Skocz do zawartości
IGNORED

Zestaw wzmacniacz, kolumny, streamer, kwota ok. 13 tyś.


<audiofan>
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, jakis czas temu poszukiwalem zestawu audio za ok 8 tyś. jednak po kilku odsłuchach i zebraniu opinii przekonalem się że lepiej się wstrzymać, dołożyć i kupić coś lepszego.

I tu pytanie o Wasze sugestie żeby nie tracić czasu i też zorientować się w propozycjach.

Pokój ok 20 m2. Muzyka różna ale bardziej w strone r'n'b, soul, wspolczesny pop, troche filmowej. Najmniej rocka i elektronicznej. Szukam dociążonego dźwięku z dobrym ontrolowanym dołem bez zalewania pasma i nie za ostra gora. Średnica wyważona żeby za bardzo nie wychodziła przed szereg ale też nie była skrajnie wycofana. Takie bardziej ciepłe granie żeby się zrelaksować wieczorem przy kieliszku dobrej whisky ?

Z tego co słuchałem:

Nad c368 - tu mi brakowało tego dociazenia, zbyt analityczne jasne granie

Fezz audio Silver luna - j.w.

Yaqin MS-30L - lepiej ale dźwięk był męczący wręcz za dużo basu, za jaskrawa góra. Może to być wynik tego ze był on prosto z pudełka i nie zdążył się wygrzac

Atoll in100se - tu było ok ale czegoś mi brakowało, może go za krótko słuchałem albo nie z tymi głośnikami ( Monitor Audio Silver 6 i Pylon Audio Diamond 25).

Vincent sv-500 - to był na ten moment zwyciezca, dźwięk dociazony, jakby lekko spowalnial utwory tak aby instrumenty odpowiednio wybrzmialy i wsparła odpowiednio ocieplony wokal. Do soulu/r'n'b fajnie ale zastanawiam się czy na dłuższą metę nie będzie to męczące przy utworach wymagających więcej dynamiki. 

Glosniki:

Monitor Audio Silver 6 - nie zachwyciły,  za jasne, bardziej wydawały mi się dobre do rocka

Pylon Audio Diamond 25 - pierwsza myśl, wow stereofonia super, lepszy bas niż w monitor audio, ogólnie uwaga zwrocona na skraje pasma, jednak nadal coś brakuje

Audio Academy Phoebe III - na tamtą chwilę najlepiej, tak wszystkiego po trochu, najbardziej wyważone, bas mógłby być niższy ale był kontrolowany 

Kef Q750 - lepszy bas niż w audio academy,  ale przy gorszych nagraniach nie było słychać ich wad, co ma dobre i złe strony bo tą miękkość basu zalewa niektore detale 

Takie mam odczucia.

 

Co planuje odsluchac:

Vincent SV-227 / mk

Atoll IN200 Signature

Advance Acoustic X-i125

Audio Academy Hyperion IV 

Tannoy Revolution XT 8F

 

Co o tym myślicie,  co jeszcze proponujecie?

Streamer na razie pomijam, będę dopasowywal coś w okolicach 1500 zł, byle nie popsulo jakości uzyskanej z pozostałych elementow, żeby to miało sens.

Trochę czytałem że vincent jest awaryjny i często trzeba go serwisowac. Faktycznie lepiej nie ryzykować i go nie brać?

 

Z góry dziękuję za pomoc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj hybrydy Lector ZXT70, bo to jest bardzo ciekawy dźwięk o dużej muzykalności, tranzystora Cambridge Audio CX80, bo ma regulację tonów i sporo wejść, a do tego na koniec dorzuć lampę Haiku Audio Wiliamson 6ca7, żeby zobaczyć czy napewno wzmacniacz lampowy to Twoja bajka.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Streamer za 10% ceny zestawu? To może idź na całość, kup Chromecasta za 150 zeta i podłącz po analogu. Nadal będzie bez sensu - ale przynajmniej konsekwentnie.

 

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, jaxcek napisał:

Spróbuj hybrydy Lector ZXT70, bo to jest bardzo ciekawy dźwięk o dużej muzykalności, tranzystora Cambridge Audio CX80, bo ma regulację tonów i sporo wejść, a do tego na koniec dorzuć lampę Haiku Audio Wiliamson 6ca7, żeby zobaczyć czy napewno wzmacniacz lampowy to Twoja bajka.

 

Ok dzięki za propozycję. 

1 godzinę temu, morawka napisał:

Za ta kwote można złożyć fajny zestaw z używanych klocków 

 Raczej myślałem o nowych. Za taką kwotę wolę mieć gwarancję.

Godzinę temu, dzarro napisał:

 

Streamer za 10% ceny zestawu? To może idź na całość, kup Chromecasta za 150 zeta i podłącz po analogu. Nadal będzie bez sensu - ale przynajmniej konsekwentnie.

 

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 Streamerów w zasadzie nie słuchałem jeszcze trudno mi się wypowiadać jaki będzie przeskok w dzwieku pomiędzy takim za 1500 i za np. 4000. Nie wszystko też co dużo kosztuje musi dobrze zagrać. Jakie masz masz doświadczenie w tej kwestii?

Jeżeli rozsądnej jest kupić każdą część wzmacniacz, głośniki, steamer za ok 4000 zł top taka opcja też jest. 

Słyszałem takie opinie że dobrze skrojony zestaw to taki żeby wzmacniacz i głośniki były za tą samą kwotę.  Jak się ma steamer do tego?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Pierwsze primo -ważne czy masz dużo własnej muzy(pliki) czy masz zamiar grać z Tidala albo innego serwisu. W pierwszym wypadku trzeba pomyśleć czy prosty streamer poradzi sobie z graniem z dysku albo pamięci masowej(a NAS to dodatkowy wydatek). W drugim przypadku streamer musi mieć dobrą integrację z Tidalem alby innym serwisem. Prócz tego musi mieć dobrego DACa, żeby kolumny i wzmak za +/- 10 patoli pokazały jego zalety a nie wady. Za 1500 zeta to nawet za bardzo wyboru nie ma. Muninum to Auralic Mini albo Bluesound za ok. 2,5 kpln. W innym wariancie można pomyśleć o wzmacniaczu z DAC na pokładzie za +/- 5000 kpln(Maranz, PS Audio Sprout 100, NuPrime, Peachtree) do tego Chromecast jako transport(ewentualnie iEast). W repertuarze, który słuchasz gapless chyba nie jest potrzebny. Reszta na magafony.

 

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do 20m2 odsłuchałbym jeszcze Tannoy XT6F czy np. Dynaudio Excite X34.

Jeżeli chodzi o Diamondy 25 w 20m2 może skończyć się koniecznością przytykania portu BR. Dobrze to znoszą. Za te pieniądze jest to przyzwoita kolumna na dobrych przetwornikach niemniej nie będzie grała ze wszystkim ma bowiem dołek na średnicy i potrzebuje wzmacniacza który nie będzie pogarszał sytuacji tutaj.

W przypadku Audio Academy Phoebe III zwróciłbym uwagę na konturowość niskiego basu przy dobrym wzmacniaczu moim (być może mylnym zdaniem) Diamondy czy Excite powinny grać lepiej ze względu na nowocześniejsze przetworniki.

Dodam jeszcze że do 20m2 nie potrzeba wzmacniacza 2x200W no chyba że chce się naprawdę głośno łoić a kolumny mają niską skuteczność. Ważne żeby był zdolny napędzić wybrane kolumny dobrze.

Z przyzwoitych kompletów można znaleźć np:

Marantz ND8006 + PM8006. Z tego co ludzie piszą dobrze się Marantz zgrywa z Tannoyami.

Ciekawym mocnym wzmacniaczem z ponoć dosyć dobrym DAC iem jest Denon PMA-1600ne czy Rotel A 14a,

a bez DACa np Yamaha A-S1100.

Zamiast streamera można używać USB dac'a może to wyjść taniej niż niejeden streamer. Poleasingowy laptop z Linuxem można mieć za jakieś 500-1000PLN.

20 godzin temu, <audiofan> napisał:

Takie bardziej ciepłe granie żeby się zrelaksować wieczorem przy kieliszku dobrej whisky

Trzeba pamiętać że czym lepszy system tym większy wpływ ma nagranie, jak nie ma "ciepła" w nagraniu dobry system go nie wytworzy a zły będzie kolorował wszystko, nie wiem tylko czy o to chodzi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brałbym wzmacniacz z sieciowcem + dac + głośniki. 

Nad jest o tyle ciekawy, że możesz wsadzić w tyłek, moduł. Tam jest już wszystko co potrzeba. Niech Cię to kosztuje "6-tkę"

a z głośnikami...Fyne Audio ostatnio mi się spodobało. Może z modelem : F502.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

biorąc pod uwagę Twoje preferencje oraz doświadczenia w odsłuchów, na pewno proponowałbym odsłuch wyższych modeli hybrydowych wzmacniaczy Vincent. Myślę, że najlepszy będzie model SV-227 MK, dodatkowo za parę stówek warto wymienić fabryczne lampy. W tej kwestii mamy duże doświadczenie i pomożemy w doborze. Warto posłuchać także Advance Acoustics X-i125 oraz jeden z modeli Musical Fidelity. Spójrz także na ofertę wzmacniaczy hybrydowych polskiej manufaktury Haiku Audio, to bardzo dopracowane konstrukcje w wydawałoby się okazyjnych cenach biorąc pod uwagę zastosowane komponenty i efekt brzmieniowy.

Kolumny - koniecznie Audio Academy Hyperion IV, można Tannoy Revolution XT 8F i Fyne Audio F502, Dynaudio Emit M30. Jeśli rozważasz monitory, koniecznie posłuchaj Buchardt Audio S300MK lub jeszcze lepsze S400.

Zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania oraz oczywiście indywidualne oferty dla forumowicza.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Jestem po pierwszych odsłuchach.

Wzmacniacze:

Cyrus 6 - wydał się podobny do Atolla jednak zaostrzone skraje pasma. Taki bardziej dobitny nas i klujace wysokie. Odpadł.

Atoll in200 - pierwsze wrażenie to taka kultura brzmienia. Przestrzeń, miekkosc, taki spokój w utworach i podawanie ich w relaksacyjny niedrażniący sposób. Jak narazie to jest zwycięzca. Nie ma dużo basu, wokale są trochę chłodnawe w porównaniu do hybryd ale jednocześnie calosc jest na tyle spójna i przyjemna że nie zwraca się na to uwagi.

Unison Research Unico Primo - trochę cieplejsze od Atolla ale przy utworach Amy Winehouse, czy Ne-Yo wydawał się drazniacy za bardzo agresywnie podawał niektóre dźwięki.

Haiku audio sol 2 - pierwsze wrażenie za dużo basu, za nisko schodził brakowało miękkości w niektórych utworach. Za gęsty dźwięk. Po przelaczeniu na Atolla miałem wrażenie że moje uszy zaczęły odpoczywać.

Rogue audio sphinx - tu zaskoczenie to będzie główny konkurent Atolla. Ciepły ale nie kluchowaty i zmulony dzwiek. Sprężyste basy, wysokie przyjemne niedrażniące, wokal z tą przyjemna lampowa barwa. Koniecznie do dłuższego porównania z Atollem.

Moon 250i - ten jakoś nie utkwil mi w pamięci, raczej poprawny ale bez zachwytu. Chyba że byłem już zmęczony bo słuchałem to pod koniec.

Glosniki:

Focal chorus 726 - chwilowo to jest wybór, trochę wyczowalo sie brak detali, Góra jest jakby przytlumiona choć nie traktuje tego jako wadę wolę ocieplony niż klujacy ostry dźwięk, zdarzało się jednak że i one zakłuły. Bas nie miał momentami  takiej ładnej barwy jak przy physicach 8 jednak było to więcej dlatego bardziej mi się podobały. Chcialbym cos w powyższej charakterystyce ale żeby nie miało takiego zupełnego koca na dzwieku żeby był od detaliczny.

Audio physic classic 8 - wydały  zbliżone do focali, mniej mi się podobały że względu na ostre wysokie tony w r'n'b gdzie słychać dużo gitary i jakiś dzwoneczkowych sampli były drazniace (np. 7 Days Craiga Davida) w Amy Winehouse brakowało mi trochę dociazenia. Na plus szczegółowość dzwieku która była lepsza niż w focalach.

Streamer

Cambridge audio cxn v2 - porzuciłem koncepcje daca na rzecz stremera, dołoze trochę żeby to brzmiało jak należy. Ten jest w akceptowalnym budżecie.

 

Wybieram się na kolejne odsłuchy..To są moje bieżące wrażenia. Czy na podstawie powyzszego mielisbysci jakieś propozycje czym jeszcze warto się zainteresować?

Ciekawią mnie Wasze przeslane propozycje zwłaszcza z głośników Tannoy, Fyne audio i Dynaudio jakby się sprawdziły z Atollem i Rogue audio. Czy warto iść tą drogą?

W salonie mam panele to może też wpłynąć na charakterystyke dzwieku..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, napisał:

Moon 250i

Nie wiem czy nie lepszą opcją jest 240i. Niby na scalakach ale nie byle jakich (po dwa na kanał równolegle lm3886 stosowany w projektach gain clone) do tego dobry DAC także USB. O ile się nie mylę cyfrowa regulacja głośności.

Wersja Neo ACE ma moduł sieciowy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sls
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, <audiofan> napisał:

Wybieram się na kolejne odsłuchy..To są moje bieżące wrażenia. Czy na podstawie powyzszego mielisbysci jakieś propozycje czym jeszcze warto się zainteresować?

Ciekawią mnie Wasze przeslane propozycje zwłaszcza z głośników Tannoy, Fyne audio i Dynaudio jakby się sprawdziły z Atollem i Rogue audio. Czy warto iść tą drogą?

W salonie mam panele to może też wpłynąć na charakterystyke dzwieku..

Ciekawe typy kolumn, dorzuć do tego Dali Opticon 6. Proponuje jeszcze posłuchać Unison Research Simply Italy ?
Finalnie możesz zabrać któreś kolumny do domu na wypożyczenie i sprawdzić jak to zagra.

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.