Skocz do zawartości
IGNORED

Jaki wzmaczniacz do Stx Electrino 250


leelareso
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Widzę że tu nie wchodzą w grę żadne aspekty brzmieniowe, precyzja, scena itd. Tylko moc i pier.... cię. Więc zastanów się Kolego, bo czy z subwooferem będzie głośniej? 

Wiekszy hałas i drgania całego pomieszczenia, albo głośniej z mocnniejszym wzmacniaczem. Pzdr 

 

Bo o to chodzi? Czy się mylę i na codzień zatapiasz się w magi odsluchiwanych kawalkow ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez dedal75

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 hours ago, staropolanka2000 said:

A po co dodatkowy dac, skoro 701 ma wbudowany? Kupowanie wyższej klasy przetwornika przy tej klasie (budżetowej) wzmacniacza, mija się z celem. Brak wejscia USB można rozwiązać poprzez zakup konwertera USB /coax i po sprawie. Koszt na alli 50 dolarów i masz funkcjonalność 801 w cenie 701. Cena za 801 z kosmosu za jedynie dodatkowe gniazdko USB. 

Głupoty kolego piszesz, mam 701 i przerobilem temat budżetowych Yamah na wszystkie strony. Nawet panowie z branży stwierdzili, że nie ma żadnej różnicy w brzmieniu między tymi klockami, bo być nie może. Na jakiej podstawie, jeżeli oba różnią się tylko sekcją przetwornika cyfrowo-analogowego? Chyba że znalazłeś w osiemsetce jakies audiofilskie powietrze, którego nikt prócz Ciebie nie wyczuwa. ?

Kolego a co branza ma powiedziec jak stare klocki na magazynie zalegaja. Jak nie wyczuwasz roznicy to zmien kolumny bo musza masakrycznie ograniczac Twoj sprzet. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, staropolanka2000 napisał:

A po co dodatkowy dac, skoro 701 ma wbudowany? Kupowanie wyższej klasy przetwornika przy tej klasie (budżetowej) wzmacniacza, mija się z celem. Brak wejscia USB można rozwiązać poprzez zakup konwertera USB /coax i po sprawie. Koszt na alli 50 dolarów i masz funkcjonalność 801 w cenie 701. Cena za 801 z kosmosu za jedynie dodatkowe gniazdko USB. 

Ale nadal nie przebijesz argumentu że dla niektórych jeden klocek jest ważny. Następny fakt to aplikacja MusicCast, która działa świetnie. Oprócz tego funkcje sieciowe takie jak net radio, spotify, tidal. 

Podejrzewam iż podobnie powiesz co do nowego ampli. Arcam'a który kreci się około 10k zł, ale ma jedną fenomenalną zaletę która będzie niedostępna dla grupy ludzi "niedowiarków" ? System kalibracyjny, który tworzy te urządzenie tak bardzo wartościowym produktem. ?

Niekiedy to trzeba po prostu umieć patrzyć szerzej. W Polsce jest taka moda, tak zwane "kombinowanie".
Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, dedal75 napisał:

Widzę że tu nie wchodzą w grę żadne aspekty brzmieniowe, precyzja, scena itd. Tylko moc i pier.... cię. Więc zastanów się Kolego, bo czy z subwooferem będzie głośniej? 

Wiekszy hałas i drgania całego pomieszczenia, albo głośniej z mocnniejszym wzmacniaczem. Pzdr 

 

Bo o to chodzi? Czy się mylę i na codzień zatapiasz się w magi odsluchiwanych kawalkow ?

nie głośności nie brakuje

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czego? 

Bo od początku jest tylko mowa o Watach przy 8ohm. Pzdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam sam kupiłem  tydzień temu  electrino 250 i narazie gra to z yamaha v381(tylko się nie śmiać)  ale mam zamiar przetestować to z denonem dra 800.Będzie na pewno lepiej i mam nadzieję że będę zadowolony bo tj najważniejsze.Zresztą i tak słucham muzyki z spotify to nie widzę sensu pakowania kasy w nie wiem jaki sprzęt...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez luzaczek82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, S4Home napisał:

Ale nadal nie przebijesz argumentu że dla niektórych jeden klocek jest ważny. Następny fakt to aplikacja MusicCast, która działa świetnie. Oprócz tego funkcje sieciowe takie jak net radio, spotify, tidal. 

Podejrzewam iż podobnie powiesz co do nowego ampli. Arcam'a który kreci się około 10k zł, ale ma jedną fenomenalną zaletę która będzie niedostępna dla grupy ludzi "niedowiarków" ? System kalibracyjny, który tworzy te urządzenie tak bardzo wartościowym produktem. ?

Niekiedy to trzeba po prostu umieć patrzyć szerzej. W Polsce jest taka moda, tak zwane "kombinowanie".
Pozdrawiam.

Ja się tutaj w filozoficzne dywagacje nie będę wdawał.? Mój wpis dotyczył 701 i 801 a nie amplitunerów sieciowych i tym podobnych rzeczy. A już na pewno daleko tutaj do tematu sprzętu w budżecie 10k. Kolega szuka budżetowego wzmacniacza do tanich kolumn. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Dzień bez muzyki dniem straconym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 5.07.2019 o 07:05, leelareso napisał:

Kupuję sub do tego, dam znać jak to się zgra u mnie

Nie idź tą drogą. Jedz gdzieś do salonu i posłuchaj/wypożycz jakieś inne kolumny. Szkoda czasu i pieniędzy na kombinowanie z tymi STXami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, ziko369 napisał:

Napisz przynajmniej dlaczego?

Na to pytanie szybciej odpowie autor wątku, bo to on ma problem nie ja. STX 250 to nie kolumny dla każdego. Kiedyś pojechałem do salonu z zamiarem ich zakupu. Po odsłuchach kilku par kolumn Stx odpadł w pierwszej kolejności. To nie do konca mój gust i wydaje mi się że autor tematu ma podobne odczucia. Konkretnie to suchości na średnicy i słaba stereofonia z dziwnie niezroznicowanym basem... ale to moje zdanie i nie chce wywoływać tutaj burzy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez lowfi81
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam suba do tych kolumn...Jak dobrze ustawisz to można fajnie uzupełnić niskie. Ustawiłem kolumny na duże i odciecie na 60Hz i jest ok

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Żeby bas był zróżnicowany i średnica soczysta to wzmacniacz trzeba mieć porządny a nie jakieś padło...

Sterofonia słaba?

Ja mam scenę 3d nawet w Death...

A że nie wszystkie realizacje grają z basem???

Bo realizacje go nie mają...to i kolumny go nie grają...

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, ziko369 napisał:

Żeby bas był zróżnicowany i średnica soczysta to wzmacniacz trzeba mieć porządny a nie jakieś padło...

Sterofonia słaba?

Ja mam scenę 3d nawet w Death...

A że nie wszystkie realizacje grają z basem???

Bo realizacje go nie mają...to i kolumny go nie grają...

Ehhh wiedział że tak będzie. Żeby była jasność nie uważam że to złe kolumny. Sam miałem zamiar je kupić z uwagi na niezle wykonanie, dobre przetworniki, super opinie i przede wszystkim polska produkcję. Niestety tego dnia po odsłuchu w salonie kilku par kolumn to właśnie one zagrały najgorzej. Nie wiem czy była to kwestia pierwszej edycji 250tek czy niewygrzania czy reszty toru ale nawet sam sprzedawca stwierdził że chyba są słabo zestrojone. Staram się w jakiś sposób doradzić autorowi wątku bo sam przerabiałem podobna sytuację z kolumnami Dali Concept. Przerzuciłem sporo kabli, wzmacniaczy i źródeł żeby przekonać się finalnie że problemem były kolumny. W kolumnach do słuchania muzyki chodzi o to zeby całościowo tworzyło to pewna spójność a nie żeby skupiać się i szukać słuchem danych dźwięków. Temat rzeka. Bywa czasem że tania konstrukcja brzmi całościowo super i na tym polega ten geniusz w audio. Zdziwiło mnie tylko że w wątku nikt nie radził autorowi próby na innych kolumnach...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez lowfi81
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, ziko369 napisał:

Teraz gram ... Lech Janerka Najmniejszy koncert świata...

I bas jest boski ?

Jaka masz resztę toru?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Sercem mojego systemu jest Jolida jd1501rc...

58 minut temu, lowfi81 napisał:

Bywa czasem że tania konstrukcja brzmi całościowo super i na tym polega ten geniusz w audio.

Dokładnie tak...ale jak każda kolumna potrzebuje dobrego wzmocnienia, o czym się zapomina w przypadku niskobudżetowych kolumn...

Kiedyś grałem na amplitunerze, który ni cholery nie chciał grać Deathu...

Jak przesiadłem się na wzmacniacz to... ?

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, S4Home napisał:

 ? System kalibracyjny, który tworzy te urządzenie tak bardzo wartościowym produktem. ?

 

I mam nadzieję,że to będzie standard we wzmacniaczach.Bravo Yamaha bravo Arcam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, ziko369 napisał:

Sercem mojego systemu jest Jolida jd1501rc...

Piękny piec. Sam żałuję że swego czasu nie kupiłem lampy Jolida.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega dzisiaj pożyczył mi na testy wzmacniacz nad c356bee plus cd nad c546bee i teraz to electrino zagrało...Zresztą nie ma co porównywać do ampli kina v381...ale niestety nie kupię od niego bo  muszę podpiąć jeszcze konsole i tv pod głośniki. Dźwięk bajeczka normalnie ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, luzaczek82 napisał:

Kolega dzisiaj pożyczył mi na testy wzmacniacz nad c356bee plus cd nad c546bee i teraz to electrino zagrało...Zresztą nie ma co porównywać do ampli kina v381...ale niestety nie kupię od niego bo  muszę podpiąć jeszcze konsole i tv pod głośniki. Dźwięk bajeczka normalnie ?

To dokup jakiś dac w rodzaju Cambridge Dac Magic 100 czy nawet Fiio D03 i podłączysz  tv i konsolę.

W dniu 5.07.2019 o 14:24, leelareso napisał:

nie głośności nie brakuje

Kolega wyżej zadowlony z nada 356 i Electrino, wypożycz takiego nada, weź swoją 501 i zrobimy test 356 vs 501 vs 701 i wszystko stanie się jasne. Oboje będziemy ubogaceni wiedzą.  A jeszcze lepiej to wypożycz nada 375 ,który pojawia się na aukcjach w cenie nowego 356.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Dzień bez muzyki dniem straconym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, staropolanka2000 napisał:

To dokup jakiś dac w rodzaju Cambridge Dac Magic 100 czy nawet Fiio D03 i podłączysz  tv i konsolę.

Za dużo by było już urządzeń...Ale nie powiem bo fajnie to gra..przyzwyczajony że tam muszę odkręcić żeby grało zrobiłem raz to samo i poszło na godzinę 12 oj było ostro nawet zatrzeszczało lekko ale zaraz ściszyłem,mam nadzieję że nic kolumną nie będzie...bo mają tydzień dopiero.Ale jak kolega szuka jakiegoś ostrego basu w tych kolumnach to myślę że nie ten typ. Pylony 25 i 27 miały więcej ale jakoś dudniło szczególnie 25.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, luzaczek82 napisał:

Za dużo by było już urządzeń...Ale nie powiem bo fajnie to gra..przyzwyczajony że tam muszę odkręcić żeby grało zrobiłem raz to samo i poszło na godzinę 12 oj było ostro nawet zatrzeszczało lekko ale zaraz ściszyłem,mam nadzieję że nic kolumną nie będzie...bo mają tydzień dopiero.Ale jak kolega szuka jakiegoś ostrego basu w tych kolumnach to myślę że nie ten typ. Pylony 25 i 27 miały więcej ale jakoś dudniło szczególnie 25.

To ja nie wiem czego Ty szukasz. Granie Ci odpowiada, ale dac wielkości pudełka zapałek, który można schować za szafką, to za dużo urządzeń? To zostań przy amplitunerze kina domowego i kalecz uszy. Tam masz wbudowany dac. ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Dzień bez muzyki dniem straconym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko damy radę najwyżej będę słuchać w stoperach ? A tak na poważnie to ja nie słucham płyt cd .Celuje bardziej w ampli stereo z funkcjami sieciowymi 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, luzaczek82 napisał:

Spoko damy radę najwyżej będę słuchać w stoperach ? A tak na poważnie to ja nie słucham płyt cd .Celuje bardziej w ampli stereo z funkcjami sieciowymi 

A no to Yamaha RN-803D może być ciekawą opcją. Zawsze możesz dokupić do zwykłego wzmacniacza jakis tani streamer. 

Powiem Ci, że jeszcze wcale nie tak dawno miałem podobne podejście do Twojego, żeby w jednym klocku było wszystko, dobry dac i świetne brzmienie, ale czytając różne tematy na forum, doszedłem do wniosku, że nie ma sensu ograniczać się do takich urządzeń. Jest tyle fajnych wzmacniaczy, które fajnie brzmią, że nie warto ich dyskwalfikowac tylko dlatego, że nie mają wbudowanego daca, albo funkcji sieciowych. Szczególnie biorąc pod uwagę fakt, że producenci często traktują te dodatki po macoszemu i nie są one najwzyszch lotów w takim amplitunerze czy wzmacniaczu. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez staropolanka2000

Dzień bez muzyki dniem straconym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

443,10 zł  20%OFF | Beelink BT3 Pro mini PC Intel Atom X5-Z8350 4 GB 64 GB wsparcie 5.8G WiFi Bluetooth4.0 1000 mb/s odtwarzacz multimedialny wsparcie dla Windows 10

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

344,05 zł | Polewa D10 cyfrowy USB audio DAC wzmacniacz Hifi Spdif DAC Amp ES9018KAM DSD DAC wzmacniacz dekoder dźwięku xmos xu208 zrównoważone

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Takie 2 urządzonka z foobarem, tidalem + wzmacniacz =przyzwoite brzmienie ?

Pzdr

PS no nie wszystko jeszcze D10 Mele mysz powietrzna i przewód hdmi do tv i to jest to ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez dedal75

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
39 minutes ago, Bartosz_70659 said:

 

Mamy tutaj klienta co ma scene 3 d na kazdej płycie z tymi stx. Widoczne bierze coś albo podłączył w przeciwfazie:))) 

Albo ma przeciwfaze po tym co bral ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy jakie ma doświadczenie, z czym porównywane, i ile było sprzętów, jak rozpiętość klasy, to nie jest tak że scena jest albo jej nie ma ?

Mój kolega też mówił że ma szybkie zrywne auto, ale jak drugi podjechał mustangiem 5.0 i się przejechali zmienil zdanie ? Pzdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, dedal75 napisał:

To zależy jakie ma doświadczenie, z czym porównywane, i ile było sprzętów, jak rozpiętość klasy, to nie jest tak że scena jest albo jej nie ma ?

Mój kolega też mówił że ma szybkie zrywne auto, ale jak drugi podjechał mustangiem 5.0 i się przejechali zmienil zdanie ? Pzdr

Scena oczywiście zależy od sprzętu , ale jeśli masz kiepskie nagranie to dobrej sceny nie będzie nawet na czymś wysokiej klasy. Bajdurzenie że się ma scene 3 D w każdym nagraniu jest śmiechu warte :)) 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.