Skocz do zawartości
IGNORED

Jaki tv 75 cali lepszy od Samsunga 75nu8002 ?


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

(Konto usunięte)

Zakładam że wszystko pójdzie po mojej myśli i na jesieni zmienie parę rzeczy w salonie łącznie z tv . Powyżej 75 cali wybór jest bardzo mały a ceny wysokie i w granicach 10k zostaje samsung 82nu8002 . W kategorii 75" jest większy wybór i zastanawiam się co może być lepsze od Samsunga.  Nie znam się zbytnio na typach matryc czy hercach hdr i podświetleniu dlatego pytanie kieruje do was forumowiczów ( nie branży) . Chce unikać tego Samsunga tak długo jak można bo nie lubię tej firmy . Tv będzie służył do oglądania filmów,  trochę ps4, jakiś BR czasem i tyle.  Polecicie coś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na jesieni wejdą dopiero nowe modele i to w świetnych cenach, bo duże przekątne pojawiają się dopiero po Ifa, czyli we wrześniu.
Nawet Qled nowy 82" powinien też się załatać blisko ceny.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, subfan napisał:

Zakładam że wszystko pójdzie po mojej myśli i na jesieni zmienie parę rzeczy w salonie łącznie z tv . Powyżej 75 cali wybór jest bardzo mały a ceny wysokie i w granicach 10k zostaje samsung 82nu8002 . W kategorii 75" jest większy wybór i zastanawiam się co może być lepsze od Samsunga.  Nie znam się zbytnio na typach matryc czy hercach hdr i podświetleniu dlatego pytanie kieruje do was forumowiczów ( nie branży) . Chce unikać tego Samsunga tak długo jak można bo nie lubię tej firmy . Tv będzie służył do oglądania filmów,  trochę ps4, jakiś BR czasem i tyle.  Polecicie coś?

Hej, ja tak nie po branżowemu. Osobiście miałem też podobny problem, zastanawiałem się nad wyborem TV. W pewnym momencie doszedłem do wniosku, pal licho z TV jak w dzień i tak nic nie oglądam, a nie jeden jest w domu. Finalnie kupiłem projektor i szczerze? To nigdy w życiu bardziej nie byłem zadowolony. Wiadomości czy tam inne pierdoł każdy ogląda na 32 calach, a jak film to projektor efekt nieziemski rogówka człowiek legnie i odpocznie. ?

Piszę to dla podpowiedzi niekiedy można skorzystać z takiego rozwiązania ?
Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

Tak wiem myślałem też nad tym rozwiązaniem ale tv wygrywa praktycznością i szybkością tzn podchodzę pstryk i gra , nic się nie wypala itp i mam spokój na jakieś 5 może 8czy 10 lat. Czysta praktyka i szybkość i łatwość obsługi przemawia za tv.

No i w średnim zaciemnieniu tv lepiej się sprawdza . 

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8/10 lat TV ? Oj nie bardzo.
Żywotność lampy nie taka krótka średnio w trybie jasnym 5000h to sporo w przeliczeniu na dni. Jeśli dziennie oglądamy po 8h godzin to lampa wytrzymuje nam około 2 lata i mowa tu o trybie jasnym.

Rolety w oknach i robi się ciemno ?
Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

Dzwoniłem do Sony Polska i dowiedziałem się że odświeżanie co 100hz a rodzaj matrycy ... sami nie wiedzą hahaha naprawdę tak powiedzieli że producent im nie udziela takich informacji.  @burz on lepszy chyba deko od xf9005 co ? Czy to to samo tylko na 2019 ? Wnoszę po cenie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W krainie 75" z bardzo dobrych i bieżących :
Bardzo dobry Philips 75PUS8303 za 8 tyś
Sony 75XF8596 za  8 tyś
Samsung 75Qled Q60 za 9 tyś zł - to dobra oferta.

Z większych LG 86uk6500 ale za 12 tyś.
Samsung 82 Qled nowy model za 13 tyś.
Nie trzeba zasłaniać okien, nie trzeba siedzieć jednak ciągle o zmroku.
Zrobiłem sobie taki pokaz podczas Igrzysk Olimpijskich na projektorze.
I nie wytrzymałem 8 godzin, a przy LCD bez problemów.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

Co warto kupić ze względu na matrycę tzn VA z tego co wiem jest lepsza od IPS i do oglądania szybkich scen min 100-120hz potrzeba do płynności.  Jakie tv mają takie cuda . Wspomniany xf9005 wiem że ma , coś jeszcze ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Matryca IPS jest tak samo dobra jak VA.
Miliony osób z nich korzysta i są zadowoleni.
Wszystkie są 100Hz.
Najlepiej wyposażony Philips.


Producent też zadbał o cały pakiet ( Montaż, Uchwyt, wtyczki, zestaw Hue, dostawa)
Z podanych Samsung ma VA.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oferta jest dla niebieskich i to z pełnym pakietem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Kosztuje i bez dodatków.
A dodatki razem to koszt około 1 tyś zł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest też dobry ale kosztuje ponad 20% drożej i chyba jest już nie dostępny, a na pewno nie jest już produkowany kilka miesięcy.
Ale jest już następca -  jest i kosztuje 15.500 zł.

To masz dwa Philipsy 75" w cenie jednego Sony.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

Będę celował w modele 2018 bo nowe sztuki z racji świeżości będą nieporównywalnie droższe względem tego co mają do zaoferowania . Nie mam parcia na jak najnowszy model itp, zależy mi na jakości za rozsądną kasę.  Tak czy inaczej nie będę kupował teraz a za kilka miesięcy więc zobaczę jak sytuacja się rozwinie z cenami i modelami . Jednego jestem pewny, wolę telewizor od proja .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Matryca VA ma zdecydowanie lepszy kontrast od IPS. Szczególnie wieczorem to widać. I te niby lepsze kąty widzenia nie ratują sytuacji.
XG85 to IPS. XF90 - VA.

Tu masz specyfikację modeli:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sony już na dzień dobry ma całkiem poprawie zbalansowane kolory.
Tu masz porównanie tv z projektorem skalibrowanym u MK:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez burz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

75xg9505 jest teraz w Niemczech za 3200€. To jako taki następca serii xf9005?

Model 85 calowy - 4500€

To ma być niby model deczko lepszy od xf9005,  tak twierdzi przynajmniej skośnooki spec z akcentem Borata  ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

Ta , Borat miał rację. Jeszcze żeby kosztował z 15k to bym brał jak komornik szafę czy syryjczyk zasiłek . Raczej nie spadnie cena skoro to tegoroczny model , chociaż może i trochę się ruszyć bo na początku kosztował 5k€

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze raz, bo się "skleiło":

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nowszy XG - troszkę gorszy kontrast natywny, troszkę jaśniejszy HDR, lepsze pokrycie barw, większe zużycie energii ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego uważasz że Ten Samsung jest zły,mam go i sobie bardzo chwalę,lepszy od Soniaków,dopiero 99505 Sony jest godny uwagi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy ma prawo do własnej oceny.
Samsung 75NU8002 był też bardzo dobry. Ale był..
Następca gra ciut gorzej ale kosztuje kilka tysięcy więcej - za "nowość"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 20

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.