Skocz do zawartości
IGNORED

Kino domowe problem z połączeniem


Majkel96
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem, przejdę do rzeczy mianowicie mam problem z kinem domowym.

Głośniki podłączone, z kina hdmi połączyłem się do TV oraz kablem video (żółtym) i muzyka z pendrive gra jak podłącze do kina, ale gdy przyłączę na telewizję satelitarną to brak dźwięku ?

 

kino: samsung ht-tz315

Telewizor też samsung, próbowałem tyle sposób że już nie mam siły.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Majkel96
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym całym "kinie" widzę tylko jedno HDMI i jest to WYJŚCIE (HDMI OUT). Nie podepniesz do niego źródła, służy ono tutaj do wyprowadzenia sygnału wideo na TV. Jeśli użyjesz kabla HDMI to sprawę obrazu masz załatwioną, nie musisz już podpinać "żółtego" ? W kwestii dźwięku to najlepiej byłoby podłączyć wyjście optyczne z TV z wejściem optycznym tego kina.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, zanskarix napisał:

W tym całym "kinie" widzę tylko jedno HDMI i jest to WYJŚCIE (HDMI OUT). Nie podepniesz do niego źródła, służy ono tutaj do wyprowadzenia sygnału wideo na TV. Jeśli użyjesz kabla HDMI to sprawę obrazu masz załatwioną, nie musisz już podpinać "żółtego" ? W kwestii dźwięku to najlepiej byłoby podłączyć wyjście optyczne z TV z wejściem optycznym tego kina.

Okey, podłączyłem kabel optyczny i hdmi z tego 'kina' do tv i w ustawieniach dźwięku mam do wyboru, hdmi które podłączyłem pod kanał arc w tv oraz ten kabel optyczny no i czego bym nie włączył to i tak nie ma dźwięku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS. Jeszcze dodam że po wpieciu pendrive do 'kina' oczywiście zmiana kanału na USB to muzyka gra tylko jeżeli ustawie "wyjście dźwięku" na hdmi w tv, jeżeli ustawie na optyczny to nie gra. Ale to tak jak mówiłem gra sprzęt tylko z USB

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Jest jeszcze jedna kwestia- ustawień. Być może na wejście kd trzeba będzie podać właściwy format sygnału. W tym celu trzeba sprawdzić, jakie obsługuje kd i na wyjściu tv ustawić w jego menu właściwy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, Majkel96 napisał:

Okey, podłączyłem kabel optyczny i hdmi z tego 'kina' do tv i w ustawieniach dźwięku mam do wyboru, hdmi które podłączyłem pod kanał arc w tv oraz ten kabel optyczny no i czego bym nie włączył to i tak nie ma dźwięku.

Przecież pisałem, że kabel HDMI możesz użyć tylko do wyjścia wideo z "kina" do TV, nie widzę żeby toto obsługiwało ARC, więc dźwięk z TV do "kina" po HDMI nie poleci, koniec i kropka. Dźwięk powinien lecieć po optyku, który podpinasz do wyjścia w TV i do wejścia w "kinie". W kwestii ustawień to odpowiednie opcje trzeba poszukać w menu TV (wyjście dźwięku na optyka i na początek najlepiej spróbować dwukanałowy dźwięk) i wybrać w "kinie" jako źródło dźwięku TV, o tak jak napisano w instrukcji do tego twojego "kina", cytuję:

Cytat

W przypadku wyboru "View TV" jeśli chcesz słyszeć dźwięk z telewizora poprzez Wejście cyfrowe, musisz połączyć telewizor z Kinem domowym przewodem optycznym.

oraz:

Cytat

Podłączanie zewnętrznego urządzenia cyfrowego Urządzenia sygnału cyfrowego, takie jak odbiorniki telewizji kablowej/satelitarnej (Set-Top Box).

Połącz wejście Digital Input (OPTICAL) z wyjściem Digital Output cyfrowego zewnętrznego źródła sygnału. Wciśnij przycisk AUX na pilocie zdalnego sterowania, aby wybrać wejście DIGITAL IN. Można również użyć przycisku FUNCTION (FUNKCJA) w jednostce głównej. Tryb przełączany jest w następujący sposób : DVD/CD ➞ D.IN ➞ AUX 1 ➞ AUX 2 ➞ USB ➞ (BT AUDIO) ➞ FM.

 

Reasumując:

- po pierwsze - masz podpiąć przewód HDMI do wyjścia HDMI OUT w "kinie" i do dowolnego wejścia HDMI w TV (to będzie służyło TYLKO do sygnału wideo gdybyś chciał odtwarzać coś z płyty wrzuconej do "kina" czy tam z pendrive z filmem podpiętym do "kina", jeśli coś takiego obsługuje)

- po drugie - masz podpiąć przewód optyczny do wyjścia optycznego w TV i do wejścia optycznego w "kinie", a następnie ustawić w "kinie" odpowiednie opcje (jak opisano w cytowanym wyżej fragmencie instrukcji obsługi) oraz analogicznie ustawić w TV wyjście dźwięku nie na żadne HDMI tylko na wyjście optyczne

Tyle wystarczy zrobić i wszystko powinno działać, a jeśli nie działa to na 99% robisz coś źle.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, zanskarix napisał:

Przecież pisałem, że kabel HDMI możesz użyć tylko do wyjścia wideo z "kina" do TV, nie widzę żeby toto obsługiwało ARC, więc dźwięk z TV do "kina" po HDMI nie poleci, koniec i kropka. Dźwięk powinien lecieć po optyku, który podpinasz do wyjścia w TV i do wejścia w "kinie". W kwestii ustawień to odpowiednie opcje trzeba poszukać w menu TV (wyjście dźwięku na optyka i na początek najlepiej spróbować dwukanałowy dźwięk) i wybrać w "kinie" jako źródło dźwięku TV, o tak jak napisano w instrukcji do tego twojego "kina", cytuję:

oraz:

 

Reasumując:

- po pierwsze - masz podpiąć przewód HDMI do wyjścia HDMI OUT w "kinie" i do dowolnego wejścia HDMI w TV (to będzie służyło TYLKO do sygnału wideo gdybyś chciał odtwarzać coś z płyty wrzuconej do "kina" czy tam z pendrive z filmem podpiętym do "kina", jeśli coś takiego obsługuje)

- po drugie - masz podpiąć przewód optyczny do wyjścia optycznego w TV i do wejścia optycznego w "kinie", a następnie ustawić w "kinie" odpowiednie opcje (jak opisano w cytowanym wyżej fragmencie instrukcji obsługi) oraz analogicznie ustawić w TV wyjście dźwięku nie na żadne HDMI tylko na wyjście optyczne

Tyle wystarczy zrobić i wszystko powinno działać, a jeśli nie działa to na 99% robisz coś źle.

Czyli mogę podłączyć sam przewód optyczny tv z "kinem" i tyle wystarczy aby dźwięk sam był. Więc też tak zrobiłem ale gdy na na kinie chcę ustawić D.IN to się wyłącza się kino nie wiedząc czemu. No i jak hdmi jest podłączone to jak włączam kino to automatycznie na tv przestawi się dźwięk na podawany przez hdmi. Dziwna sprawa z tym jest. Albo ja cię źle robię chodź to jest nie możliwe nie da się w sumie nic źle podłączyć tak mi się wydaje

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, Majkel96 napisał:

Czyli mogę podłączyć sam przewód optyczny tv z "kinem" i tyle wystarczy aby dźwięk sam był.

Tak, jeśli chcesz tylko dźwięk z TV to można tak zrobić. Opisałem ci dodatkowo co masz zrobić jeśli chcesz obraz z "kina" puścić na TV przez HDMI żeby zaznaczyć, że o dźwięku po HDMI możesz zapomnieć - brak obsługi ARC w twoim "kinie".

20 godzin temu, Majkel96 napisał:

Więc też tak zrobiłem ale gdy na na kinie chcę ustawić D.IN to się wyłącza się kino nie wiedząc czemu.

O tym wcześniej nie pisałeś... Wyłącza się od razu czy po jakimś czasie? Pewnie nie wykrywa sygnału i tak się dzieje. Widocznie w TV nie ustawiłeś żeby wypuszczał dźwięk po optyku.

20 godzin temu, Majkel96 napisał:

No i jak hdmi jest podłączone to jak włączam kino to automatycznie na tv przestawi się dźwięk na podawany przez hdmi.

Bo pewnie w ustawieniach TV masz wybrany domyślnie dźwięk przez HDMI-ARC, pewnie da się to przestawić i tyle. Poza tym zapewne TV nie ma ARC na wszystkich wejściach HDMI (tak często bywa), więc dla pewności można przepiąć na takie, które ARC nie obsługuje.

20 godzin temu, Majkel96 napisał:

Dziwna sprawa z tym jest. Albo ja cię źle robię chodź to jest nie możliwe nie da się w sumie nic źle podłączyć tak mi się wydaje

No raczej na pewno robisz coś źle, najpewniej w kwestii jakichś ustawień w menu TV.

 

Jaki to dokładnie model TV?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez zanskarix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 3.07.2019 o 14:13, zanskarix napisał:

Tak, jeśli chcesz tylko dźwięk z TV to można tak zrobić. Opisałem ci dodatkowo co masz zrobić jeśli chcesz obraz z "kina" puścić na TV przez HDMI żeby zaznaczyć, że o dźwięku po HDMI możesz zapomnieć - brak obsługi ARC w twoim "kinie".

O tym wcześniej nie pisałeś... Wyłącza się od razu czy po jakimś czasie? Pewnie nie wykrywa sygnału i tak się dzieje. Widocznie w TV nie ustawiłeś żeby wypuszczał dźwięk po optyku.

Bo pewnie w ustawieniach TV masz wybrany domyślnie dźwięk przez HDMI-ARC, pewnie da się to przestawić i tyle. Poza tym zapewne TV nie ma ARC na wszystkich wejściach HDMI (tak często bywa), więc dla pewności można przepiąć na takie, które ARC nie obsługuje.

No raczej na pewno robisz coś źle, najpewniej w kwestii jakichś ustawień w menu TV.

 

Jaki to dokładnie model TV?

UE55NU7172

Powyżej model, ja w nim zbyt wiele ustawień nie widzę jeżeli chodzi o dźwięk.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.