Skocz do zawartości
IGNORED

system stereo


arturpj

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

Chcialbym prosic o porady, ewentualnie wskazówki.

Od kilkunastu lat kompletnie nie słuchałem nic na kolumnach, siedzę mocno w słuchawkach i ze względu na warunki lokalowe jak tez na ogromną milosc do słuchawek mój sprzet stereo był odłączony. Niedawno kupiłem mieszkanie, mój salon teraz ma powierzchnię 25m i jest mniej wiecej kwadratem. Pomyslalem, że miło by było jednak wstawić jakieś stereo. i teraz problem bo od tych kilkunastu lat kompletnie nie interesowałem się sprzetem i nie wiem w ogóle w co celować.

Na tę chwilę mam:

odtwarzacz plików Onkyo 6170 - przewód spdif Oyaide 510 - dac/preamp/headamp Soul Note SD300 - interkonekt harmonix (nie pamietam modelu, ale ten niedrogi w okolicach 1,5tys) i słuchawki Focal Clear ale one w tej chwili nie są istotne.

Słucham: jazzu, bluesa, progresywnego rocka, prog metalu, klasyki

Od systemu oczekuję przyjemności, więc nie jestem nastawiony na chirurgiczne rozkładanie wszystkiego na czynniki pierwsze. Lubię analityczność i dynamikę, lubię ciepło bardziej niż chłód, nie mam nic przeciwko żeby system był troszkę wyczynowy kosztem neutralności (oczywiscie bez przesady). Nie lubie sybilantów, zapiaszczenia dzwieku itp Genaralnie wolalbym zeby wady kiepskich realizacji nie były mocno uwydatniane.

jesli chodzi o głośniki myślałem nad:

Kef  R500

Fyne 502 - swietna opcja rat 50x0%

Pylon diamond 25 lub 28 - jakoś dobrze mi się widzą, bardzo mi się podobają stylistycznie, no i są polskie

Audio Academy Hyperion IV lub IVplus

Vienna Acoustics Mozart Grand

Tannoy x8tf

 

nie słyszałem żadnych z nich i nie mam raczej mozliwosci odsłuchu, poza tym niezbyt wierzę w odsłuchy w salonach a na wypożyczanie raczej nie mam czasu i chęci. Nie chcę jezdzic, sluchac i szukac dwa lata, wydaje mi się że nie jestem aż tak wybredny żeby dla drobnych niuansów zmieniac cały system.

 

Jesli chodzi o wzmacniacz to kompletnie nie wiem na co powinienem patrzeć.

słyszałem że bardzo fajny jest menuetto, dobrze piszą też o Fezz Audio ale to lampa a kompletnie nie wiem z czym się lampy je :) Atoll PN100se słyszałem że jest mocno nierówny i może lepiej by było zapolować na pn200SE? podobno z pylonami gra cudnie? a może jednak ten pn100se wcale nie jest problematyczny?

W gruncie rzeczy mój wzmacniacz słuchawkowy Soul Note SD300 jest podobno świetnym preampem, wiec może powinienem kupic końcówke zamiast integry? jesli tak to jaką? Abrahamsen 4.0? kompletnie nie znam innych końcówek.

I ostatnie pytanie, czy bez odsłuchu warto ryzykowac zakup używek? czy jednak isc w nowe?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Myślę iż ciekawą opcją z wybranych powyżej jest Fyne Audio F502 w połączeniu z elektroniką Cambridge Audio CXA80. Bezpieczne połączenie mniej więcej neutralne, czytelne i rozdzielcze granie. Ewentualnie jeśli potrzebujemy trochę wyraźniejszej góry to Tannoy XT 8F również z CXA 80.

Bez tego odsłuchu to może być trochę ciężko, myślę iż rozsądnie było by chociaż raz wybrać się i posłuchać kilku konstrukcji.

Ze swojej strony pragnę dołożyć iż warto spojrzeć na kolumny takie jak Dynaudio Emit M30, Dali Opticon 6.
Co do wzmacniaczy Cyrus ONE, Marantz PM8006, Atoll IN100SE.

Zapraszam do kontaktu prywatnego lub rozmowy telefonicznej.
Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Myślę nad wyjazdem na odsłuch, najbliżej mam do q21 ale to i tak jest ponad 100km. Do Ciebie Piotrze mam jeszcze dalej. Ten atoll 100 wpadł mi w oko ale czy on nie jest jakoś mocno nierówny? Ktoś tak o nim pisał że potrafi się pogubić i że potrafi zrobić karykaturę z wokalu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jeszcze napiszę , że ten sprzęt który leżał odłogiem tyle lat to creek Evo 1 i monitor audio silver rs1. Z tym że w tym salonie monitorki to troszku mało ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co dolega Creekowi, że szukasz wzmacniacza? Jeśli podobało ci się zestawienie Creek i Monitor Audio to sprzedaj kolumienki i kup inne MA.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Byś mógł mnie obrazić, najpierw muszę cenić Twoje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jeszcze napiszę , że ten sprzęt który leżał odłogiem tyle lat to creek Evo 1 i monitor audio silver rs1. Z tym że w tym salonie monitorki to troszku mało
A jaki jest budżet na wzmacniacz? Bo padają tu propozycje w stylu Cyrus One. Przecież Creek to ten sam poziom. Jeśli chodziło o wzmacniacz do +/- 4000 pln to moim zdaniem wymiana Creeka nie ma sensu. Jeśli ma być drożej to może trzeba zacząć od sprawdzonych rozwiązań i zacząć od Creeka - integry 100a albo końcówki 100p?

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, dzarro napisał:

eśli chodziło o wzmacniacz do +/- 4000 pln to moim zdaniem wymiana Creeka nie ma sensu

Moim zdaniem jest. Na Onkyo A9070. Inna liga.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Byś mógł mnie obrazić, najpierw muszę cenić Twoje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem jest. Na Onkyo A9070. Inna liga.

I teraz zacznie się wyliczanka 666 modeli "z innej ligi". Skoro w systemie brakuje kolumn to należy zacząć od kolumn - a posiadany już DAC i amp jest dobrym punktem odniesienia. Wzmacniacz zawsze można wymienić później. W audio zawsze najlepsze są równania z jedną niewiadomą.

Tak na marginesie - w klasie cenowej poniżej 10 tys. mało rzeczy jest w lidze Creeka i mało który producent ma modele, które pamięta się przez lata.

 

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem, jestem kompletnie nie na czasie ze stereo. Wydawało mi się, może błędnie, że creek, który kosztował 15 lat temu 2,5kzl będzie sporo gorszy od teraźniejszych wzmakow za 4kzl. Oczywiście najpierw kupię kolumny i posłucham z creekiem. 

Jeśli chodzi o budżet to nie zastanawiałem się nad tym, myślę że mniej więcej tyle co na kolumny. Chciałbym znaleźć złoty środek. Jeśli mam wydać kilka tysięcy więcej żeby różnica była na poziomie kilku procent to odpuszczam. Ale jeśli warto dać np 7 tys za unison research albo atoll in200 to jestem gotów tyle zabudzetowac ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, dzarro napisał:

Tak na marginesie - w klasie cenowej poniżej 10 tys. mało rzeczy jest w lidze Creeka i mało który producent ma modele, które pamięta się przez lata.

Artur, to najcenniejsza uwaga jaką w tym temacie dostałeś, warto abyś o niej pamiętał. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzmy sobie jasno. Wzmacniacze pokroju Atolla IN100, CXA80 czy jakieś Onkyo nie dadzą nawet namiastki dźwięku jaki dostajesz na słuchawkach z Soul Note. Nie ta liga. To cienkie, budżetowe zabawki, które przez grzeczność określane są jako wzmacniacze. Wykorzystaj posiadany SN jako przedwzmacniacz i dobierz końcówkę mocy. Nowy Parasound A23 kosztuje około 6 tys. Może utargujesz do poziomu, który będzie dla Ciebie akceptowalny? Jakość tej końcówki na pewno nie pozostawi niedosytu. Skontaktuj się z dystrybutorem. Kolejny typ to Audio-Gd A1. Nowy 4,5 tys. Warto. 

Głośniki KEF R500. Ale poszukaj  w dobrej cenie Audiovector QR3 lub coś z oferty Elac (tych ze wstęgą na wysokich)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.07.2019 o 16:13, arturpj napisał:

Jesli chodzi o głośniki myślałem nad: Kef  R500, Fyne 502 - swietna opcja rat 50x0%, Pylon diamond 25 lub 28 - jakoś dobrze mi się widzą, bardzo mi się podobają stylistycznie, no i są polskie, Audio Academy Hyperion IV lub IVplus, Vienna Acoustics Mozart Grand, Tannoy x8tf.

Nie słyszałem żadnych z nich i nie mam raczej mozliwosci odsłuchu, poza tym niezbyt wierzę w odsłuchy w salonach a na wypożyczanie raczej nie mam czasu i chęci. Nie chcę jezdzic, sluchac i szukac dwa lata, wydaje mi się że nie jestem aż tak wybredny żeby dla drobnych niuansów zmieniac cały system.

 

Przytoczone powyżej kolumny, delikatnie mówiąc to: "każde z innej parafii". Zakup którychkolwiek z nich tylko dlatego, że ktoś stąd je poleci - bo nie wierzysz w odsłuchy w salonach, nie chcesz jeździć, szukać i słuchać - jest bez sensu. To Tobie ma się podobać ich charakter brzmienia. To Ty będziesz je użytkował na co dzień i Tobie mają sprawiać frajdę podczas odsłuchów. Tak więc nie pozostaje nic innego jak troszkę jednak się wysilić i je odsłuchać, szczególnie, że są to popularne modele i znajdziesz je w każdym lepszym salonie audio.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maraudio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Adam 38 napisał:

Artur, to najcenniejsza uwaga jaką w tym temacie dostałeś, warto abyś o niej pamiętał. 

Z tym creekiem daliście mi sporo do myślenia, lubiłem go więc może naprawdę 100p? 

Soul note i focal clear kupiłem bez odsłuchów po prześledzeniu opisów i opinii, nie zawiodłem się. Wcześniej grado rs1 też. Aune s16 też. Tak samo było z kablami oyaide i harmonix. Generalnie sumując pewne opisy i opinie w miarę udaje mi się sprzęt dobrać pod siebie. Jestem zadowolony. Widocznie nie jestem aż tak wybredny. Interesuje mnie muzyka a nie gonienie króliczka. Jestem melomanem nie audiofilem. 

Z odsłuchami mam zle skojarzenia, w Płocku kiedyś salon audio kazał sobie płacić za możliwość odsłuchów, a w pewnym bardzo znanym polskim salonie podłączyli mi do odsłuchu grado Gs za 5tys do tandetnego wzmacniacza za 1tys. Szkoda mi czasu i nerwow

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam teraz o haiku audio sol II. Nigdy o tej marce nie słyszałem a same superlatywy w internetach. Może warto? Zktorymi kolumnami zagrałby wg Was?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto osobiście poznać bo to dobry piecyk, skontaktuj się z Salonem Audio-on, bardzo uczynni ludzie i chętnie wysyłają na testy wszystko od Haiku Audio. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj późnym wieczorem znalazłem się (absolutnym zbiegiem okoliczności) w pokoju w którym grały tannoye XT 8 f. Nie umiem powiedzieć co je napędzało, był to jakiś klocek Yamahy, chyba jakiś budżetowy amplituner kina domowego dlatego też nie biorę na serio tych odsłuchów (mój stan percepcyjny też był nadszarpnięty ) co jednak mocno mnie zaskoczyło to scena, przestrzeń, takie wrażenie jakby się siedziało na scenie a nie przed nią, to było bardzo bardzo fajne. Ale wychwycilem też pewien minus, gitara basowa brzmiała hmmm tak jakoś plamami. Nie jest to dobre określenie ale nie umiem znaleźć innego. Ja u siebie na słuchawkach słyszę uderzenie struny, taki klang, i wybrzmienie, a tam jakby było tylko wybrzmienie, jakby tego pierwszego ułamka sekundy nie było. Co to może być? Amplituner, słabe pomieszczenie? Alkohol? Czy to rzeczywiście one tak trochę nie do końca do cięższego rocka? Fyne f502 będzie tak samo czy może lepiej?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchawki to jest inna bajka. O wiele, wiele, wiele łatwiej uzyskać super brzmienie z słuchawek. Przy systemie kolumnowym trzeba się liczyć z kompromisem. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idealnie w punkt fafarskid. Ja bardzo chciałem mieć u siebie w systemie stereo "planarną średnicę" ale to przynajmniej w mojej kanciapie misja niewykonalna. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, arturpj napisał:

Wczoraj późnym wieczorem znalazłem się (absolutnym zbiegiem okoliczności) w pokoju w którym grały tannoye XT 8 f. Nie umiem powiedzieć co je napędzało, był to jakiś klocek Yamahy, chyba jakiś budżetowy amplituner kina domowego dlatego też nie biorę na serio tych odsłuchów (mój stan percepcyjny też był nadszarpnięty ) co jednak mocno mnie zaskoczyło to scena, przestrzeń, takie wrażenie jakby się siedziało na scenie a nie przed nią, to było bardzo bardzo fajne. Ale wychwycilem też pewien minus, gitara basowa brzmiała hmmm tak jakoś plamami. Nie jest to dobre określenie ale nie umiem znaleźć innego. Ja u siebie na słuchawkach słyszę uderzenie struny, taki klang, i wybrzmienie, a tam jakby było tylko wybrzmienie, jakby tego pierwszego ułamka sekundy nie było. Co to może być? Amplituner, słabe pomieszczenie? Alkohol? Czy to rzeczywiście one tak trochę nie do końca do cięższego rocka? Fyne f502 będzie tak samo czy może lepiej?

Bo Tannoy tak gra, a Pylony Diamond 28 to samo robią. Dobrze to usłyszałeś w xt8f. Tak samo chowa stopę perkusji, że słychać tylko plumknięcie, jakby jej pogłos zamiast ataku... przywalenia. Fyne audio jest bardziej uniwersalne pod względem muzyki od Tannoya i nie ma takich defektów na basie co Tannoy. Zwłaszcza model f501, jak dla mnie lepszy od f502. Kolejna sprawa, że pełnej satysfakcji z rocka ani w jednych ani w drugich nie uświadczysz. Jeśli rock jest czasami to Fyne Audio spoko ale jeśli to rock ma grać przede wszystkim to lepiej brać jakieś Elac albo Dynaudio m30. Zależy od upodobań. Do typowego hard rocka nie ma co świrować za bardzo ze sprzętem, bo kupisz lepszy sprzęt i pokaże mnóstwo syfu w tedy czar pryska.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, arturpj napisał:

Wczoraj późnym wieczorem znalazłem się (absolutnym zbiegiem okoliczności) w pokoju w którym grały tannoye XT 8 f. Nie umiem powiedzieć co je napędzało, był to jakiś klocek Yamahy, chyba jakiś budżetowy amplituner kina domowego dlatego też nie biorę na serio tych odsłuchów

Moim zdaniem z XT8F można jednak wyciągnąć więcej. Jeśli to grało z jakimś tanim ampli AV to na pewno nie pozwoliło Ci to ocenić dobrze tych kolumn.

U mnie z NAD-em 375 bas był zwarty i nawet lekko utwardzony, stopa perkusyjna całkiem wyrazista.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Arcam SA30 + Tannoy Revolution XT 8F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że najwięcej będzie bluesa i rocka progresywnego, dużo jazzu i klasyki też. Chciałbym żeby dobrze brzmiał mały bluesowy band i orkiestra symfoniczna. Czy nie wymagam zbyt wiele?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, memphissto napisał:

Moim zdaniem z XT8F można jednak wyciągnąć więcej. Jeśli to grało z jakimś tanim ampli AV to na pewno nie pozwoliło Ci to ocenić dobrze tych kolumn.

U mnie z NAD-em 375 bas był zwarty i nawet lekko utwardzony, stopa perkusyjna całkiem wyrazista.

A jaki kabelek byś do nich polecił żeby bass był taki jak piszesz?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kablach to ja raczej jestem nieobyty. W każdym razie słuchałem na Audioquest Type 2.

Dodam, że wcześniej w salonach audio bas z tych kolumn mnie też wydawał się nieco rozmyty, więc może to co słyszałem u siebie to bardziej chyba kwestia akustyki pomieszczenia niż kabli.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez memphissto

Arcam SA30 + Tannoy Revolution XT 8F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.07.2019 o 16:13, arturpj napisał:

Słucham: jazzu, bluesa

jeśli te gatunki muzyczne wypisałeś w pierwszej kolejności, to koniecznie musisz dopisać do listy odsłuchowej kolumny od brytyjskiego ProAca np model Response D20R. Co do elektroniki, słuchać należy tylko konkretnych połączeń. U nas do ProAca bym spróbował m.in. Rotela (RA1592 lub pre z końcówką RC-1590+RB-1582), Yamahę A-S2100, Pathos Classic One, Copland CTA405A. Do Vienna Acoustics: Yamaha, AVM, Devialet ?

Zadzwoń do nas i umówimy się na prezentację ?

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

jeśli te gatunki muzyczne wypisałeś w pierwszej kolejności, to koniecznie musisz dopisać do listy odsłuchowej kolumny od brytyjskiego ProAca np model

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) . Co do elektroniki, słuchać należy tylko konkretnych połączeń. U nas do ProAca bym spróbował m.in. Rotela (RA1592 lub pre z końcówką RC-1590+RB-1582), Yamahę A-S2100, Pathos Classic One, Copland CTA405A. Do Vienna Acoustics: Yamaha, AVM, Devialet ?

Zadzwoń do nas i umówimy się na prezentację ?

Czy dobrze rozumiem że one kosztują ponad 7tys za sztukę czyli 14tys para? 

Zamierzam wydać na kolumny do 8tys. Jeśli zdecyduje się na kilkanaście tysięcy to kupię gradient Helsinki 1,5 które mnie kiedyś oczarowały bez reszty

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, a może ja w ogóle źle myślę? Może nie powinienem skreślać kolumn podstawkowych? Jest szansa że któreś ładnie swobodnie zagrają na 25m2? Z tego co zawsze mi powtarzano to monitory grają lepiej od podlogowek w tej samej cenie... Czy to też tylko mit?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym lepiej to zależy co jest priorytetem... 

Z monitorów na takim metrażu to osobiście widziałbym Canto Grand od Studia 16hz. I w sumie pasują do tych cech brzmienia, które wymieniłeś w pierwszym wpisie. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, arturpj napisał:

Słuchajcie, a może ja w ogóle źle myślę? Może nie powinienem skreślać kolumn podstawkowych? Jest szansa że któreś ładnie swobodnie zagrają na 25m2? Z tego co zawsze mi powtarzano to monitory grają lepiej od podlogowek w tej samej cenie... Czy to też tylko mit?

 

Jeśli jesteś w stanie zaakceptować pewien kompromis w ilości basu to moim zdaniem jak najbardziej warto rozważyć monitory. Tylko raczej większe. Ja mam Emity M20 w 20m2 i nie narzekam. Grałem nimi u brata w salonie ok 35m2 na zmianę z Bowersami CM8 i nie grały wcale "mniejszym" dźwiękiem. Zależy co kto lubi. Ja wolę lepsze podstawki które mam w cenie gorszych podłogówek. Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie co oznacza ten kompromis. Lubię bas i delikatnie cieplejsze brzmienie ale nie musi mi flaków przewracać ani dywanu rolować. Uwielbiam przestrzenność, duża scenę, dźwięk klarowny, dynamiczny, do przodu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 14

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.