Skocz do zawartości
IGNORED

Telewizory - trendy, nowości - wątek zbiorczy


locoloco

Rekomendowane odpowiedzi

Te tryby domyślne nie mają nic wspólnego z referencją.

Nie jestem z branży, lubię temat TV 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Ajothe napisał:

nie mają nic wspólnego z referencją.

A jeżeli mnie się referencja nie podoba???

To są jakieś narzucane konwenanse. Podobnie jak że do ryby musi być wino białe. Znam ludzi którzy wolą czerwone.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To masz dobrze, nie musisz sobie zawracać głowy jak tryby domyślne Tobie pasują 😃, ale wątpie byś do nich wracał po kalibracji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Ajothe napisał:

ale wątpie byś do nich wracał po kalibracji.

Po tak wypalonych oczach? i spaczonym poglądzie na kolory... raczej wątpię aby właśnie spodobała mu się kalibracja 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Ajothe napisał:

To masz dobrze, nie musisz sobie zawracać głowy jak tryby domyślne Tobie pasują 😃, ale wątpie byś do nich wracał po kalibracji.

I tu Cię zdziwię. W poprzednim telewizorze zrobiłem kalibrację. To znaczy zrobił ją na moją prośbę sam @Maciej Koper. Trzy tryby: THX, isf Dzienny, isf Nocny. Raport wyników do dziś mam. Parametry ustawione idealnie ze wzorcem. 

Bardzo prędko wróciłem do fabrycznego Normalnego (tak się z plazmie Panasonica nazywał Standardowy). Tamte skalibrowane były dla mnie nie do oglądania. Totalna kaszana.

Godzinę temu, bl4ck napisał:

Po tak wypalonych oczach? i spaczonym poglądzie na kolory... raczej wątpię aby właśnie spodobała mu się kalibracja 🙂

Dlaczego wypalonych? Mam się zmuszać do czegoś co mi się nie podoba? Bo to jest zgodne'w jakimiś wzorcami, normami i standardami? Mam to w d..ie. Obraz ma mi sprawiać przyjemność. Fullstop. 

Lubisz jak ktoś zmusza Cię do jedzenia czegoś, co Ci absolutnie nie smakuje i uważasz za obrzydliwe, argumentując że to jest bardzo zdrowe i zgodnie z normami żywienia?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powierzchownie rzecz ujmując:

Zakładając że, mam TV w którym np. jest za dużo (nie wiem ile) zielonego, za mało czerwonego, znowu za dużo żółtego i powiedzmy też za dużo niebieskiego. Do tego mam ustawiony za wysoki punkt gamma i rozstrzelony balans bieli.

Wtedy przyjeżdża facet, bierze kolorymetr, wyrównuje te i inne poziomy, czego brakuje dodaje, co przesycone ujmuje, ustawia gammę i co? Obraz staje się gorszy? To się przytrafia po kalibracji?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez konradskala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, konradskala napisał:

Jak mam samodzielnie określić czy zmiana np. koloru purpurowego na -5, niebieskiego na +2, żółtego na +1 i pozostawienie gammy w spokoju to dobry kierunek? I co z pozostałymi dziesiątkami innych ustawień?

Jesteś w punkcie drugim - jak naprawić problem z dostępnymi narzędziami, ale gdzie punkt pierwszy - jaki masz problem z kolorami? Czy masz za dużo purpury, za mało niebieskiego, żółtego, czy stwierdziłeś złą gammę?

Najpierw zalicz etap zdiagnozowania problemu, albo jak nie umiesz, to się tego naucz.

Jak rozpoznać, że tv wyświetla nie to co trzeba, skoro nie masz preferencji...to może chociaż masz ten wzorzec w głowie. Tak że trzeba mieć preferencje.

Wymyśliłem fajny test.

-siadasz przed tv

-robisz dobrym aparatem zdjęcie swojego otoczenia - najlepiej coś z natury, niebo, chmury, zieleń

-bardzo szybko wrzucasz zdjęcie na ekran

-porównujesz zawartość ekranu z rzeczywistością

I teraz jest możliwość, że masz wzorzec, a wtedy decydujesz, czy zostajesz przy wzorcu czy robisz jeszcze lepszy obraz, bo masz lepsze preferencje.

W każdym razie nawet jak masz wzorcowy tv na skalę światową, to powinieneś mieć jakiś sposób na potwierdzenie tego, dlatego mówienie nie wiem od czego tyle pokręteł, jak mam to ustawić jest argumentem na twoją niekorzyść niestety.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, konradskala napisał:

Telewizor ma być ustawiony do wzorca. Jaki film na nim obejrzysz nie ma wtedy znaczenia. Oglądając np. nadmorskie krajobrazy - czy wszędzie na świecie morze i piasek ma taki sam kolor? Albo trawa? Czy wszędzie jest jednakowo zielona bez względu na ilość odmian? Czy chcesz samodzielnie ustawiać telewizor dla uzyskania obrazu jaki Tobie się podoba czy chcesz zbliżyć się do wzorca?

Jaka jest na świecie trawa zależy od gatunku trawy, sposobu uprawy, nawożenia, nawadniania, strzyżenia, pory dnia, kąta padania, czy jest słońce, czy chmury, czy pada, czy jest mróz... Tak że wzorców kolorów trawy jest setki, miliony ale ktoś znający się trochę na trawie chyba rozpozna trawę w różnych warunkach. Znasz wygląd trawy w słoneczny dzień wiosną, widzisz na ekranie trawę jesienią i rozumiem, że zastanawiasz się co to jest, zaczynasz dzwonić z reklamacją wadliwej kalibracji - nie sądzę. A może co byś nie zobaczył akceptujesz, bo masz wzorzec - też nie, bo nie każdy film jest ideałem, są lepsze i gorsze również pod względem kolorów. Pozostaje trzecia możliwość, że masz taką wiedzę na temat jak co ma wyglądać, że jesteś w stanie ocenić stan trawy na ekranie.

Jak najbardziej jestem za kalibracją, ale najpierw jest to, że jestem bardziej wymagający, więc kupuje coś lepszego, ale potem jestem jeszcze bardziej wymagający więc jeszcze lepszy sprzęt i kalibracja, ale jakim cudem miałbym nie mieć zdolności docenić jakości tych rozwiązań? To tak jakby audiofile zmieniali kable na podstawie pomiarów, na podstawie pomiarów kupowali wzmacniacze lampowe i w ogóle kupowali hiend bo lepiej wypada w pomiarach. A jest inaczej - audiofile szukają ponad-przeciętnych rozwiązań, bo coś tam im ciągle nie gra w muzyce.

Tak że nie wiesz jak ma wyglądać trawa w tv, robisz kalibracje i dopiero teraz poznasz prawdziwą trawę - przyznaj, że to zła kolejność.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, J.Jerry napisał:

Jesteś w punkcie drugim - jak naprawić problem z dostępnymi narzędziami, ale gdzie punkt pierwszy - jaki masz problem z kolorami? Czy masz za dużo purpury, za mało niebieskiego, żółtego, czy stwierdziłeś złą gammę?

Jak przyszedł do mnie człowiek od kalibracji zapytałem dlaczego w trybie ekspert obraz ma przewagę zielonego koloru. Było to widać właściwie na każdym materiale. Facet przyznał mi rację - już na pierwszy rzut oka jest trochę za zielono. No więc co, na chłopski rozum trzeba odjąć zielonego. Natomiast po kalibracji okazało się, że to właśnie zielony był niemal idealnie ustawiony, a niedobór innych kolorów, odcieni, złej gammy i pieron wie jeszcze czego jeszcze powodował taki efekt końcowy na TV.

I teraz: gdybym zmniejszał poziom zielonego koloru tak naprawdę nie rozwiązywał bym problemu a robił jeszcze większy dół. Być może po odjęciu zielonego wyskoczyła by mi przewaga właśnie purpurowego, turkusowego albo pomarańczowego?

31 minut temu, J.Jerry napisał:

Jak rozpoznać, że tv wyświetla nie to co trzeba, skoro nie masz preferencji...to może chociaż masz ten wzorzec w głowie. Tak że trzeba mieć preferencje.

Pamięć mam dobrą, ale krótką 🙂 A wzorca w głowie nie utrzymam na pewno 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, J.Jerry napisał:

W każdym razie nawet jak masz wzorcowy tv na skalę światową, to powinieneś mieć jakiś sposób na potwierdzenie tego, dlatego mówienie nie wiem od czego tyle pokręteł, jak mam to ustawić jest argumentem na twoją niekorzyść niestety.

Pewnych rzeczy nie zrobisz ani Ty ani ja siedząc przed TV i suwając po kolei w menu góra-dół. Tak się nie da. To mniej więcej tak jakbyś chciał ustawić prądy spoczynkowe podkówkami na płytce wzmacniacza nie posiadając miernika. Nie zrobisz tego ani na oko, ani na ucho, ani nosem i ani językiem. 

Takie chałupnicze ustawienia kojarzą mi się z próbą wyważania opon w samochodzie przy pomocy lewarka i dwóch rąk do kręcenia kołami...

 A w temacie wzorcowych TV - podejrzewam ze żaden z nas go nie ma. Mamy komercyjne, konsumenckie zabawki. Wzorcowe mogą być w nich ustawienia, natomiast wyświetlany obraz zarezerwowany jest dla zabawek z "trochę" wyższej półki - i wzorcowych, i referencyjnych zarazem. Przez pewien okres czasu miałem okazję obcować z tego typu telewizorkiem, stąd moje przekonanie czy zamiłowanie do tego typu "wzorca".

Poniżej link, myślę że za 25 cali cena całkiem dobra 🙂 Wersja 30 cali niecałe sto tysi droższa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, konradskala napisał:

Jak przyszedł do mnie człowiek od kalibracji zapytałem dlaczego w trybie ekspert obraz ma przewagę zielonego koloru. Było to widać właściwie na każdym materiale. Facet przyznał mi rację - już na pierwszy rzut oka jest trochę za zielono. No więc co, na chłopski rozum trzeba odjąć zielonego. Natomiast po kalibracji okazało się, że to właśnie zielony był niemal idealnie ustawiony, a niedobór innych kolorów, odcieni, złej gammy i pieron wie jeszcze czego jeszcze powodował taki efekt końcowy na TV.

I teraz: gdybym zmniejszał poziom zielonego koloru tak naprawdę nie rozwiązywał bym problemu a robił jeszcze większy dół. Być może po odjęciu zielonego wyskoczyła by mi przewaga właśnie purpurowego, turkusowego albo pomarańczowego?

Na tym polega balans kolorów - masz trzy, ale wystarczy zmieniać 2 żeby trzeci wzmacniać lub osłabiać...gdyby regulować trzy na raz, to będzie inny efekt. Tak że warto sobie poregulować, popatrzeć, najwyżej się czegoś nauczysz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, J.Jerry napisał:

Na tym polega balans kolorów - masz trzy, ale wystarczy zmieniać 2 żeby trzeci wzmacniać lub osłabiać...gdyby regulować trzy na raz, to będzie inny efekt. Tak że warto sobie poregulować, popatrzeć, najwyżej się czegoś nauczysz

Zgadza się, zmieniam balans kolorów.

Ale jeśli wiesz, zdradź mi proszę co właściwie zmieniam suwakiem np. czerwony?

Czy zmieniam ilość (dobroć) czerwonego koloru dla pojedynczego piksela? Czy może nasycenie tegoż koloru? A może natężenie tylko czerwonego np. przy zadanej jasności całego ekranu lub jego ogólną luminancję - tego czerwonego?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez konradskala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, konradskala napisał:

Pewnych rzeczy nie zrobisz ani Ty ani ja siedząc przed TV i suwając po kolei w menu góra-dół. Tak się nie da. To mniej więcej tak jakbyś chciał ustawić prądy spoczynkowe podkówkami na płytce wzmacniacza nie posiadając miernika. Nie zrobisz tego ani na oko, ani na ucho, ani nosem i ani językiem. 

Takie chałupnicze ustawienia kojarzą mi się z próbą wyważania opon w samochodzie przy pomocy lewarka i dwóch rąk do kręcenia kołami...

Ale moment.

Najpierw kupujemy tv.

Potem oglądamy na fabrycznej kalibracji, czyli presetach i mówimy do niczego.

Potem regulujemy pod swoje preferencje i co - też do kosza

Następnie dajemy do kalibracji i jest w końcu super

Wnioski

-producent nie dał rady skalibrować tv

-użytkownik nie umie ustawić

-tv nie ma odpowiednich ustawień

-użytkownik nie wie kiedy kolory są dobre

dlatego oddajemy tv do kalibracji i wtedy

-nagle wiemy jak powinny wyglądać kolory

-tv jednak da się skalibrować porządnie

-producent tv powinien się uczyć od pana, co nam kalibrował

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

100% zgody.

No może z tym, że "tv nie ma odpowiednich ustawień" nie do końca mogę się zgodzić, bo przecież pan kalibrator ma swoje zabawki i ściągę w laptopie, co mu w słupkach podpowiada, które to suwaczki i o ile należy przesuwać w telewizorze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja po kalibracji plazm, I obecnie jvc x7900 jestem bardzo zadowolony.Kalibracja wnosi bardzo dużo poprawy,choć muszę przyznać że gdy kupiłem oleda i postawiłem obok skalibrowanej plazmy wtedy, to tryb thx w owym oledzie był bardzo blisko a dla odmiany brata oled lg po kalibracji tryb sdr nadal pozostawia wiele do zyczenia przez złe tryby fabryczne lg.

W projektorze I dedykowanym profilu madvr do hdr obraz jest bajecznie piękny, nasycony i kontrastowy po kalibracji,jednym slowem nie ma sie do czego przyczepić na 113 calach.

Owszem warunki stworzyłem odpowiednie ale po tym zabiegu nie ma mowy powrotu do telewizora jako do ogladania koncertów,filmów 2-3 dwa razy w tygodniu,choć teraz sezon letni więc mało czasu na kino,powrócimy na poźną jesienią w deszcz.

 

Moi znajomi którzy mają również Oledy,wysokiej klasy lcd zawsze nie mogli uwierzyć jak to odbiera, ostrość, czerń i kolory.Każdemu polecam jak ktoś ma warunki+ dobre audio i mozna odpocząć raz na jakiś czas od codziennego pędu. 

 

Pozdrawiam 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, konradskala napisał:

Ale jeśli wiesz, zdradź mi proszę co właściwie zmieniam suwakiem np. czerwony?

Czy zmieniam ilość (dobroć) czerwonego koloru dla pojedynczego piksela? Czy może nasycenie tegoż koloru? A może natężenie tylko czerwonego np. przy zadanej jasności całego ekranu lub jego ogólną luminancję - tego czerwonego?

Ja rozumiem to jako regulacje poziomu sygnału koloru, np. zmieniasz balans - zmniejszasz jeden kolor, a przewagę zyskują pozostałe, albo zwiększasz jeden, to tak jakbyś zmniejszył pozostałe. Jednak nie do końca, bo jak będziesz dwa kolory zmniejszał, trzeci równał i powtarzał operacje to obraz będzie się ściemniał.

Do tego nasycenie, jasność, kontrast, gamma...zmienia się jasność, balans może się rozjechać, ale z drugiej strony warunki oświetleniowe w pomieszczeniu się zmienią, może widzisz kolory z innym balansem, może źródło sygnału będzie nieco rozkalibrowane i wracamy do twoich możliwości regulacji pod preferencje przed którymi się wzbraniasz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, J.Jerry napisał:

Ja rozumiem to jako regulacje poziomu sygnału koloru, np. zmieniasz balans - zmniejszasz jeden kolor, a przewagę zyskują pozostałe, albo zwiększasz jeden, to tak jakbyś zmniejszył pozostałe. Jednak nie do końca, bo jak będziesz dwa kolory zmniejszał, trzeci równał i powtarzał operacje to obraz będzie się ściemniał.

Ustawiam trzy podstawowe kolory na zero, czyli nie faworyzuję żadnego z nich. Nadal jest do dup..y. Nadal mam za dużo zielonego.

Dlaczego?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez konradskala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, konradskala napisał:

No może z tym, że "tv nie ma odpowiednich ustawień" nie do końca mogę się zgodzić, bo przecież pan kalibrator ma swoje zabawki i ściągę w laptopie, co mu w słupkach podpowiada, które to suwaczki i o ile należy przesuwać w telewizorze.

A potem pyta klienta - teraz kolory dobre?

A klient - będę się uczył o kolorach z tego telewizora, od dziś będzie to mój wzorzec.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, darulok napisał:

Moi znajomi którzy mają również Oledy,wysokiej klasy lcd zawsze nie mogli uwierzyć jak to odbiera, ostrość, czerń i kolory.

To i wszystko co napisałeś wcześniej jest prawdą. Na telewizorze nie uzyska się np. płynności jaką daje projektor. Bierze się to z samego fizycznego odbioru obrazu - telewizor musi się "zaświecić" żeby cokolwiek obejrzeć, natomiast z projektora obraz dostajesz już gotowy, wcześniej "wyświetlony".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, konradskala napisał:

Ustawiam trzy podstawowe kolory na zero, czyli nie faworyzuję żadnego z nich. Nadal jest do dup..y. Nadal mam za dużo zielonego.

Dlaczego?

Zamiast białego tła masz zielone, zielonkawe?

Jak masz tam wiele innych ustawień, to jedne działają niezależnie od innych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, J.Jerry napisał:

A potem pyta klienta - teraz kolory dobre?

A klient - będę się uczył o kolorach z tego telewizora, od dziś będzie to mój wzorzec.

Zauważ, że właściwie każdy telewizor można skalibrować do wzorca. Ale to od jakości matrycy, softu itd. zależy co się będzie działo później.

4 minuty temu, J.Jerry napisał:

Zamiast białego tła masz zielone, zielonkawe?

Nie...biały wpada w jasnoróżowy...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, konradskala napisał:

Nie...biały wpada w jasnoróżowy...

Jest jeszcze ustawienie offset rgb

To może być osłabienie zielonego albo wzmocnienie pozostałych dwu, za dużo zielonego, to suwak zielonego za bardzo w prawo.

14 minut temu, konradskala napisał:

Zauważ, że właściwie każdy telewizor można skalibrować do wzorca. Ale to od jakości matrycy, softu itd. zależy co się będzie działo później.

Kiedyś czytałem, że skalibrowany monitor oznacza, że fotografia na stole wygląda tak samo na monitorze i wtedy dobrze to świadczy o kalibracji monitora.

Mój pomysł jest lepszy - czy na monitorze masz to, co widzisz przez okno.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może najpierw powiem gdzie właściwie jestem. Menu główne, dalej "kolor", dalej zakładka "dostrajanie", a tam co wyboru to co poniżej:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

IMG_20220622_234247.jpg

Klikam na "Wybór koloru" i wtedy pojawia się kolejne podmenu z kolorami do regulacji: czerwony, zielony, niebieski, błękitny, purpurowy, żółty.

Natomiast wychodząc z tej części menu na dole mam "Balans bieli" a w nim kolejne ustawienia:

IMG_20220622_234325.jpg

Tutaj z kolei zaczyna się od ustawienia temperatury kolorów, a poniżej znowu czerwony, zielony i niebieski do regulacji

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez konradskala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, J.Jerry napisał:

Kiedyś czytałem, że skalibrowany monitor oznacza, że fotografia na stole wygląda tak samo na monitorze i wtedy dobrze to świadczy o kalibracji monitora.

Mój pomysł jest lepszy - czy na monitorze masz to, co widzisz przez okno.

Może to ma i sens? A gdybym monitor postawił obok okna, podłączył (nie wiem jeszcze jak) dobrą kamerę, która złapała by mój widok z okna i wyświetliła na TV? To tak jak na tych filmikach z testami co stoją koło siebie dwa telewizory - po prawej miałbym prawdziwy telewizor, a po lewej okno.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam te dywagacje i jedno mi przychodzi do głowy, jedno powiedzenie: "na oko to chłop w szpitalu umarł".  🙂

Pamiętam (z lat młodzieńczych) ile godzin spędziłem przy telewizorze kolorowym który chciałem poprawić a na początek tak go rozregulowałem że oglądać się tego nie dało.....a te wczesne telewizory miały TYLKO regulację RGB, niektóre miały też regulację luminancji.
Wydawało mi się że wystarczy ustawić idealny czarno-biały i wszystko wróci do normy.....nic mylnego, bo okazało się że tenże potrafił przekłamywać jasną biel i ciemniejsze szarości w kierunku różnych kolorów.
Przypomnę że tam było tylko cztery regulacje.....
Teraz jest prościej, zawsze można wrócić do ustawień sprzed takiej "kalibracji".....jak ktoś ma zapał i czas można próbować.....tym którzy skalibrowali lub przetestowali dziesiątki telewizorów pewnie to wychodzi.
I jeszcze jedno, nie ufałbym aż tak bardzo nie tylko swojemu wzrokowi, nawet najlepsze kamery, aparaty należy umieć obsłużyć, ustawić ich pracę,  bo bez tego nie muszą idealnie oddać to co widzimy za oknem.    

Szary użytkownik musi liczyć na to że trafi na taki egzemplarz w którym w jednym z gotowych trybów obraz jest na tyle przyzwoity że nie musi niczego dotykać......można też od razu ustawić "standardowy", ponoć to jedyne ustawienie w którym unikamy "totalnej kaszany" skalibrowanego telewizora.    :)))))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, konradskala napisał:

Może to ma i sens? A gdybym monitor postawił obok okna, podłączył (nie wiem jeszcze jak) dobrą kamerę, która złapała by mój widok z okna i wyświetliła na TV? To tak jak na tych filmikach z testami co stoją koło siebie dwa telewizory - po prawej miałbym prawdziwy telewizor, a po lewej okno.

A jeżeli ktoś nie chce mieć tak jak za oknem? Tylko sobie upiększyć?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zawsze to, co naturalne jest najpiękniejsze. Czasem trzeba to i owo poprawić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Maju napisał:

Szary użytkownik musi liczyć na to że trafi na taki egzemplarz w którym w jednym z gotowych trybów obraz jest na tyle przyzwoity że nie musi niczego dotykać

Jak na razie jeden z tych w miarę przyzwoitych to "Kino", ale wszystko zależy do producenta. Taki Panasonic czy Sony słyną z tego, że wypuszczają dobrze ustawione (choć nieskalibrowane) telewizory.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma tv w którym  by nie dało się ustawić obrazu według własnych upodobań ,

choć problem jest i będzie kiedy oglądamy na co dzień zwykły obraz z różnych programów tylko w HD .

Ja zabierałem się od ustawień kiedy nadawany jest program ze studia np wiadomości , zaczynałem od ustawień koloru skóry , odcieni .

Póżniej  małymi kroczkami przez kilka tygodni , jasność kontrast itd .

Żadne z dziewięciu ustawień fabrycznych nie dorównuje jakością do ustawionych osobiście .🙂

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



    • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 26

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.