Skocz do zawartości
IGNORED

CD do 1000 jaki model?


santaradix71
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

8 godzin temu, Funnykris napisał:

Że co? ? Równie dobrze możesz napisać, że pendrive firmy X ma inną sygnaturę brzmienia niż pendrive firmy 

Pendrive to dla mnie temat zupełnie obcy i tutaj nie będę dyskutowali.

Natomiast nie wiem ile kolega ma lat ale ja wychowałem się w latach kiedy dominował zapis analogowy A więc wszelkiego rodzaju taśmy kasetowe  nawet w obrebie jednej rodziny czy to byly kasety  zelazowe chromowe czy metalowe grały różnie i nikt nad tym nie dyskutowali.

Najlepszy efekt miałem na francuskich specjalnych płytach przeznaczonych typowo do zapisu audio z prędkością min x1.Miały one czarny spod. Cena niestety 3x większą od typowych Vetbatim 

Jak wiadomo większość cdtr często

Miała min. Prędkość nagrywania x4.lub znacznie więcej.

Moja Yamaha  Crw F1miała specjały system AMQR który umożliwiał nagrywanie z predkoscia x1prędkością tylko na takich płytach.System ten zapewniał dokładniejsze wypalanie i zwiększal odstęp pomiędzy wypalanymi bitami co ułatwiło łatwiejsze śledzenie. Lasera.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Dawid2011 napisał:

Natomiast nie wiem ile kolega ma lat ale ja wychowałem się w latach kiedy dominował zapis analogowy

27 lat. Za dzieciaka miałem sporo do czynienia z analogiem. Ale moje dzieciństwo to schyłek tej technologii. Tak na dobrą sprawę płyta CD jest starsza ode mnie. Z całym szacunkiem, ale wychował się kolega w latach w których technikalia były troszeczkę inne i jeżeli chce się zrozumieć na czym polega zapis cyfrowy trzeba zapomnieć o wszystkim co wie się o analogu. Dane na CD-R i CD-A można skopiować bezbłędnie. Odtwarzacz powinien to tak samo odtworzyć. Te same dane trafią na te same przetworniki Cyfrowo analogowe i dźwięk nie ma prawa się różnić. Chyba że CD-R miałoby tak słabą jakość, że laser łapał by jakieś kolosalne błędy odczytu. Mało prawdopodobne. Jednakowoż... CD-R chyba gorzej odbija światło, więc coś może być na rzeczy. Obawiam się, że to coś może być poza możliwościami ludzkiego słuchu. Kolor płyt też nie ma znaczenia. Są czarne płyty CD-R i CD-Audio. Osobiście mam tylko jedno takie wydanie. Wygląda to przekozacko i żałuję, że nie ma więcej takich płyt. Poza wyglądem różnic brak.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najgorsze, jest to, że nowy w tej cenie będzie odstawał od reszty. Kilka przykładów by było...

Ale z używek, to już masakra! Nie wiesz, co było wcześniej i ile Ci jeszcze wytrzyma. To pół biedy jak będzie coś na gwarancji...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, McGyver napisał:

Nie ma takiego modelu.

Nie bądź taki drobiazgowy

Jako Stary wyjadacze wszelkiej maści odtwarzaczy cd  w tym takze wyzszej klasy modeli  Rotel RCD 991 czy RCD 991 AE wiesz że po malej korekcji literkowe i dodaniu literki R chodziło mi o Rotela RCD 971.

Lepiej???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Dawid2011
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 28.06.2019 o 18:13, McGyver napisał:

Parasound C/DP1000 ma bebechy mniej-więcej takie same jak CEC CD3100. Z tymi CDRami to prawda, odtwarzacze oparte na laserach Sanyo i serwach Sanyo mogą CDRów nie czytać. Z Parasoundem w praktyce jest tak, że CDRy generalnie raczej czyta, ale przy niektórych ich rodzajach może marudzić. Z oryginałami problemu żadnego nie ma. Wiem, bo takowego posiadam.

...a jak ma się do tego CEC 3300???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej byłoby jakiś blu-ray Sony lub Panasonic plus zewnętrzny przetwornik DAC. Masz niezawodność przez kilka lat plus przyzwoite brzmienie. A jak padnie blu-ray za 200zł to sercu nie żal. 

Przetwornik Ci jakiś doradzimy

https://sklep.rms.pl/przetworniki-dac 

Sprawdź nasze wyprzedaże, zapytaj o rabaty dla forumowiczów. 

https://sklep.rms.pl/wyprzedaz-promocje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Sklep.RMS.pl napisał:

Najlepiej byłoby jakiś blu-ray Sony lub Panasonic plus zewnętrzny przetwornik DAC. (...) A jak padnie blu-ray za 200zł to sercu nie żal. 

Odtwarzacze blu ray/DVD za 200zł z reguły spisują się kiepsko w roli transportu. Tym bardziej nie żal jak w końcu padnie ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli cd/dvd/blu-ray ma optyczne wyjście audio, a wzmacniacz optyczne wejście, to cena "transportu" nie ma znaczenia, poza wpływem na jakość jego wykonania i trwałość, ja tak mam, dodatkowo w telewizorze ze smartem i wi-fi też mam wyjście optyczne audio i po podpięciu go do wzmacniacza mam nieograniczone źródło muzyki świata w bardzo dobrej jakości. Stosowanie drogich, zewnętrznych dac-ów, to jakieś rozwiązanie, zależy kto co lubi, tak samo jak kupowanie drogich cd, gdy głównym źródłem muzyki są nagrywane płyty, najczęściej tworzone z dekompresowanych mp3.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez radmorek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, radmorek napisał:

eżeli cd/dvd/blu-ray ma optyczne wyjście audio, a wzmacniacz optyczne wejście, to cena "transportu" nie ma znaczenia, poza wpływem na jakość jego wykonania i trwałość

To są szkodliwe mity. Niestety, ale różnice brzmieniowe pomiędzy różnymi transportami bywają wyraźnie słyszalne. Piszę "bywają", bo w słabym systemie faktycznie takie różnice mogą być niemożliwe do wychwycenia. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnice zawsze bywają ale w tym co ludzie słyszą, co najlepiej widać po tym forum, gdzie np. o tych samych wzmacniaczach jeden pisze, że ma rozlazły i miękki bas, a drugi go kontruje, że punktowy i zwarty. Przy optycznych połączeniach o których pisałem, z punktu widzenia przesyłu danych 0-1 "transport" ma małe znaczenie, bo na końcu i tak jest przetwornik we wzmacniaczu i kolumny, a osób słuchających w trybie direct i oryginalnych płyt, a szukających sprzętów w klasie budżet, nie obrażając nikogo oczywiście, bo sam w takim się poruszam, jest może procent. Piszę to oczywiście jako realista, nie interesują mnie dywagacje audiofilskie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, radmorek napisał:

Różnice zawsze bywają ale w tym co ludzie słyszą, co najlepiej widać po tym forum, gdzie np. o tych samych wzmacniaczach jeden pisze, że ma rozlazły i miękki bas, a drugi go kontruje, że punktowy i zwarty.

To wynika nie z tego jak ludzie słyszą, ale z tego jakie mają doświadczenie i osłuchanie. Przykłady? Jak ktoś całe życie jeździł Fiatem Punto z silnikiem 1,2 to po przesiadce choćby do Focusa z silnikiem 1,6 będzie się czuł jak w rajdówce. To raz. 

A dwa, stan techniczny wzmacniaczy. Sam byłem świadkiem porównania dwóch kilkunastoletnich
egzemplarzy tego samego modelu wzmacniacza, każdy z nich grał inaczej, jeden grał chudo i sucho, drugi wręcz przeciwnie, napompowanym, bułowatym basem.

13 minut temu, radmorek napisał:

Przy optycznych połączeniach o których pisałem, z punktu widzenia przesyłu danych 0-1 "transport" ma małe znaczenie, bo na końcu i tak jest przetwornik we wzmacniaczu i kolumny, a osób słuchających w trybie direct i oryginalnych płyt, a szukających sprzętów w klasie budżet, nie obrażając nikogo oczywiście, bo sam w takim się poruszam, jest może procent.

Dawno nie czytałem czegoś równie dziwnego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co w tym dziwnego, jeśli ktoś nie używa trybu direct, to i tak to co usłyszy na końcu z cd jest zależne głównie od wzmacniacza no i potem od kolumn. Ja mam obecnie po optyku podłączone dodatkowo dvd "no name" z przed chyba 10 lat, schowane w szafce i gdy włączam na nim płytę cd i ludzie przychodzą to się pytają jakiego "transportu" używam, że tak ładnie i czysto brzmi, a gdy otwieram szafkę i pokazuje co to jest, to wtedy zdziwieni i już im się tak nie podoba i tak jest z większością "znawców sprzętu" na forum, chętnie rzucają markami i modelami, a jak nie widzą co gra to nie potrafią odróżnić cd od dvd. Tak jak pisałem, jestem realistą i praktykiem, na co dzień naprawiam i serwisuję podzespoły elektryczne/elektroniczne automatyki przemysłowej i nie interesują mnie "grające kondensatory, kable czy pozłacane banany" i jestem uczulony na "audiofilskie farmazony" w budżetowej klasie sprzętu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez radmorek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, McGyver napisał:

Odtwarzacze blu ray/DVD za 200zł z reguły spisują się kiepsko w roli transportu. Tym bardziej nie żal jak w końcu padnie ?

To prawda ale mówimy o sprzęcie za 1000zł. Ja mam Sony z wyjściem koaksjalnym za 200zł i z tego wyjścia gra jak CD Marantz 5004 na DACu Arcama. 

Sprawdź nasze wyprzedaże, zapytaj o rabaty dla forumowiczów. 

https://sklep.rms.pl/wyprzedaz-promocje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A no, jeżeli ma to po prostu funkcjonować za jak najniższe pieniądze, to i owszem. Jednakowoż postulowałbym, by nie stwarzać w sposób niezamierzony wrażenia że uważacie że wszystko gra tak samo, bo tak nie jest, a niestety wśród forumowiczów taki pogląd szerzy się coraz bardziej i przybiera wręcz rozmiary plagi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z góry dziękuję za założenie wątku. Nie będę tworzyć nowego tematu, bo w zasadzie moje pytanie oscyluje w ramach tego wątku. Posiadam odtwarzacz CD Kenwood DP-3060. CD posiada wyjście Toslink. Obecnie posiadam wzmacniacz z DAC i słucham muzyki za pośrednictwem tego kompletu.  CD mam również podłączony po torze analogowym na interkonektach Cable Talk. Zastanawiam się, czy jest sens zmieniać odtwarzacz. Mój Kenwood ma laser Sony KSS210A, zrobiłem mu przegląd i działa całkiem dobrze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Bruno napisał:

ma laser Sony KSS210A

Dostępny na każde zawołanie w cenie flaszki wódki. Jeżeli ten Kenwood Ci wystarcza, to nie wiem czy jest sens zmieniać. 
Aczkolwiek niewykluczone że interkonekty masz droższe niż odtwarzacz ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, McGyver napisał:

Dostępny na każde zawołanie w cenie flaszki wódki. Jeżeli ten Kenwood Ci wystarcza, to nie wiem czy jest sens zmieniać. 
Aczkolwiek niewykluczone że interkonekty masz droższe niż odtwarzacz ?

Interkonekty były kupione razem z CD on kosztował wtedy 600DM, a cable talki 3000000 zł czy podobnie ? Więc było to jakieś 20% ceny. Oczywiście kabel toslink kupiłem za jakieś 20 zł. Sygnał leci, DAC nie wykrywa strat, dźwięk jest czysty bez blików, więc nie ma sensu w mojej opinii przepłacać i kupować przewód Toslink za 200 zł lub droższy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Bruno
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.