Skocz do zawartości
IGNORED

Telewizory - trendy, nowości - wątek zbiorczy


locoloco
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

8 minut temu, Maju napisał:

Byłem jakiś czas temu z synem w jakimś markecie.....nawet tam zauważył przewagę OLED nad innymi telewizorami. Nie spotkałem sprzedawcy który w luźnej rozmowie nie potwierdzałby że to najlepsze telewizory...

O ile ogólnie się zgadzam, to mimo wszystko sklep jest chyba najgorszym miejsce do oceny TV 🙂

Wszystko ustawione w tryb sklepowy, zwykle jakiś "vivid" mający robić efekt WOW i do tego leci na tym demo, które ma prezentować zalety danego TV. Samsung np. będzie się chwalił jasnością, a LG czernią.

Obie technologie mają swoje zalety, ale jeśli chodzi o jakość obrazu to osobiście wolę OLED.

Ale w moim przypadku chodziło jeszcze o wygląd TV. Kupiłem G1, żeby był zamontowany płasko na ścianie. Samsung ma Frame, tyle że ten telewizor jest dość kiepski jeśli chodzi o jakość obrazu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, felix napisał:

widziałeś gdzieś rzeczywiście te 4000 nitów, poza materiałami marketingowymi?

Zwolennicy OLED mają osobliwy sposób dyskutowania. Jak potrzeba podkreślić wyższość tej technologii nad innymi - z lubością szermują parametrami, one są najważniejsze. Gdy się pokazuje że inne technologie mają jeszcze lepsze - parametry raptem przestają dla nich być istotne, a te lepsze u innych zostają określone jako "przesadne i niepotrzebne".

Mało elegancki sposób prowadzenia rozmowy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Bobcat napisał:

2880 to mało?

Ale skąd wziąłeś to info? Bo ja szukam i znajduję tylko, że NAJWIĘKSZY QNED 8K ma "prawie 2500 stref".

Zakładam, że mniejszy 4K będzie miał podobnie do Samsungów poniżej 1000, ale mogę się mylić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Bobcat napisał:

Zwolennicy OLED mają osobliwy sposób dyskutowania. Jak potrzeba podkreślić wyższość tej technologii nad innymi - z lubością szermują parametrami, one są najważniejsze. Gdy się pokazuje że inne technologie mają jeszcze lepsze - parametry raptem przestają dla nich być istotne, a te lepsze u innych zostają określone jako "przesadne i niepotrzebne".

Mało elegancki sposób prowadzenia rozmowy.

To Ty "szermujesz parametrami". To Ty porównałeś jasność jakiegoś nieistniejącego jeszcze telewizora LCD (4000 nitów) do istniejącego OLEDa (800 nitów). Ja tylko Ci wytknąłem, że jeszcze nie ma telewizorów z jasnością 4000 nitów na rynku.

Masz rację, masz mało elegancki sposób prowadzenia "dyskusji".

Osobiście nie podałem właściwie żadnego parametru, bo i moim celem nie jest udowadnianie wyższości OLED na LCD. Odniosłem się tylko do parametrów, które Ty podałeś i wziąłeś z czapy.

To również Ty twierdzisz, że miniLED jest tańszy od OLEDa, czemu przeczą ceny sklepowe. Różnice są marginalne.

To Ty na siłę próbujesz udowodnić wyższość LCD na OLED, bo z jakiegoś powodu nie lubisz tych drugich.

Jak już pisałem - każda technologia ma swoje wady i zalety. Jeżeli ktoś ma mocno oświetlone pomieszczenie, to nie będę mu polecał OLEDa, bo może się nie sprawdzić ze względu na niższą jasność. Podobnie jeżeli ktoś ogląda głównie telewizje informacyjne z paskami. Z drugiej strony do mniej nasłonecznionego pomieszczenia, lub do oglądania filmów z BD czy serwisów stremingowych OLED będzie pewnie lepszym wyborem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, felix napisał:

poczytaj test Neo QNED

Nie mówiłem NeoQLED Samsunga, lecz o QNED LG.

1 godzinę temu, felix napisał:

Zarówno QNED jak i Neo QLED kosztują tyle samo, co porównywalny OLED w tym samym rozmiarze.

Przed chwilą @Majuzamieścił informację, że cena QNED będzie pomiędzy OLED a NanoCell.

1 godzinę temu, felix napisał:

Ale to Ty uprawiasz polemikę dla polemiki, żeby twoje było na wierzchu.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, felix napisał:

To Ty "szermujesz parametrami".

 

45 minut temu, felix napisał:

To Ty porównałeś jasność jakiegoś nieistniejącego jeszcze telewizora LCD

 

45 minut temu, felix napisał:

Masz rację, masz mało elegancki sposób prowadzenia "dyskusji".

 

46 minut temu, felix napisał:

To również Ty twierdzisz, że miniLED jest tańszy od OLEDa,

 

47 minut temu, felix napisał:

To Ty na siłę próbujesz udowodnić wyższość LCD na OLED

Nie ja. To Ty.

Lusterko.

Jak wyrośniesz z poziomu przedszkolnej piaskownicy to się odezwij. Chętnie będę kontynuował rozmowę. Na razie nie ma z kim ani o czym.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Bobcat napisał:

Nie ja. To Ty.

Lusterko.

😂

Gdzie ja twierdziłem, że miniLED jest tańszy od OLED i podawałem to jako argument?

Gdzie podawałem parametry, żeby uzasadnić wyższość jednej technologii nad drugą? Pokaż mi jeden taki post. I nie mówię już nawet o wyssanych z palca parametrach.

Gdzie ja próbuję na siłę udowadniać wyższość jednego nad drugim? Wszak piszę, że jedno i drugie ma swoje zalety i wady i w zależności od sposobu użytkowania raz lepiej sprawdzi się jedno, raz drugie.

1 godzinę temu, Bobcat napisał:

Jak wyrośniesz z poziomu przedszkolnej piaskownicy to się odezwij.

Nawet nie warto na takie coś odpisywać...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, felix napisał:
4 godziny temu, Bobcat napisał:

2880 to mało?

Ale skąd wziąłeś to info?

To skąd wziął to jedno a że dla wytrawnych obserwatorów to mało (widzą słabe tego efekty) to drugie.

4 godziny temu, Bobcat napisał:
4 godziny temu, felix napisał:

widziałeś gdzieś rzeczywiście te 4000 nitów, poza materiałami marketingowymi?

Zwolennicy OLED mają osobliwy sposób dyskutowania. Jak potrzeba podkreślić wyższość tej technologii nad innymi - z lubością szermują parametrami, one są najważniejsze. Gdy się pokazuje że inne technologie mają jeszcze lepsze - parametry raptem przestają dla nich być istotne, a te lepsze u innych zostają określone jako "przesadne i niepotrzebne".

Mało elegancki sposób prowadzenia rozmowy.

4 godziny temu, felix napisał:

To Ty "szermujesz parametrami". To Ty porównałeś jasność jakiegoś nieistniejącego jeszcze telewizora LCD (4000 nitów) do istniejącego OLEDa (800 nitów). Ja tylko Ci wytknąłem, że jeszcze nie ma telewizorów z jasnością 4000 nitów na rynku.

Masz rację, masz mało elegancki sposób prowadzenia "dyskusji".

 

No właśnie, jeszcze nie ma tych telewizorów, jak fachowcy przetestują ile rzeczywiście z tych deklarowanych 4000 będzie to pogadamy.
Już się Samsung (pierwszy flagowy 8K) niegdyś chwalił jakie to ma mieć te parametry....pamiętam że niewiele z tego wyszło w pomiarach.  :))

Po drugie to fakt niezaprzeczalny że treści wideo gdzie to się przydaje nie ma za wiele.....w telewizji jest to nie do wykorzystania.

Po trzecie istnieje OLED który daje ok. 900 nitów i znawcy twierdzą że przy HDR jest to wystarczające, daje radę.....a w połączeniu z nieograniczonym kontrastem kasuje wszystkie LCD....

Po czwarte skoro o elegancji nam tu pisze, należałoby mu przypomnieć jak nieelegancko porównywał niegdyś Nano Cell do OLED-a twierdząc że ma lepsze kolory i lepiej świeci.....okazało się że blefował, nawet OLED-y z poprzednich lat miały lepsze pomierzone te parametry niż ten nano.....

 

3 godziny temu, Bobcat napisał:

@Majuzamieścił informację, że cena QNED będzie pomiędzy OLED a NanoCell.

Były takie prognozy.....jak będzie czas pokaże.

Edycja:
Dotyczyły produktów wchodzących na rynek, niewykluczone że OLED z poprzedniego roku będzie tańszy od tego wynalazku.....a zapewne lepszy.   :))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś umknął mi wcześniejszy post.

3 godziny temu, Bobcat napisał:

Nie mówiłem NeoQLED Samsunga, lecz o QNED LG.

Technologia ta sama, więc i bolączki te same. W przypadku LG dodatkowo matryca IPS z gorszym kontrastem natywnym.

3 godziny temu, Bobcat napisał:

Przed chwilą @Majuzamieścił informację, że cena QNED będzie pomiędzy OLED a NanoCell.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

LG QNED90 65″ – 2500 € | ok. 11 200 zł

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

OLED65C11LB - 8000 zł

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

OLED65G13LA - 12999

Nawet jeżeli QNED zadebiutuje taniej, niże te 2500€, to nadal jest sporo droższy niż 65" OLED C1.

G1 jest droższy, ale tam płaci się w dużej mierze za design. Tyle, że na G1 jest promocja - dla 65" 3000 zwrotu na kartę podarunkową, czyli wychodzi 10000.

9 minut temu, Maju napisał:

To skąd wziął to jedno a że dla wytrawnych obserwatorów to mało (widzą słabe tego efekty) to drugie.

Dlatego odesłałem do testu Neo QLED na HDTVPolska.

9 minut temu, Maju napisał:

No właśnie, jeszcze nie ma tych telewizorów, jak fachowcy przetestują ile rzeczywiście z tych deklarowanych 4000 będzie to pogadamy.
Już się Samsung (pierwszy flagowy 8K) niegdyś chwalił jakie to ma mieć te parametry....pamiętam że niewiele z tego wyszło w pomiarach.  :))

Abstrahując do dostępnych treści, zobaczymy ile z tych 4000 nitów rzeczywiście zostanie.

9 minut temu, Maju napisał:

Po trzecie istnieje OLED który daje ok. 900 nitów i znawcy twierdzą że przy HDR jest to wystarczające, daje radę.....a w połączeniu z nieograniczonym kontrastem kasuje wszystkie LCD....

Mówisz o Sony A90J? W trybie vivid podobno daje do 1300 nitów dla 10% okna.

LG G1 daje 800 nitów (skalibrowany w trybie Filmmaker) i mi to wystarcza, zwłaszcza w połączeniu z kontrastem o którym piszesz.

Czy kasuje czy nie, to już kwestia gustu i warunków. Jak komuś słońce wali prosto w TV, to jednak miniLED sprawdzi się lepiej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez felix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, felix napisał:

Mówisz o Sony A90J?

 

Mówiłem o tym.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, Maju napisał:

Dotyczyły produktów wchodzących na rynek, niewykluczone że OLED z poprzedniego roku będzie tańszy od tego wynalazku..

Po kilku miesiącach ceny QNED też znacząco spadną. Znana i od lat niezmienna polityka cenowa LG.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
51 minut temu, Maju napisał:

nieelegancko porównywał niegdyś Nano Cell do OLED-a twierdząc że ma lepsze kolory i lepiej świeci.....okazało się że blefował,

Ach zapomniałem. Definicją braku elegancji jest wygłoszenie informacji z którą @Majusię nie zgadza. 

Zdanie że NanoCell ma ładniejsze kolory od OLED pochodzi z jednego z testów i jest autorstwa przeprowadzającego ten test. Było to jakiś czas temu, link wtedy podałem. Zwracam uwagę że mowa była o kolorach ładniejszych. Mówienie o lepszych jest (domyślam się że świadomą) manipulacją. 

51 minut temu, Maju napisał:

nawet OLED-y z poprzednich lat miały lepsze pomierzone te parametry niż ten nano.....

Patrzcie państwo. Znowu wyniki pomiarów stały się istotne. Jak zawsze gdy trzeba "wykazać" wyższość OLED. Gdy wyniki pomiarów innych parametrów świadczą na korzyść konkurencyjnej technologii - stają się one nieważne i nieistotne. 

Gratuluję obiektywizmu. 

52 minuty temu, Maju napisał:

istnieje OLED który daje ok. 900 nitów i znawcy twierdzą że przy HDR jest to wystarczające

Portal hdtvpolska.pl mówi że ideał to dopiero 1500.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Bobcat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Bobcat napisał:

Zdanie że NanoCell ma ładniejsze kolory od OLED pochodzi z jednego z testów i jest autorstwa przeprowadzającego ten test. Było to jakiś czas temu, link wtedy podałem. Zwracam uwagę że mowa była o kolorach ładniejszych. Mówienie o lepszych jest (domyślam się że świadomą) manipulacją.

Gdybym czytał ten tekst i go przeinaczył mógłbyś mnie oskarżać o manipulację.....tymczasem na oczy takiego tekstu nie widziałem a pamiętam że zachwalałeś kolory Nano Cell.....jakimi słowami czy lepsze, czy ładniejsze to ma najmniejsze znaczenie, bo liczy się prawidłowość odwzorowania kolorów a tu OLED kasuje nano. 

Domyślam się że do ciebie dotarło.....   :))

15 minut temu, Bobcat napisał:

Patrzcie państwo. Znowu wyniki pomiarów stały się istotne. Jak zawsze gdy trzeba "wykazać" wyższość OLED. Gdy wyniki pomiarów innych parametrów świadczą na korzyść konkurencyjnej technologii - stają się one nieważne i nieistotne. 

Gratuluję obiektywizmu. 

Wynik pomiaru.....jeden wynik pomiarów jest lepszy u konkurencji.....proszę nie manipulować i przyjąć do wiadomości że jest to jeden z najmniej istotnych parametrów, mało ważny przy przewadze WSZYSTKICH INNYCH!!!  🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
55 minut temu, felix napisał:

Technologia ta sama, więc i bolączki te same.

Nie taka sama. QNED posiada warstwę NanoCell, której NeoQLED nie ma. Ponadto QNED ma ponad trzykrotnie więcej stref lokalnego wygaszania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
50 minut temu, Maju napisał:

Wynik pomiaru.....jeden wynik pomiarów jest lepszy u konkurencji.....proszę nie manipulować i przyjąć do wiadomości że jest to jeden z najmniej istotnych parametrów, mało ważny przy przewadze WSZYSTKICH INNYCH!!! 

Przez całe miesiące pisałeś do znudzenia że rozdzielczość jest relatywnie mało istotna gdyż rozróżnialna tylko do określonej odległości. Natomiast rzeczy takie jak HFR, WCG oraz zwłaszcza (co podkreślałeś wielokrotnie) HDR są o wiele bardziej ważne, gdyż (szczególnie HDR) zauważalne z każdej odległości i to właśnie HDR jest w głównej mierze jest odpowiedzialny za coś, co postrzegamy jako subiektywną jakość obrazu. 

Tutaj okazuje się raptem że HDR jest najmniej istotnym parametrem. Wszystko dlatego że w konkurencyjnej technologii jest lepszy. To kiedy pisałeś prawdę? Wtedy czy teraz?

Na tym poziomie aroganckiego braku szacunku dla rozmówcy dyskutować nie będziemy.

56 minut temu, Maju napisał:

czy lepsze, czy ładniejsze to ma najmniejsze znaczenie, bo liczy się prawidłowość odwzorowania kolorów a tu OLED kasuje nano. 

G..no prawda.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Bobcat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
57 minut temu, Maju napisał:

zachwalałeś kolory Nano Cell

Mogę to powtórzyć. Im dłużej oglądam tym bardziej utwierdzam się w przekonaniu że to prawda.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, Bobcat napisał:

Nie taka sama. QNED posiada warstwę NanoCell, której NeoQLED nie ma. Ponadto QNED ma ponad trzykrotnie więcej stref lokalnego wygaszania.

A QLED posiada warstwę kropek kwantowych, której QNED nie posiada, i co?

Zasadniczo jedno i drugie to LCD, w których za pomocą dodatkowych warstw producenci próbują zminimalizować problemy technologii LCD.

Co do stref podświetlenia, to QN900 Samsunga ma ich 1920, a QNED "prawie 2500". Gdzie tu 3 krotna różnica? Tak, zacytowałem dane techniczne, żeby pokazać jak się mylisz (manipulujesz?).

Jeżeli dodamy do tego, że w LG jest matryca która ma niższy kontrast natywny...

1 godzinę temu, Maju napisał:

Mówiłem o tym.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ok, Panasoniciem się nie interesowałem. Miałem poprzednio i jakoś całkowity brak aktualizacji mnie od nich odrzucił.

Inna sprawa to ceny 🙂

Godzinę temu, Bobcat napisał:

Po kilku miesiącach ceny QNED też znacząco spadną. Znana i od lat niezmienna polityka cenowa LG.

Podałem Ci ceny, w których prawdopodobnie zadebiutuje QNED. Podałem też Cenę podobnego OLED (C1). O co Ci jeszcze chodzi? Jak spadną ceny QNED, to spadnie i cena C1, G1 itd.

Godzinę temu, Bobcat napisał:

Gdy wyniki pomiarów innych parametrów świadczą na korzyść konkurencyjnej technologii - stają się one nieważne i nieistotne. 

Ale jedyne co w LCD wypada w pomiarach lepiej to jasność i tego nikt nie neguje.

Godzinę temu, Bobcat napisał:

Portal hdtvpolska.pl mówi że ideał to dopiero 1500.

Ten sam portal mówi też, że dla odbieranej przez widza jakości obrazu nadal największe znaczenie ma kontrast i tutaj LCD nie ma do OLED startu. Ten sam portal mówi również, że im wyższy kontrast, tym mniejsze znaczenie jasności. Tzn. efekt HDR na OLED o jasności 700-800 nitów będzie podobny do LCD o wyższej jasności.

Czemu wydaje Ci się, że LG jest głupie? Skoro Nano Cell jest taki wspaniały, to czemu cały czas tracą kasę na OLEDy? Na rozwijanie tej technologii, nowe fabryki? Po kiego? Wystarczy przecież przerobić fabryki OLED na LCD, podnieść ceny magicznych Nano Celli do poziomu OLED i trzeba kasę jak się patrzy.

Czy tam naprawdę pracują same głupki?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, felix napisał:

A QLED posiada warstwę kropek kwantowych, której QNED nie posiada, i co?

I nic. NeoQLED posiada podświetlenie MiniLED i warstwę kropek kwantowych.

QNED posiada podświetlenie MiniLED (ponad trzykrotnie więcej stref lokalnego wygaszania), warstwę kropek kwantowych oraz warstwę NanoCell. Zresztą samą nazwę zawdzięcza od tego wszystkiego: Q - quantum dot, N - NanoCell, ED - LED.

Proponuję najpierw zapoznać się z faktami, potem pisać.

27 minut temu, felix napisał:

Zasadniczo jedno i drugie to LCD, w których za pomocą dodatkowych warstw producenci próbują zminimalizować problemy technologii LCD.

I dzięki temu osiągnęli telewizor idealny, który ma zalety wszystkich dotychczasowych technologii i jednocześnie nie ma ich wad.

29 minut temu, felix napisał:

Co do stref podświetlenia, to QN900 Samsunga ma ich 1920, a QNED "prawie 2500". Gdzie tu 3 krotna różnica? Tak, zacytowałem dane techniczne, żeby pokazać jak się mylisz (manipulujesz?).

"I właśnie tutaj wkracza do akcji podświetlenie Mini LED, które przykładowo w testowanym modelu QN95A oferuje aż 731 niezależnych stref podświetlenia."
Źródło:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

To w końcu ile jest tych stref podświetlenia?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, felix napisał:

Podałem Ci ceny, w których prawdopodobnie zadebiutuje QNED.

Ile QNED będzie kosztował na rynku polskim nie zostało jeszcze ogłoszone. Ceny w Mongolii, Gwatemali czy na Wybrzeżu Kości Słoniowej przyznam że mało mnie interesują.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację, skupiłem się na Nano Cell i przegapiłem, że QNED posiada również kropki kwantowe.

Natomiast nie zmienia to faktu, że to nadal LCD.

14 minut temu, Bobcat napisał:

(ponad trzykrotnie więcej stref lokalnego wygaszania)

Bzdura.

Jeszcze raz:

Najlepszy model LG 8K: "prawie 2500 stref"

Najlepszy model Samsung 8K: 1920 stref.

Jeżeli "prawie 2500" to 3x więcej niż 1920, to chyba nie mamy o czym rozmawiać...

A tak żeby poprawić Ci humor, cytat z informacji prasowej LG:

"SEOUL, Dec. 29, 2020 — LG Electronics (LG) will introduce its first-ever QNED Mini LED TVs at the all virtual CES® 2021 as its top-of-the-line offering among LG’s 2021 premium LCD TV lineup......With OLED at the pinnacle of LG’s TV offerings with its self-lit pixels and independent dimming control, the arrival of LG’s QNED Mini LED TVs offer a compelling option for consumers. Thanks to a new panel structure enhanced by LG’s advanced Mini LED backlighting, these TVs deliver a truly immersive viewing experience in the LCD space."

Pogrubienia moje. Skoro LG uważa, że OLED jest lepszy od QNED i to właśnie OLED jest ich szczytowym obecnie osiągnięciem, a Bobcat uważa odwrotnie, to chyba... no chyba LG się nie zna po prostu...

4 minuty temu, Bobcat napisał:

Ile QNED będzie kosztował na rynku polskim nie zostało jeszcze ogłoszone. Ceny w Mongolii, Gwatemali czy na Wybrzeżu Kości Słoniowej przyznam że mało mnie interesują.

Różnica w tych cenach jest na tyle duża, że nawet zakładając cenę niższą na polski rynek, QNED nadal nie będzie tańszy od C1. Ale zobaczymy...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez felix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
52 minuty temu, felix napisał:

największe znaczenie ma kontrast i tutaj LCD nie ma do OLED startu.

∞ : 1 versus 1 000 000 : 1.

Z matematycznego punktu widzenia faktycznie, różnica astronomiczna. Przy kontraście również zwala z nóg. Zauważalna natychmiast. Gołym okiem.

Masz jeszcze coś na rozweselenie?

52 minuty temu, felix napisał:

Nano Cell jest taki wspaniały, to czemu cały czas tracą kasę na OLEDy?

Bo jelenie kupują. Dali sobie wmówić jakie to cudo, a wszystko inne jest "be". Tylko jakoś sprzedaż OLED stanowi jakiś drobniutki procencik. Reszta to LCD.

Jest popyt to jest i podaż. Właśnie dlatego że nie są głupkami.

15 minut temu, felix napisał:

Najlepszy model Samsung 8K: 1920 stref.

To dlaczego QN95A ma 731?

Stąd wziąłem ponad trzykrotność.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Bobcat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, felix napisał:

QNED Mini LED TVs offer a compelling option for consumers.

Znasz znaczenie słowa "compelling"?

18 minut temu, felix napisał:

Natomiast nie zmienia to faktu, że to nadal LCD.

Statystyki sprzedaży dowodzą że to nie jest wadą w oczach klientów. Wprost przeciwnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
48 minut temu, Bobcat napisał:

∞ : 1 versus 1 000 000 : 1.

Z matematycznego punktu widzenia faktycznie, różnica astronomiczna. Przy kontraście również zwala z nóg. Zauważalna natychmiast. Gołym okiem.

Z tym kontrastem jest jak ze spalaniem hybryd plug-in. W szczególnych warunkach można osiągnąć wartości katalogowe, ale w normalnym użytkowaniu ciężko 😉

49 minut temu, Bobcat napisał:

Bo jelenie kupują. Dali sobie wmówić jakie to cudo, a wszystko inne jest "be". Tylko jakoś sprzedaż OLED stanowi jakiś drobniutki procencik. Reszta to LCD.

Jest popyt to jest i podaż. Właśnie dlatego że nie są głupkami.

Ok, czyli praktycznie wszyscy recenzenci, specjaliści itp. to jelenie. Dobrze wiedzieć 🙂

Tylko Bobcat nie jest jeleniem i rozgryzł LG 🙂

50 minut temu, Bobcat napisał:

To dlaczego QN95A ma 731?

Bo jest niższym modelem?

W LG niższe QNED 4K też pewnie będą mieć mniej stref. Te "prawie 2500" jest zarezerwowane dla największego modelu 8K.

38 minut temu, Bobcat napisał:

Znasz znaczenie słowa "compelling"?

A Ty znasz znaczenie słowa "pinnacle"?

38 minut temu, Bobcat napisał:

Statystyki sprzedaży dowodzą że to nie jest wadą w oczach klientów. Wprost przeciwnie.

Statystycznie więc Fiat 500 jest lepszym samochodem od Mercedesa klasy S 🙂

Statystycznie również (trzymając się tematyki forum) głośnik Bluetooth JBL za 500zł jest lepszy od topowego zestawu MBL.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, felix napisał:

Z tym kontrastem jest jak ze spalaniem hybryd plug-in. W szczególnych warunkach można osiągnąć wartości katalogowe, ale w normalnym użytkowaniu ciężko

Nie ma jeszcze ani jednego testu czy recenzji QNED, ale Ty już wiesz że będzie gorzej. Na podstawie przyjętego aksjomatu wstępnego: OLED jest lepszy. 

2 godziny temu, felix napisał:

Ok, czyli praktycznie wszyscy recenzenci, specjaliści itp. to jelenie. Dobrze wiedzieć

Recenzenci nie kupują. Dostają.

2 godziny temu, felix napisał:

Tylko Bobcat nie jest jeleniem i rozgryzł LG

Chciałeś być dowcipny. Wyszło jak zawsze.

2 godziny temu, felix napisał:

A Ty znasz znaczenie słowa "pinnacle"?

Znawcy dobrego wychowania powiedzieli mi że niegrzecznie jest odpowiadać pytaniem na pytanie.

2 godziny temu, felix napisał:

Statystycznie więc Fiat 500 jest lepszym samochodem od Mercedesa klasy S 🙂

Statystycznie również (trzymając się tematyki forum) głośnik Bluetooth JBL za 500zł jest lepszy od topowego zestawu MBL.

Tania demagogia zważywszy na fakt, że wśród LCD jest również oferta modeli topnowowych.

Po co LG rozwija produkcję OLED? Korzysta z czegoś co w teorii ekonomii nazywa się rentą monopolową. Nie wiemy ile zarabia na czysto po odliczeniu kosztów produkcji na jednym sprzedanym egzemplarzu OLED, a ile będzie zarabiał na jednym QNED. Należy się domyślać że w tym pierwszym przypadku jest to zarobek znacznie większy.  Ostatecznie przez lata omawiano nam, że koszt wyprodukowania jednej matrycy OLED będzie znacznie niższy niż jednej matrycy LCD.

Popyt na OLED jest, umiejętnie podsycany przez marketingowców. Ale jeden producent matryc na świecie wystarcza. Mówiło się że mają też produkować Chińczycy, ale jakoś ta sprawa ucichła. Wiesz coś o tym? Gdyby naprawdę zainteresowanie było aż tak ogromne i gwałtownie rosło - dziś mielibyśmy już wielu producentów. Może niedokładnie tego samego (prawa patentowe), ale opartego na tej samej lub bardzo zbliżonej idei. A jest sam LG. Wystarcza. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Bobcat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Bobcat napisał:

Na tym poziomie aroganckiego braku szacunku dla rozmówcy dyskutować nie będziemy.

OK.
Więc wyłuszczę ci kolejną manipulację metodycznie, z należnym ci szacunkiem.

 

 

9 godzin temu, Bobcat napisał:
10 godzin temu, Maju napisał:

Wynik pomiaru.....jeden wynik pomiarów jest lepszy u konkurencji.....proszę nie manipulować i przyjąć do wiadomości że jest to jeden z najmniej istotnych parametrów, mało ważny przy przewadze WSZYSTKICH INNYCH!!! 

Przez całe miesiące pisałeś do znudzenia że rozdzielczość jest relatywnie mało istotna gdyż rozróżnialna tylko do określonej odległości. Natomiast rzeczy takie jak HFR, WCG oraz zwłaszcza (co podkreślałeś wielokrotnie) HDR są o wiele bardziej ważne, gdyż (szczególnie HDR) zauważalne z każdej odległości i to właśnie HDR jest w głównej mierze jest odpowiedzialny za coś, co postrzegamy jako subiektywną jakość obrazu. 

Tutaj okazuje się raptem że HDR jest najmniej istotnym parametrem. Wszystko dlatego że w konkurencyjnej technologii jest lepszy. To kiedy pisałeś prawdę? Wtedy czy teraz?

Tak twierdziłem i twierdzę nadal.
A ty znowu mieszasz pojęcia, mataczysz tylko po to by choćby na chwileczkę twoje było na wierzchu.

1. Opisywany telewizor nie ma lepszego HDR, ma lepszy jeden z jego parametrów.
Pamiętasz czym jest HDR?
W dużym uproszczeniu można powiedzieć, że jest to obraz o dużej różnicy pomiędzy ciemnymi a jasnymi tonami. Chwalony przez ciebie telewizor nie ma lepszego HDR, jest lepszy TYLKO w skrajnym, bo najjaśniejszym zakresie HDR.
2. Podtrzymuję tezę że ten zakres sporadycznie występuje w treściach, dlatego potwierdza się teza że jest mało ważny parametr.

9 godzin temu, felix napisał:

jedyne co w LCD wypada w pomiarach lepiej to jasność i tego nikt nie neguje.

9 godzin temu, felix napisał:

efekt HDR na OLED o jasności 700-800 nitów będzie podobny do LCD o wyższej jasności.

 

Dokładnie tak sprawy się mają.

 

 

7 godzin temu, felix napisał:
8 godzin temu, Bobcat napisał:

∞ : 1 versus 1 000 000 : 1.

Z matematycznego punktu widzenia faktycznie, różnica astronomiczna. Przy kontraście również zwala z nóg. Zauważalna natychmiast. Gołym okiem.

Z tym kontrastem jest jak ze spalaniem hybryd plug-in. W szczególnych warunkach można osiągnąć wartości katalogowe, ale w normalnym użytkowaniu ciężko 😉

Ciągle się słyszy o wadach takich telewizorów.
Jak sobie wbudowane komputery dadzą wreszcie radę z panowaniem nad wieloma strefami podświetleń to można zachwalać deklarowane wartości kontrastu.
Na razie wyraźnego przełomu nie zauważyłem.....ciągle się słyszy w testach że "a to jeszcze nie nadążają, a to czernie blisko jasnych detali jednak wyraźnie świecą"....taka jest praktyka.

 

7 godzin temu, felix napisał:
8 godzin temu, Bobcat napisał:

Statystyki sprzedaży dowodzą że to nie jest wadą w oczach klientów. Wprost przeciwnie.

Statystycznie więc Fiat 500 jest lepszym samochodem od Mercedesa klasy S 🙂

Statystycznie również (trzymając się tematyki forum) głośnik Bluetooth JBL za 500zł jest lepszy od topowego zestawu MBL.

Trafiony zatopiony!!!

A z tym głośnikiem trafiłeś w dziesiątkę.....w jednym z tematów ktoś zachwalał podobny,  gorszy jakościowo (sprawdzone, porównane w działaniu), znacznie tańszy. Wskazywałem że coś takiego (nieco większe od puszki z piwem) nie może mieć dobrego basu (zwłaszcza niższego), bo to technicznie niemożliwe.....@Bobcat wydawał się wspierać twierdzącego że ten bas jest dobry.

 

 

 

 

7 godzin temu, felix napisał:
8 godzin temu, Bobcat napisał:

Bo jelenie kupują. Dali sobie wmówić jakie to cudo, a wszystko inne jest "be". Tylko jakoś sprzedaż OLED stanowi jakiś drobniutki procencik. Reszta to LCD.

Jest popyt to jest i podaż. Właśnie dlatego że nie są głupkami.

Ok, czyli praktycznie wszyscy recenzenci, specjaliści itp. to jelenie. Dobrze wiedzieć 🙂

Tylko Bobcat nie jest jeleniem i rozgryzł LG 🙂

:))))
 

 

9 godzin temu, Bobcat napisał:
10 godzin temu, Maju napisał:

czy lepsze, czy ładniejsze to ma najmniejsze znaczenie, bo liczy się prawidłowość odwzorowania kolorów a tu OLED kasuje nano. 

G..no prawda.

Można sprawdzić jak wychodzi OLED w porównaniu z Nano Cell w wielu pomiarach.
Te aroganckie, puste, nie mające z prawdą nic wspólnego słowa zdradzają że to ty (a nie ja) nie masz za grosz szacunku dla rozmówcy.

 
 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Maju napisał:

dlatego potwierdza się teza że jest mało ważny parametr.

Czyli cała twoja pisanina że HDR to najważniejszy parametr przesądzający o jakości obrazu - to była jedna wielka ściema i można ją o kant d..y potłuc. 

Aby tylko twoje było na wierzchu.

17 minut temu, Maju napisał:

Opisywany telewizor nie ma lepszego HDR, ma lepszy jeden z jego parametrów.
Pamiętasz czym jest HDR?
W dużym uproszczeniu można powiedzieć, że jest to obraz o dużej różnicy pomiędzy ciemnymi a jasnymi tonami. Chwalony przez ciebie telewizor nie ma lepszego HDR, jest lepszy TYLKO w skrajnym, bo najjaśniejszym zakresie HDR.

Rozmawiamy o deklarowanych parametrach QNED. Różnica pomiędzy poziomem czerni 0 a 0.000001 jest ogromna tylko w teoretycznej matematyce. W oglądaniu, biorąc pod uwagę czułość ludzkiego oka różnicy nie m ŻADNEJ.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, Maju napisał:

Ciągle się słyszy o wadach takich telewizorów.
Jak sobie wbudowane komputery dadzą wreszcie radę z panowaniem nad wieloma strefami podświetleń to można zachwalać deklarowane wartości kontrastu.
Na razie wyraźnego przełomu nie zauważyłem.....ciągle się słyszy w testach że "a to jeszcze nie nadążają, a to czernie blisko jasnych detali jednak wyraźnie świecą"....taka jest praktyka.

Jeszcze nikt tego telewizora nie oglądał, ale @Majujuż wie jakie będą jego wady. Ciekawe.

24 minuty temu, Maju napisał:

@Bobcat wydawał się wspierać twierdzącego że ten bas jest dobry.

Jakoś zatarło mi się w pamięci. Mógłbyś przypomnieć co to było i czego dotyczyło?

Z całości wymiany myśli, zwłaszcza na temat znaczenia HDR, myśli jawisz się jako rozmówca totalnie niewiarygodny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Bobcat napisał:
1 godzinę temu, Maju napisał:

Ciągle się słyszy o wadach takich telewizorów.
Jak sobie wbudowane komputery dadzą wreszcie radę z panowaniem nad wieloma strefami podświetleń to można zachwalać deklarowane wartości kontrastu.
Na razie wyraźnego przełomu nie zauważyłem.....ciągle się słyszy w testach że "a to jeszcze nie nadążają, a to czernie blisko jasnych detali jednak wyraźnie świecą"....taka jest praktyka.

Jeszcze nikt tego telewizora nie oglądał, ale @Majujuż wie jakie będą jego wady. Ciekawe.

Pisałem ogólnie o wszystkich telewizorach ze strefami wygaszania.....twierdzisz że ten nagle żadnej z wymienionych wad nie będzie posiadał. Ciekawe.

 

Godzinę temu, Bobcat napisał:

Z całości wymiany myśli, zwłaszcza na temat znaczenia HDR, myśli jawisz się jako rozmówca totalnie niewiarygodny.

Gołosłowne zarzuty....i to nazywasz dyskusją, gdzie szacunek dla oponenta, gdzie argumenty na poparcie wyciąganych pochopnie tez??

Z czymś co pisałem w sprawie HDR się nie zgadzasz??
To wypadałoby to wskazać.....a tak mamy w rozmowie z tobą to co zwykle: POLEMIKĘ DLA POLEMIKI!!

Obaj wiemy że hasło HDR (bez idącymi za tym wysokimi wartościami innych parametrów) to puste hasło. 
OLED nie odbiega zbytnio z maksymalną jasnością od czołówki, bije na głowę większość dobrze sprzedających się na rynku LCD ze znaczkiem HDR.

"To, czy jest to telewizor OLED czy LCD nie ma większego znaczenia, ponieważ jedna i druga technologia mają w tym zakresie swoje wady i zalety. Fakty są natomiast takie, że ze względu na te wymagania odpadają praktycznie wszystkie modele za 2000, 3000, a nawet 4000 złotych. Pewnym ułatwieniem może być oznaczenie „UHD Premium”, które świadczy o tym, że dane urządzenie na pewno poradzi sobie z obrazem HDR."

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

 

 

 

Godzinę temu, Bobcat napisał:
1 godzinę temu, Maju napisał:

@Bobcat wydawał się wspierać twierdzącego że ten bas jest dobry.

Jakoś zatarło mi się w pamięci. Mógłbyś przypomnieć co to było i czego dotyczyło?K

Też słabo to pamiętam a z tutejsza wyszukiwarka znowu nie potrafiła mi w znalezieniu tego o czym nadmieniłem.
Zapamiętałem to, bo syn miał zamówiony podobny głośniczek i porównywał swój z tym który zachwalał piszący o nim. Czasem z niego korzystam i znam jego wady.....
Głowy nie dam, ale wydawało mi się że się do tej rozmowy w opisany sposób wtrąciłeś.....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Maju napisał:

Pisałem ogólnie o wszystkich telewizorach ze strefami wygaszania.... twierdzisz że ten nagle żadnej z nich nie będzie ich posiadał.

Nie będzie posiadał żadnej strefy wygaszania??? Będzie. Wg @felix2500, wg mnie 2880.

5 minut temu, Maju napisał:

Z czymś co pisałem w sprawie HDR się nie zgadzasz??
To wypadałoby to wskazać.....a tak mamy w rozmowie z tobą to co zwykle: POLEMIKĘ DLA POLEMIKI!!

Obaj wiemy że hasło HDR (bez idącymi za tym wysokimi wartościami innych parametrów) to puste hasło. 

Znów "atak jest najlepszą formą obrony". Przez wiele tygodni, przy polemice w sprawie 8K, pisałeś że rozdzielczość jest mało istotna, najważniejszym parametrem decydującym o jakości obrazu jest HDR.  Tutaj raptem stał się on mało istotny. Bo inna technologia (a nie twój umiłowany OLED) oferuje lepszy.

9 minut temu, Maju napisał:

OLED nie odbiega zbytnio z maksymalną jasnością od czołówki, bije na głowę większość dobrze sprzedających się na rynku LCD ze znaczkiem HDR.

Myślenie życzeniowe i wybiórcze postrzeganie rzeczywistości. Wszędzie piszą, że QLED-y Samsunga mają lepszy HDR od OLED-ów.

Twoja taktyka rozmowy jest dla mnie jasna. OLED ma cały czas niekwestionowaną ułomność w postaci podatności na wypalenia i powidoki. To jest sprawa oczywista i jeśli takowe wystąpią - widoczna natychmiast. Zaprzeczyć temu nie sposób. Trzeba więc próbować odwrócić uwagę szukając "haków" na technologie alternatywne. I znaleźliście sobie: działanie stref lokalnego wygaszania. A to że wokół jasnego punktu na ciemnym tle jest jakaś obwódka, a to że nie nadążają. To wszystko prawda. Widoczna wyłącznie podczas testów w laboratorium. Przy zwykłym, codziennym oglądaniu nieistotna i można ją skwitować wzruszeniem ramion. Mam telewizor z podświetleniem krawędziowym, posiadający pionowe strefy lokalnego wygaszania. Można tę funkcję ustawić w pozycji Wyłączone - Niskie - Średnie - Wysokie. Ja mam na Wysokie. Już w pierwszym opisie, po niespełna trzech miesiącach użytkowania pisałem, jakie są słabe strony tego systemu. Obecnie, po ponad roku, mogę z całym spokojem potwierdzić, że owe słabe strony dały się zauważyć może 10 razy, nawet chyba mniej, w bardzo szczególnych, specyficznych scenach, jakie w oglądanych materiałach występują sporadycznie, albo jeszcze rzadziej. Komu nawet coś takiego przeszkadza - może wygaszanie ustawić w pozycji Średni. Tak nawet RTINGS.com radzi w testach.  To jednak wiąże się z troszeczkę gorszym kontrastem. Dlatego mam na Wysoki, co daje lepszy obraz i w 99.9999% przypadków wszystko jest OK.

Za to świadomość że nie mam telewizora specjalnej troski, na który muszę bez przerwy uważać i obchodzić się z nim jak u jajkiem - bezcenna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.