Skocz do zawartości
IGNORED

Jaki tv 75 cali lepszy od Samsunga 75nu8002 ?


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

9 godzin temu, subfan napisał:

Tak wlasnie widze czesto info o tym kalibrowaniu i jaki tego efekt tak szczerze ? Zauważalne czy taka zmiana jak dodanie podstawek pod kable w stereo ? ?

Cześć, z kalibracja jest tak że każdy wyświetlacz jest innymi na każdym różnica przed i po skalibrowaniu będzie większa lub mniejsza ale na pewno ją zauważysz. 

Ja u siebie każdy projektor, który miałem  był skalibrowany przez Maćka. I tak jak przy full hd była nie duża różnica tak przy kalibracji trybu hdr jest kolosalna. Dlatego ze swojej strony polecam kalibracje. ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Bipo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jvc rs440 /x5900 to projektor ale jak nie masz czarnego salonu moim zdaniem szkoda kasy lepiej zostaw tego epsona. Bo potencjal jvc wykorzystasz jak zrobisz dobre zaciemnienie salonu tj.czarne ściany najlepiej. A tak w zupelnosci Ci ten epson wystarczy jeśli byś się skusił oczywiście  na projektor.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla każdego projektora warto zrobić te 2m w około ekranu na czarno ale moim zdaniem dla jvc to i tak będzie za malo. Widzę po obrazie co się dzieje jak zasłonięte np.2m od ekranu a jak wszystkie ściany. Tylko ja mam wszystko białe tj.ściany i meble w lakierze. Wiec u mnie jest to różnica kolosalna po zasłoniecia go w calosci na czarno... ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Bipo napisał:

Jvc rs440 /x5900 to projektor ale jak nie masz czarnego salonu moim zdaniem szkoda kasy lepiej zostaw tego epsona. Bo potencjal jvc wykorzystasz jak zrobisz dobre zaciemnienie salonu tj.czarne ściany najlepiej. A tak w zupelnosci Ci ten epson wystarczy jeśli byś się skusił oczywiście  na projektor.

ja mam żółte + MS i różnicy z kocami na ścianie nie widzę, sufitu nie testowałem.

epson to zdecydowanie gorszy kontrast i hdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez fetek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

x7900, czyli model wyżej.

Dalej podtrzymuje że powinieneś iść w TV, nie ma sensu się spinać, kup coś optymalnego bo inaczej nic nie kupisz albo będziesz wiecznie niezadowolony.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez fetek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

Mam jeszcze kilka miesięcy,  sprawdzam opcje jak na razie . Zobaczymy co z tego wyjdzie . 

Dlaczego uważasz że powinienem iść w tv skoro pisze że mogę zrobić w miarę warunki dla projektora ?

Skończy się na tym że będę chciał zrobić ci na przekór i kupię proja hahahaha

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo taniej, mniej problemów i możesz używać jako radio. Tak w skrócie.

By odpalić projektor potrzebujesz lekko ~15 tyś zakładając że idziesz w epsona, a czy jakość obrazu jest lepsza od QLed'a średniej / niżej półki ? nie bardzo.... zwłaszcza jeśli mowa o HDR.

Nowe TV naprawdę dają radę i nie ma się co spinać. Tekstami typu "magia kina tylko z projektora" się nie przejmuj,  dobre projektory mają na tyle płynny, ostry i czysty obraz że klimat analogu już dawno poszedł w las nawet przy wyłączonych upłynniaczach i filtrach.  Ale czy to źle ? teraz dopiero widać jak duże znacznie ma player i że androidowe buble się do tego nie nadają.

Mam wrażenie że kontrast w TV robi bardziej niż w epsonie, uczucie głębi jest lepsze.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez fetek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

Jakie taniej ? Zamknę się w 14 z epsonem i alr i pomalowanymi ścianami z kotarami na okno.   Za 14 mam też słaby tv 85 czy 86 cali ( o ile xg9505 nie stanieją) przy 110" z proja nie najgorszego więc sceny akcji będą raczej porównywalne.  Nie zmierzam robić stop klatek i spuszczać się nad hdr czy jego brakiem tylko oglądać jak leci i w takim wypadku odwzorowanie kolorów bardziej się liczy.  

Zobaczę jak sytuacja się potoczy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

akurat epson odwzorowanie ma słabe, fabryczne ustawiania są bardzo słabe więc kalibracja jest obowiązkowa. 

Jeśli starcza Ci epson to starczy też qled szajsunga, którego 75'' do 10k kupisz bez problemu.

Powtórzę się ostatni raz, zobacz obraz z epsona, z TV i na końcu z jvc/sony.

Kiedyś o projektorze nie chciałeś słyszeć, TV był królem a teraz... Ja mam inny problem, chce wymienić audio i mam problem czy jest sens kupować cokolwiek lepszego bo w filmach dźwięk i tak jest gówniany.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez fetek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

Fetek słabe argumenty . Qled 75" za 10 lepszy od proja za 12 ? I to Samsunga ? Opanuj się. Kiedyś nie chciałem proja bo nie chciałem malować pokoju i zasłaniać okna i tyle , nie muszę ci się przecież tłumaczyć. Epson ma kolory " słabe " ? W porównaniu do czego , do proja za 20k czy 30k ? Może j tak i dlatego kosztuje 12 ale  nie jest to jakiś lowendowy shit do " rzucania " na ścianę wykresów w szkole . Jeżeli więc gotów jestem do malowania ścian i sufitu to może nawet jvc wchodzi w grę.  

Jak na razie 60 do 40 (tv/projo)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kalibracja, choćby taka podstawowa to chyba w każdym proju jest potrzebna. Kalibrację koloru można sobie darować, bo oko i tak słabo to rozpoznaje i musiałyby być ewidentne błędy, ale jasność i krzywa gamma to podstawa.

Epson nie ma słabych kolorów, ma słabszą czerń, kontrast i ostrość - to jest główna różnica między droższymi JVC czy Sony.

Fetek kupiłeś drogi proj, więc teraz piszesz, że cenowo opłaca się bardziej tv. Nie bardzo tak jest, nadal tv wychodzi dużo drożej, jeśli przeliczasz na rozmiar. Poza tym z tego co wiem, tv o rozmiarze powyżej 100 cali nie ma wcale, więc chcesz mieć kino i duży obraz zostaje tylko projektor. Nie mówię że to się kiedyś nie zmieni, bo tv cały czas tanieją, ale na razie cały czas wygrywa projektor.

 

4 godziny temu, subfan napisał:

Zamknę się w 14 z epsonem i alr i pomalowanymi ścianami z kotarami na okno

Jeśli masz ściany na czarno i całkowite zaciemnienie to nie potrzebujesz drogiego alr. Wystarczy Ci klasyczny ekran dobrego producenta. Oczywiście to moje zdanie, bo zaraz się zlecą "promotorzy" tych ekranów ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

projektor: Epson LS10000; procesor/blu-ray: Cambridge CXU; końcówka mocy: Arcam FMJ P7; kolumny: Polk Reserve R700 + Paradigm CC-590 v4 + Studio 10 v5; sub: Paradigm Seismic 110; DAC stereo: Loxjie D40 pro; wzm. słuchawkowy: Schiit Asgard 3; słuchawki: AQ NightOwl, AKG K550

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odradzam SONY kupilem za 4000 Euro 2 , 5 roku i nie chodzi 6 miesiecy po gwarancji dzwiek zostal obrazu Niet. Mam teraz Radio za 4000 Euro. Poczytaj w necie nie jestem pierwszy wystarczy poczytac w google SONY idzie na psy 

Za 13000 zl dostaniesz juz 86 cali od LG 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Marcin.H
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, qbakos napisał:

Kalibracja, choćby taka podstawowa to chyba w każdym proju jest potrzebna. Kalibrację koloru można sobie darować, bo oko i tak słabo to rozpoznaje i musiałyby być ewidentne błędy, ale jasność i krzywa gamma to podstawa.

w trybie THX nie czuje potrzeby ruszania czegokolwiek, wszystko jak fabryka ustawiła. No i właśnie między innymi gamma w epsonie fabrycznie leży i kwiczy.

7 godzin temu, qbakos napisał:

Fetek kupiłeś drogi proj, więc teraz piszesz, że cenowo opłaca się bardziej tv.

do 75-85'' oczywiście że TV się bardziej opłaca... mam QLED'a, mam LCD, mam JVC, miałem DLP, 3LCD więc jakieś zdanie już sobie wypracowałem.

TW9400 na start ? tylko pozazdrościć ale z projektorami nie jest aż tak kolorowo.

7 godzin temu, qbakos napisał:

Jeśli masz ściany na czarno

akurat czarny to największy błąd i nie o kolor się rozchodzi ? chcesz mieć jaskinie to raczej materiały nie farby

 

 

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
7 godzin temu, fetek napisał:

 

TW9400 na start ? tylko pozazdrościć ale z projektorami nie jest aż tak kolorowo.

 

Wyjaśnij. 

 

7 godzin temu, fetek napisał:

 

akurat czarny to największy błąd i nie o kolor się rozchodzi ? chcesz mieć jaskinie to raczej materiały nie farby

Sam masz JVC i żółte ściany więc nie czepiaj się tych z czarnymi  ?

W dniu 15.07.2019 o 21:39, fetek napisał:

ja mam żółte + MS i różnicy z kocami na ścianie nie widzę, sufitu nie testowałem. 

Mało tego , nie widzisz różnicy a nakazujesz  " materiały nie farby ". Wypośrodkuj to swoje zdanie bo za duże masz rozbieżności. 

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

A ja przy porannej rozgrzewce załatwiłem sobie dodatkową robotę,  coś trzeba wymyśleć żeby " wilk syty i owca cała ", chyba spust zbyt wrażliwy ?

20190716_211519.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, subfan napisał:

a jak na razie takie cudo wpadło dla rozrywki

Lewa strona niech nie wychodzi z domu ? Jak widzę takie zabawki to odrazu widzę przed oczami sceny z filmu "We need to talk about Kevin" ?

miłej zabawy!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
1 godzinę temu, PawelMitsu napisał:

Lewa strona niech nie wychodzi z domu ? Jak widzę takie zabawki to odrazu widzę przed oczami sceny z filmu "We need to talk about Kevin" ?

miłej zabawy!

Zajawka została od małolata tylko sprzęt się zmienił,  żeby dwa razy nie kupować wybrałem najszybszy na rynku  ?

17 minut temu, lll napisał:

Gdzie Rzym, gdzie Krym, gdzie spust w łuku. ?

Tam gdzie twoja wiedza na ten temat . Myślisz że długo byś utrzymał cięciwę w palcach ? Powodzenia , weź bandaż jak chcesz próbować 

20190717_113011.jpg

Dwa podstawowe rodzaje , nadgarstkowy i palcowy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, subfan napisał:

Dwa podstawowe rodzaje , nadgarstkowy i palcowy. 

Rozumiem, dzięki za poszerzenie wiedzy (bez ironii).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, subfan napisał:

Sam masz JVC i żółte ściany więc nie czepiaj się tych z czarnymi  ?

chodzi o błędy tok myślenia, nie kolor.?

15 godzin temu, subfan napisał:

Mało tego , nie widzisz różnicy a nakazujesz  " materiały nie farby ". Wypośrodkuj to swoje zdanie bo za duże masz rozbieżności. 

Jakie rozbieżność ? przeczytaj obie wypowiedzi i pomyśl.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 24

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.