Skocz do zawartości
IGNORED

Jaki tv 75 cali lepszy od Samsunga 75nu8002 ?


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Nie trać czasu i życia na kompromisy.

Imersja z dużym ekranem połączonym z dźwiękiem, otaczającym Cię z przodu, boków, z tył i góry. Jest bezkompromisową radością.

Zadbaj o dobre źródło audio i video.... i daj się ponieść emocjom.

Projektor wraz z audio 5.2.4 + dobry film, koncert. Jest jak seks z dopiero co poznaną dziewczyną w klubie.

TV nawet 86 cali to nadal mały ekran. Gdzie tak naprawdę wpatrujesz się nieruchomo w jeden punkt na ekranie.

Jak obejrzysz sceny batalistyczne w np. Grze o Tron, np. finałowa bójka dobra ze złem. Gdy hordy dothraków z lewej do prawej gasną niczym zdmuchnięta świeczka... I aby to zobaczyć obracasz lekko głową z lewej do prawej aby objąć wzrokiem ekran, który ma 3 metry szerokości... To robi wrażenie... Żaden mały TV tego Ci nie da.

Gry np.szalona  jazda ferrari w Need for Speed na wielkim ekranie to są zupełnie inne emocje.

 

Nie trać czasu i życia na kompromisy...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Jager napisał:

Projektor wraz z audio 5.2.4 + dobry film, koncert. Jest jak seks z dopiero co poznaną dziewczyną w klubie.

obejrzeć, wyrzucić i zapomnieć... coś w tym jest.

Tylko tych dobrych filmów jest bardzo niewiele.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, fetek napisał:

 

Tylko tych dobrych filmów jest bardzo niewiele.

Jeśli do tej pory ktoś korzystał z uroków TV.... to gdy przesiądzie się na projektor, rzekłbym, że koniecznością jest obejrzenie wszystkich obejrzanych ciekawych filmów w życiu od początku... a to może zająć trochę czasu... nim wyprodukują kolejne... :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Jager napisał:

Jeśli do tej pory ktoś korzystał z uroków TV.... to gdy przesiądzie się na projektor, rzekłbym, że koniecznością jest obejrzenie wszystkich obejrzanych ciekawych filmów w życiu od początku... a to może zająć trochę czasu... nim wyprodukują kolejne... ? 

to że film jest dobry nie znaczy że ma fajny obraz czy dźwięk, zwłaszcza z tym ostatnim jest spory problem. No ale ogląda się inaczej, to prawda.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
8 godzin temu, Jager napisał:

 

Zadbaj o dobre źródło audio i video.... i daj się ponieść emocjom.

Będzie to albo ps4 albo dekoder nc+ ( zastanawiam się też nad jego upgradem) i tradycyjny ampli marantz /denon .

Co do filmów to wybrany strasznie nie jestem ?

John Wick(1+2) na przykład był oglądany kilka razy , fajne efekty a fabuły....brak tzn zemsta, zabić,  zniszczyć itp itd .

Następny fajny z akcją tego typu a trochę lepszym scenariuszem Sicario (1+2)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Jager napisał:

Nie trać czasu i życia na kompromisy.

Imersja z dużym ekranem połączonym z dźwiękiem, otaczającym Cię z przodu, boków, z tył i góry. Jest bezkompromisową radością.

Zadbaj o dobre źródło audio i video.... i daj się ponieść emocjom.

Projektor wraz z audio 5.2.4 + dobry film, koncert. Jest jak seks z dopiero co poznaną dziewczyną w klubie.

TV nawet 86 cali to nadal mały ekran. Gdzie tak naprawdę wpatrujesz się nieruchomo w jeden punkt na ekranie.

Jak obejrzysz sceny batalistyczne w np. Grze o Tron, np. finałowa bójka dobra ze złem. Gdy hordy dothraków z lewej do prawej gasną niczym zdmuchnięta świeczka... I aby to zobaczyć obracasz lekko głową z lewej do prawej aby objąć wzrokiem ekran, który ma 3 metry szerokości... To robi wrażenie... Żaden mały TV tego Ci nie da.

Gry np.szalona  jazda ferrari w Need for Speed na wielkim ekranie to są zupełnie inne emocje.

 

Nie trać czasu i życia na kompromisy...

Zgadzam się z kolegą w 100%, ja u siebie mam 130 cali z 3.7m od głowy  i oglądanie np.scen batalistycznych robi efekt Wow. Za każdym razem jak oglądam np. Władcę pierścieni i bitwę pod Helomowym Jarem uśmiech z twarzy nie schodzi.  Tego nie odda żaden TV do 100" w moim przypadku bo on jest porostu za mały.... :-)Jak już raz doznamy magii dużego ekranu do TV już się nie wraca.. :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, subfan napisał:

Będzie to albo ps4 albo dekoder nc+ ( zastanawiam się też nad jego upgradem) i tradycyjny ampli marantz /denon .

żartowniś się znalazł ?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
17 minut temu, fetek napisał:

żartowniś się znalazł ?

 

Fetek ja Cię proszę bo już nie pierwszy raz jest tak że się nie zgadzasz czy coś krytykujesz i nie piszesz dlaczego tak myślisz.  Nie przedłużaj aż ja zapytam dlaczego i pisz od razu o co chodzi .

Że ps4 słaby jako odtwarzacz BR? Czytałem komentarze j różne opinie i nawet niektórzy twierdzili że zwykły za 300zl wystarczy itp a ps4 to 2 w 1 więc k co kaman ? 

I skoro mi to odpowiada to jaki żartowniś? Co mnie to interesuje że tobie może to nie pasować,  pewny jesteś że zależy mi na twojej opinii ?

Zjedz snickersa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, subfan napisał:

Zjedz snickersa. 

tym razem wypij kawę ?

PS4 nie rusza 4k, odtwarzaczem BD jest normalnym, odtwarzaczem plików słabym. Dodatkowo są pewne niuanse w konfiguracji ale wszystko się da zrobić. Dekodera nawet nie komentuje bo miejsce takich klamotów jest na złomie, będziesz miał proejktor albo nawet większy/lepszy TV to sam zobaczysz.

1 godzinę temu, subfan napisał:

I skoro mi to odpowiada to jaki żartowniś? Co mnie to interesuje że tobie może to nie pasować,  pewny jesteś że zależy mi na twojej opinii ?

Wady poszczególnych rozwiązań dopiero zauważysz, pierwszy projektor trochę wywraca postrzeganie świata. Wielu korzysta z odtwarzaczy opartych na androidach i im to wystarcza, ja też mam i czasem korzystam ale widzę różnicę między innymi lepszymi rozwiązaniami a skoro wywalam kasę w projektor to zakładam że o źródło też należy zadbać.

Choć prawdę mówiąc średni projektor + madvr/oppo/CA a nawet darbee potrafią wnieść bardzo dużo.

Sam wiesz jak jest, rozwiązań idealnych nie ma a wywalić ot tak z 50k nie każdy może a nawet jak masz to czasem żal.

 

 

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez fetek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

Dekoder na złom a tv z czego? Box tv czy inny shit? 

Mam NC+ bo mogę płacić wtedy kiedy jestem w pl bez abonamentów itp po prostu wygoda . Podłączenia stałego do netu brak więc też z tym nie za wesoło.  Bezprzewodowy router mnie tylko ratuje a tu z prędkością roznie moze być.

Szału nie ma .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też mam ten problem, ponoć inne tunery mają znacznie lepszy obraz. Nie testowałem nie wiedziałem a mało nie kosztują...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, subfan napisał:

Dekoder na złom a tv z czego? Box tv czy inny shit? 

Oglądanie TV na projektorze to ogólnie jest bez sensu. Przy zgaszonym świetle w zaciemnionym pokoju będziesz oglądał reklamy... jakoś nie widzę tego. Dla mnie tv jest jak radio, chodzi sobie w tle i czasem na coś tam zerknę. Proja ogląda się zupełnie inaczej.
Myślę że każdy kto myśli że z proja zrobi tv szybko wycofuje się z tego pomysłu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

projektor: Epson LS10000; procesor/blu-ray: Cambridge CXU; końcówka mocy: Arcam FMJ P7; kolumny: Polk Reserve R700 + Paradigm CC-590 v4 + Studio 10 v5; sub: Paradigm Seismic 110; DAC stereo: Loxjie D40 pro; wzm. słuchawkowy: Schiit Asgard 3; słuchawki: AQ NightOwl, AKG K550

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

@qbakos u ciebie tv jest jak radio itp nie odpisuje na ostatnie wpisy bez looknięcia o czym jest dyskusja i o jakich warunkach . Pisałem że projo ma grać zamiast tv . Jak to można oglądać reklamy , a program tv to same reklamy ? Nie rozumiem kompletnie twoich argumentów j " innego" sposobu oglądania proja . Owszem filmy mają swój klimat ale nie to że reszty nie da rady oglądać. Inny sposób rozumiesz przez jedno oko czy stajesz na głowie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Subfan jak chcesz możesz zrobić z proja tv... nikt Ci nie zabroni, tylko zanim to zrobisz zastanów się czy jest to praktyczne. Po prostu kino domowe i telewizja do siebie nie pasują. To trochę jakbyś poszedł do kina oglądać film na tvn-ie ?
Po pierwsze za dużo zachodu z włączaniem całego sprzętu i zaciemnianiem pomieszczenia. Po drugie zamierzasz siedzieć w salonie po ciemku, czy oglądać proja przy świetle? Jedno i drugie nie ma zbyt wiele sensu. To są względy praktyczne, a dochodzi Ci jeszcze słaba jakość materiału tv sat, nie mówiąc już o naziemnej, co na dużym ekranie będzie mocno przeszkadzało. Jakich jeszcze innych argumentów potrzebujesz?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

projektor: Epson LS10000; procesor/blu-ray: Cambridge CXU; końcówka mocy: Arcam FMJ P7; kolumny: Polk Reserve R700 + Paradigm CC-590 v4 + Studio 10 v5; sub: Paradigm Seismic 110; DAC stereo: Loxjie D40 pro; wzm. słuchawkowy: Schiit Asgard 3; słuchawki: AQ NightOwl, AKG K550

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
8 minut temu, qbakos napisał:


. Jakich jeszcze innych argumentów potrzebujesz?

Fuuuuck , właśnie ten mi się spodobał  ?

22 godziny temu, Jager napisał:

 

Projektor wraz z audio 5.2.4 + dobry film, koncert. Jest jak seks z dopiero co poznaną dziewczyną w klubie.

A na poważnie to jeżeli już nie siedzenie w ciemności to jaśniejszy projo typu Epson 9400 i alr. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, subfan napisał:

Nvidia tez coś ma takiego.

tzn ? co masz na myśli ?

6 godzin temu, subfan napisał:

Ma grać dzień i noc i się amortyzowac i sąsiada drażnić

eee to Ty jeszcze masz sąsiadów ? subwooferów nie używasz czy co ?

19 minut temu, qbakos napisał:

Subfan jak chcesz możesz zrobić z proja tv... nikt Ci nie zabroni, tylko zanim to zrobisz zastanów się czy jest to praktyczne. Po prostu kino domowe i telewizja do siebie nie pasują. To trochę jakbyś poszedł do kina oglądać film na tvn-ie ?
Po pierwsze za dużo zachodu z włączaniem całego sprzętu i zaciemnianiem pomieszczenia.

jakby tego było mało pod "TV" dość ciężko ustawić sprzęt, rozbieżności są doże a materiał lipnej jakości. Niby mamy to codziennie ale  jakąś tak w Tv nie przeszkadza.

BTW: skoro już masz TV to go po prostu zostaw i po problemie ?

8 minut temu, subfan napisał:

A na poważnie to jeżeli już nie siedzenie w ciemności to jaśniejszy projo typu Epson 9400 i alr. 

projektor dość mocno rozjaśnia pomieszczanie, jeśli nie zrobisz jaskini to do lodówki po browara na pewno trafisz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
16 minut temu, fetek napisał:

BTW: skoro już masz TV to go po prostu zostaw i po problemie ?

Mam ale 55 calową padaczke i czas na zmiany a jak zmieniać to rewolucja a nie ewolucja na 65 cali ?

I miałem na myśli Nvidia shield 4k.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, fetek napisał:

projektor dość mocno rozjaśnia pomieszczanie

Zależy od sceny. Jak jest ciemna to za cholerę nic nie rozjaśnia. Jak jest doświetlona scena to rozjaśnia, ale nadal jest półmrok. Raczej nie są to warunki do codziennego siedzenia przed tv.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

projektor: Epson LS10000; procesor/blu-ray: Cambridge CXU; końcówka mocy: Arcam FMJ P7; kolumny: Polk Reserve R700 + Paradigm CC-590 v4 + Studio 10 v5; sub: Paradigm Seismic 110; DAC stereo: Loxjie D40 pro; wzm. słuchawkowy: Schiit Asgard 3; słuchawki: AQ NightOwl, AKG K550

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Subfan zwracam Ci tylko uwagę na pewne rzeczy. Zrobisz jak chcesz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

projektor: Epson LS10000; procesor/blu-ray: Cambridge CXU; końcówka mocy: Arcam FMJ P7; kolumny: Polk Reserve R700 + Paradigm CC-590 v4 + Studio 10 v5; sub: Paradigm Seismic 110; DAC stereo: Loxjie D40 pro; wzm. słuchawkowy: Schiit Asgard 3; słuchawki: AQ NightOwl, AKG K550

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, subfan napisał:

Mam ale 55 calową padaczke i czas na zmiany a jak zmieniać to rewolucja a nie ewolucja na 65 cali ?

może 55'' radio  + 110'' ?

Godzinę temu, subfan napisał:

I miałem na myśli Nvidia shield 4k.

aa teraz łapie, mam fajne szybkie urządzanie

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
7 godzin temu, fetek napisał:

może 55'' radio  + 110'' ?

Cały system tzn głośniki do kina , szafka , suby i ustawienie wyrka będzie podyktowane miejscem zamontowania czy to tv czy proja więc traci to jakikolwiek sens i symetrie bo rozwijanego ekranu nie chce który to na czas projekcji zasłania tv . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można też zastosować coś takiego:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

I mieć ekran ramowy i tv. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

Można też chłopa z brodą ubrać w kiecke,  nałożyć makeup i wygrać eurowizje.  Wygrał czy wygrała????

Kuma kolega ? Jak projo to piękny ekran na stałe ramowy itp a jak tv to na dobrym uchwycie do ściany i bez mixów jak wyżej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uważam, że można właśnie wykorzystać aktualnie posiadany tv,  aplikując taką windę  za komodą i powiesić sobie optymalny ramowy ekran. Tak jak koledzy piszą, nie wyobrażam sobie oglądania wiadomości i materiałów słabszej jakości na dużym np. 120-130" ekranie. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

Ty masz takie same poglądy od kiedy zacząłeś interesowac się AUDIO ? Nawet papier toaletowy się rozwija. 

Jak wszystko pójdzie zgodnie z planem to sam się przekonam ile jest warta profesjonalna kalibracja i wtedy będę mógł coś więcej napisać.  

Następną sprawa , temat zszedł na to co będę oglądał i jakie odczucia będę miał oglądając reklamy itp. Fani kinowego nastroju pewnie nawet stosownie się ubierają na czas projekcji i zachowują jak w kinie  :))  temat co prawda ewoluował trochę od postawionego w nim pytania ale taki kierunek sam mu nadałem i interesuje mnie to co zobaczę w salonie po zamontowaniu proja jak i praktyczne niuanse takowego zabiegu. 

To co będę oglądał i kiedy uważam za zbędne pytania a przynajmniej drugorzędne ( nawet trzeciorzedne ) dla mnie.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 14

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.