Skocz do zawartości
IGNORED

Jaki tv 75 cali lepszy od Samsunga 75nu8002 ?


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

18 godzin temu, burz napisał:

Na szczęście istnieje jeszcze wzorzec obiektywizmu, czyli TVP1.

TVP nie kłamie tylko wali na jedną "słuszną stronę" a to zasadnicza różnica.

1 godzinę temu, subfan napisał:

Gdzie można zobaczyć kto jest przypisany z modów do danego tematu ,cir pisze ze to gdzieś widać . 

Piszesz o wyłączenie kogoś z dyskusji w swoim temacie a moderacja ocenia czy to jest konieczne haha mogli by błędy ortograficzne poprawiać to by na lepsze wyszło. Inwigilacja na całego,  zero własnej inicjatywy bo moderacja musi się zgodzić na wszelkie pomysły i dyskusję.  Szkoda że branży tak nie pilnują. 

poczytaj mój spór z adminem to zobaczysz jaka "inteligencja" ustala te zasady. Nie wiem czy byłeś na forum przed wyborami... wtedy moderacja dała czadu nawet w tematach apolitycznych.

Widzę że moje wypowiedzi też wykastrowali, jak już robią to tak niedolanie (i bezpodstawnie) to niech się podpiszą że modyfikują post bo user wychodzi na pajaca.

Ludzi została garstka a ci jeszcze takie numery odwalają.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez fetek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

Jest sobie moderator i jestem ja. On ma wszystkie narzędzia i opcję w ręku albo żeby reagować i zachować porządek albo wprost przeciwnie , reagować niezrozumiale i niesprawiedliwie a i tak go z tego nikt nie rozliczy . Już mnie cir uprzedził że dalsze drążenie tematu potraktuje jako TROLLING czyli po prostu jak bym się uwziął na niego i oczerniał bezpodstawnie . Krytyka moderacji nazwana zostanie trollingiem a to pretekst żeby Cię usadzić np jak mnie dwa ostatnie razy dostałem punkty plus 10 dni banicji za jakieś głupoty ( przekręciłem Nick) , decydują co i kto ma znajdować się w twoim temacie a jeżeli ci się to nie podoba to możesz jedynie na znak protestu się w gacie zesrać bo i tak to nikogo nie obchodzi co masz do powiedzenia lub wręcz irytuje jak forumowicz nie przynoszący dochodu ( jak branża) zaczyna dokazywać i wytykać takie absurdy i dyktature. 

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, subfan napisał:

Krytyka moderacji nazwana zostanie trollingiem a to pretekst żeby Cię usadzić

Mnie to wali i tak więcej pisze niż czytam, chcą niech se banują aż nikt tutaj nie będzie zaglądał. Kiedyś były bardzo sensowne i ciekawe tematy, ludzie w forum włożyli naprawdę dużo pracy a potem się wynieśli bo już tego mieli dość. Kiedyś były konkretne, długie i wyczerpujące wypowiedzi, ciekawe tematy a dzisiaj ciągle ten sam kotlet typu jak podłączyć kabel który pasuje tylko w jedno miejsce albo co kupić...

no ale skoro Admin twierdzi że fora dzisiaj przeżywają wręcz eksplozję zainteresowania no to o czym tu pisać....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

Jeżeli forum zakładają pasjonaci to masz tak jak piszesz ( kiedyś)a jeżeli pasjonaci pomagają branży znaleźć targetów przy pomocy forumowiczów to masz jak teraz . Branża i nowy user (target) mile widziani , forumowicz szara masa  którą trzeba trzymać twardą ręką jak się wychylają i dopytują o swoje prawa co przeszkadza i staje na linii  branża- target. 

Tyle.

Forumowicz to taki target trochę mądrzejszy który dał zarobić ale na początku i teraz więcej wie , mało kupuje , dużo komentuje , niewygodny typ który zaczął chwytać jak to funkcjonuje. 

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

Zaczyna się od chęci złożenia zestawu więc zakładasz profil i pierwszy temat : " zezestaw za pińcet z dobrym bassem" :)))  czy inny , odpowiadają ci starsi forumowicze i branża.  Jako że uważasz się za kumatego gościa zakładasz że forumowicze są ok a branża bee i chce Cię wydoić i podpowiada bez ładu i składu patrząc tylko na twój portfel.  Więc słuchasz rad forumowiczów ( mniej branży) i kupujesz jakiś tam parszywy zestaw od innej branży tyle że nie koniecznie powiązanej z forum i tak czy inaczej dajesz zarobić tym co mają na tym zarobić.  Spędzasz trochę czasu na forum czytasz różne opinie , jesteś świadkiem różnych sytuacji , banów,  punktów,  krytyki opinii i tym samym wyrabiać sobie swoją . Moderacje traktujesz z uśmiechem na twarzy i ich bany i punkty i wtedy właśnie jesteś już niepotrzebny , spełniłeś swoją rolę już napędzania ten cały biznes . 

Tyle w skrócie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

Co prawda jest jeszcze czas do jesieni i możliwości spadku cen tv na którą mam nadzieje ale im bardziej przyglądam się ich cenom , cenom projektorów i tym że praktycznie mogę zrobić w miarę warunki dla proja to zaczynam myśleć właśnie w tym kierunku . Największy minus to raczej konieczność używania całego systemu do zwykłego oglądania tv ( poza filmami gdzie to jest konieczne) tzn w tv mam możliwość używania głośników wbudowanych w momentach gdzie oglądam sobie jakieś zwykłe programy , z projem musi być włączony ampli cały czas żebym cokolwiek słyszał czyli dodatkowe opłaty.  Mam zamiar podzwonić jutro i popytać z ciekawości za ile można kupić Epson 9400w i zobaczę jak wyglądają ich realne ceny . Napisałem " w" bo z tego co znalazłem to wersja z bezprzewodowym modułem czyli cudo bez kabli pod sufitem i dodatkowym problemem .

Tak więc gdy jasność pokoju przestaje być kłopotliwa pojawiły się inne niedogodności używania proja , no i te nieszczęsne wymiany lampy co 3 czy 5 tyś godz , zimą gdy dużo czasu spędzam w domu tv gra praktycznie cały czas i nie wyobrażam sobie inaczej . Zakładam że po prostu wrażenia rekompensują takie wydatki ( prąd, lampy itp).

Myślę o epsonie jako dość jasnym projektorze choć np Sony hw45/65 jest sporo tańszy ale pewnie ich zalety ( czerń) można zauważyć w kompletnej jaskini . 

Jak myślicie warto ? Czy zostać jednak przy tv ? Może inne za i przeciw?

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie przeszkadza Ci syntetyczny (choć może to kwestia czystości) obraz i psujące krew gówniane funkcje smart to zostań przy TV.

2 godziny temu, subfan napisał:

no i te nieszczęsne wymiany lampy co 3 czy 5 tyś godz ,

TV też się zużywa i to szybciej niż by się człowiek spodziewał.

2 godziny temu, subfan napisał:

Myślę o epsonie jako dość jasnym projektorze choć np Sony hw45/65 jest sporo tańszy ale pewnie ich zalety ( czerń) można zauważyć w kompletnej jaskini . 

ekran ARL starczy, te sony to trochę przeżytki.... lepiej TV 4k/hdr

2 godziny temu, subfan napisał:

kupić Epson 9400w i zobaczę jak wyglądają ich realne ceny . Napisałem " w" bo z tego co znalazłem to wersja z bezprzewodowym modułem czyli cudo bez kabli pod sufitem i dodatkowym problemem .

"w" ma ograniczenia o ile pamiętam o 4k/hdr możesz zapomnieć. Ponadto popatrz szybciej na epsony bo nie każdemu ten obraz odpowiada.

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez fetek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda jest jeszcze czas do jesieni i możliwości spadku cen tv na którą mam nadzieje ale im bardziej przyglądam się ich cenom , cenom projektorów i tym że praktycznie mogę zrobić w miarę warunki dla proja to zaczynam myśleć właśnie w tym kierunku . Największy minus to raczej konieczność używania całego systemu do zwykłego oglądania tv ( poza filmami gdzie to jest konieczne) tzn w tv mam możliwość używania głośników wbudowanych w momentach gdzie oglądam sobie jakieś zwykłe programy , z projem musi być włączony ampli cały czas żebym cokolwiek słyszał czyli dodatkowe opłaty.  Mam zamiar podzwonić jutro i popytać z ciekawości za ile można kupić Epson 9400w i zobaczę jak wyglądają ich realne ceny . Napisałem " w" bo z tego co znalazłem to wersja z bezprzewodowym modułem czyli cudo bez kabli pod sufitem i dodatkowym problemem .
Tak więc gdy jasność pokoju przestaje być kłopotliwa pojawiły się inne niedogodności używania proja , no i te nieszczęsne wymiany lampy co 3 czy 5 tyś godz , zimą gdy dużo czasu spędzam w domu tv gra praktycznie cały czas i nie wyobrażam sobie inaczej . Zakładam że po prostu wrażenia rekompensują takie wydatki ( prąd, lampy itp).
Myślę o epsonie jako dość jasnym projektorze choć np Sony hw45/65 jest sporo tańszy ale pewnie ich zalety ( czerń) można zauważyć w kompletnej jaskini . 
Jak myślicie warto ? Czy zostać jednak przy tv ? Może inne za i przeciw?
Moim zdaniem, nie może być albo to albo to.
Jeśli jest taka sytuacja, to wygrywa telewizor.

Projektor, powinien być dopełnienie, tylko do wybranych zastosowań.
Czyli filmy, lub sport.

Gry raczej na TV.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

Z telewizorów powyżej 80 cali jest nieszczęsny Samsung i jego nowsze odmiany ( chyba qled też) , LG uk6500 no i Sony z kilkoma modelami tzn 85xf8596 , 85xg8596 ( model 2018 i 2019 ) i najdroższy ale i najlepszy 85xg9505 - pisane z głowy więc symbole mogą się różnić - ceny to 15 -16k i 20k jak na ten moment bez targowania itp. 

Wystarczyło by mi gdybym 85xg9505 mógł dostać za jakieś 15k ale ciekawe czy można na to liczyć. 

Chciałbym choć przez 10s zobaczyć jak by wyglądał obraz 100 czy 110" w moich warunkach . Niestety za dużo zachodu z takim życzeniem a praktyka właśnie podpowiada że tv lepiej się sprawdzi . Poczekam zobaczę jak ceny będą wyglądać za 3 czy 4 miesiące. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, subfan napisał:

jest nieszczęsny Samsung i jego nowsze odmiany ( chyba qled też)

wczoraj rozpakowałem qled'a, jak na tani TV (3200 zł 55'') obraz jest zadowalający, poprawa w stosunku do zwykłych "dobrych" LCD jest znaczna  a elektronika robi robotę. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

I o tym też muszę pomyśleć,  tzn co zrobić z dotychczasowym tv :))) będzie z 4 lata na jesieni jak to kupiłem i używany 5 miesięcy w roku ( wyjazdy) więc żal sprzedać za przysłowiowe " pińcet" ale zatrzymać też nie będę miał gdzie .....hmmm może w kuchni powiesze haha. Mam znajomego który ma w domu 4 tv i 2 tablety i wszystkie podłączone w 2 pokojach z kuchnią i piwnica + łazienka:))) i jest kawalerem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I o tym też muszę pomyśleć,  tzn co zrobić z dotychczasowym tv :))) będzie z 4 lata na jesieni jak to kupiłem i używany 5 miesięcy w roku ( wyjazdy) więc żal sprzedać za przysłowiowe " pińcet" ale zatrzymać też nie będę miał gdzie .....hmmm może w kuchni powiesze haha. Mam znajomego który ma w domu 4 tv i 2 tablety i wszystkie podłączone w 2 pokojach z kuchnią i piwnica + łazienka:))) i jest kawalerem .
Ja już od wielu lat nie sprzedaje tv.
Mam 3, jeszcze jeden pokój został do obsadzenia

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.07.2019 o 15:42, locoloco napisał:

Matryca IPS jest tak samo dobra jak VA.

Hehehe ? 

Jeżeli lubisz wypraną czerń to bierz ips. Jeśli siedzisz na wprost ekranu to tylko va. To wie każdy, nawet laik  który się interesuje chociaż trochę telewizorami. 75 NU8002 nie ma konkurencji, dopiero wysokie modele qled lub OLED go ogrywaja. Sam go chciałem zakupić, ale mam obecnie inne priorytety. Naganiaczy z forum typu lokoloko, blackninja nie słuchaj. Będzie Ci wciskal, to co mu zalega i na czym ma najwyższą marże... 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Dzień bez muzyki dniem straconym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

Spokojnie nie jestem tu od wczoraj.

Samsung 82nu8002 był dobrą ( rozsądną) propozycją jak kosztował ok 9k ale nie za 11 do których teraz skoczyło chyba z powodu ostatnich sztuk.  Wolę dołożyć 2k i kupić 85xg8596 w końcu Sony to nie Samsung .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qled to pierwszy TV w którym czarny zaczyna robić robotę... ogólnie podoba mi się głębia obrazu.

BTW: z TV nie mam zbyt dużego doświadczenia więc moje wypowiedzi należy brać przez palce.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, subfan napisał:

Spokojnie nie jestem tu od wczoraj.

Samsung 82nu8002 był dobrą ( rozsądną) propozycją jak kosztował ok 9k ale nie za 11 do których teraz skoczyło chyba z powodu ostatnich sztuk.  Wolę dołożyć 2k i kupić 85xg8596 w końcu Sony to nie Samsung .

To fakt, cena skoczyła. Czy to jest warte dopłaty sam oceń. Jak 65 nu8002 kosztował 3999 to do teraz żałuję, że nie kupiłem... 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Dzień bez muzyki dniem straconym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, subfan napisał:

Właśnie to oceniłem we wpisie który zacytowałeś. 

Sorry ,źe chiałem pomóc. ? 

1 godzinę temu, subfan napisał:

Wolę dołożyć 2k i kupić 85xg8596 w końcu Sony to nie Samsung .

To  po ch.. że się tak spytam, wahasz się między samsung a sony ,skoro samsung to gówno ? ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Dzień bez muzyki dniem straconym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

 Umiesz czytać ze zrozumieniem ? Czy z tego co napisałem wynika że się waham? Chyba wyraźnie napisałem co bym wolał.  Koledze już podziękuje.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takiego dużego tv nie kupujesz na rok czy dwa - więc ja bym dołożył do soniaka ? przy tej kasie 2 koła to pryszcz. No i zaprosił firmę Macieja K. na skalibrowanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze? Mam skalibrowany projektor sony i różnica przed i po była tak zasadnicza, że nie wahałem się sekundy z płaceniem. A jak pewnie wiesz, u Maćka jest tak, że gdy kalibracja ci nie pasuje, to nie płacisz.
Teraz mam pewność, że kolorystyka na filmie jest dokładnie taka, jak ją widzieli w studio filmowym ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, subfan napisał:

Umiesz czytać ze zrozumieniem ? Czy z tego co napisałem wynika że się waham?

Ja to w w ogóle się zastanawiam, czy pisanie na forum, jakimkolwiek ma sens. Bo usłyszysz tylko obelgi, chamskie odzywki, zamiast dziękuję. Niektórzy to nie rozumieją, czym jest bezinteresowna pomoc. Za każde skinienie powinno się płacić, to by człowiek szanował drugiego. Kup sobie Pan co uważasz i nie zwracaj dupy, jak żeś taki spec. ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Dzień bez muzyki dniem straconym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 14

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.