Skocz do zawartości
IGNORED

Yamaha a-s1100 raz jeszcze


BlueDot
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

30 minut temu, Kasz76 napisał:

A co do tej Brytyjskosci to myślisz że Naimowi ,Cyrusowi itp. bliżej jest właśnie do Brytyjczyka czy do Chińczyka i to niskich lotów?

Druga sprawa to czy obecnie naprawdę za sprzęt trzeba dac 50 - 70 tyś. żeby spełniał minimalne wymagania dobrej sztuki technicznej? 

 

Wczoraj było u mnie małe spotkanie gdzie dwóch sympatycznych panów z Linn Polska prezentowało najtańszy DSM Linna (12kzł) i najtańsze kolumny podłogowe Linna (10kz).

Dwadzieścia kilka tys. za nowy sprzęt co jest jak na rodzime warunki sporo ale przy obecnych chorych cenach (zwłaszcza małych manufaktur ) jakoś nie powala.

Kable głośnikowe Lina  - kilkadziesiąt zł/m, sieciówki - zwykłe komputerowe.

I to grało.

Jeszcze jak.

 

Podejrzewam, że większość tu piszących o tej klasy brzmieniu nawet nie ma pojęcia.

 

Ale to trzeba posłuchać, dotknąć i przeżyć a nie opierać się na fotkach z netu czy opiniach z forum wątpliwej konduity.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez rochu

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minutes ago, rochu said:

Miałem wiele z elektroniki Regi.

Mam z resztą do dzisiaj 2 gramofony tej firmy ze sterownikami obrotów i pre gramofonowymi Regi.

Jakoś uwag co do wykonania nie miałem i nie mam.

To idz poogladaj i podotykaj Elex-r. Przekonaj sie jak dzialaja przyciski, jak sa podswietlone zrodla na przednim panelu, jak wygladaja zaciski glosnikowe i jak wyglada pilot. Pozniej wlacz muzyke i postaraj sie wyregulowac glosnosc do satysfakcjonujacego Cie poziomu i zadaj sobie pytanie dlaczego ty tyle kosztuje.

Ta firma jeszcze przedzi chyba tylko dzieki gramofonom i akcesoriom do nich..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Uchatek napisał:

Oglupiajace to sa oplacane recenzje tego badziewia. Moze nie wszystko to badziew ale wiekszosc napewno nie jest warta tyle ile za to wolaja.

 

A ty czytasz recenzje?

Współczuję.

6 minut temu, Uchatek napisał:

To idz poogladaj i podotykaj Elex-r. Przekonaj sie jak dzialaja przyciski, jak sa podswietlone zrodla na przednim panelu, jak wygladaja zaciski glosnikowe i jak wyglada pilot. Pozniej wlacz muzyke i postaraj sie wyregulowac glosnosc do satysfakcjonujacego Cie poziomu i zadaj sobie pytanie dlaczego ty tyle kosztuje.

Ta firma jeszcze przedzi chyba tylko dzieki gramofonom i akcesoriom do nich..

Elexa nie znam.

Nie mniej gdzieś słyszałm, że na początku produkcji była jakaś wpadka.

No ale jeżeli miałeś problem to przecież jest coś takiego jak gwarancja czy rękojmia i kłopot z głowy.

 

Z elektroniki Regi miałem Planet 2000, Brio 3, Apollo a w ubiegłym roku miałem jeszcze DAC-R.

Wszystkie były bezproblemowe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez rochu

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Producent, który jest pewny jakości swoich produktów,  daje długa gwarancję. Rotel, który przekonał mnie na całej linii, ma wszystko, solidne wykonanie, moc i kulture grania, o wyposażenieu nie wspomnę, ma 5 lat gwarancji. W tym wypadku mieszanka narodowości wyszła na dobre ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, Uchatek napisał:

Ta firma jeszcze przedzi chyba tylko dzieki gramofonom i akcesoriom do nich..

Bo to główny nurt ich działalności. I dzięki temu, co określasz słowem "przędzie" , Rega jest jedną z najbardziej liczących się firm rynku audio.  Wzmacniacze i odtwarzacze są tylko dopełnieniem oferty. Czasem bardzo udanym, o czym świadczy to

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie miałem niestety okazji posłuchać ale osoby mające tą przyjemność, stawiają te "paskudy" na równi z elektroniką ze środka oferty takich firm jak Accu czy  Luxman

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Kasz76 napisał:

...ale nikt tu nie podważa sprzętu brytyjskiego pod względem walorów brzmieniowych które pewnie w odpowiedniej konfiguracji są na bardzo wysokim poziomie. Chodzi tylko o to że wydając spora sumę ciężko zarobionych pieniędzy chciałoby się mieć jako taki komfort psychiczny że sprzęt nie uwali się po miesiącu od daty zakupu, że nie będzie brumil, front nie będzie zmieniał koloru, reguacja sily glosu bedzie dzialala prawidlowo itp.

Akurat jak już rozmowa idzie w stronę Naima to dla mnie, to firma numer jeden śmiejąca się w twarz swojemu klientowi. Sprzęt za kilkanaście tysięcy, wykonanie bardzo słabe, dźwięk w sumie też średni. Miałem pre +power NAP155XS i NAC152XS i jak za takie pieniądze to jest żart. Inaczej tego nazwać nie można. O ile jeszcze o brzmieniu można dyskutować to w kwestii wykonania człowiek trochę więcej oczekuje za takie pieniądze. Nie pilota za 2$, gumowych guziorów, papierowej obudowy, luźnych gniazd RCA czy braku miękkiego startu. 

Ze wszystkich gratow jakie mialem, denonow, marantzow, Yamahy, Xindaka, atolla, Hegla, parasound, nad, primare itp to było największe rozczarowanie. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez rafal735r

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, Witek.K napisał:

Producent, który jest pewny jakości swoich produktów,  daje długa gwarancję. Rotel, który przekonał mnie na całej linii, ma wszystko, solidne wykonanie, moc i kulture grania, o wyposażenieu nie wspomnę, ma 5 lat gwarancji. W tym wypadku mieszanka narodowości wyszła na dobre ?

Witku,

Gwarancje to daje dystrybutor a nie producent ? To dystrybutor decyduje ile czasu chce wesprzeć klienta po sprzedaży. 

Bynajmniej tak jest w branży foto.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, Tonnii99 napisał:

Witku,

Gwarancje to daje dystrybutor a nie producent ? To dystrybutor decyduje ile czasu chce wesprzeć klienta po sprzedaży. 

Bynajmniej tak jest w branży foto.

"Bynajmniej" to partykuła wzmacniająca przeczenie. Powiedziałeś: "Wcale tak nie jest w branży foto". To miałeś na myśli?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klarad74 ->

Widzisz, złapałeś mnie na błędzie językowym. Cóż nie jestem polonistą i mogłem coś namieszać, "bynajmniej" z kontekstu wynika jasno o co mi chodziło ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
8 godzin temu, Tonnii99 napisał:

Witku,

Gwarancje to daje dystrybutor a nie producent ? To dystrybutor decyduje ile czasu chce wesprzeć klienta po sprzedaży. 

Bynajmniej tak jest w branży foto.

Jesteś w błędzie, gwarancję może dawać zarówno dystrybutor jak i producent - https://prawakonsumenta.uokik.gov.pl/reklamacje/gwarancja/  często, to ta sama firma, badz grupa firm, jak w przypadku Rotela i B&W. Nie sądzisz chyba, że w przypadku niezależnego dystrybutora odbywa się to bez ustaleń z producentem?  W końcu kto będzie dokonywał napraw? Dystrybutor czy producent? Jak już jesteśmy przy fotografii, to kto daje gwarancję na produkty FujiFilm? Fuji, ponieważ jest dystrybutorem, jedynym, swoich własnych produktów. 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, rochu napisał:

Wczoraj było u mnie małe spotkanie gdzie dwóch sympatycznych panów z Linn Polska prezentowało najtańszy DSM Linna (12kzł) i najtańsze kolumny podłogowe Linna (10kz).

I o czym to świadczy ? :-) Mam na myśli cenę owych "cudów" :-)))) Ciekaw jestem odpowiedzi :-))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Politykę robi się za pomocą pieniędzy, a pieniądze za pomocą polityki. Ot, taki przypadek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, SynSama napisał:

I o czym to świadczy ? ? Mam na myśli cenę owych "cudów" :-)))) Ciekaw jestem odpowiedzi :-))

O tym, że da się w sensownych pieniądzach mieć dobrze grający (i dobrze wykonany) system złożony z nowych klocków.

Dodatkowo niewymagający drogich kabli, stolików antywibracyjnych, listew filtrujących, misek od mistrzów Zen i całej tej audiofilskiej choroby.

A do tego zrobiony w Europie a nie w Chinach.

Co np dla mnie ma pewną wagę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez rochu

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minutes ago, SynSama said:

I o czym to świadczy ? ? Mam na myśli cenę owych "cudów" :-)))) Ciekaw jestem odpowiedzi :-))

Chyba o tym ze Linn stara sie podbic polski rynek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Uchatek napisał:

Chyba o tym ze Linn stara sie podbic polski rynek.

Nie.

Polska to jest margines marginesu ich rynku.

 

To nie jest sprzęt dla audiofilii, nie jest w ogóle adresowany do tego segmentu rynku.

To raczej lifestyle, które przy okazji zacnie gra. Ma grać, nie narzucać się wizualnie i nie przeszkadzać.

I co ciekawe ostatnio sporo podobnego sprzętu innych producentów pojawiło się na rynku.

W sumie jest w tym jakiś sens, bo chyba lepiej słuchać muzyki a nie audiofilskiego złomu?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez rochu

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, rochu napisał:

O tym, że da się w sensownych pieniądzach mieć dobrze grający (i dobrze wykonany) system złożony z nowych klocków.

Nie Drogi Rochu. To świadczy o tym, że Japończycy potrafią zaoferować świetnie wykonany sprzęt za połowę ceny brytyjskich "wytworów" :-). Ni mniej, ni więcej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Politykę robi się za pomocą pieniędzy, a pieniądze za pomocą polityki. Ot, taki przypadek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, SynSama napisał:

Nie Drogi Rochu. To świadczy o tym, że Japończycy potrafią zaoferować świetnie wykonany sprzęt za połowę ceny brytyjskich "wytworów" :-). Ni mniej, ni więcej.

Może tak, może nie.

Ciekawi mnie natomiast, że Japończycy kochają brytyjskie audio (Quad, Linn, Leak, Tannoy, Naim, Goodmans i dziesiatki innych) i tak na prawdę tylko w Japonii można znaleźć najciekawsze perełki z tego typu urządzeń.

O czym to może świadczyć?

 

BTW.

Nie da się jednej rzeczy zaprzeczyć.

Japończycy zbudowali najbardziej muzykalny odtwarzacz CD w historii - PlayStation SCPH-1000/1001

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do właścicieli s1100, jak działa potencjometr głośności? Czy jak na pilocie lekko i szybko przycisne głośniej to będzie trochę głośniej czy znacznie? 

Będzie grać z fyne audio f502? 

Przedwzmacniacz gramofonowy chyba jest tam na wysokim poziomie? 

Grzeje się? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, misiekzdzisiek napisał:

Pytanie do właścicieli s1100, jak działa potencjometr głośności? Czy jak na pilocie lekko i szybko przycisne głośniej to będzie trochę głośniej czy znacznie? 

Będzie grać z fyne audio f502? 

Przedwzmacniacz gramofonowy chyba jest tam na wysokim poziomie? 

Grzeje się? 

Poświęć czas, aby zaoszczędzić czas i wysłuchaj materiałów z pierwszej strony w których użytkownik tytułowej Yamahy wyczerpująco porusza tę kwestie i wiele innych. 

 

PS. Bardzo fajny wzmacniacz, gratuluję ? 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez kocurro

„We read to know we are not alone.“  C.S. Lewis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem klocki i Japonskie i Angielskie. Oba sie potrafia popsuc, chciaz no anglik nigdy nie odmowil posluszenstwa a Marantz tak. 

Co do k3 to k2 jest duzo tanszy I lepszy. Dawno temu opisalem moja przygode z k3....szokujaco zle brzmial.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wieza STEREO Technics :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę pokaż mi gdzie jest odpowiedź na moje pytania, bo przeczytałem wątek i nic nie ma na tematy o które pytam... 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, misiekzdzisiek napisał:

Proszę pokaż mi gdzie jest odpowiedź na moje pytania, bo przeczytałem wątek i nic nie ma na tematy o które pytam... 

 

Drogi kolego musisz uważniej czytać tudzież szukać ? 

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„We read to know we are not alone.“  C.S. Lewis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Mathia74 napisał:

Miałem ją podłączoną do Zensorów 3

Mógłbyś opisać wrażenia słuchowe z tymi kolumnami Dali.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Straszne dukanie na tych filmikach i ciągle eeeeee jako przerywnik.... słabo.  No i Chinczykow bym tak nie obrażał, bo po co? Mają wiele dobrych produktów o których polskim producentom nawet się nie śniło,  znacie chociażby jakiś polski telefon komórkowy?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziadami nie są Chińczycy tylko europejscy "biznesmeni" którzy jada do Chin, przeprowadzają negocjację tak, aby wyprodukować jak najtaniej, ale aby jakoś marketing to wybronił i sprzedać z jak największą maksymalizacją zysku/marżą.

Chińczycy produkują tak jak im się zleci. Kto prowadził z nimi negocjacje ten wie ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minutes ago, Witek.K said:

Straszne dukanie na tych filmikach i ciągle eeeeee jako przerywnik.... słabo.  No i Chinczykow bym tak nie obrażał, bo po co? Mają wiele dobrych produktów o których polskim producentom nawet się nie śniło,  znacie chociażby jakiś polski telefon komórkowy?  

To byl debiut na YouTube ???

A do chinczykow nic nie mam, nawet ich chyba lubie. Napisalem gdzies indziej przeciez ze czasami potrafia zrobic cos lepiej od anglikow.

1 hour ago, Huberto1984 said:

 

Co do k3 to k2 jest duzo tanszy I lepszy. Dawno temu opisalem moja przygode z k3....szokujaco zle brzmial.

Masz jakis link do Twojego ooisu K3. Chetnie bym poczytal i porownal z moimi doswiadczeniami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, misiekzdzisiek napisał:

Chińczycy produkują tak jak im się zleci. Kto prowadził z nimi negocjacje ten wie ?

Bzdura.

Chińczyk robi jak mu jest wygodnie.

Trzeba stać nad nim z kijem i mocno pilnować.

 

Znany jest caus pewnej brytyjskiej firmy (nie wymienię - bo nie ma to tutaj znaczenia) która próbowała w Chinach coś produkować.

Podwykonawca co rusz uszczęśliwiał zleceniodawcę wiadomością, że oto wprowadził kolejne nowe udoskonalenia w urządzeniu, które pozwolą im oszczędzić następne kilka juanów na klocku.

Po kilku miesiącach Brytyjczyk zwinął współpracę i z produkcją wrócił na Wyspy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uchatek to Ty tak "dukasz i stękasz" na tych filmach ? ? 

Koleś kupił nowy piec, nowy zawsze jest lepszy od poprzednich, aż do czasu gdy pojawi się kolejny nowy i Yamaha podzieli losy Roksana i Regi. Normalka w naszym hobby ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wole chińczyków, niż imigrantów "kolorowych" w fabrykach, którzy świadomi ludzie wiedzą jak wykonują pracę i jakie mają podejście do życia. Nie jestem rasistą, ale to po prostu inne podejście do życia i inne wartości.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Uchatek napisał:

To byl debiut na YouTube ???

 

I na debiucie niechaj się zakończy.

Zęby bolą gdy się tego "eeeeeeee" słucha.

 

Logopeda i kilka miesięcy ćwiczenia się w prawidłowej emisji głosu.

I lepszy mikrofon.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.