Skocz do zawartości
IGNORED

Jaki tv 75 cali lepszy od Samsunga 75nu8002 ?


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

winda trochę się ceni, może lepiej zwijany arl

generalnie do 95% filmów z tv projektor zbędny a audio można wyłączyć.  Ja w "kinie" nie mam dekodera bo i tak nie używałem, średnich lotów filmy, obyczajowe etc i tak oglądam na TV.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też miałem kiedyś pomysł na podnośnik do tv, ale to bardzo niepraktyczne ustrojstwo. Jaki fan kina domowego ma taką szafkę pod ekranem, żeby ukryć w niej podnośnik? Poza tym cena też robi swoje.

Najlepszy jest właśnie rozwijany ekran zasłaniający tv i mamy jedno i drugie, ale z nieznanych powodów subfanowi się to nie podoba.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez qbakos

projektor: Epson LS10000; procesor/blu-ray: Cambridge CXU; końcówka mocy: Arcam FMJ P7; kolumny: Polk Reserve R700 + Paradigm CC-590 v4 + Studio 10 v5; sub: Paradigm Seismic 110; DAC stereo: Loxjie D40 pro; wzm. słuchawkowy: Schiit Asgard 3; słuchawki: AQ NightOwl, AKG K550

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym podnośnikiem i tv na nim, ekran do proja musiał by być stanowczo, za wysoko.

 

To już lepsze widziałem rozwiązania.

Ekran stały podnosi się do góry (jego dół) i przylega płasko do sufitu.

 

 No ale najprostsze rozwiązanie, to rozwijany ekran.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, qbakos napisał:

z nieznanych powodów subfanowi się to nie podoba

Rozumiem takie podejście - również dla mnie prawdziwie magiczny, kinowy, jest wyłącznie ekran ramowy.

Natomiast ja zastanawiam się, jak połączyć powyższe z chęcią posiadania ekranów w formatach - 16:9 i panoramicznym kinowym. ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

Szafka z wszelkimi podnośnikami stanowczo odpada. Sprawa rozwijanego ekranu zamontowanego na suficie i zjeżdżającego przed tv hmmm taki pół środek z musu.  Sami potwierdzicie że ekran ramowy w jednym kawałku na stałe jest rowniejszy i lepszy od wszelkich rozciąganych itp. Następny pomysł z ekranem na stałe pod sufitem i otwierający się do dołu...w sumie ok ale samo jego zamontowanie jest wymagające i nie tak łatwe plus każdy gi widzi pod sufitem i też miejsce zajmuje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.07.2019 o 13:35, fetek napisał:

też mam ten problem, ponoć inne tunery mają znacznie lepszy obraz. Nie testowałem nie wiedziałem a mało nie kosztują...

Mam VU+ Ultimo 4k i powiem ci że na nim filmy mkv\m2ts wyglądają lepiej niż nvidia shield tv, na shield tv kolor są tak takie przymatowione mniej żywe mają zimniejszy odcień możliwe że VU+ dodaje coś od siebie ciężko mi stwierdzić albo to wina kodi? muszę sprawdzić inne programy, natomiast kanały z nc+ wyglądają bardzo dobrze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

Adeo prestige alr  i magicscreen future 2 prawie taka sama cena , pierwszy odbicie 1.0 , ms 2 - 1.3 . Nie wiem co to znaczy ale trochę się różni,  to znaczy że może się obraz na nich różnic? Obydwa ALR okolice 4 tyś. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega jeszcze raczkuje w temacie projekcji wiec może nie wiedzieć o wadach ekranów ARL jakimi są hot spoty czy też srebrzenie powierzchni. Nie którzy nie zwrócą uwagi na to, a u innych te dwie rzeczy dyskwalifikuje  calkowicie z zakupu. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, bl4ck napisał:

Mam VU+ Ultimo 4k i powiem ci że na nim filmy mkv\m2ts wyglądają lepiej niż nvidia shield tv, na shield tv kolor są tak takie przymatowione mniej żywe mają zimniejszy odcień możliwe że VU+ dodaje coś od siebie ciężko mi stwierdzić albo to wina kodi?

raczej źle ustawionej przestrzeni, a jak sama jakość obrazu ?

19 minut temu, burz napisał:

 ... ale dlaczego alr? Nie przeszkadzają ci hotspoty?

przy epsonie powinno być spoko

1 minutę temu, subfan napisał:

Tą przypadłość ma tylko alr? To nie wina projektora ?

ekranu,  potęgowane projektorem im gorszy tym większa kicha np jasna plama na środku reszta ciemna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, fetek napisał:

raczej źle ustawionej przestrzeni, a jak sama jakość obrazu ?

No właśnie chyba nie przestrzeń bo sprawdzałem wszystkie możliwości jak rgb i ycbcr w vu+\shield.

Wczoraj jeszcze robiłem porównanie z xboxem one x i tutaj jest najlepsza jakość obrazu w porównaniu do tych wszystkich urządzeń.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, subfan napisał:

No to jakie ekrany polecacie? 

Hot spot w teorii wiem co oznacza ale myślałem że to wina projektora .

Jeśli chcesz dobry ekran to moim zdaniem liczą się u nas dwie firmy Kauber i Adeo. Powierzchnia projekcyjna reference white 1.0 gain i na tym bym zakończył poszukiwania. Rozmiar dobierzesz pod siebie na wymiar co do centymetra. Mozna też na zamówienie.

Ekran ramowy kauber lub adeo (około 3 tys - trzeba dokladnie sprawdzic cene) do tego epson 9400 (10tys +/-) i uzyskujesz ekran do filmów jaki chcesz od 120-150"... ? za niecałe 15tys. .:-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uniwersalny i moim idealny do gier,  telewizji i filmów to ekran 16/9. Mam taki od ponad 10lat i nie muszę nic zmieniać.   Jeśli byłby to tylko ekran do filmów można pokusić się o 2.35:1 ale przy oglądaniu TV będą pasy po bokach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

Dzięki,  też myślałem o 16:9 ale przy mnogości opcji już straciłem głowę ?

Znalazłem coś takiego i Reference White i Grey  kosztują tyle samo . Rozumiem że szary jest lepszy do mniej zaciemnionych pomieszczeń?

Screenshot_20190720-161637_Samsung Internet.jpg

Albo takie cudo z tym samym materiałem 

Screenshot_20190720-162208_Samsung Internet.jpg

Screenshot_20190720-162955_Samsung Internet.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z uwagi na jasne pomieszczenie lepiej szary ekran 0.8 gain,  ale jeśli już kupujesz projektor 4k z hdr to szary ekran obniży Ci efekt hdr. Ponieważ uzyskasz mniejsza jasność która w hdr ma duże znaczenie na szarym ja bym już brał biały 1.0 gain aby wyposrodkować to wszystko.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

Sprawę projektora można tak przedstawić od najtańszego biorąc pod uwagę modele warte zainteresowania ? 

Sony hw45/65

Epson 9300/9400

JVC x5900/7900 ( o ile będą dostępne)

Wymieniłem te o których mi wiadomo że są po prostu dobre , może jeszcze jakieś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UHZ65, nie znam tego projektora musisz sam obadać.

Propozycje Sony są leciwie, co nie znaczy że złe ale moim zdaniem 8500 zł za hw65 to trochę przegięcie. W projektorach podobnie jak ma to miejsce w TV skalowanie obrazu naprawdę robi robotę, nawet jeśli mówimy o projektorach bez natywnego 4k.

Przy HW65 i JVC na jasnym ekranie bez problemu uzyskasz bardzo dobrą czerń, nie wiem jak epson ja go widziałem z ARL i było ok.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie ten ekran spokojnie Ci wystarczy. Zrobisz przynajmniej to zaciemnienie wokół ekranu i wybierzesz proja jednego z tych co wymieniłeś (ja bym celował max do epson 9400 z uwagi, że kontrast jvc i lepsze czernie nie wykorzystasz z uwagi na pomieszczenie nie całkowicie przygotowane). ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

Myśląc o Sony,  chodzi mi bardziej o model 45 bo tańszy i nowszy a nie gorszy od 65 - tak wyczytałem przynajmniej i jego ceny na Ceneo to okolice 8k w praktyce może okolice 7 do zrobienia. Z uwagi na dostępność treści 4k jak wcześniej pisaliśmy,  projektor full hd ma sens gdy mówimy o użytkowaniu codziennym na zasadzie tv. Sprawa ceny Epson 9400 może się zmienić do jesieni i może on zejść poniżej 10k i przy Sony hw45 będzie różnica 3k a różnica w obrazie to 4k w epsonie przy lepszej czerni ? No właśnie jak duża będzie różnica pomiędzy Sony hw45 a Epson 9400 oglądając film wieczorem z okolicami ekranu pomalowanymi na czarno ? Rozumiem ze w takich warunkach ekran to Reference White?

Możliwe jest w ogóle wypożyczenie proja na 20min test ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, subfan napisał:

Z uwagi na dostępność treści 4k jak wcześniej pisaliśmy,  projektor full hd ma sens gdy mówimy o użytkowaniu codziennym na zasadzie tv.

w każdym trybie projektor/tv 4k wniesie sporo do obrazu, nawet jakbyś oglądał tylko 1080 to i tak obraz będzie lepszy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez fetek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, fetek napisał:

w każdym trybie projektor/tv 4k wniesie sporo do obrazu, nawet jakbyś oglądał tylko 1080 to i tak obraz będzie lepszy.

Gadasz bzdury. Nie będzie lepszy. Zawsze natywna rozdzielczość będzie górowała nad skalowaniem. Ile razy można to pisać? Gdyby tak nie było to Panasonic nie wprowadzałby w swoich tv trybu 4k bez skalowania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez qbakos

projektor: Epson LS10000; procesor/blu-ray: Cambridge CXU; końcówka mocy: Arcam FMJ P7; kolumny: Polk Reserve R700 + Paradigm CC-590 v4 + Studio 10 v5; sub: Paradigm Seismic 110; DAC stereo: Loxjie D40 pro; wzm. słuchawkowy: Schiit Asgard 3; słuchawki: AQ NightOwl, AKG K550

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz grać na 100" i więcej , to zobacz Optoma GT 1080 .

Za używaną dasz 2000 PLN plus farba . Zmieścisz się w 1/6 ceny 

Jeżeli nie masz idealnie gładkiej ściany , zamocować możesz 3 mm płyty meblarskiej ( taka jak plecy w szafie , biała ) 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

Nie po to wybór ograniczony do tych jak wyżej żeby teraz brać pod uwagę proja za 2 k , sorry. To coś ma grać za tv a nie czasem rzucić 100" na płytę meblarską.  Już może nawet nie będziemy porównywać ich do tej optomy. Chce najlepszy możliwy obraz w budżecie 10k + i wybiorę optome? Nie wiem skąd ten pomysł. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 15

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.