Skocz do zawartości
IGNORED

kino domowe 5.0 do 4tys


Tomasz Martyński
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Planuję zakup kina jw. 

- zakup planuje w połowie lipca
- salon 18m2 (3,5 x 5,4) - kolumny ustawione w kwadracie ~3,5m x 3,5m
- film/muzyka(spotify) 70/30 
- założyłem już definitywnie że suba dokopię w niedalekiej przyszłości
- mieszkam w bloku głośne słuchanie jest raczej niemożliwe (sąsiedzi mają inne gusta muzyczne:))
- gatunki muzyczne to ciężki metal, ale żona słucha naprawdę różnej muzyki
- słuchałem Heco Victa Prime 502 i mi się podobało, ale mój słuch muzyczny nie jest idealny.. Inaczej jak u żony ale jej nie chciał bym włączać w te zakupy bo usłyszę coś w stylu "chcę niebieskie".

Moje wybory na dziś:

Amplituner waham się miedzy ONKYO TX-NR686, a DENON AVR-X2500H - na ta chwile jestem bardziej przekonany do onkyo.

Kolumny to:
- Heco Victa Prime 502/202/102
- polk audio t531

I tu się nie umiem kompletnie zdecydować, finansowo udało mi się je wyszperać w bardzo podobnych pieniądzach. Polk audio nie słuchałem, ale w moim wypadku nie wiele to pomoże w wyborze. Patrząc na gołe liczby to heco ma lepsze pasmo przenoszenia,  konstrukcje 2,5 drożną i skuteczność również na +. No ale zdaję sobie sprawę, że to tylko liczby..

 

Proszę o pomoc w wyborze, jest to moje pierwsze porządne audio a w temacie jestem zielony. No ale przed napisaniem tego posta lekcje odrobiłem jak chyba widać mam nadzieję:) 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Za 4tys zestaw w miarę poważny 5.0 to raczej niewykonalne tzn będziesz musiał wybierać z wymęczonych używek albo najtańszych ( najsłabszych) nowych zestawów.  Zawsze w tego rodzaju historiach warto zakup rozłożyć na części. Tak czy inaczej w takim metrażu możesz spróbować z podstawkowymi na frontach .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie przeczytałeś co napisałem, wypisałem sprzęt który mnie interesuje i w każdej konfiguracji zmieszczę się w 4tys. Zresztą pieniądze nie są tu kluczowe, stać mnie wydać więcej, ale nie czuję potrzeby. W mieszkaniu bywam 21-7, a relacje sąsiedzkie sobie cenię. 

Generalnie najbardziej mi zależy na opinii kogoś kto słuchał Polk audio T50 i Heco Victa Prime 502.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Tomasz Martyński napisał:

stać mnie wydać więcej,

kocham takie teksty.

1 godzinę temu, Tomasz Martyński napisał:

Chyba nie przeczytałeś co napisałem, wypisałem sprzęt który mnie interesuje i w każdej konfiguracji zmieszczę się w 4tys.

w tym budżecie wszystko zagra słabo i dość trudno będzie uzyskać pomoc od ludzi którzy na taki sprzęt po prostu nie patrzą. Napęd masz słaby więc kup głośniki które mają wysoką efektywność (więcej db).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fetek możesz uwielbiać takie teksty ale nie musisz że mnie drwić. Przecież dałem jasno do zrozumienia że nie mam wygórowanych potrzeb. Jeden powie że auto 200KM to przesada zwijająca asfalt, drugi powie że wciska gaz a to nie jedzie.

Po prostu kupiłem nowy TV za niemałe pieniądze, a dźwięk jest gorszy jak w wysłużonym budżetowym soniaku.

Czytam i analizuję co kupić jakiś czas. Mało co nie kupiłem spontanicznie denon 1500 + Wilson estrada w sklepie dla idiotów. Po lekturze stwierdziłem że warto dodać 1,5tys. Tylko w pewnym momencie trzeba powiedzieć stop.

A co do budżetu, mogę wydać 10tys. Wtedy rodzinę wezmę do Bułgarii na wczasy zamiast planowanych kanarów - ale nie chcę...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Jak już i tak zdecydowałeś to po co pytasz ? Błogosławieństwa potrzebujesz ? Życie to wybór priorytetów a skoro wolisz wakacje zamiast dobry zestaw to twoja sprawa . Po wakacjach zostanie kilka fotek a zestaw  a lata , wybieraj . Chcesz wydać 4 tyś to kup soundbar i tyle .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie lepszym zakupem byłby zakup setu Tagi, bo dużo taniej i taka sama jakość.Nie sugeruj się przeceną Heco to stary niemiecki numer,wysoka cena katalogowa i promocja , okazja lub wyprzedaż.Kupując Tagi dasz zarobić Polakowi i Chińczykowi i zaoszczędzisz 50% ceny Heco.Jeśli wezmiesz Heco wzbogaci się Niemiec i Chińczyk.Twój wybór.Victa to stara konstrukcja krytykowana nawet przez Niemców.Heco chciało nabić kabzę po sukcesie Celan wypuszczając podobnie wyglądające Victa.Onkyo z serii 6 zawsze miały najlepszy stosunek ceny do jakości,doradzam jednak kupić z wyprzedaży któryś z wcześniejszych ,byle taniej.Można dużo lepiej ,ale przynajmniej 50% drożej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już bez przesady Panowie, wspomniane przez autora wątku zarówno amplitunery, jak i kolumny, są może "podstawowymi", ale nie jest to już plastikowy budżetowy badziew z marketu, a to już coś. Od czegoś w końcu trzeba zacząć. Posmakuje, wkręci się, to doinwestuje w lepsze klocki. A Wy go od razu na wejściu na glebę i na buty wrzucacie... Nie wierzę, że Wy też na swoje pierwsze audio przeznaczyliście od razu pięcio, czy sześciocyfrowe kwoty?

 

Kolego Tomaszu, podpowiem tylko, że kino bez sub'a, to nie kino, jego brak odbiera zdecydowanie wiele ze ścieżki 5.1, więc nie odkładaj jego zakupu na zbyt daleką przyszłość. Natomiast co do kolumn, to jednak najlepiej by było, gdybyś wybrał się na jakiś odsłuch - każdy ma swój gust i to Twoje ucho ma zdecydować. Niejednokrotnie autorzy wątków decydowali się na zakup kolumn, na które "podpowiadacze" w życiu by się nie zdecydowali. W tym budżecie często polecanymi są Taga 606, czy Quadral'e 6500. 

 

Inną sprawą jest, że pewnie po jakimś czasie obcowania z KD, sam dojdziesz do tego etapu i zrozumiesz, co Panowie powyżej chcieli Ci przekazać. 

 

Powodzenia!

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za coś konstruktywnego, bo już zacząłem oglądać chińskie soundbar-y za 300zł w promocji w auchan skoro to bez różnicy..

Chciałem nie być posądzony o jakiś marketing stąd nie rzucałem cenami. Onkyo NR686 kupię za ~1860zł denona znalazłem 20euro taniej. Dziękuję za utwierdzenie, że jednak iść w Onkyo. Wyszły nowe modele NR696 / X2600, stąd powyższe można powoli znaleźć w przystępnych cenach.

Co do suba zdaję sobie sprawę, jednak chciałem rozłożyć zakup na raty. Poza tym przetestować jak zareagują sąsiedzi na nowe dźwięki. Przy stacjonarnym komputerze (coraz rzadziej włączanym)  mam plastikowe 5.1. żona dała czadu to sąsiadka przyleciała że jej dudni i sufit się sypie.. niestety uroki bloku.

Skreślaniem heco daliście mi do myślenia. Polk audio T50 to znowu amerykańcy znani z perfekcyjnego marketingu, kadzenie na anglojezycznych stronach może być zwykła ściemą.
Jamo s807 htc skreśliłem, choć może pójdę je pomacać bo są wszędzie.
QUADRAL QUINTAS 6500 również chodziły mi po głowie jednak myślałem, że to co wypisałem to jest od nich jednak lepsze - może to błąd.

Jak widać na 5.0 chciałbym wyłożyć ok 2tys. Mogę coś dołożyć powiedzmy 500-800 stów , ale niewielkie doinwestowanie nie specjalnie zwiększa wybór mam wrażenie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Subwoofer w kinie rzeczywiście się przydaje i daje fajny efekt, ale miałbym jeszcze jedną propozycje do wspomnianych wcześniej amplitunerów bardzo fajny zestaw kolumn Audio Pro Avanto HTS 5.0. To kolumny z dźwiękiem na tyle potężnym że mógłbyś obyć się bez subwoofera - szczegółowy test masz w linku. Zapraszam na odsłuch i indywidualne wyceny.

https://www.audiokrytyk.pl/recenzja-kolumn-audio-pro-avanto-hts-5-0/

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety głośnik na bocznej ścianie odpada. Będą stały między meblami, półka od TV ma 60cm głębokości, więc jak kolumny z nią zlicuję mogę zostawić z tyłu z ~20cm w zależności od głębokości kolumn.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Tomasz Martyński
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, Tomasz Martyński napisał:

słuchałem Heco Victa Prime 502 i mi się podobało, ale mój słuch muzyczny nie jest idealny.. Inaczej jak u żony ale jej nie chciał bym włączać w te zakupy bo usłyszę coś w stylu "chcę niebieskie".

Klucz do dobrego zakupu to grunt żeby twoim wymaganiom sprostało ?
Jeśli filmy to tylko Onkyo - najlepiej oddaje efekty.
Spójrz też na Wilson RAPTOR 5/1/VOCAL.

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w przeszłości dwa pierwsze zestawy podobne do omawianych poszły po kilku miesiącach na rozpałkę.Większą  radochę miałem z słuchania CREATIVE Sound Blaster Audigy.Tomasz też musi zapłacić frycowe,sam się oto prosi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Markcox napisał:

A Wy go od razu na wejściu na glebę i na buty wrzucacie... Nie wierzę, że Wy też na swoje pierwsze audio przeznaczyliście od razu pięcio, czy sześciocyfrowe kwoty?

wystarczy iść na byle odsłuch i już wiesz że kupowanie czegoś co w produkcji kosztuje grosze (przypominam o drakońskich marżach) mija się z celem i jest zwykłym matowaniem pieniędzy. Po co ma popełniać Twoje czy moje błędy ?

11 godzin temu, Tomasz Martyński napisał:

Co do suba zdaję sobie sprawę, jednak chciałem rozłożyć zakup na raty. Poza tym przetestować jak zareagują sąsiedzi na nowe dźwięki. Przy stacjonarnym komputerze (coraz rzadziej włączanym)  mam plastikowe 5.1. żona dała czadu to sąsiadka przyleciała że jej dudni i sufit się sypie.. niestety uroki bloku.

część problemu wyeliminujesz adaptacją pomieszczenia, dobry sprzęt też pomoże bo nie będziesz musiał robić głośniej by się cokolwiek działo. Niestety ale za 2k kupujesz plastik fantastik, który w chińskiej fabryce kosztuje parę złotych.

7 godzin temu, Warm Hoxton napisał:

U mnie w przeszłości dwa pierwsze zestawy podobne do omawianych poszły po kilku miesiącach na rozpałkę.Większą  radochę miałem z słuchania

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Audigy.Tomasz też musi zapłacić frycowe,sam się oto prosi. 

dokładnie, choć moje pierwsze fronty kosztowały więcej to i tak skończyły marnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez fetek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fetek twoje słowa dają mi do myślenia. Nie szukam perfekcji, jestem świadomy że to nie za te pieniądze. Jednak staram się coś kupić na ile się da pożądanego, bo jak mówią oszczędny płaci 2x.

Dokładając co nieco mógłbym kupić Melodika BL310, ale czy to coś zmienia?

Zaczęło mi chodzić po głowie zakup na razie 3.0, ale to już zdurnieję zanim coś wybiorę...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
5 minut temu, Tomasz Martyński napisał:

 

Zaczęło mi chodzić po głowie zakup na razie 3.0,

?, dobry pomysł a nawet lepszy to fronty + ampli 

5 minut temu, Tomasz Martyński napisał:

, ale to już zdurnieję zanim coś wybiorę...

Spokojnie będzie gorzej .

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Tomasz Martyński napisał:

Nie szukam perfekcji,

nie szukaj bo nic Cie dobrze nie zagra, ludzie kolekcjonują sprzęt zamiast się nim cieszyć.

12 godzin temu, Tomasz Martyński napisał:

Zaczęło mi chodzić po głowie zakup na razie 3.0, ale to już zdurnieję zanim coś wybiorę...

Nie wiem jak stoisz finansowo ale ponoć "masz kasę" tylko nie chcesz wydać za dużo bo to tylko rozrywka w salonie. Załóżmy że na głośniki masz ~3000 zł, poszukaj gotowych zestawów w których same fronty osobno kosztują ww kwotę i to na nich się skup. W przedziale 3-4 tyś zł jest w czym wybierać i jest to sprzęt mający już jakąś sensowną jakość. W następnym kroku zakup centralny i na końcu satelity.

Jeśli chodzi o amplituner tutaj też nie jest kolorowo, ale myślę (nie znam tego sprzętu) że na start wystarczy. Im więcej głośników tym jakość dźwięku generowana przez amplituner będzie gorsza. Po skompletowaniu całości zawsze możesz wymienić amplituner na jakieś nowszy z budżetem 2x. Elektronika starzeje się znacznie szybciej od kolumn.

Ponadto z czasem sam zobaczysz w którym kierunku iść, na pewno dojdą problemy z akustyką pomieszczenia itd.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei kontrowersyjnie proponuję zacząć od zakupu subwoofera.Nie wyczynowego  ale solidnego 10 cali z zasilaczem AB.Do tego dwa głośniki regałowe, monitory,lub kolumny nie koniecznie schodzące nisko i bez zdecydowanego charakteru grania raczej bezbarwne ale precyzyjne.Pewnie wystarczy ci kasy na centralny i efektowe. Dlaczego tak Sub odciąży słabe ampli,nie ważne jest jak kolumny grają poniżej 80 Hz,najlepiej jakby w ogóle nie grały w tych zakresach.Suba nie należy kojarzyć z głośnym graniem, prawdopodobnie kalibracja ustawi go tak,ze będziesz się zastanawiał czy jest  włączony.Centralny przy grzecznych frontach ,może być jaki sobie zażyczysz.Chcesz granie Klipscha kupisz Klipscha,Tannoya proszę bardzo.No chyba, że muzyki słuchać chcesz prawilnie w stereo, ale bez kredytu się nie obędzie.Z regularnej oferty nie kupisz nic okazyjnie muszą to być wyprzedaże,lub ex demo.Z kolei ex demo niczym nie różnią się od używek.Mam nawet typ takiego zestawu 5.1 poniżej 3000 zł .Quadral Signo.Aha,w przyszłości taki zestaw możesz wykorzystać w sypialni.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kopiąc po necie znalazłem: 

DALI SPEKTOR 6/1/VOKAL 5.0 - za 3tys

I co ważne w okolicy mogę tego posłuchać. Rozwala to budżetu kompletnie, ale jaki przypasują to może je kupię.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 4.07.2019 o 18:53, Tomasz Martyński napisał:

Kopiąc po necie znalazłem: 

DALI SPEKTOR 6/1/VOKAL 5.0 - za 3tys

I co ważne w okolicy mogę tego posłuchać. Rozwala to budżetu kompletnie, ale jaki przypasują to może je kupię.

Ciekawa opcja, ale lekko zwiększając budżet zahaczasz już o set Tannoy Mercury i Melodikę BL420, które również warto sprawdzić w tym wypadku ?

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 4.07.2019 o 18:53, Tomasz Martyński napisał:

Kopiąc po necie znalazłem: 

DALI SPEKTOR 6/1/VOKAL 5.0 - za 3tys

I co ważne w okolicy mogę tego posłuchać. Rozwala to budżetu kompletnie, ale jaki przypasują to może je kupię.

Szkoda dokładać biorąc pod uwagę, że byłeś zadowolony z podstawowego Heco. Słusznie Ci s4home podpowiada Melodikę BLS420

https://sklep.rms.pl/melodika-bl420s-bl40-mk3-blc20-bls20-zestaw-kolumn-do-kina-domowego-5-0 

Sprawdź nasze wyprzedaże, zapytaj o rabaty dla forumowiczów. 

https://sklep.rms.pl/wyprzedaz-promocje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.