Jump to content
pojas

Usuwanie kliknięć myszy oraz klawiatury w audio

Recommended Posts

Posted (edited)

Cześć! otoz przychodze z takim uciazliwym dla mnie problemem i mam nadzieje ze dacie rade mi pomoc! Od jakiegos czasu nagrywam na platformie yt, zakupilem nowa klawiature mechaniczna ze switchami typu brown i moj mikrofon (Novox NC-1) strasznie to wychwytuje, probowalem juz odszumianiem nagrania, ale przez to znieksztalca mi sie glos, probowalem takze ,,sound remover" w programie adobe audition, natomiast klikniecia dalej bylo slychac a przy tym moj glos sie scinal... Odrazu chcialbym dopowiedziec ze nie chce nagrywac OBS'em poniewaz nagranie jest rozpixelowane i wole nagrywac glos i sama gre oddzielnie

Edited by pojas

Podłacz komp w inne gniazdo na poczatek.

bylo tu juz o tym wiele razy. Spróbuj poszukac postów.

W dniu 4.07.2019 o 20:19, pojas napisał:

Cześć! otoz przychodze z takim uciazliwym dla mnie problemem i mam nadzieje ze dacie rade mi pomoc! Od jakiegos czasu nagrywam na platformie yt, zakupilem nowa klawiature mechaniczna ze switchami typu brown i moj mikrofon (Novox NC-1) strasznie to wychwytuje, probowalem juz odszumianiem nagrania, ale przez to znieksztalca mi sie glos, probowalem takze ,,sound remover" w programie adobe audition, natomiast klikniecia dalej bylo slychac a przy tym moj glos sie scinal... Odrazu chcialbym dopowiedziec ze nie chce nagrywac OBS'em poniewaz nagranie jest rozpixelowane i wole nagrywac glos i sama gre oddzielnie

Mikrofon bliżej paszczy, oczywiście pończocha albo przynajmniej gąbka będzie koniecznością. Innego wyjścia nie ma, chyba że schowasz ręce i klawiaturę pod kołdrą 😉

nagrywamy.com

solidne kable to podstawa , nie w sensie ceny , tylko ekranowania im ekranów więcej tym lepiej.

miałem identyczny problem z aktywnymi kolumnami. Pomogła wymiana na kable pro mikrofonowe w ekranie

W dniu 5.07.2019 o 23:51, przemak napisał:

oczywiście pończocha

i pasa do pończoch nie zapomnij.

• Haha 1

8 godzin temu, bolo_senor napisał:

solidne kable to podstawa , nie w sensie ceny , tylko ekranowania im ekranów więcej tym lepiej.

miałem identyczny problem z aktywnymi kolumnami. Pomogła wymiana na kable pro mikrofonowe w ekranie

i pasa do pończoch nie zapomnij.

W jaki sposób kable mają mieć jakikolwiek wpływ na to zjawisko to wie tylko forum audiofilskie 😉

• Haha 1

nagrywamy.com

Posted (edited)
2 godziny temu, przemak napisał:

W jaki sposób kable mają mieć jakikolwiek wpływ na to zjawisko to wie tylko forum audiofilskie 😉

e tam zaraz audiofilskie , każdy dureń wie , że chodzi o dodanie dobrego ekranowania i tyle. 

Edited by bolo_senor

Godzinę temu, bolo_senor napisał:

e tam zaraz audiofilskie , każdy dureń wie , że chodzi o dodanie dobrego ekranowania i tyle. 

Aha, czyli przeczytałeś uważnie cały post, zrozumiałeś, jaki problem ma pytający i uznałeś, że rozwiązaniem jest ekran. A jakiś dureń uważa, że trzeba oddalić mikrofon od źródła zakłóceń i zbliżyć do źródła dźwięku i w zasadzie poza laryngofonem nie ma innej rady 😉

nagrywamy.com

jeden uj , czy oddalić mikrofon , czy ekranować  kabel. Przyczyna jest ta sama.

4 minuty temu, przemak napisał:

A jakiś dureń uważa

Skoro tak uważasz nie będę się z tobą kłócić , ja nikogo durniem nie nazwałem.

Posted (edited)
14 minut temu, bolo_senor napisał:

jeden uj , czy oddalić mikrofon , czy ekranować  kabel. Przyczyna jest ta sama.

IMO przyczyna jest zupełnie inna, tylko trzeba przeczytać w czym problem 😉

14 minut temu, bolo_senor napisał:

Skoro tak uważasz nie będę się z tobą kłócić , ja nikogo durniem nie nazwałem.

Jeżeli "każdy dureń wie", a ja twierdzę inaczej, to co? 😉 Siebie? 

A ekran to na który kabel proponujesz konkretnie, słuchawkowy czy usb? 

Edited by przemak
  • Like 1

nagrywamy.com

Przemak fakt inne zakłócenia , ale źródło to samo , nie wiadomo z resztą czy są to zakłócenia radiowe czy po prostu mikrofon wyłapuje głos kliknięcia . Autor tego nie sprecyzował .