Skocz do zawartości
IGNORED

Jaki tv 75 cali lepszy od Samsunga 75nu8002 ?


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, subfan napisał:

Najtańszy 84-86 to wydatek ok 12 -14 tyś i będzie to badziew a 75 kupisz już za 7tys 

Nie śledzę cen tv, ale skoro mówisz, że za tyle można mieć dobre 75"  - to nie ma się co zastanawiać bo taki rozmiar mieści się w przedziale Twojej odległości (zdaje się, że ~3m?) dla FullHD i na granicy 4K.

PS. Swoją drogą nie za bardzo rozumiem, tych nowych wytycznych tj. skracania odległości tylko dlatego, że jakieś UltraHD - co o tym sądzicie? ktoś na forum ogląda 100" z 2-óch metrów??? ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...idąc tym tropem, 75" można oglądać z 1.5m. Nie jest to ani uzasadnione pod kątem odnajdywania szczegółów obrazu (chyba, że ktoś analizuje zdjęcia) ani tym bardziej wygodne/praktyczne, choćby ze względu na ustawienie mebli w pokoju.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

To oglądaj z 5 czy 7 metrów,  kto ci broni , to nie jest temat o tym . Wlasnie jest to uzasadnione szczegółowością obrazu , nie wiesz co piszesz .

Zadawaj tak dziecinne pytania gdzie indziej jak możesz. 

I jakim tropem ty idziesz że 75" chcesz oglądać z 1,5 m , napewno nie moim tropem.  Wyobraź sobie że jest możliwe 8k to idąc twoim tropem z jakiej odległości będziesz to oglądał?? Czuje że max 80cm ?

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najtańszy 84-86 to wydatek ok 12 -14 tyś i będzie to badziew a 75 kupisz już za 7tys 
Tylko że ten "badziew" zarobi wrażenie a takie 75" to taki zwykły tiwik.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój teść ma LG 84" i ogląda z 3.5m i jest to bardzo poprawne zestawienie, które widuję dość często, więc wiem co mówię - stąd moja 1. propozycja ze względu na podobną odległość - tak szybko odrzucona, ze względu na budżet jak zrozumiałem. A i tak ten telewizor jest niczym w porównaniu z JVC X500 + Magicscreen 100", które oglądam /nie zgadłeś/ z 4.2m. Taki zestaw wygrywa z każdym dostępnym telewizorem na rynku - dopóty dopóki nie jest to OLED 100". W pokoju dziennym nie mam już od dawna tv, bo 65" powędrowało do sypialni. Ekran spisuje się bardzo przyzwoicie przy dostępie swiatła i wtedy mam "badziewne" LCD... a po zaciemnieniu - 100 calową plazmę lepszą niż KURO Pioneer'a. Projektor włącza się w 30 sekund, lampa wystarcza na 2 lata przy normalnym użytkowaniu i kosztuje owszem 600 złotych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
3 godziny temu, RAF77 napisał:
W dniu 8.08.2019 o 17:15, subfan napisał:
Najtańszy 84-86 to wydatek ok 12 -14 tyś i będzie to badziew a 75 kupisz już za 7tys 

Tylko że ten "badziew" zarobi wrażenie a takie 75" to taki zwykły tiwik.

Tylko że jakościowe 84 na wzór 75 to jakieś 20k a i owszem 84 nawet ten najtańszy robi wrażenie ale wielkością. Masz Samsunga 82" za 10k potem LG i Sony za 13-14 I ten warty zachodu 85xg9505 czy jakoś tak za jakieś 20 w PL,  może spadnie bo w Niemczech około 4k €.

 

1 godzinę temu, lukefx100 napisał:

Mój teść ma LG 84" i ogląda z 3.5m i jest to bardzo poprawne zestawienie, które widuję dość często, więc wiem co mówię - stąd moja 1. propozycja ze względu na podobną odległość - tak szybko odrzucona, ze względu na budżet jak zrozumiałem. A i tak ten telewizor jest niczym w porównaniu z JVC X500 + Magicscreen 100", które oglądam /nie zgadłeś/ z 4.2m. Taki zestaw wygrywa z każdym dostępnym telewizorem na rynku - dopóty dopóki nie jest to OLED 100". W pokoju dziennym nie mam już od dawna tv, bo 65" powędrowało do sypialni. Ekran spisuje się bardzo przyzwoicie przy dostępie swiatła i wtedy mam "badziewne" LCD... a po zaciemnieniu - 100 calową plazmę lepszą niż KURO Pioneer'a. Projektor włącza się w 30 sekund, lampa wystarcza na 2 lata przy normalnym użytkowaniu i kosztuje owszem 600 złotych.

Nie rozumiem po co dodajesz cokolwiek do tego tematu , pochwalić się chcesz czy jak ? Zaczynasz grzecznie a po paru postach masz jakieś dziwne pretensje i opinie , oglądaj co chcesz,  nawet z teściem a jak chcesz się pochwalić zestawem to są do tego stosowne tematy . 

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...napisałeś, że rozważasz różne opcję (łącznie z projektorem)... nie chwalę się, tylko potwierdzam, że w niektórych konfiguracjach projektor może śmiało zastąpić tv.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widział TV nie wiedział projektora, nie zna wad obu rozwiązań, średnio jest o czym gadać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, fetek napisał:

Nie widział TV nie wiedział projektora, nie zna wad obu rozwiązań, średnio jest o czym gadać.

Trafiłeś w punkt.Uważaj, żeby Cię Subfan na privie nie przycwelił.Bo lubi. Natomiast trzeba pisać o projektorach jak najwięcej w zakładce KD na Audiostereo, bo wpisy tutaj będą w miarę wiarygodne. Sprzedaż projektorów przez branżę wspierającą forum jest marginalna i nie będzie ona zainteresowana zryciem czytelnikom berecików.Subfan jest pospolitym przykładem jaką krzywdę na umyśle może wyrządzić edukacja na forach hdcośtam. Nie wie nic z autopsji ale temu co się targnie na wymarzonego Epsona kły wychlasta. Za chwilę podedukuje i postawi na Sonego (a nic nie widział). Nawtyka Optomiarzom  i dokopie Benkowcom.  Z braku kasy proja nie kupi i spacyfikuje wszystkich co do joty projektorowców.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Warm Hoxton napisał:

wyrządzić edukacja na forach hdcośtam

na tym forum wariatów, bzdur i głupich porad też nie brakuje.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam jest problem taki, że z zerowym pojęciem o projektorach ciężko coś ogarnąć, tak na szybko.Piszący są zbyt zaawansowani.Szary ludzik, który jest na zakupie projektora potrzebuje nauki natychmiast.Brakuje vademecum które wyjaśniało by jakie wartości , co przy jakich priorytetach porównywać, w jakich technologiach,  i.t.p.Trzeba masę czasu poświęcić i można pobłądzić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
22 godziny temu, fetek napisał:

Nie widział TV nie wiedział projektora, nie zna wad obu rozwiązań, średnio jest o czym gadać.

Nie muszę ich widzieć a raczej obrazu z nich żeby wiedzieć że w sytuacji kiedy nie mogę mieć obu , tv jest praktyczniejszy. 

 

Godzinę temu, Warm Hoxton napisał:

Trafiłeś w punkt.Uważaj, żeby Cię Subfan na privie nie przycwelił.Bo lubi. Natomiast trzeba pisać o projektorach jak najwięcej w zakładce KD na Audiostereo, bo wpisy tutaj będą w miarę wiarygodne. Sprzedaż projektorów przez branżę wspierającą forum jest marginalna i nie będzie ona zainteresowana zryciem czytelnikom berecików.Subfan jest pospolitym przykładem jaką krzywdę na umyśle może wyrządzić edukacja na forach hdcośtam. Nie wie nic z autopsji ale temu co się targnie na wymarzonego Epsona kły wychlasta. Za chwilę podedukuje i postawi na Sonego (a nic nie widział). Nawtyka Optomiarzom  i dokopie Benkowcom.  Z braku kasy proja nie kupi i spacyfikuje wszystkich co do joty projektorowców.

Możesz mi to streścić bo czytam kilka już razy i nie wiem o co Ci chodzi . To inne forum ( którego praktycznie nie czytam ani nie mam tam profilu w odróżnieniu od wielu tutejszych gości) to jakieś epsony,  optomy i na koniec vendetta na tych co mają projektory.  Takie " rozwolnienie " słowne Ci się udzieliło,  duuuzo tego ale się kupy nie trzyma . To nie jest debata ogólna nad tv vs projo tylko temat założony przeze mnie dla moich warunków mieszkaniowych , czytaj ze zrozumieniem i się nie pluj bo znowu będziesz miał pretensje o priva. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie.... oczywiście że TV jest praktyczniejszy i jego instalacja nie wymaga żadnej wiedzy...wyjmujemy z pudła, wtyczka-kontakt i już mamy obraz..
Instalacja Projektora (jaki by nie był czy za tysiaka czy za 100tysiaków) wymaga dość nie małej wiedzy aby to wszystko poukładać i odpowiednio zamontować...i nie mówię tu o jakości obraz,o tym później, tylko o tym aby proj z odpowiedniej odległości wypełnił obrazem ekran...zoomy,Lens shifty itd....

Teraz co do jakości obrazu, i tutaj to już jeszcze więcej wiedzy potrzeba aby po zakupie nie być nie miło zaskoczonym...
Każdy z Nas ma zgoła inne warunki mieszkaniowe i u każdego z Nas ten sam zestaw projektor- ekran może generować zupełnie innej jakości obraz...
Zbyt wiele zmiennych aby można było powiedzieć, że ten projektor i ten ekran będzie "świecił" u każdego identycznie...

Ja zanim przesiadłem się z plazmy na projektor to interesowałem się tematem przez rok...wydać pieniądze to nie problem,ale problem wydać je dobrze tak abyśmy po całej tej operacji byli zadowoleni z wydanych pieniędzy i zainwestowanego czasu w instalację i kalibrację...
I mogę powiedzieć, że w moim przypadku ta cała roczna operacja przyniosła wielki uśmiech na mojej twarzy...

Ja generalnie do TV już nie wrócę ,chyba że oledy 100cali będą po 20tyś.pln-ów... :)

Oczywiście służę radą...





Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yodas ma racje - warto go słuchać ? Nie wydaje mi się, żeby osoba zakładająca temat choć raz podała głębokość pomieszczenia... być może już na starcie mogłaby wyeliminować projektory długiego rzutu typu Sony, JVC, Epson... i miałaby (ta osoba właśnie) zawężony krąg poszukiwań.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, subfan napisał:

Pluj świni w oczy a ona i tak powie że deszcz pada , znasz takie przysłowie?  Co ty bredzisz wogole o głębokości pomieszczenia jeżeli nie postawiłem na proja ?

Proszę naprawdę o nie zabieranie głosu bo nie dość że piszesz nie na temat to i czytać nie umiesz tego co napisali inni .

Czy nick "subfan" oznacza fana subwoofera????

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

Podziw dla tak długiego wpisu na który mam wyłożone i tak , szacun . Dam serducho.  Merytoryka rozkwita u tych którzy w realu mijają ludzi ze wzrokiem wbitym w ziemie i unikają jakiegokolwiek kontaktu wzrokowego a mogą wykazać się jedynie siadając przed kompem i pisząc takie bzdety.  Taki dr Jekyll and me Hyde dzisiejszych czasów dzięki internetowi . Nie wątpię wcale że uratował on sporo istnień dzięki takim możliwościom bycia kimś- gdzieś  zamiast rzucania się na line efektem ciągłego plucia w kanapki i dokuczania od szkoły podstawowej . Dla mnie wszelkie dyskusje i spory nazywane merytorycznymi to spory kastratów i lamusów którzy w ten właśnie sposób wykorzystują jedyną możliwość  zaistnienia - Internet. Takie dyskusje nie istnieją na dlugosc wyciągniętej  reki bo szybko sie kończą. Nie miał taki łatwego życia kiedy to jeszcze faceci chodzili w spodniach ( nie w jajogniotach) bo każda próba zabłyśniecia " merytorycznego " powodowała zwolnienie kilkudniowe ze szkoły (pracy) na zejscie balkonów spod oczu i przypudrowanie siniakow.  Ajjj kiedyś to było fajnie , chciałeś być " merytorycznym niszczycielem - proszę bardzo ale inne skile też musiały iść w parze i to była szkoła życia,  dziś z domu do pracy i z pracy do domu  przemknąć kanałami po to żeby być znowu kimś-gdzieś  w necie....

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 20

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.