodzi pomiędzy głośnikami kina a głośnikami z tv. Nie do ogarnięcia jest niestety dla mnie to w jaki sposób się tv i amplituner włączają i wyłączają.

 

Raz włączam ps3 i ani amplituner ani TV się nie włączy.

Innym razem włączam ps3 i ampli pozostaje wyłączony ale za to TV się włączy.

Innym znowu razem (po włączeniu i wyłączeniu nvidii shield) włączam ps3 i amplituner i TV włącza się.

Cuda na kiju.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też kiedyś walczyłem z HDMI CEC w dużo prostszym układzie bo Tv-Amp-dekoder i przez jakiś czas działało nawet nieźle, ale jak dołożyłem do tego AppleTV, to zaczęły się dziać cuda. W każdym razie kupiłem w końcu pilota Logitech Harmony Ultimate i teraz wszystko śmiga tak jak trzeba. Pomyśl nad takim rozwiązaniem, bo naprawdę ułatwi sprawę no i jest jeden pilot do wszystkiego ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to z tym hdmi cec jest każdy interpretuje sobie tą funkcję jak chce, dlatego tak jak kolega wyżej proponuje zainteresuj się tematem logitech hub i ich pilotów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.