Skocz do zawartości
IGNORED

Jaki wzmacniacz do Fyne Audio F502


misiekzdzisiek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

On 6/28/2019 at 4:09 PM, Uchatek said:

Ja nie wiem dlaczego w Polsce sa tansze niz w Irlandii. Tutaj kosztuja 2000e. Mysle o sprzedazy moich MA Gold 200 i zakupie f502, boje sie tylko troche tego glosnika koncentrycznego bo firma w sumie mloda a bawi sie w cos co Tannoy czy Kef  staraja sie dopracowac od wielu lat. Obawiam sie tego lekko tubowego brzmienia wysokich tonow.

Nie boj sie koncentryka bo to wlasnie inzynierowie z Tannoy zalozyli ta firme, Tannoy jest sprzedany do Chin i kilku sie to nie spodobalo. Sluchalem F502 i wg mnie wypadly lepiej niz XT8F.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Naim Uniti Atom | Chario Delphinus | Vermouth Serenade 3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, David_65062 napisał:

Nie boj sie koncentryka bo to wlasnie inzynierowie z Tannoy zalozyli ta firme, Tannoy jest sprzedany do Chin i kilku sie to nie spodobalo. Sluchalem F502 i wg mnie wypadly lepiej niz XT8F.

Jesteś w stanie powiedzieć gdzie były różnice między F502 i XT8F?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 hours ago, David_65062 said:

Nie boj sie koncentryka bo to wlasnie inzynierowie z Tannoy zalozyli ta firme, Tannoy jest sprzedany do Chin i kilku sie to nie spodobalo. Sluchalem F502 i wg mnie wypadly lepiej niz XT8F.

Myslisz ze zagraja lepiej niz MA z serii Gold? Mam obecnie Gold 200 i szukam czegos nowego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, hey napisał:

Właśnie,  jakoś to gra
Widzisz, dla Ciebie może wystarczy, żeby tylko jakoś to grało a kto inny oczekuję od brzmienia znacznie więcej.
Tak się składa że miałem te kolumny u siebie w 25m i bas dosłownie wylewał się (oczywiście kwestia repertuaru), więc nie pisz mi tu o bzdurach, bo to że akurat Tobie się podoba takie przebasowione granie, nie znaczy że musi innym. 
Te kolumny widziałbym w dobrych 40m. F502 to duży kaliber do dużych pomieszczeń, zupełnie nie to co np DC8Ti z którymi je bezpośrednio porównywałem. 
Na marginesie: f502 duże rozczarowanie:/
 

 

Jakoś miałem na myśli że jednak.

Lubię bas ale nie przebasowienie. Zdania nie zmienię. Masz swoje i git. 

Godzinę temu, Uchatek napisał:

Myslisz ze zagraja lepiej niz MA z serii Gold? Mam obecnie Gold 200 i szukam czegos nowego.

Serie gold stawiał bym wyżej od revolution. Ale zależy czego oczekujesz. Jeśli więcej mięsa to tak. Xt8f zagra lepiej. Ale moim zdaniem ta zmiana nie wpłynie u ciebie pozytywnie. No chyba że wyjątkowo goldy ci nie siadły. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
44 minutes ago, 5z0p3n said:

Jakoś miałem na myśli że jednak.

Lubię bas ale nie przebasowienie. Zdania nie zmienię. Masz swoje i git. 

Serie gold stawiał bym wyżej od revolution. Ale zależy czego oczekujesz. Jeśli więcej mięsa to tak. Xt8f zagra lepiej. Ale moim zdaniem ta zmiana nie wpłynie u ciebie pozytywnie. No chyba że wyjątkowo goldy ci nie siadły. 

Nie chce robic kroku w bok a juz napewno nie w tyl. Gold 200 graja zajefajnie, ale wiadomo ze co jakis czas trzeba cos zmienic.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Uchatek napisał:

Myslisz ze zagraja lepiej niz MA z serii Gold? Mam obecnie Gold 200 i szukam czegos nowego.

Goldów nie wymieniaj ani na XT8f ani Fyne 502. Goldy to wyższa półka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 27.06.2019 o 21:07, misiekzdzisiek napisał:

Ogólnie to najładniej gra całość gdy głośność jest na min godzinie 11.

Jak jest na 8-9 czyli muzyka w tle to jest trochę słabo. 

Oczywiście jak mówisz nagranie jest podstawą, jednak może można coś tu jeszcze mieć lepiej... 

Lepiej może być zawsze, ale nawet top high-end nic nie poradzi jeżeli utwór został źle nagrany.

Jeżeli nie jest to u Ciebie stała tendencja, a masz zastrzeżenia tylko w przypadku kilku utworów, to nie jest to problem sprzętu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie zrobiłem upgrade na PM8006, jest rewelacja.

Zrobili ogromny postęp, jest bardzo dynamiczny, ale nie wali tak basem. Wszystkiego jest akurat, bardzo przyjemnie się słucha.

W dodatku nie wiem jak ale udało im się zrobić coś, co jest bardzo trudne do osiągniecia, czyli teraz nawet przy bardzo cichym odsłuchu słychać wszystko. Nawet na Fyne, które zwykle przy muzyce głośności tła do rozmowy są trochę mało wyraźne. Teraz jest wszystko jak trzeba. Jestem MEGA zadowolony. 

Druga sprawa to przedwzmacniacz gramofonowy, tutaj jest również bardzo duży postęp.

Oczywiście jak jest beznadziejnie nagrany utwór to nic się nie poradzi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, misiekzdzisiek napisał:

Panowie zrobiłem upgrade na PM8006, jest rewelacja.

Zrobili ogromny postęp, jest bardzo dynamiczny, ale nie wali tak basem. Wszystkiego jest akurat, bardzo przyjemnie się słucha.

W dodatku nie wiem jak ale udało im się zrobić coś, co jest bardzo trudne do osiągniecia, czyli teraz nawet przy bardzo cichym odsłuchu słychać wszystko. Nawet na Fyne, które zwykle przy muzyce głośności tła do rozmowy są trochę mało wyraźne. Teraz jest wszystko jak trzeba. Jestem MEGA zadowolony. 

Druga sprawa to przedwzmacniacz gramofonowy, tutaj jest również bardzo duży postęp.

Oczywiście jak jest beznadziejnie nagrany utwór to nic się nie poradzi.

Czyli na PM8005 przy niskiej głośności brzmienie było słabe, a na PM8006 już jest wszystko OK?

Wygląda na to, że jedna opinia z forum oraz artykuł z 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )  sugerują, że Fyne jest taki sobie do cichego grania.

Ktoś może potwierdzić lub zdementować? :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Uchatek napisał:

Nie chce robic kroku w bok a juz napewno nie w tyl. Gold 200 graja zajefajnie, ale wiadomo ze co jakis czas trzeba cos zmienic.

No to jeśli chcesz lepiej to nie revolution. Może definition.  Jeśli mówimy o tannoy.

Pm8006 i 8005 gra tak samo. A to że tannoy gra słabo cicho a zatem i fyne to fakt znany. Miałem 3 modele na stałe. Plus kilka chwilowo i wszystkie miały taką tendencję.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, 5z0p3n napisał:

Pm8006 i 8005 gra tak samo. A to że tannoy gra słabo cicho a zatem i fyne to fakt znany. Miałem 3 modele na stałe. Plus kilka chwilowo i wszystkie miały taką tendencję.

Zatem jesteś drugą osobą, która to potwierdza. Widzę, że bez porządnego odsłuchu lepiej w ciemno nie brać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem pm8003 i pezesiadlem się na pm8006. 

Nie słuchajcie porad osób, które twierdzą, że Pm8005 gra tak samo jak pm8006. Jest to kompletna bzdura, nawet pod kątem technicznym to jest nie możliwe. 

Pomiędzy pm8003 a Pm8005 może być mała różnica. Natomiast zainteresowani zgłębia temat i wyciągną odpowiednie wnioski dlaczego pm8006 jest zupełnie innym wzmacniaczem. 

Fyne z nim grają dobrze od poziomu cichej rozmowy. Całkowicie znika problem występowania przy cichym odsłuchu. 

Jak dla mnie można brać w ciemno, bo aby kupić coś 10 procent lepszego trzeba wydać 2x tyle najmniej.

Sluchalem i sprawdzałem, kupowałem, sprzedawałem, zmieniałem itd. Prawie 2 lata trwało za nim dopasowalem całość. Jakieś 20 różnych kolumn, z 10 wzmacniaczy itd...

Opinie potwierdzają też panowie z szanownych sklepów. 

Tak czy inaczej ja mam na najmniej 10 lat zmiany z głowy i temat uważam za zamknięty. 

Udaych odsluchow. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez misiekzdzisiek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 21.08.2019 o 20:36, hey napisał:

Właśnie,  jakoś to gra
Widzisz, dla Ciebie może wystarczy, żeby tylko jakoś to grało a kto inny oczekuję od brzmienia znacznie więcej.
Tak się składa że miałem te kolumny u siebie w 25m i bas dosłownie wylewał się (oczywiście kwestia repertuaru), więc nie pisz mi tu o bzdurach, bo to że akurat Tobie się podoba takie przebasowione granie, nie znaczy że musi innym. 
Te kolumny widziałbym w dobrych 40m. F502 to duży kaliber do dużych pomieszczeń, zupełnie nie to co np DC8Ti z którymi je bezpośrednio porównywałem. 
Na marginesie: f502 duże rozczarowanie:/
 

 

Za dużo bufonady, spuść powietrza... Pisaliśmy o pare miesięcy temu ale ty wiesz swoje lepiej, nawet w tedy gdy ich jeszcze nie słuchałeś. Dziwnym trafem posty z tamtego tematu poginęły... Powtórzę to:

Nr1: Fyne audio f501, potem nic, a następnie w kolejności Tannoy xt8f, następnie xt6f, a dopiero najsłabsze F502.

Monitorów nie znam.

23 godziny temu, marcin_mm napisał:

Jesteś w stanie powiedzieć gdzie były różnice między F502 i XT8F?

Tannoy gra gęściej i bardziej masywnie, z bardziej poluzowanym basem, bardziej słychać soprany, które są trochę ostrzejsze. W f502 bas za bardzo przysłania średnicę, ale za to jest lepiej kontrolowany. Jak dla mnie Tannoy wypada lepiej ale jest mniej uniwersalny

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Krzysiek B napisał:

Nr1: Fyne audio f501, potem nic, a następnie w kolejności Tannoy xt8f, następnie xt6f, a dopiero najsłabsze F502.

Monitorów nie znam.

Tannoy gra gęściej i bardziej masywnie, z bardziej poluzowanym basem, bardziej słychać soprany, które są trochę ostrzejsze. W f502 bas za bardzo przysłania średnicę, ale za to jest lepiej kontrolowany. Jak dla mnie Tannoy wypada lepiej ale jest mniej uniwersalny

Prawdę powiedziawszy to pierwsza opinia, która stawia F501 ponad F502. Można wiedzieć na jakim sprzęcie tego słuchałeś?

Rozumiem, że w Twoim odczuciu Fyne jest trochę ciemniejszy od Tannoy’a?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, marcin_mm napisał:

Prawdę powiedziawszy to pierwsza opinia, która stawia F501 ponad F502. Można wiedzieć na jakim sprzęcie tego słuchałeś?

Rozumiem, że w Twoim odczuciu Fyne jest trochę ciemniejszy od Tannoy’a?

Z Primare i32. Naimem 5si kumpla i okazyjnie w salonie z kilkoma wzmacniaczami w tym z moim nowym Creekiem. Ciemniejsze zależy jak to rozumieć. Bardziej obniżają tonację. Nie potrzebują podkręcać sopranów żeby zachować przejrzystość i detaliczność. F501 nie ma takiego zwalonego basu jak f502 i te kolumny są jakby bardziej tym co "chciał pokazać konstruktor"

Ja się nie chcę spierać z tym czy 501 są lepsze czy 502 ale mam pokój 25m2 i też chciałem żeby te 502 zagrały tak jak 501 tylko lepiej, ale jest odwrotnie i to ewidentnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że możesz mieć takie odczucia ze względu na kształt pokoju, układ mebli i wygluszenie. 

Ja słuchałem tannoy i fyne. W sklepie na sali i w domu. Fyne 502 przebily wszystko. Tego szukałem. 

Jest tyle zależnych, że polecam jak ktoś ma możliwość to wybrać ze 3 modele najbardziej pasujące w sklepie i zabrać je na odsłuch w domu. 

Ja niebawem będę się przeprowadzić na jeszcze większy salon mam nadzieję, że nie będzie gorzej. 

Fyne są jaśniejsze od tannoy, przynajmniej dla mnie. 

Życzę powodzenia innym aby doszli do mojego poziomu zadowolenia. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, Krzysiek B napisał:

Za dużo bufonady, spuść powietrza...

Jak tak bardzo chcesz zabłysnąć nowymi kolumnami, to sam najpierw upuść trochę. Jak sam widzisz są osoby z kolumnami w podobnym budżecie, które Twoje f501 zjadają na śniadanie. Więcej pokory. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez hey
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 22.08.2019 o 23:14, marcin_mm napisał:

Prawdę powiedziawszy to pierwsza opinia, która stawia F501 ponad F502. Można wiedzieć na jakim sprzęcie tego słuchałeś?

Rozumiem, że w Twoim odczuciu Fyne jest trochę ciemniejszy od Tannoy’a?

Mi też Fyne 501 podobają się bardziej od 502. Słuchalem w pomieszczeniach 19-20m2.

W moim odczuciu  Fyne jest bardziej energiczne i dzwięk wydaje się być mocniejszy niż z Tannoy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez whir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, whir napisał:

Mi też Fyne 501 podobają się bardziej od 502. Słuchalem w pomieszczeniach 19-20m2.

W moim odczuciu  Fyne jest bardziej energiczne i dzwięk wydaje się być mocniejszy niż z Tannoy.

Dzięki za wszystkie opinie. Widzę, że zdania są podzielone odnośnie F501 vs. F502. Jedni chwalą pierwsze, inni drugie. Pewnie najlepiej będzie po prostu dobrać do metrażu, a przede wszystkim samemu posłuchać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 23.08.2019 o 22:14, hey napisał:

Jak tak bardzo chcesz zabłysnąć nowymi kolumnami, to sam najpierw upuść trochę. Jak sam widzisz są osoby z kolumnami w podobnym budżecie, które Twoje f501 zjadają na śniadanie. Więcej pokory. 

A niech se zjadają ale to moje kolumny i dla mnie są jednymi z najlepszych w cenie i to nie są jedyne kolumny, które aktualnie posiadam. Ja w odróżnieniu od ciebie szanują czyjeś odmienne zdanie. Jakiś poziom trzymam, a ty masz małego i przy każdej okazji chcesz komuś pocisnąć na tym forum. Nie nadymaj się tak.

12 godzin temu, whir napisał:

Mi też Fyne 501 podobają się bardziej od 502. Słuchalem w pomieszczeniach 19-20m2.

W moim odczuciu  Fyne jest bardziej energiczne i dzwięk wydaje się być mocniejszy niż z Tannoy.

Dokładnie. Dużo bardziej uniwersalny dźwięk. Tannoy tez ma swój urok ale Fyne są bardziej pospolite.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 miesiące temu...
W dniu 21.08.2019 o 20:36, hey napisał:

Właśnie,  jakoś to gra
Widzisz, dla Ciebie może wystarczy, żeby tylko jakoś to grało a kto inny oczekuję od brzmienia znacznie więcej.
Tak się składa że miałem te kolumny u siebie w 25m i bas dosłownie wylewał się (oczywiście kwestia repertuaru), więc nie pisz mi tu o bzdurach, bo to że akurat Tobie się podoba takie przebasowione granie, nie znaczy że musi innym. 
Te kolumny widziałbym w dobrych 40m. F502 to duży kaliber do dużych pomieszczeń, zupełnie nie to co np DC8Ti z którymi je bezpośrednio porównywałem. 
Na marginesie: f502 duże rozczarowanie:/
 

 

Odsłuchiwałem F501 i Tannoy'e XT6F - zrobiłem to bardzo skrupulatnie i nie było znaku =. Fyne poprostu grają lepiej. Jednak do domu zakupiłem F502 i tu porażka - przede wszystkim żeby uzyskać podobną strefę stereo trzeba jest rozstawić bardzo szeroko. Po drugie żeby napędzić membrany w optymalną wydajność - bo tylko wtedy można usłyszeć walory tych kolumn, potrzebna jest duża i dobrze kontrolowana moc. Generalnie żeby uzyskać te same urzekające efekty, które w F501 przesądziły o wygranej, trzeba mięć rewelacyjne warunki akustyczne w domu i dobrą elektronikę. Dzisiaj trochę żałuję,zakupu, bo nawet po przeprowadzce do domu ciężko będzie to wykręcić. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Jacek_72737 napisał:

Odsłuchiwałem F501 i Tannoy'e XT6F - zrobiłem to bardzo skrupulatnie i nie było znaku =. Fyne poprostu grają lepiej. Jednak do domu zakupiłem F502 i tu porażka - przede wszystkim żeby uzyskać podobną strefę stereo trzeba jest rozstawić bardzo szeroko. Po drugie żeby napędzić membrany w optymalną wydajność - bo tylko wtedy można usłyszeć walory tych kolumn, potrzebna jest duża i dobrze kontrolowana moc. Generalnie żeby uzyskać te same urzekające efekty, które w F501 przesądziły o wygranej, trzeba mięć rewelacyjne warunki akustyczne w domu i dobrą elektronikę. Dzisiaj trochę żałuję,zakupu, bo nawet po przeprowadzce do domu ciężko będzie to wykręcić. 

A dałeś się im wygrzać? U mnie po pewnym czasie (i paru imprezach) jest chyba lepiej. Ale nie wiem, może to kwestia przyzwyczajenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie muzyka całkiem ładnie wypełnia salon, ale dużo też zależy od źródła. Np. radiowa trójka z TuneIn gra słabo, podczas gdy innych stacji mógłbym słuchać i słuchać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, marcin_mm napisał:

U mnie muzyka całkiem ładnie wypełnia salon, ale dużo też zależy od źródła. Np. radiowa trójka z TuneIn gra słabo, podczas gdy innych stacji mógłbym słuchać i słuchać.

No właśnie druga szansa to nowa elektronika, której obecnie szukam. Najpierw wzmacniacz a potem źródło do Tidala i radia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 hours ago, Jacek_72737 said:

No właśnie druga szansa to nowa elektronika, której obecnie szukam. Najpierw wzmacniacz a potem źródło do Tidala i radia.

Ja bym na Twoim miejscu sprawdzil te glosniki z jakas lampa, tylko taka czterdziesto watowa conajmniej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Jacek_72737 napisał:

No właśnie druga szansa to nowa elektronika, której obecnie szukam. Najpierw wzmacniacz a potem źródło do Tidala i radia.

Z czym masz to teraz sparowane?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 6.12.2019 o 22:04, marcin_mm napisał:

Z czym masz to teraz sparowane?

Przewody QED XT40 2x4mmm na bananach, wzmacniacz DUAL Studio Concept CV6065RC (2x 85 Watt Sinus an 8 Ohm; 2x 110/130 Watt Impulsleistung an 8/4 Ohm; Leistungsbandbreite: 10 - 80000Hz; THD < 0,01%), kable Chord C-Line, CA DAC Magic 100, Grundig Fine Arts CD 9000 (TDA1541A 16 bit, 4 x oversampling, Dynamic range: 96dB, Signal to Noise Ratio: 102dB, Channel separation: 100dB, Total harmonic distortion: 0.0035%).

Tidala mam na lapku, lapek po USB (2.0) do DACa. CD i tuner bezpośrednio do DACa po analogu. TV po optyku do DACa.

CD ma jeszcze jakieś wyjście regulowane RCA no i jest możliwość podłączenia go do DACa, ale nie próbowałem jeszcze bo głównie słucham z TIDAla muzyki no i radyjko cały dzień gra.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Jacek_72737 napisał:

Przewody QED XT40 2x4mmm na bananach, wzmacniacz DUAL Studio Concept CV6065RC (2x 85 Watt Sinus an 8 Ohm; 2x 110/130 Watt Impulsleistung an 8/4 Ohm; Leistungsbandbreite: 10 - 80000Hz; THD < 0,01%), kable Chord C-Line, CA DAC Magic 100, Grundig Fine Arts CD 9000 (TDA1541A 16 bit, 4 x oversampling, Dynamic range: 96dB, Signal to Noise Ratio: 102dB, Channel separation: 100dB, Total harmonic distortion: 0.0035%).

Tidala mam na lapku, lapek po USB (2.0) do DACa. CD i tuner bezpośrednio do DACa po analogu. TV po optyku do DACa.

CD ma jeszcze jakieś wyjście regulowane RCA no i jest możliwość podłączenia go do DACa, ale nie próbowałem jeszcze bo głównie słucham z TIDAla muzyki no i radyjko cały dzień gra.

Ten Dual, to widzę, że taki wintydż ?

Można wiedzieć jaki jest sens podłączania urządzeń do DAC-a po analogu?

EDIT:
Przecież w tym CA DAC Magic 100 nie masz żadnego wejścia analogowego...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez marcin_mm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Już dawno pisałem że fyne audio to podróba tannoya w lakierze fortepianowym, ociężały -dudniący-gęsty-niedetaliczno mulący badziew za pięć  koła, tu trzeba jakiegoś jasnego szybko precyzyjnie grającego wzmacniacza, co je rozjaśni i skróci ten kotletowy  bas,nawet na AVS fyne pokazał że jest badziewną  podróbą  z aspiracjami, kto Was w ogóle nakręca  na ten syf za tą  kasę? Oddalam się bo szkoda mi nerw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.