Jump to content
Marcin Wielgus

Czy modyfikował / poprawiał ktoś wzmacniacze Technics'a ?

Recommended Posts

A bawiles sie juz zabudowanym procesorem DSP?

To genialna kombinacja.

Do czego to podlaczyles?

Właśnie słucham :

87f7539594546af6d69018823abdf857.jpg

Nie wiedziałem że klasa D tak może grać

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Domyślam się że chodzi Ci o dynamikę, a jak barwa, jak możesz napisz wrażenia z odsłuchu

Wysłane z mojego F8331 przy użyciu Tapatalka

Ktoś  jednak coś modyfikował, niżej foto projektu płyty głównej wraz z dwiema płytkami córkami zrealizowanej w 2000 roku, modyfikacja Technics'a (z serii SUV-xxx) z zachowaniem pełnej funkcjonalności wszystkich pokręteł na płycie czołowej i gniazd wejściowych oraz wyjściowych (łącznie z wejściem gramofonu).

Zdjęcie-0003.jpg

A można to jeszcze modyfikacją nazwać? Czy raczej jest to bardziej zrobienie od nowa wzmacniacza z wykorzystaniem starej skorupy i trafola?

• Like 2

Każda władza deprawuje, a władza absolutna deprawuje absolutnie. John Acton

www.valvencore.pl

1 godzinę temu, McGyver napisał:

A można to jeszcze modyfikacją nazwać? Czy raczej jest to bardziej zrobienie od nowa wzmacniacza z wykorzystaniem starej skorupy i trafola?

Raczej nie, bo nawet trafo jest inne. Czyli tylko z wykorzystaniem samej obudowy 😉

BTW Fajnie zrobione, ostatnio też ciągnie mnie w stronę klasy D, trzeba będzie kiesyś spróbować i tego.  

• Haha 1

"Zwei Din­ge sind unen­dlich, das Uni­ver­sum und die men­schliche Dum­mheit, aber beim Uni­ver­sum bin ich mir nicht ganz sicher."

A czy wymiana silnika i skrzyni biegów, w samochodzie, to jest modyfikacja... skoro zostaje sama skorupa...

Część podzespołów bazowych została wykorzystana, więc jest to modyfikacja. Stage 5.

• Confused 1

Został jeszecze radiator

Domyślam się że chodzi Ci o dynamikę, a jak barwa, jak możesz napisz wrażenia z odsłuchu

Wysłane z mojego F8331 przy użyciu Tapatalka

Tak dynamika była mega. Może ciut mniej detalu ale grało bardzo dobrze ale to myślę że zasługa całego toru który kolega ma. Podłączone było to do :
58750e3bd764698cb6156384f1c9e8ff.jpg

A to bardzo zacne paczki. Basowy w konstrukcji zamkniętej bodaj 38 cm i Horn do tego

http://martion.de

Drogie zabawki.
Po drodze był wypasiony reclocking i regulacja volume no i cały tor cyfrowo.

Grało oj grało. Z każdym piwkiem lepiej
Co do barwy jestem przyzwyczajony do ciepła musical Fidelity a tam było chłodniej . Na wysokich było jasno no i jak napisałem bas i dynamika powala ale myślę że na wszystko cały tor miał wpływ nie sam wzmak

Nie mam doświadczenia z torem cyfrowym bo "analogowy jestem" ale kumpel mówił że na spójność i poukładanie sceny ma duży wpływ właśnie zegar - reclocking no i fakt u niego tak było. Nie wiem jakby to zagrało bez. Kumpel wie co mówi - całe życie w audio siedzi