Skocz do zawartości
IGNORED

Telewizory - trendy, nowości - wątek zbiorczy


locoloco

Rekomendowane odpowiedzi

Jak bez komentarza . Nie widzisz tu nic dziwnego ? Krzyczą że wytrzyma 150k godzin a dają gwarancję na 2 lata gdzie i tak możliwe jest wypalenie . 
Potwierdza to tylko jak bardzo możliwe jest prawdopodobieństwo wypalenia i nic więcej 


Subfan patrz na żarówki LED, mają cię przeżyć długością działania a po pory miesiącach elektronika pada i co z tego że LED może i dobry. Taki to marketing i już.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na LCD masz 30 lat gwarancji ?
Tyle podają żywotności również i to przy 8 godzinach dziennie.

Zgodnie z przepisami obecnie Unii jest 2 lata . Czasem ktoś robi akcję na święta na dłużej.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Oled daje piękny obraz ale wypalenia i powidoki pojawiają się na matrycach więc technologia wymaga dopracowania i tyle.

Nie wiem ile% użytkowników akceptuje fakt, że tv dość szybko ma duże szanse na wylądowanie na śmietniku. Ja nie.

Z tego względu dziś wybrałbym lcd LG sk9500.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Mądry głupiemu ustępuje więc głupota triumfuje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To przecież każdy decyduje sam.
Ja mam oleda od ponad pół roku i nie na żadnych powidoków.
Nawet jeśli ktoś dużo ogląda jednego programu to podobnie jak przy plazmach należy w pierwszym okresie przeformatowywać obraz i jest super ! Żaden LCD w klasie nie ma najmniejszych szans szczególnie za 3999 zł .
A do tego jest przecież też gwarancja.
 

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, stench napisał:

Oled daje piękny obraz ale wypalenia i powidoki pojawiają się na matrycach więc technologia wymaga dopracowania i tyle.

Nie wiem ile% użytkowników akceptuje fakt, że tv dość szybko ma duże szanse na wylądowanie na śmietniku. Ja nie.

Z tego względu dziś wybrałbym lcd LG sk9500.

Już ci pisałem wcześniej, że głupoty opowiadasz, ale nie odpowiedziałeś, więc zapytam jeszcze raz: każda matryca OLED się wypali w krótkim czasie, a żaden LCD nie ma wad matrycy (bad piksele, nierówne podświetlenie, padające diody, kurz itp.)?

Krytykantom OLEDów na serio się wydaje, że gdyby większość egzemplarzy lądowała na śmietniku z powodu padającej matrycy to ludzie by to kupowali? Owszem, na pewno są takie przypadki, ale wzrastająca sprzedaż i popularność OLEDów chyba świadczy najdobitniej, że to jest margines, a nie norma. Ale co ja tam wiem, mam OLEDa dopiero od ponad roku, w planie zmiana na większy, na żadne LCD nie chcę już patrzeć (na projektor nie mam chęci z racji warunków itd.).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, zanskarix napisał:

każda matryca OLED się wypali w krótkim czasie, a żaden LCD nie ma wad matrycy (bad piksele, nierówne podświetlenie, padające diody, kurz itp.)?

Demagogia. (1) Wiadomo że nie każda matryca OLED się wypali i (2) wiadomo że zdarzają się wady matryc LCD. Jednak prawdopodobieństwo wystąpienia (1) jest znacząco, o kilka rzędów wielkości większe niż (2).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oled TV 48" już wkrótce. Technologia Oled w ten sposób zgarnie kolejny ogromny kawałek tortu udziału w rynku.

m-lgb8launch.jpg

Mniejsze telewizory OLED- to już postanowione.
Obecnie LG Display jest jedyną firmą zdolną do masowej produkcji paneli telewizyjnych OLED. Panele te trafiają do telewizorów OLED LG, Philips, Sony, Loewe, Skyworth, Bang & Olufsen, Hitachi, Toshiba i innych.

W wywiadzie wiceprezes działu telewizyjnego LG Display powiedział China Business News (za pośrednictwem koreańskiej gazety TheElec), że mniejszy 48-calowy panel telewizyjny OLED pojawi się w 2020 roku.

- „To strategia umacniania naszą pozycję na rynku telewizorów wysokiej klasy, a jednocześnie zaznacza obecność w segmentach standardowym i premium” - powiedział w rozmowie z China Business News wiceprezes działu telewizyjnego LG Display.

Firma LG Display kilkakrotnie potwierdziła, że 48-calowy panel znajduje się na mapie drogowej, ale do tej pory odmawiała komentarza na temat osi czasu.

lgdisplayoledplans2019.jpg

Plany LG Display OLED Zdjęcie: OLED-Info.com

Uwagi pojawiły się podczas tournée prasowego w Chinach, gdzie LG Display przygotowuje drugą fabrykę 8.5G do masowej produkcji paneli telewizyjnych OLED. Nowa fabryka zostanie zlokalizowana w Guangzhou i oczekuje się, że jej moc produkcyjna będzie prawie dwukrotnie większa od 70 000 do 130 000 podłoży miesięcznie. Firma tworzy także trzecią i bardziej zaawansowaną fabrykę 10.5G w Korei.

48-calowy panel OLED ma rozdzielczość 4K, co daje gęstość pikseli 91,8 PPI (piksele na cal). Obecny 65-calowy panel OLED 4K ma PPI 67,8, podczas gdy nowy 88-calowy panel OLED 8K ma PPI 100,1.

LG Display planuje w tym roku wyprodukować i sprzedać 4 miliony paneli telewizyjnych OLED, z czego 300–400 000 zostanie sprzedanych w Chinach. Firma planuje wzrost sprzedaży w Chinach do ponad 1 miliona w przyszłym roku, ponieważ jej nowa fabryka stanie się online, a światowa sprzedaż wzrośnie do 7 milionów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, locoloco napisał:

Tylko ten co nie ma może opowiadać o tym czego nie wie.

Wie tyle ile przeczytał. A informacje o wypaleniach i powidokach na OLED napływają stale i z bardzo różnych kierunków. Z powietrza się to nie bierze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bobcat jesteś też teoretykiem?   :))
Według tego jak klasyfikujesz rozmówców (w tematach o 8K) tak należałby Ciebie opisać, przecież opowiadasz, powtarzasz coś o czym się tylko naczytałeś....nie miałeś z tym żadnych własnych doświadczeń a krytykujesz.  :)

Pożartowałem a teraz poważniej.
Troszeczkę dziwi że OLED traktujesz inaczej niż plazmy które też mocno krytykowano "z różnych kierunków" za to że się wypalają.....Ty jednak nie bacząc na to kupiłeś plazmę....dziwi więc ta podwójna skala ocen podwójnie.
Dziwi to że OLED nadal (pomimo deklaracji że zagrożenia nowych OLED wypaleniami jest znikome) traktujesz inaczej niż plazmę.  

Pozwolisz że o LCD napiszę z własnego doświadczenia.
Z powietrza się też nie wzięło to że w matryce LCD "się kurzą", choć te kurzowe plamy na nich na pewno z powietrza.   :))
Ale powiem ci że jak zacząłem szukać informacji o "kurzeniu się" jednego z tych telewizorów który chciałem kupić (niestety spóźniłem się na plazmy) wpadłem na szereg wpisów świadczących o tym że nie tylko ten jeden model może się kurzyć, że to było już wcześniej dość znane w matrycach LCD, ale dotąd to nie dość było nagłośnione. Doszedłem do wniosku że to raczej przypadłość losowa.
Kupiłem ten model LCD, zaryzykowałem, bo akurat stosunek jakość-cena był rewelacyjny (nadal jest dość dobry) i pomimo tego że model miał jeden świecący piksel nie wymieniłem na inny i do końca gwarancji kurzu widać nie było.....zaraz potem się jednak pojawił.
 

Po co o tym napisałem, wiadomo by przestrzec, również z innych powodów. Najbardziej dlatego że coś chciałem tu przypomnieć.
Otóż wertując dodatek książkowy do instrukcji tego telewizora (13 strona) wpadłem na ciekawy wpis; Ostrzeżenie dotyczące nieruchomych obrazów!
Nie będę cytował całości, bo to zbyt długi wpis ale domyślacie się że to instrukcja jak postępować by uniknąć wypaleń i powidoków.

Oznacza to że LCD nie jest całkowicie wolne od tych przypadłości?

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plazmy poprzez kolejne ich generacje udało się dopracować tak, że problem ich wypaleń i powidoków został sprowadzony do pomijalnie małej wielkości. Choć uważać trzeba, o czym cały czas pamiętam. W OLED ten problem cały czas istnieje, nieco tylko zmniejszony. 

Wypalenia na LCD? Jakoś trudno mi w to uwierzyć zważywszy że na lotniskach wszystkie wyświetlacze są LCD, a na wielu przez całą dobę tkwi jeden i ten sam nieruchomy obraz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie okłamuję nigdy Bobcat.....w 2014 roku wydano taki dodatek do instrukcji (e-Manual) do telewizorów serii 6 z takim zapisem. Mam go teraz przed sobą. Czytam właśnie, że "szczegółowe ostrzeżenie jest w tamtej instrukcji"....to ciekawe na to wcześniej nie wpadłem.   :))
 Znowu nie zauważasz że identycznie było z OLED.....ostatnie plazmy tak jak nowsze OLED podobno mają na to być dużo mniej narażone.

A bardziej w temacie.
To że OLED cenowo zaczynają zagrażać LCD w klasie średniej to oznacza może nie tyle że LCD szybko zniknie z rynku, ale na pewno to że OLED na tym rynku zaczyna się mieć coraz lepiej i atakuje te pozycje LCD które wydawałoby się że są dla OLED stracone.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówię zupełnie szczerze: gdybym dziś kupował telewizor - miałbym poważny ból głowy co to ma być? OLED czy może QLED? I chyba (podkreślam to słowo: chyba) zdecydowałbym się na ten ostatni. Może nie tyle QLED, to nazwa zastrzeżona dla Samsunga a za tym producentem nie przepadam, ale coś pracujące na zasadzie kropki kwantowej czyli na przykład  LG Nano Cell.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz ja się popiekłem zarówno na Samsungu jak i na LCD dlatego nie zdziwisz się pewnie że (bez bólu głowy) wybrałbym teraz raczej jakiegoś OLED który od zawsze (nawet na demach) bardziej do mnie przemawiał niż QLED.  :)))

Zapewne kupię nowy telewizor dopiero wtedy gdy ten odmówi posłuszeństwa lub w dobrej cenie kupię większy i bardzo wyraźnie od niego lepszy. Myślę że do rozsądnej wymiany potrzebuję nadal do ok. 10 lat.....wbrew pozorom postęp nie jest aż tak wielki by wymieniać telewizor częściej.....piszę o przypadku gdzie ekonomia, rozsądek decyduje a nie chęć posiania nowości.   :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu się z Tobą całkowicie zgodzę. Z tego co mam jestem zadowolony (choć to "tylko" 42") dlatego o nowym pomyślę (1) albo wtedy gdy któryś z obecnych podziękuje mi za dalszą współpracę; (2) albo gdy zdarzy się okazja na coś istotnie nowego w dobrej cenie. Wymiana dla wymiany jest nie w moim stylu.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Bobcat napisał:

Demagogia. (1) Wiadomo że nie każda matryca OLED się wypali i (2) wiadomo że zdarzają się wady matryc LCD. Jednak prawdopodobieństwo wystąpienia (1) jest znacząco, o kilka rzędów wielkości większe niż (2).

A masz jakieś dane, statystyki, czy tak tylko sobie pleciesz, ku uciesze moderatora, który - zamiast mi odpowiedzieć na wcześniejsze pytanie - "lubi to"? ?

3 godziny temu, Maju napisał:

Widzisz ja się popiekłem zarówno na Samsungu jak i na LCD dlatego nie zdziwisz się pewnie że (bez bólu głowy) wybrałbym teraz raczej jakiegoś OLED który od zawsze (nawet na demach) bardziej do mnie przemawiał niż QLED.  :)))

Zapewne kupię nowy telewizor dopiero wtedy gdy ten odmówi posłuszeństwa lub w dobrej cenie kupię większy i bardzo wyraźnie od niego lepszy. Myślę że do rozsądnej wymiany potrzebuję nadal do ok. 10 lat.....wbrew pozorom postęp nie jest aż tak wielki by wymieniać telewizor częściej.....piszę o przypadku gdzie ekonomia, rozsądek decyduje a nie chęć posiania nowości.   ?

W ciągu 10 lat postęp wyglądał tak, że LCD dostały podświetlenie LED i systemy wygaszania strefowego, pojawiły się OLEDy, rozdzielczość 4K (i pojawiające się powoli 8K), HDR i szeroka paleta barw... Jeśli to nie jest postęp warty wymiany częściej niż raz na 10 lat to ja nie wiem. Nie mówię, że jest sens wymieniać TV co roku czy co dwa lata, ale raz na kilka lat to wg mnie jest optymalny czas jeśli się chce czerpać przyjemność z nowych technologii.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, zanskarix napisał:

A masz jakieś dane, statystyki, czy tak tylko sobie pleciesz, ku uciesze moderatora, który - zamiast mi odpowiedzieć na wcześniejsze pytanie - "lubi to"? 

Logika Drogi Watsonie. OLED stanowią znikomy procent rynku, a informacje o wypaleniach i powidokach napływają ciągle z wielu źródeł. LCD to absolutnie przytłaczająca większość a informacji o problemach praktycznie nie ma. Z prostej matematyki wynika że w takiej sytuacji (gdyby problemy tutaj również były) powinny być znacznie częstsze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Bobcat napisał:

Logika Drogi Watsonie. OLED stanowią znikomy procent rynku, a informacje o wypaleniach i powidokach napływają ciągle z wielu źródeł. LCD to absolutnie przytłaczająca większość a informacji o problemach praktycznie nie ma. Z prostej matematyki wynika że w takiej sytuacji (gdyby problemy tutaj również były) powinny być znacznie częstsze.

Tak, tak, "ciągle z wielu źródeł" to bardzo precyzyjne stwierdzenie. Osobiście najczęściej widuję te informacje pochodzące z pseudotestów, od przypadkowych użytkowników na forach lub też z materiałów prasowych Samsunga (który nie oferując TV OLED bardzo lubi podkreślać problem wypaleń, co nie przeszkadza mu być jednym z największych producentów paneli AMOLED do urządzeń mobilnych ?).  Ale niech tam, każdy ma prawo uważać co chce, nawet głupio.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, zanskarix napisał:

z materiałów prasowych Samsunga (który nie oferując TV OLED bardzo lubi podkreślać problem wypaleń, co nie przeszkadza mu być jednym z największych producentów paneli AMOLED do urządzeń mobilnych ?).  Ale niech tam, każdy ma prawo uważać co chce, nawet głupio.

No tak. Głupio = niezgodnie z moim punktem widzenia, prawda?

Mój poprzedni smartfon był Samsung. Z wyświetlaczem AMOLED. Długo go nie używałem. Miał dramatyczne (nie zawaham się użyć tego słowa) wypalenia. Między innymi również ramki mobilnej wersji audiostereo.pl jako że często zaglądam na Forum ze smartfona.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Bobcat napisał:

No tak. Głupio = niezgodnie z moim punktem widzenia, prawda?

Mój poprzedni smartfon był Samsung. Z wyświetlaczem AMOLED. Długo go nie używałem. Miał dramatyczne (nie zawaham się użyć tego słowa) wypalenia. Między innymi również ramki mobilnej wersji audiostereo.pl jako że często zaglądam na Forum ze smartfona.

Nie. Głupio, bo bez podparcia swojego widzimisię żadnymi danymi. Zresztą szkoda czasu na gadanie z tobą, większego męczybuły nie ma na tym forum, i tak wiesz swoje ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E tam od razu męczybuły.....napisz coś co będzie zgodne z jego punktem widzenia i da ci spokój.   :))

19 godzin temu, zanskarix napisał:
23 godziny temu, Maju napisał:

Widzisz ja się popiekłem zarówno na Samsungu jak i na LCD dlatego nie zdziwisz się pewnie że (bez bólu głowy) wybrałbym teraz raczej jakiegoś OLED który od zawsze (nawet na demach) bardziej do mnie przemawiał niż QLED.  :)))

Zapewne kupię nowy telewizor dopiero wtedy gdy ten odmówi posłuszeństwa lub w dobrej cenie kupię większy i bardzo wyraźnie od niego lepszy. Myślę że do rozsądnej wymiany potrzebuję nadal do ok. 10 lat.....wbrew pozorom postęp nie jest aż tak wielki by wymieniać telewizor częściej.....piszę o przypadku gdzie ekonomia, rozsądek decyduje a nie chęć posiania nowości.   ?

W ciągu 10 lat postęp wyglądał tak, że LCD dostały podświetlenie LED i systemy wygaszania strefowego, pojawiły się OLEDy, rozdzielczość 4K (i pojawiające się powoli 8K), HDR i szeroka paleta barw... Jeśli to nie jest postęp warty wymiany częściej niż raz na 10 lat to ja nie wiem. Nie mówię, że jest sens wymieniać TV co roku czy co dwa lata, ale raz na kilka lat to wg mnie jest optymalny czas jeśli się chce czerpać przyjemność z nowych technologii.

Masz rację coś w ostatnich kilku latach w tej sprawie drgnęło i ci którym bardzo zależy (i ich stać) na jakości mogą więcej zyskać.

Tyle tylko że ja pisałem nie o tej grupie ludzi a o większości kierującej się w zakupach głównie ekonomią, zwróciłem na to uwagę (podkreślone w cytacie).
O ile zakup telewizora z bajerami które opisałeś zaczyna być coraz bardziej dla nich w zasięgu to z dostępem do treści (zwłaszcza darmowych, 4K jakoś słabo atakuje) już tak różowo nie jest. Poza tym rozsądnej wielkości dobrej klasy tv 4K jeszcze dla nich kosztuje sporo i kilka razy się zastanowią zanim swoje sprawne 42 calowe (i większe) HD odłożą do lamusa.
A tu jeszcze ("pojawiające się powoli") 8K na horyzoncie....wielu z nich poczeka jeszcze kilka lat obserwując co z tego "bałaganu" wyniknie.   :)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
W dniu 3.06.2019 o 18:21, locoloco napisał:

Bez komentarza,. To jakby żądać gwarancje do auta na 15 lat na silnik - a co ?
 

 

W wypadku samochodów często jest dostępna wydłużona gwarancja lub możliwość wykupienia. Więc to dobry kierunek dla OLED TV.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Mądry głupiemu ustępuje więc głupota triumfuje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brat ma Oleda C7,  kolega E7.. Wszystko oglądają normalnie.. Mają dzieci.. Czasem bajki lecą długo, ze stałym logo.. Żadnych wypaleń nie mają..  Wydaje mi się że zagrożeniem mogą być gry dla maniaków, którzy grają od rana do nocy(lub na odwrót)ze stałym logo /Hubem i oczywiście kiler, czyli kilku godzinna sesja tvn24 dzień w dzień z białym pasem na dole..  Ja gdybym miał Oleda i oglądałbym tvn24 zrobiłbym zooma i po kłopocie.. Przecież to nie film tylko ala radio na żywo..  :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, stench napisał:

W wypadku samochodów często jest dostępna wydłużona gwarancja lub możliwość wykupienia. Więc to dobry kierunek dla OLED TV.

Radziłbym przy takiej opcji dokładne przeczytanie warunków takiej gwarancji

Wydłużone gwarancje to żadna nowość w RTV,pytanie - czy naprawdę warto ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Można sprawdzić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E tam od razu męczybuły.....napisz coś co będzie zgodne z jego punktem widzenia i da ci spokój.   :))
Masz rację coś w ostatnich kilku latach w tej sprawie drgnęło i ci którym bardzo zależy (i ich stać) na jakości mogą więcej zyskać.

Tyle tylko że ja pisałem nie o tej grupie ludzi a o większości kierującej się w zakupach głównie ekonomią, zwróciłem na to uwagę (podkreślone w cytacie).
O ile zakup telewizora z bajerami które opisałeś zaczyna być coraz bardziej dla nich w zasięgu to z dostępem do treści (zwłaszcza darmowych, 4K jakoś słabo atakuje) już tak różowo nie jest. Poza tym rozsądnej wielkości dobrej klasy tv 4K jeszcze dla nich kosztuje sporo i kilka razy się zastanowią zanim swoje sprawne 42 calowe (i większe) HD odłożą do lamusa.
A tu jeszcze ("pojawiające się powoli") 8K na horyzoncie....wielu z nich poczeka jeszcze kilka lat obserwując co z tego "bałaganu" wyniknie.   :)

 

Sama prawda, ja cały czas czekam na większy dostęp do treści 4k bo oglądałem Netflix w 4k i nie powala na kolana sądzę że za sprawą kompresji. Obecnie mam Samsunga UE55F8000SL - kiedyś nagroda EISA dla najlepszego TV, i nadal się świetnie spisuje a po wizycie u okulisty i zakupie nowych okularów to jeszcze lepiej !
Jedyny minus to przestali go aktualizować dranie.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Marcin Wielgus napisał:

Jedyny minus

Mam też chwalonego w testach Samsunga z tych lat i zauważyłem że ostanie aktualizacje zrobiły więcej złego niż dobrego.   
Przynajmniej to z czego korzystałem nie działa tak dobrze jak wcześniej.

Teraz na przeglądarce internetowej nie mogę już nawet sobie "audiostereo" otworzyć.....ale to pewnie wina też zmian w silniku forum.
Niestety, stare telewizory będą tak po macoszemu traktowane po to by zmusić nas do kupna nowego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 20

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.