Skocz do zawartości
IGNORED

Amplituner / soundbar do współpracy z TV


Wojciech Trendel
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć Wszystkim!

Jestem nowy na forum i nie ukrywam ze o sprzęcie audio wiem niewiele.

Chciałbym kupić do mieszkania amplituner z zestawem głośników, bądź soundbar, najlepiej trochę bardziej rozbudowany (3.1,5.1).

Zależy mi na następujących rzeczach:

- chciałbym by cały zestaw znajdował się przy TV w salonie (kanapa oddalona od TV o jakieś 4 metry). Salon mam połączony z sypialnią (łóżko jest oddalone od telewizora o jakieś 10m) i z pozycji łóżka chciałbym również mieć mozliwosc oglądania TV z dobrym dźwiękiem.

- zestaw będzie służył głównie do oglądania filmów, czasem trochę muzyki

- w przypadku wyboru zestawu 5.1 chciałbym by tylne głośniki były bezprzewodowe (najlepiej zarówno jeśli chodzi o prąd jak i sygnał, ale jeśli będzie to zbyt skomplikowane to przynajmniej żeby sygnał przesyłany był bezprzewodowo) żebym mógł je na codzień używać w pobliżu kanapy, a w przypadku gdy chciałbym pooglądać TV z łóżka - wtedy położyć głośniki obok łóżka. Tutaj istotne jest dla mnie, żeby w momencie gdy przełożę te głośniki obok łóżka - nie grały one jako głośniki tylne, ale całość dźwięku (mono? Stereo? - nie za bardzo rozumiem te pojęcia ale mam nadzieje ze rozumiecie o co mi chodzi - nie chciałbym słyszeć w sypialni wyraźnie odgłosów szumiacego lasu czy morza, ale także rozmowę, tło muzyczne itd). Jeśli można to skonfigurować w każdych głośnikach, np poprzez zmianę opcji w telewizorze czy netflixie czy spotify - super, jak dotąd nie miałem z tym styczności.

- próbowałem zasięgnąć porady w sklepach typu MediaMarkt, ale nie za bardzo są w stanie mi pomoc. Mówią, że albo nie maja takiego sprzętu albo ciężko żeby sprzęt pracował raz w takim trybie (5.1) a raz w innym (stereo). Jedyna propozycja jaka padła to Yamaha i jej system MultiCast. Słyszeliście jakieś opinie albo może wiecie jak skonstruować taki system?

- jeśli chodzi o same głośniki - najlepiej żeby nie były do wielkie kolumny, chyba ze głośniki mniejszych rozmiarów są dużo droższe albo maja zdecydowania gorsza jakość dźwięku, wtedy Ok.

- sprzęt chciałbym kupić do Ok 4-5 tys zł, lecz im taniej tym lepiej

-  jako ze nie miałem nigdy takiego zestawu i nie byłem jak do tej pory audiofilem - podejrzewam ze nie zauważę różnicy między sprzętem za tysiąc a za 10 tysięcy złotych.

- dodatkowa rzecz - chciałbym mieć mozliwosc słuchania audiobooków z CD na tym sprzęcie. Albo poprzez włożenie płyty CD albo poprzez podpięcie zewnetrznego urządzenia do odtwarza płyt (jednak nie jest to rzecz na której zależy mi najbardziej).

Czy jesteście w stanie złożyć/polecić/zaproponować mi jakiś zestaw?

Pozdrawiam serdecznie,

Wojtek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć

tylne kolumny, mimo iż będą "bezprzewodowe" to i tak będą wymagały podłączenia do prądu. Ale wszystkie takie udogodnienia podnoszą niestety cenę całości. I uwierz mi, że nawet Ty zauważyłbyś różnicę pomiędzy sprzętem za 1k, a za 10k ? 

przede wszystkim wybierz się do jakiegoś salonu audio, w którym będziesz mógł bez żadnych kosztów zapoznać się z dźwiękiem i np. różnicami z przykładu powyżej. Tylko do salonu audio, a nie do sklepów "nie dla idiotów", w których to pracują tacy "eksperci"

15 godzin temu, Wojciech Trendel napisał:

próbowałem zasięgnąć porady w sklepach typu MediaMarkt, ale nie za bardzo są w stanie mi pomoc. Mówią, że albo nie maja takiego sprzętu albo ciężko żeby sprzęt pracował raz w takim trybie (5.1) a raz w innym (stereo). Jedyna propozycja jaka padła to Yamaha i jej system MultiCast. Słyszeliście jakieś opinie albo może wiecie jak skonstruować taki system?

każdy amplituner KD (już od czasów kamienia łupanego ?) ma możliwość zastosowania, czy to ścieżki wielokanałowej, czy też stereo - zarówno tylko dla dwóch frontów, jak również wszystkich kolumn w zestawie. I to ostatnie jest tym, co Cię interesuje w poniższej kwestii

15 godzin temu, Wojciech Trendel napisał:

żebym mógł je na codzień używać w pobliżu kanapy, a w przypadku gdy chciałbym pooglądać TV z łóżka - wtedy położyć głośniki obok łóżka. Tutaj istotne jest dla mnie, żeby w momencie gdy przełożę te głośniki obok łóżka - nie grały one jako głośniki tylne, ale całość dźwięku (mono? Stereo? - nie za bardzo rozumiem te pojęcia ale mam nadzieje ze rozumiecie o co mi chodzi - nie chciałbym słyszeć w sypialni wyraźnie odgłosów szumiacego lasu czy morza, ale także rozmowę, tło muzyczne itd).

Prawdą jest, że jeżeli chodzi o rozwiązania z bezprzewodowymi surroundami, to nie ma ich zbyt wiele, a i też do tanich nie należą. W przypadku Yamaha Music Cast, same surroundy pochłonęły by połowę założonego przez Ciebie budżetu - a gdzie reszta?! ? 

Tym bardziej, że wprost tego nie napisałeś, ale można wywnioskować, że do nagłośnienia jest niemała powierzchnia. 

 

ps. ja soundbara nie polecam, więc w jego temacie nawet nie będę się rozwijał

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z przedmówcą soundbar na dużej powierzchni odpada i na tą chwilę Yamaha z systemem MusicCast wydaje się być najlepszym rozwiązaniem. Precyzując po pierwsze budżet w takim wypadku będzie za mały, po drugie "bezprzewodowe" głośniki w tym systemie muszą być podłączone do prądu. Z budżetowych amplitunerów postaw na Yamaha RX-V485, tylne "bezprzewodowe" to Yamaha MusicCast 20 i pozostają fronty i centralny, ale i tu trzeba by przeznaczyć ze 2-3 tysiące np. Tannoy Mercury 7.4 + Tannoy Mercury 7C czy Magnat Shadow Center 213 + Magnat Shadow 209

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, Wojciech Trendel napisał:

- chciałbym by cały zestaw znajdował się przy TV w salonie (kanapa oddalona od TV o jakieś 4 metry). Salon mam połączony z sypialnią (łóżko jest oddalone od telewizora o jakieś 10m) i z pozycji łóżka chciałbym również mieć mozliwosc oglądania TV z dobrym dźwiękiem.

Nie no, nie ma szans z soundbarem...
O ile na tył można dać bezprzewodowe MusciCast20 to fronty muszą być podłogowe, a centralny z prawdziwego zdarzenia. Można spojrzeć na Melodikę BL40 mk3 lub Tannoy Mercury 7.4. Yamaha RX-V485 to dobry wybór, ponieważ mają możliwość podpięcia surround bezprzewodowo. 

W razie jakichś pytań zapraszam do kontaktu.
Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.