Skocz do zawartości
IGNORED

Jaki tv 75 cali lepszy od Samsunga 75nu8002 ?


Gość
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, subfan napisał:

Najtańszy 84-86 to wydatek ok 12 -14 tyś i będzie to badziew a 75 kupisz już za 7tys 

Nie śledzę cen tv, ale skoro mówisz, że za tyle można mieć dobre 75"  - to nie ma się co zastanawiać bo taki rozmiar mieści się w przedziale Twojej odległości (zdaje się, że ~3m?) dla FullHD i na granicy 4K.

PS. Swoją drogą nie za bardzo rozumiem, tych nowych wytycznych tj. skracania odległości tylko dlatego, że jakieś UltraHD - co o tym sądzicie? ktoś na forum ogląda 100" z 2-óch metrów??? ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...idąc tym tropem, 75" można oglądać z 1.5m. Nie jest to ani uzasadnione pod kątem odnajdywania szczegółów obrazu (chyba, że ktoś analizuje zdjęcia) ani tym bardziej wygodne/praktyczne, choćby ze względu na ustawienie mebli w pokoju.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

To oglądaj z 5 czy 7 metrów,  kto ci broni , to nie jest temat o tym . Wlasnie jest to uzasadnione szczegółowością obrazu , nie wiesz co piszesz .

Zadawaj tak dziecinne pytania gdzie indziej jak możesz. 

I jakim tropem ty idziesz że 75" chcesz oglądać z 1,5 m , napewno nie moim tropem.  Wyobraź sobie że jest możliwe 8k to idąc twoim tropem z jakiej odległości będziesz to oglądał?? Czuje że max 80cm ?

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Najtańszy 84-86 to wydatek ok 12 -14 tyś i będzie to badziew a 75 kupisz już za 7tys 
Tylko że ten "badziew" zarobi wrażenie a takie 75" to taki zwykły tiwik.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój teść ma LG 84" i ogląda z 3.5m i jest to bardzo poprawne zestawienie, które widuję dość często, więc wiem co mówię - stąd moja 1. propozycja ze względu na podobną odległość - tak szybko odrzucona, ze względu na budżet jak zrozumiałem. A i tak ten telewizor jest niczym w porównaniu z JVC X500 + Magicscreen 100", które oglądam /nie zgadłeś/ z 4.2m. Taki zestaw wygrywa z każdym dostępnym telewizorem na rynku - dopóty dopóki nie jest to OLED 100". W pokoju dziennym nie mam już od dawna tv, bo 65" powędrowało do sypialni. Ekran spisuje się bardzo przyzwoicie przy dostępie swiatła i wtedy mam "badziewne" LCD... a po zaciemnieniu - 100 calową plazmę lepszą niż KURO Pioneer'a. Projektor włącza się w 30 sekund, lampa wystarcza na 2 lata przy normalnym użytkowaniu i kosztuje owszem 600 złotych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
3 godziny temu, RAF77 napisał:
W dniu 8.08.2019 o 17:15, subfan napisał:
Najtańszy 84-86 to wydatek ok 12 -14 tyś i będzie to badziew a 75 kupisz już za 7tys 

Tylko że ten "badziew" zarobi wrażenie a takie 75" to taki zwykły tiwik.

Tylko że jakościowe 84 na wzór 75 to jakieś 20k a i owszem 84 nawet ten najtańszy robi wrażenie ale wielkością. Masz Samsunga 82" za 10k potem LG i Sony za 13-14 I ten warty zachodu 85xg9505 czy jakoś tak za jakieś 20 w PL,  może spadnie bo w Niemczech około 4k €.

 

1 godzinę temu, lukefx100 napisał:

Mój teść ma LG 84" i ogląda z 3.5m i jest to bardzo poprawne zestawienie, które widuję dość często, więc wiem co mówię - stąd moja 1. propozycja ze względu na podobną odległość - tak szybko odrzucona, ze względu na budżet jak zrozumiałem. A i tak ten telewizor jest niczym w porównaniu z JVC X500 + Magicscreen 100", które oglądam /nie zgadłeś/ z 4.2m. Taki zestaw wygrywa z każdym dostępnym telewizorem na rynku - dopóty dopóki nie jest to OLED 100". W pokoju dziennym nie mam już od dawna tv, bo 65" powędrowało do sypialni. Ekran spisuje się bardzo przyzwoicie przy dostępie swiatła i wtedy mam "badziewne" LCD... a po zaciemnieniu - 100 calową plazmę lepszą niż KURO Pioneer'a. Projektor włącza się w 30 sekund, lampa wystarcza na 2 lata przy normalnym użytkowaniu i kosztuje owszem 600 złotych.

Nie rozumiem po co dodajesz cokolwiek do tego tematu , pochwalić się chcesz czy jak ? Zaczynasz grzecznie a po paru postach masz jakieś dziwne pretensje i opinie , oglądaj co chcesz,  nawet z teściem a jak chcesz się pochwalić zestawem to są do tego stosowne tematy . 

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...napisałeś, że rozważasz różne opcję (łącznie z projektorem)... nie chwalę się, tylko potwierdzam, że w niektórych konfiguracjach projektor może śmiało zastąpić tv.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, fetek napisał:

Nie widział TV nie wiedział projektora, nie zna wad obu rozwiązań, średnio jest o czym gadać.

Trafiłeś w punkt.Uważaj, żeby Cię Subfan na privie nie przycwelił.Bo lubi. Natomiast trzeba pisać o projektorach jak najwięcej w zakładce KD na Audiostereo, bo wpisy tutaj będą w miarę wiarygodne. Sprzedaż projektorów przez branżę wspierającą forum jest marginalna i nie będzie ona zainteresowana zryciem czytelnikom berecików.Subfan jest pospolitym przykładem jaką krzywdę na umyśle może wyrządzić edukacja na forach hdcośtam. Nie wie nic z autopsji ale temu co się targnie na wymarzonego Epsona kły wychlasta. Za chwilę podedukuje i postawi na Sonego (a nic nie widział). Nawtyka Optomiarzom  i dokopie Benkowcom.  Z braku kasy proja nie kupi i spacyfikuje wszystkich co do joty projektorowców.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam jest problem taki, że z zerowym pojęciem o projektorach ciężko coś ogarnąć, tak na szybko.Piszący są zbyt zaawansowani.Szary ludzik, który jest na zakupie projektora potrzebuje nauki natychmiast.Brakuje vademecum które wyjaśniało by jakie wartości , co przy jakich priorytetach porównywać, w jakich technologiach,  i.t.p.Trzeba masę czasu poświęcić i można pobłądzić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
22 godziny temu, fetek napisał:

Nie widział TV nie wiedział projektora, nie zna wad obu rozwiązań, średnio jest o czym gadać.

Nie muszę ich widzieć a raczej obrazu z nich żeby wiedzieć że w sytuacji kiedy nie mogę mieć obu , tv jest praktyczniejszy. 

 

Godzinę temu, Warm Hoxton napisał:

Trafiłeś w punkt.Uważaj, żeby Cię Subfan na privie nie przycwelił.Bo lubi. Natomiast trzeba pisać o projektorach jak najwięcej w zakładce KD na Audiostereo, bo wpisy tutaj będą w miarę wiarygodne. Sprzedaż projektorów przez branżę wspierającą forum jest marginalna i nie będzie ona zainteresowana zryciem czytelnikom berecików.Subfan jest pospolitym przykładem jaką krzywdę na umyśle może wyrządzić edukacja na forach hdcośtam. Nie wie nic z autopsji ale temu co się targnie na wymarzonego Epsona kły wychlasta. Za chwilę podedukuje i postawi na Sonego (a nic nie widział). Nawtyka Optomiarzom  i dokopie Benkowcom.  Z braku kasy proja nie kupi i spacyfikuje wszystkich co do joty projektorowców.

Możesz mi to streścić bo czytam kilka już razy i nie wiem o co Ci chodzi . To inne forum ( którego praktycznie nie czytam ani nie mam tam profilu w odróżnieniu od wielu tutejszych gości) to jakieś epsony,  optomy i na koniec vendetta na tych co mają projektory.  Takie " rozwolnienie " słowne Ci się udzieliło,  duuuzo tego ale się kupy nie trzyma . To nie jest debata ogólna nad tv vs projo tylko temat założony przeze mnie dla moich warunków mieszkaniowych , czytaj ze zrozumieniem i się nie pluj bo znowu będziesz miał pretensje o priva. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie.... oczywiście że TV jest praktyczniejszy i jego instalacja nie wymaga żadnej wiedzy...wyjmujemy z pudła, wtyczka-kontakt i już mamy obraz..
Instalacja Projektora (jaki by nie był czy za tysiaka czy za 100tysiaków) wymaga dość nie małej wiedzy aby to wszystko poukładać i odpowiednio zamontować...i nie mówię tu o jakości obraz,o tym później, tylko o tym aby proj z odpowiedniej odległości wypełnił obrazem ekran...zoomy,Lens shifty itd....

Teraz co do jakości obrazu, i tutaj to już jeszcze więcej wiedzy potrzeba aby po zakupie nie być nie miło zaskoczonym...
Każdy z Nas ma zgoła inne warunki mieszkaniowe i u każdego z Nas ten sam zestaw projektor- ekran może generować zupełnie innej jakości obraz...
Zbyt wiele zmiennych aby można było powiedzieć, że ten projektor i ten ekran będzie "świecił" u każdego identycznie...

Ja zanim przesiadłem się z plazmy na projektor to interesowałem się tematem przez rok...wydać pieniądze to nie problem,ale problem wydać je dobrze tak abyśmy po całej tej operacji byli zadowoleni z wydanych pieniędzy i zainwestowanego czasu w instalację i kalibrację...
I mogę powiedzieć, że w moim przypadku ta cała roczna operacja przyniosła wielki uśmiech na mojej twarzy...

Ja generalnie do TV już nie wrócę ,chyba że oledy 100cali będą po 20tyś.pln-ów... :)

Oczywiście służę radą...





Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yodas ma racje - warto go słuchać ? Nie wydaje mi się, żeby osoba zakładająca temat choć raz podała głębokość pomieszczenia... być może już na starcie mogłaby wyeliminować projektory długiego rzutu typu Sony, JVC, Epson... i miałaby (ta osoba właśnie) zawężony krąg poszukiwań.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, subfan napisał:

Pluj świni w oczy a ona i tak powie że deszcz pada , znasz takie przysłowie?  Co ty bredzisz wogole o głębokości pomieszczenia jeżeli nie postawiłem na proja ?

Proszę naprawdę o nie zabieranie głosu bo nie dość że piszesz nie na temat to i czytać nie umiesz tego co napisali inni .

Czy nick "subfan" oznacza fana subwoofera????

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Podziw dla tak długiego wpisu na który mam wyłożone i tak , szacun . Dam serducho.  Merytoryka rozkwita u tych którzy w realu mijają ludzi ze wzrokiem wbitym w ziemie i unikają jakiegokolwiek kontaktu wzrokowego a mogą wykazać się jedynie siadając przed kompem i pisząc takie bzdety.  Taki dr Jekyll and me Hyde dzisiejszych czasów dzięki internetowi . Nie wątpię wcale że uratował on sporo istnień dzięki takim możliwościom bycia kimś- gdzieś  zamiast rzucania się na line efektem ciągłego plucia w kanapki i dokuczania od szkoły podstawowej . Dla mnie wszelkie dyskusje i spory nazywane merytorycznymi to spory kastratów i lamusów którzy w ten właśnie sposób wykorzystują jedyną możliwość  zaistnienia - Internet. Takie dyskusje nie istnieją na dlugosc wyciągniętej  reki bo szybko sie kończą. Nie miał taki łatwego życia kiedy to jeszcze faceci chodzili w spodniach ( nie w jajogniotach) bo każda próba zabłyśniecia " merytorycznego " powodowała zwolnienie kilkudniowe ze szkoły (pracy) na zejscie balkonów spod oczu i przypudrowanie siniakow.  Ajjj kiedyś to było fajnie , chciałeś być " merytorycznym niszczycielem - proszę bardzo ale inne skile też musiały iść w parze i to była szkoła życia,  dziś z domu do pracy i z pracy do domu  przemknąć kanałami po to żeby być znowu kimś-gdzieś  w necie....

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.