Skocz do zawartości
IGNORED

Telewizory - trendy, nowości - wątek zbiorczy


locoloco

Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderatorzy
2 minuty temu, felix napisał:

Oczywiście. Ale dlaczego przynosi te dochody? Czy dlatego, że jest gorszy i droższy od LCD? Kto by to wtedy kupował? I mam tu na myśli nie tylko klientów indywidualnych, ale i klientów typu Sony czy Panasonic.

Przynosi dochody bo daje bezdyskusyjnie ładny obraz.

A skoro chcesz gdybać to pytanie czy robi taki obrót jak sobie prezesi wymarzyli czy tylko spłaca zainwestowaną kasę w rozwój i linię produkcyjną. Tego nie wiemy . Mnie bezapelacyjnie obraz oled bardzo się podoba, ale niekoniecznie tv(jakikolwiek) wart jest takiej ceny, taki mam sygnał tv, wzrok i subiektywne postrzeganie wartości.

Co do kupujących to oczywiście w skali total są ich setki tysięcy a może miliony . I co z tego ? Jaki wycinek tortu to stanowi ? Generalnie dobrze że jest oled, a panele jak napisałeś kupują inni z tego prostego powodu, że chcą i muszą rozszerzać ofertę. Trzeba jakoś ludziom wmówić, że potrzebują nowy tv.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Mądry głupiemu ustępuje więc głupota triumfuje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
10 minut temu, felix napisał:

A może jednak jest droższy, ale lepszy (w większości przypadków, choć nie zawsze) od LCD i dlatego kupują to Ci, którzy chcą jak najlepszego obrazu?

Oczywiście , że daje piękny obraz i raczej każdy go(obraz) zaakceptuje,natomiast wielu nie akceptuje jego wyższej ceny i zdarzających się problemów z wypaleniami i matrycami.

Do miłośników obrazu zwyczajnie nie dociera, że ludzie mają różne wady wzroku itd i albo nie dostrzegają różnicy, albo jest ona dla nich niewspółmierna do różnicy w cenie, albo w ogóle wchodzi w rejon gdzie dane dobro pomimo lepszych parametrów mierzalnych i subiektywnych nie jest kupowane ze względu na cenę wykraczającą poza potencjalną wartość dla kupującego.

Ot , można choćby porównać do długopisu za 100 pln. Choć cię na niego stać i często podoba ci się to go nie kupujesz bo po co ci długopis za 100 ? Pisze jak BIC za 2 pln, w ręku leży jak ten za 40 i jest tylko o odrobinę ładniejszy.

Gdybym miał do wyboru w tej samej cenie najwyższy model 4k nano i np 3 od dołu oled (może 2) to raczej kupiłbym oleda. Natomiast nie jestem skłonny dołożyć do niego 30% ceny nano. Wysokie nano jest dla mnie wystarczające, a pełnego potencjału oleda nie wykorzystam.

@Maju pisał o temperaturze barwowej i wierności odwzorowania barw.

Sory. fotografia nie była i nie jest moją pasją, nie wiem o czym mówicie, moje niebo ma wiele odcieni, a czerwień róży zależy od krzaka.

Pozdrawiam i kibicuję rozwojowi technologii tv 🙂

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Mądry głupiemu ustępuje więc głupota triumfuje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, stench napisał:

Przynosi dochody bo daje bezdyskusyjnie ładny obraz.

Dokładnie tak.

24 minuty temu, stench napisał:

A skoro chcesz gdybać to pytanie czy robi taki obrót jak sobie prezesi wymarzyli czy tylko spłaca zainwestowaną kasę w rozwój i linię produkcyjną. Tego nie wiemy . Mnie bezapelacyjnie obraz oled bardzo się podoba, ale niekoniecznie tv(jakikolwiek) wart jest takiej ceny, taki mam sygnał tv, wzrok i subiektywne postrzeganie wartości.

Nie chodzi mi o gdybanie i rozgryzanie strategii czy finansów LG.

Chodzi mi tylko o pokazanie, że skoro część klientów godzi się płacić więcej za OLED, to musi być to czymś uzasadnione.

9 minut temu, stench napisał:

Oczywiście , że daje piękny obraz i raczej każdy go(obraz) zaakceptuje,natomiast wielu nie akceptuje jego wyższej ceny i zdarzających się problemów z wypaleniami i matrycami.

W pełni się z tym zgadzam. Pisałem już, że zarówno LCD jak i OLED mają swoje wady i zalety.

Największą zaletą OLED jest jakość obrazu, wadą ceny i (coraz mniejsze) ryzyko wypalenia.

Zaletami LCD są ceny (choć część LCD osiąga ceny OLEDów...) i jasność, ale są też wady wynikające z samej technologii (kontrast, problemy z podświetleniem).

12 minut temu, stench napisał:

Do miłośników obrazu zwyczajnie nie dociera, że ludzie mają różne wady wzroku itd i albo nie dostrzegają różnicy, albo jest ona dla nich niewspółmierna do różnicy w cenie, albo w ogóle wchodzi w rejon gdzie dane dobro pomimo lepszych parametrów mierzalnych i subiektywnych nie jest kupowane ze względu na cenę wykraczającą poza potencjalną wartość dla kupującego.

Wiesz, w tej dyskusji nie o to chodzi tak naprawdę.

Ja doskonale zdaję sobie sprawę z tego, że OLED z różnych powodów nie jest dla każdego i nie będę nikogo namawiał na siłę na OLEDa, bo to nie ma sensu. W pewnych sytacjach będę nawet polecał LCD.

Niestety są tu użytkownicy, którzy najwyraźniej rozpoczęli krucjatę przeciwko OLED i cała ta polemika, to polemika z ich "argumentacją" i dość agresywnym promowaniem swojego poglądu jako jedynego słusznego.

18 minut temu, stench napisał:

Gdybym miał do wyboru w tej samej cenie najwyższy model 4k nano i np 3 od dołu oled (może 2) to raczej kupiłbym oleda. Natomiast nie jestem skłonny dołożyć do niego 30% ceny nano. Wysokie nano jest dla mnie wystarczające, a pełnego potencjału oleda nie wykorzystam.

I z taką argumentacją się zgadzam. Ale nie piszesz przy tym, że kupno OLED jest w ogóle bez sensu, bo Nano jest przecież równie dobre a tańsze...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, felix napisał:

Fakty są takie, że koszt produkcji OLED nadal jest sporo wyższy od kosztu produkcji LCD.

Słyszałem inną teorię. Wg niej koszt produkcji jednej matrycy OLED faktycznie jest niższy niż LCD. Problemem jest duża usterkowość już na etapie produkcji. Kontrola techniczna odwala 75%, do zamontowania w finalnym wyrobie, który trafia na rynek nadaje się 1 na 4. Kupując telewizor płacisz więc (oczywiście) za zamontowaną w nim matrycę i za 3 wycofane na zwałkę. Dlatego jest tak drogo.

Ile w tym prawdy - nie mam pojęcia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, felix napisał:

skoro część klientów godzi się płacić więcej za OLED, to musi być to czymś uzasadnione.

Otóż twierdzę że gdyby zrobiono eksperyment następujący:

- bierzemy grupę ludzi deklarujących że są miłośnikami oglądania filmów w kinie domowym;

- ustawiamy obok siebie kilka telewizorów, każdy w innej technologii, ale również każdy będący ze szczytowej półki danej technologii: OLED, NeoQLED, QNED, NanoCell, Triluminos, oraz klasyczny LCD;

- telewizory musiałyby być częściowo przesłonięte,aby uczestnicy eksperymentu widzieli tylko ekran i nie mogli rozpoznać co jest czym;

- wszystkie musiałyby być skalibrowane, aby dawać referencyjny obraz;

- na wszystkie podajemy jednocześnie ten sam materiał 4K z perfekcyjnie pod względem technicznym nagranego BD UHD z HDR, HFR, WCG:

- zadaniem uczestników byłoby rozpoznać technologię wyświetlania każdego ekranu. 

Stawiam dolary przeciw orzeszkom że odpowiedzi byłyby całkowicie chaotyczne i znakomita większość (a może nawet nikt) nie wskazałby poprawnie.

Przypomina to znany nowojorski eksperyment z winem. Zebrano grupę ludzi którym zdarza się kupować ten trunek i podano dwa wina. Mieli wystawić oceny w jakiejś-tam skali i opisać swoje wrażenia smakowe. Najpierw dostali wino z bardzo wysokiej półki, o adekwatnej cenie. Oceny znakomite, w opisie wrażeń same zachwyty i peany. Potem dostali tanie wino z marketu. Oceny z dołu skali, w opisie schlastane bez litości. Na koniec organizatorzy przyznali się: to było w obydwu przypadkach jedno i to samo wino.  Średniej klasy. Tylko informacja, jaką dostali była różna. 

Zaryzykuję twierdzenie że z ortodoksyjnymi miłośnikami OLED jest tak samo. Rozumują na zasadzie: drogo - a więc musi być beautiful. I dorabiają do tego stosowną ideologię. Tak, wiem. Wyniki pomiarów laboratoryjnych mówią jednoznacznie i same za siebie. Tyle że ja mówię nie o pomiarach w laboratorium, lecz wrażeniach ze zwykłego oglądania. A oglądamy obraz. Nie parametry.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez stench
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, stench napisał:

Gdybym miał do wyboru w tej samej cenie najwyższy model 4k nano i np 3 od dołu oled (może 2) to raczej kupiłbym oleda. Natomiast nie jestem skłonny dołożyć do niego 30% ceny nano. Wysokie nano jest dla mnie wystarczające, a pełnego potencjału oleda nie wykorzystam.

Co rozumiesz przez to, że nie wykorzystasz pełnego potencjału oleda? Absolutnie nie nawołuję, żebyś sobie go kupił, dobry lcd też jest w porządku, ale sądzę że nawet oglądając zwykłą tv sat różnica na korzyść oled jest duża. U mnie tv to jakieś 70 procent wykorzystania telewizora, pozostałe 30 to netflix, player i sporadycznie konsola. Oglądając głupie reklamy w tv, gdzie występują czarne plansze z napisami np. reklama Orange, szczęka opada do ziemi. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Dzień bez muzyki dniem straconym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, staropolanka2000 napisał:

Oglądając głupie reklamy w tv, gdzie występują czarne plansze z napisami np. reklama Orange, szczęka opada do ziemi. 

Producenci telewizorów chwalą się w swoich materiałach marketingowych  że wyświetla 16 miliardów kolorów. 

Można odnieść wrażenie, że niektórym wystarcza jeden: czarny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, staropolanka2000 napisał:

Zadzwoń do pierwszej z brzegu firmy zajmującej się chiptuningiem i im odpowiedz o swoich spostrzeżeniach, to zabiją cie śmiechem. 

Dziękuję za potwierdzenie słuszności mojego wpisu. Chiptuning to ingerencja w silnik. Bez niego jest tak jak napisałem.

31 minut temu, staropolanka2000 napisał:

Że tobie czasu nie szkoda wypisywać te wszystkie brednie?

Nie ma obowiązku czytać. Jest funkcja "Ignoruj".

32 minuty temu, staropolanka2000 napisał:

Idź ogródek przekop, albo coś... 

Ty mi nie będziesz mówił co mam robić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Bobcat napisał:
6 godzin temu, staropolanka2000 napisał:

Oglądając głupie reklamy w tv, gdzie występują czarne plansze z napisami np. reklama Orange, szczęka opada do ziemi. 

Producenci telewizorów chwalą się w swoich materiałach marketingowych  że wyświetla 16 miliardów kolorów. 

Można odnieść wrażenie, że niektórym wystarcza jeden: czarny.

Można odnieść wrażenie że nie masz pojęcia o tym jak ważny jest doskonały kontrast i czym się on objawia.
Można odnieść wrażenie że nie rozumiesz jak on wpływa na prawidłowe odwzorowanie ciemnych kolorów.

Można odnieść wrażenie że ciągle szukasz czegokolwiek co by można użyć w dyskusji dla dyskusji.....

 

6 godzin temu, Bobcat napisał:

 

6 godzin temu, Bobcat napisał:

bierzemy grupę ludzi deklarujących że są miłośnikami oglądania filmów w kinie domowym;

Stawiam dolary przeciw orzeszkom że odpowiedzi byłyby całkowicie chaotyczne i znakomita większość (a może nawet nikt) nie wskazałby poprawnie.
 


Założę się że wszyscy ci którzy poważnie podeszli do wyboru telewizora i wybrali po wielu eksperymentach, porównaniach nie będą mieli problemu z odgadnięciem który to OLED a który LCD.
Jeszcze jedno.
Nieuprawnione jest robienie porównania z telewizorami których jeszcze nie ma na rynku i ewentualni zainteresowani kupnem , późniejsi testujący nie mają żadnych doświadczeń z nimi, nie poznali specyfiki ich wad i zalet.

 

 

9 godzin temu, stench napisał:

@Maju pisał o temperaturze barwowej i wierności odwzorowania barw.

Sory. fotografia nie była i nie jest moją pasją, nie wiem o czym mówicie, moje niebo ma wiele odcieni, a czerwień róży zależy od krzaka.

Pisałem o tym że perfekcyjnie oddający kolory telewizor nie powinien być jak malowanka dla dzieci, gdzie każde dziecko maluje sobie świat takimi kredkami jakie mu się podobają, według własnego uznania.
Kolory powinny być wiernie oddane, jak w rzeczywistości, a nie "takie, bo takie mi się akurat podobają".

Temu służy właściwe ustawienie temperatury barwowej, kalibracja......służy wysokiej wierności odwzorowania barw.
Byś widział niebo w takich odcieniach jak w rzeczywistości w danej chwili, a czerwień róży do złudzenia przypominała ci tą z krzaka. 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Maju napisał:

Można odnieść wrażenie że nie masz pojęcia o tym jak ważny jest doskonały kontrast i czym się on objawia.
Można odnieść wrażenie że nie rozumiesz jak on wpływa na prawidłowe odwzorowanie ciemnych kolorów.

Można odnieść wrażenie że ciągle szukasz czegokolwiek co by można użyć w dyskusji dla dyskusji.....

Można odnieść wrażenie że lubisz pisać bez sensu.

49 minut temu, Maju napisał:

Założę się że wszyscy ci którzy poważnie podeszli do wyboru telewizora i wybrali po wielu eksperymentach, porównaniach nie będą mieli problemu z odgadnięciem który to OLED a który LCD.

Założę się że jeśli każdą technologię reprezentowałby w tym eksperymencie przedstawiciel jej najwyższej półki - wynik byłby taki jak napisałem. Czyli odpowiedzi byłyby całkowicie przypadkowe.

52 minuty temu, Maju napisał:

Nieuprawnione jest robienie porównania z telewizorami których jeszcze nie ma na rynku i ewentualni zainteresowani kupnem , późniejsi testujący nie mają żadnych doświadczeń z nimi, nie poznali specyfiki ich wad i zalet.

Po pierwsze: nikt nie mówi że eksperyment miałam być przeprowadzony dziś. Po drugie: dlaczego nieuprawniony? Bo wynik mógłby się okazać nie taki jak (twoim zdaniem) trzeba? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sądź według siebie.....jak nie potrafisz rozróżnić nie oznacza że inni są na ewidentne różnice ślepi.
 

10 minut temu, Bobcat napisał:

Można odnieść wrażenie że lubisz pisać bez sensu.

Można odnieść wrażenie że znowu uprawiasz polemikę dla polemiki lub nie potrafisz czytać ze zrozumieniem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, Maju napisał:

perfekcyjnie oddający kolory telewizor nie powinien być jak malowanka dla dzieci, gdzie każde dziecko maluje sobie świat takimi kredkami jakie mu się podobają, według własnego uznania.

Telewizor jest dla mnie, nie ja dla telewizora. Powinien być ustawiony tak, jak mnie się podoba. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłeś już kredki?    :)))))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, Maju napisał:

Kolory powinny być wiernie oddane, jak w rzeczywistości, a nie "takie, bo takie mi się akurat podobają".

Ile lat przewiduje Kodeks Karny za niespełnienie tego wymogu i ustawienie telewizora według własnego gustu? Rozumiem że na skutek wysokiej szkodliwości społecznej takiego przestępstwa jest ono ścigane z urzędu?

4 minuty temu, Maju napisał:

Można odnieść wrażenie że nie potrafisz czytać ze zrozumieniem.

Nigdy nie potrafiłem ze zrozumieniem czytać tekstów pozbawionych sensu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ścigają tych co psują sobie obraz ustawieniami.....wiesz o tym doskonale.   :)))

Po co ścigać takich biednych którzy "na złość mamie chce sobie odmrozić uszy".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Maju napisał:

Nie sądź według siebie.....jak nie potrafisz rozróżnić nie oznacza że inni są na ewidentne różnice ślepi.

Nie sądź według siebie. Nie wszyscy dają się prowadzić za nos marketingowi OLED i biznesowi kalibracyjnemu. 

1 minutę temu, Maju napisał:

Nie ścigają tych co psują sobie obraz ustawieniami.....wiesz o tym doskonale.   :)))

To trzeba zgłosić. Przestępstwo zaniechania. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Bobcat napisał:

Bardzo dużo osób mających samochód, dla którego producent przewidział benzynę o liczbie oktanowej 95 leje 98 i jeszcze wmawia sobie że coś na tym zyskuje (więcej mocy, lepsze przyspieszenia, oszczędność w zużyciu paliwa). No bo przecież nalał coś droższego, a więc z pewnością lepszego. Jest to przemożna siła autosugestii. Bo rzeczywistość jest dokładnie odwrotna. Oczywiście że niczym to silnikowi nie grozi, ale również nic się na tym nie zyskuje, za to traci. W silniku obliczonym na 95 stopień sprężania jest dla 98 za mały, spala się ona przez to wolniej, a więc traci się trochę mocy, co przekłada się na gorsze przyspieszenia. Na dodatek w skład 98 wchodzą inne węglowodory które zapewniają wprawdzie jej wyższą liczbę oktanową, ale mają niższą wartość energetyczną (dżuli na litr), więc na 100 km wychodzi jej więcej. 

Są to różnice niewielkie i w codziennej eksploatacji pojazdu trudne do wychwycenia, ale na hamowni wychodzą od razu. 

Musisz się jeszcze trochę douczyć w kwestii motoryzacji.

Używasz kompletnie nietrafionych argumentów, żeby uzasadnić swoją karkołomną tezę. Nie wiem dlaczego odbierasz użytkownikom, czy to OLED czy też benzyny o wyższej liczbie oktanowej, zdolność samodzielnego myślenia? Spora część z nich robi to zupełnie świadomie, nie ze względu na marketing.

9 godzin temu, Bobcat napisał:

Stawiam dolary przeciw orzeszkom że odpowiedzi byłyby całkowicie chaotyczne i znakomita większość (a może nawet nikt) nie wskazałby poprawnie.

Nie stawiaj za dużo - nie każdy ma wzrok taki jak Ty 🙂

9 godzin temu, Bobcat napisał:

Zaryzykuję twierdzenie że z ortodoksyjnymi miłośnikami OLED jest tak samo. Rozumują na zasadzie: drogo - a więc musi być beautiful. I dorabiają do tego stosowną ideologię. Tak, wiem. Wyniki pomiarów laboratoryjnych mówią jednoznacznie i same za siebie. Tyle że ja mówię nie o pomiarach w laboratorium, lecz wrażeniach ze zwykłego oglądania. A oglądamy obraz. Nie parametry.

A jeżeli moje wrażenia ze zwykłego oglądania pokrywają się z pomiarami i OLED po prostu wygląda dla mnie lepiej? I dla mojej żony, dzieci i np. wielu użytkowników tego forum? To co? Kto się myli? My czy Ty?

Nie pomyślałeś, że fakt iż Ty nie widzisz różnicy nie oznacza automatycznie, że inni też jej nie widzą?

Zagalopowałeś się we wciskaniu wszystkim swojego punktu widzenia jako jedynego słusznego. Skoro Bobcat nie widzisz różnicy, to nikt na świecie nie widzi. Skoro Bobcatowi szkoda kasy na OLEDa, to każdemu powinno być szkoda, a cała sprawa to tylko marketing.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Bobcat napisał:
Godzinę temu, Maju napisał:

Nie sądź według siebie.....jak nie potrafisz rozróżnić nie oznacza że inni są na ewidentne różnice ślepi.

Nie sądź według siebie. Nie wszyscy dają się prowadzić za nos marketingowi OLED i biznesowi kalibracyjnemu. 

Wiem. 
Są tacy co wiedzą lepiej od fachowców jak wygląda "rewelacyjny" obraz.
A to ostrość sobie podkręcą a to zaniebieszczone ustawienia zastosuje.....bo tak dla niego ładniej, a że nie tak jak jest w rzeczywistości, nie ma to żadnego znaczenia.

OLED jest na razie najlepszy i nie mam żadnego interesu w tym by twierdzić inaczej, tym bardziej że takowego nie posiadam.....w przeciwieństwie do posiadaczy Nano Cell.   :))

Zarzucanie mi że sprzyjam "biznesowi kalibracyjnemu" też nie ma  żadnych podstaw, bo nikt mi telewizora nie kalibrował a wiele razy mówiłem że kalibracja profesjonalna ma sens w przypadku telewizorów droższych z wysokich półek lub takich tańszych które mają słabe ustawienia fabryczne.

Czasem wystarczy tylko nie psuć tego co dostajemy....   :))

 


 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Bobcat napisał:
2 godziny temu, Maju napisał:

Nieuprawnione jest robienie porównania z telewizorami których jeszcze nie ma na rynku i ewentualni zainteresowani kupnem , późniejsi testujący nie mają żadnych doświadczeń z nimi, nie poznali specyfiki ich wad i zalet.

Po pierwsze: nikt nie mówi że eksperyment miałam być przeprowadzony dziś. Po drugie: dlaczego nieuprawniony? Bo wynik mógłby się okazać nie taki jak (twoim zdaniem) trzeba? 

Przykład polemiki dla polemiki lub kompletnego braku umiejętności czytania ze zrozumieniem......wyraźnie piszę dlaczego (pogrubione) a ten pyta "dlaczego nieuprawnione?".

Brak też w tym wpisie logiki.
Skoro eksperyment będzie przeprowadzany w jakiejś przyszłości to wtedy testujący mogą mieć doświadczenia i poznają naocznie wady i zalety technologii......wtedy taki eksperyment byłby uprawniony.....rozumiesz że to twoje "po drugie" jest kompletnie pozbawione sensu???   :)))

 

28 minut temu, felix napisał:
9 godzin temu, Bobcat napisał:

Stawiam dolary przeciw orzeszkom że odpowiedzi byłyby całkowicie chaotyczne i znakomita większość (a może nawet nikt) nie wskazałby poprawnie.

Nie stawiaj za dużo - nie każdy ma wzrok taki jak Ty 🙂

Nie żartuj.....pamiętam doskonale jego wpis (chyba w temacie o 8K) gdzie przekonywał że jest w stanie zauważyć różnice między HD a SD nawet z odległości kilkunastu metrów.    :)))

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Maju napisał:

Nie żartuj.....pamiętam doskonale jego wpis (chyba w temacie o 8K) gdzie przekonywał że jest w stanie zauważyć różnice między HD a SD nawet z odległości kilkunastu metrów.    :)))

Aaaaa, to w takim razie zwracam honor - pozbywam się swojego OLEDa i biegnę po Nano Cella 😄

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, felix napisał:

jeżeli moje wrażenia ze zwykłego oglądania pokrywają się z pomiarami i OLED po prostu wygląda dla mnie lepiej?

To kupujesz OLED. Nie dla każdego musi on być lepszy.

 

5 godzin temu, felix napisał:

Zagalopowałeś się we wciskaniu wszystkim swojego punktu widzenia jako jedynego słusznego.

Każdy broni swojego punktu widzenia. Ty również.

5 godzin temu, felix napisał:

I dla mojej żony, dzieci i np. wielu użytkowników tego forum? To co? Kto się myli? My czy Ty?

Są również zdania odrębne.

5 godzin temu, felix napisał:

Skoro Bobcatowi szkoda kasy na OLEDa, to każdemu powinno być szkoda, a cała sprawa to tylko marketing

Z punktu widzenia relacji jakość/cena - tak.

4 godziny temu, Maju napisał:

wyraźnie piszę dlaczego (pogrubione)

Użytkownikowi @rasputinzarzucałeś pogrubienia. Jako przykład narzucania swojego toku myślenia. Bądźże choć raz konsekwentny. A nie obrotowy niczym kogutek na dachu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez stench
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Maju napisał:

Skoro eksperyment będzie przeprowadzany w jakiejś przyszłości

Tak. Uważam że powinien być przeprowadzony w przyszłości.

Godzinę temu, Maju napisał:

OLED jest na razie najlepszy

Dla wielu - być może.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Bobcat napisał:
2 godziny temu, Maju napisał:

wyraźnie piszę dlaczego (pogrubione)

Użytkownikowi @rasputinzarzucałeś pogrubienia. Jako przykład narzucania swojego toku myślenia. Bądźże choć raz konsekwentny. A nie obrotowy niczym kogutek na dachu.

Napisz choć raz cos zgodnego z prawdą i nie zarzucaj mi niekonsekwencji.
Wyśmiałem jego pogrubianie.....jak nie zauważyłeś tego albo różnicy między wyśmianiem a zarzutem to zajmij sie prostszymi sprawami nie wymagającymi aż takiego wysiłku intelektualnego.....

12 godzin temu, staropolanka2000 napisał:

Idź ogródek przekop, albo coś..

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

3 godziny temu, Bobcat napisał:

To kupujesz OLED. Nie dla każdego musi on być lepszy.

Wydawało mi się, że już ustaliliśmy, że w niektórych zastosowaniach rzeczywiście LCD sprawdzi się lepiej, lub będzie po prostu bardziej opłacalny.

Natomiast Ty dalej twierdzisz, że Ci którzy kupują OLED to jelenie i dali się nabrać na marketing.

Naprawdę nie widzisz różnicy w naszym podejściu?

3 godziny temu, Bobcat napisał:

Każdy broni swojego punktu widzenia. Ty również.

Ja bronię klientów kupujących OLED przed tym, żebyś nazywał ich jeleniami, bo przecież Ty wiesz lepiej.

Nie, nie wiesz...

3 godziny temu, Bobcat napisał:

Są również zdania odrębne.

Poza tobą nie znam NIKOGO, kto nie wolałby obrazu z OLED. To czy ktoś kupi OLED to już inna bajka. Sam zbierałem się do tego kilka lat...

3 godziny temu, Bobcat napisał:

Z punktu widzenia relacji jakość/cena - tak.

Tak i nie. Tak, bo rzeczywiście dla wielu osób przyrost w jakości może nie uzasadniać różnicy w cenie.

Nie, bo dla wielu jednak uzasadnia. Każdy sam musi ocenić jaki jest ten stosunek w jego przypadku.

Nie, bo topowe LCD, które zbliżają się jakością do OLED (ale nie przewyższają) wcale nie są od niego tańsze.

Jesteś na forum o audio. Na forum, na którym siłą rzeczy nieco inaczej patrzy się na stosunek cena/jakość. Gdyby każdy patrzył na to tak samo jak Ty, to wszyscy mielibyśmy jakieś soundbary tudzież tanie zestawy, bo przecież nic nie uzasadnia wydania kilkudziesięciu lub kilkuset tysięcy złotych na sprzęt audio...

3 godziny temu, Bobcat napisał:

Dla wielu - być może.

Pytanie czy "najlepszy" oznacza najlepszy wybór, czy jednak najlepszą jakość w skali bezwzględnej, popartą pomiarami?

Jeśli chodzi o wybór, to rzeczywiście dla wielu OLED z różnych przyczyn może nie być najlepszym wyborem.

Jeśli chodzi o skalę bezwzględną to cóż, w tym wypadku pomiary nie kłamią. OLED jest najlepszy.

Z resztą sam chyba powoływałeś się na rtings.com

No to zerknij na tabelkę 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pierwsze 10 miejsc zajmują OLEDy, dopiero na 11 miejscu jest pierwszy LCD, Samsung neo QLED.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez stench
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, felix napisał:

zerknij na tabelkę

Zna ją, już mu to kiedyś wkleiłem i o tym w ostatnich dniach pisałem.....musiał wymazać to z pamięci.   :)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, felix napisał:

Poza tobą nie znam NIKOGO, kto nie wolałby obrazu z OLED.

Miło mi. 

Czy zauważyłeś może moją (absolutnie osobistą i całkowicie subiektywną) ocenę jakości obrazu? OLED dałem 100 punktów, NanoCell FALD 95, NanoCell krawędziowy 90. 

Więc nawet ja przyznaję, że obraz OLED jest najlepszy. Ale uwzględnienie również innych aspektów i ocena całościowa czynią (moim zdaniem) zakup OLED bezzasadnym.

1 godzinę temu, felix napisał:

wszyscy mielibyśmy jakieś soundbary tudzież tanie zestawy

Nie wszyscy. Przecięcie rosnącej krzywej oczekiwań i spadającej krzywej możliwości jest dla każdego w innym punkcie. Dla jednego będzie to faktycznie soundbar, dla innego - zestaw za 150 tyś zł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez stench
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, felix napisał:

Jeśli chodzi o skalę bezwzględną to cóż, w tym wypadku pomiary nie kłamią. OLED jest najlepszy.

Uwzględniając jakość obrazu - na chwilę obecną: tak. Sam dałem 100 punktów. W skali bezwzględnej samej tylko jakości obrazu. 

Uwzględniając również inne przesłanki - wcale już tak różowo nie jest.

26 minut temu, felix napisał:

Pytanie czy "najlepszy" oznacza najlepszy wybór, czy jednak najlepszą jakość w skali bezwzględnej, popartą pomiarami?

Najlepszy wybór dla mnie, uwzględniający wszystkie moje kryteria, wymogi i preferencje.

29 minut temu, felix napisał:

topowe LCD, które zbliżają się jakością do OLED (ale nie przewyższają) wcale nie są od niego tańsze.

Dlaczego zatem są cały czas produkowane? Może nie ja jeden mam wątpliwości co do OLED?

33 minuty temu, Maju napisał:

Wyśmiałem jego pogrubianie

Czyli twoje zasługuje również na wyśmianie. Mierzmy się jedną miarą.

34 minuty temu, Maju napisał:

nie wymagającymi aż takiego wysiłku intelektualnego

Widzę że dawno nie zarobiłeś jakiegoś punkcika i bardzo ci tęskno...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Bobcat napisał:

Ale uwzględnienie również innych aspektów i ocena całościowa czynią (moim zdaniem) zakup OLED bezzasadnym.

Dobrze, że zaznaczyłeś, że twoim zdaniem.

Jak widać wiele osób ma inne zdanie.

6 godzin temu, Bobcat napisał:

Nie wszyscy. Przecięcie rosnącej krzywej oczekiwań i spadającej krzywej możliwości jest dla każdego w innym punkcie. Dla jednego będzie to faktycznie soundbar, dla innego - zestaw za 150 tyś zł.

Przecież właśnie cały czas próbuję to powiedzieć! To Ty przedstawiasz sprawę tak, jakby dla każdego ten punktu musiał leżeć w tym samym miejscu - miejscu określonym przez Ciebie.

6 godzin temu, Bobcat napisał:

Najlepszy wybór dla mnie, uwzględniający wszystkie moje kryteria, wymogi i preferencje.

A my mówimy i najlepszym obrazie, a nie najlepszym wyborze dla Ciebie 🙂

6 godzin temu, Bobcat napisał:

Dlaczego zatem są cały czas produkowane? Może nie ja jeden mam wątpliwości co do OLED?

Powodów jest wiele. Pierwsze z brzegu:

1. Nie wszystkie firmy potrafią wyprodukować matryce OLED, a niektóre z powodów, nazwijmy to, ideologicznych nie chcą kupować ich od LG. Choć wygląda na to, że największy konkurent LG, czyli Samsung, właśnie się złamał i będzie produkował telewizory na matrycach OLED. Chcieli opracować własne, ale coś im nie do końca poszło.

2. OLED nie sprawdza się we wszystkich warunkach, co już ustaliliśmy. Np. w mocno nasłonecznionych pomieszczeniach. Tu lepszym wyborem jest LCD i taki wybór producenci dają. Podobnie jak do oglądania telewizji informacyjnych (choć tu kupno jakiegokolwiek high-endowego TV mija się z celem, wystarczy coś taniego, co po prostu świeci...).

3. Strach klientów przed wypaleniami. Uzasadniony czy nie, znowu firmy chcą dać wybór/móc zarobić na klientach, którzy OLED się boją.

4. Ograniczona podaż matryc OLED. LG nie wyrabia z produkcją, mimo budowy nowych fabryk. A rynek trzeba jakoś telewizorami nakarmić.

5. Zwykła kalkulacja. Jeżeli producent sam produkuje matryce LCD, to nie widzi sensu kupować ich od LG i tym samym zmniejszać swoją marżę. Choć tu znowu patrz punkt 1 - nawet Samsung chyba się złamał pod presją rynku i będzie kupował matryce od LG. Przynajmniej do czasu jak dopracują swoje.

Oczywiście, że nie Ty jeden masz wątpliwości. Ale są również miliony klientów, którzy wątpliwości nie mają, lub przynajmniej zalety OLED przeważają dla nich nad wadami. A tych zalet jest całkiem dużo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, felix napisał:

Samsung, właśnie się złamał i będzie produkował telewizory na matrycach OLED

Samsung inwestuje ogromną kasę z MicroLED. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega, który napisał, że w testach na ślepo nie zauważy się różnicy między LED a OLED myli się. Czarny kolor a szczególnie ciemne sceny są diametralnie inne na plus w OLEDzie.

- Stać Cię na OLED kup tylko OLED

- Priorytetem jest dla Ciebie najlepszy obraz, poczekaj dołóż i kup OLEDa

- Telewizor ma być telewizorem, kup LED z matrycą IPS dla lepszych kolorów z matrycą VA z lepszą czernią

Kuzynka ma 5 lat OLED-a nie ma żadnych wypaleń, telewizor normalnie użytkowany. Ale jak masz zamiar dużo grać na jednej grze lub faktycznie często i dużo oglądasz jeden program OLED ci się może wypalić.

Mam OLEDa pół roku i dalej często przy chodzi mi myśl kiedy się na niego patrzę, jak on jest świetny, ale lubię oglądać filmy i to TV to dla mnie ważny mebel w domu 🙂

Wada, taka, że matryca bardzo błyszcząca jak w komórce i mogą przeszkadzać w niej odbicia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



    • Ostatnio przeglądający   2 użytkowników

    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 26

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.