Skocz do zawartości
IGNORED

Telewizory - trendy, nowości - wątek zbiorczy


locoloco
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, pmcomp napisał:

Szkoda na ciebie czasu, pewnych rzeczy nie rozumiesz i nie pojmujesz, a innych zrozumieć i pojąc nie potrafisz.

I wzajemnie. Argumentacja w rodzaju "tak jest bo JA to powiedziałem" do mnie nie przemawia.

Skoro nie potrafisz uzasadnić swojej opinii - pozostaje ona wyłącznie twoją i tylko twoją opinią. Nie ma tu niczego do rozumienia czy pojmowania. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
W dniu 15.08.2021 o 14:43, Bobcat napisał:

No proszę. Najlepszy flagowiec EISA - QNED:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Trzymam kciuki za QNEDA, natomiast nadal w PL nic o nich nie słychać i sklepów w Europie oferujących tv od ręki też nie znalazłem.

Co do nagrody EISA to trochę jak z pokojowym Noblem 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Mądry głupiemu ustępuje więc głupota triumfuje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, stench napisał:

sklepów w Europie oferujących tv od ręki też nie znalazłem.

U nas cały czas tylko przedsprzedaż i mówi się o dostarczeniu sprzętu 20 września z zaznaczeniem że "termin może ulec przesunięciu".

Czyli cały czas wiemy że nic nie wiemy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W euro LG 65QNED913PA jest dostępny "od ręki", pojawiła się już nawet pierwsza opinia. Ciekawe dlaczego w ppzostslych sklepach produkt występuje z adnotacją przedsprzedaż i czasem dostawy na koniec września.

Rtings podało kiedy można się spodziewać publikacji tego testu?

Jestem ogromnie ciekaw jak ten model wypadnie w porównaniu do Samsunga qn85a. W teori to ta sama polka cenowa - łączy je podobny typ zastosowanej matrycy (ips vs ads), ale LG jest znacznie lepiej wyposażony (4 x HDMI 2.1)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, vader44 napisał:

Rtings podało kiedy można się spodziewać publikacji tego testu?

Cały czas wisi adnotacja że znajduje się w trakcie testowania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, vader44 napisał:

łączy je podobny typ zastosowanej matrycy (ips vs ads)

Pod tym względem: tak, ale to nie wyczerpuje całości zagadnienia. QN to kropki kwantowe i podświetlenie Mini LED. QNED ma to wszystko i jeszcze warstwę NanoCell, której u Samsunga brak. Poza tym obiła mi się o uszy informacja, że QNED ma więcej stref lokalnego wygaszania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie moze mi pomozecie ,nie chce zakladac dodakowego watku. Potrzebuje TV 48-55 cali do ogladanie CDA 1080p i czasem Netflixa. Wlasciwie to troche poczytalem, przeszedlem sie po MM i Saturnach i w glowie powstal jeszcze wiekszy metlik. Czy jest sens wydawac wiecej czy moze wystarczy cos ze sredniej polki. Na tapecie TCL 825 QLED 55 cali, lub jakis Oled od LG 48-55, ale moze wystarczy TCL 728 lub TCL 725 lub ten z poprzedniej serii 815? Rozbieznosc cenowa spora bo od ok. 650-1200€. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Głupota – niedostatek rozumu przejawiający się brakiem bystrości, nieumiejętnością rozpoznawania istoty rzeczy, związków przyczynowo-skutkowych, przewidywania i kojarzenia. Charakteryzuje się pychą, śmiałością, podejrzliwością, niskim lub nieistniejącym samokrytycyzmem, niezdolnością do zdziwienia, dążnością do ekspansji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

🙂 za 1200 Euro to masz LG 65nano 923

Ile m od tv będziesz oglądał i ile kasy naprawdę chcesz wydać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Mądry głupiemu ustępuje więc głupota triumfuje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK 2 m, ale tu nie oto chodzi. Nie chce takiego duzego TV, a poza tym nawet nie wejdzie ze wzgledu na ograniczona ilosc miejsca. No i czy do ogladnaia CDA 1080p jest sens pakowac sie w TV o tak dobrych parametrach. Nie powiem bo kusi mnie ten TCL 825 mini led , android, Soundbar z wooferem, na zywo obraz jest super, dzwiek tez choc i tak TV bedzie podlaczony do Naima optykiem, tyle tylko, ze w saturnie puszczali mi material wysokiej rozdzielczosci a u mnie najczesciej bedzie to CDA jak wspomnialem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Głupota – niedostatek rozumu przejawiający się brakiem bystrości, nieumiejętnością rozpoznawania istoty rzeczy, związków przyczynowo-skutkowych, przewidywania i kojarzenia. Charakteryzuje się pychą, śmiałością, podejrzliwością, niskim lub nieistniejącym samokrytycyzmem, niezdolnością do zdziwienia, dążnością do ekspansji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

Jak wejdziesz w budżetowe tv to dostaniesz niedoświetlone rogi tv , nierównomierną czerń (raczej pasy w szarościach) i jak 4K to może w gratisie smużenie.

Wiesz. tanie mięso jedzą psy. Po co soundbar jak i tak będzie podłączony. (o TCL nic nie piszę bo nigdy nie widziałem).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Mądry głupiemu ustępuje więc głupota triumfuje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet najtańszych i najprostszych modeli z oferty NanoCell (Nano75, bez lokalnego wygaszania, bez Dolby Vision, 50 Hz, wszystkie HDMI 2.0) mimo wszytko do budżetówki zaliczyć nie sposób. Jeśli już to do klasy średnio-niższej. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Bobcat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jest już test (szybciej niż się spodziewałem, kiedyś erly acess trwał około 5 dni)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

8kpln na start czyli powinna szybo spaść w okolice 6

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Mądry głupiemu ustępuje więc głupota triumfuje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już to 7,2 na start (za tyle jest wyceniony w eurortv) - więc pewnie w okolicy black friday będzie śmigał pomiędzy 5 - 6 tys.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, vader44 napisał:

No i jest już test (szybciej niż się spodziewałem, kiedyś erly acess trwał około 5 dni)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Przeczytałem. Pierwsze wrażenie: zaskoczenie. I może nawet rozczarowanie, żeby nie powiedzieć: zawód. Owszem, ocena wysoka, opinia zdecydowanie dobra, ale spodziewałem się znacznie lepszych wyników. Wymieniany we wstępnych zapowiedziach marketingowych kontrast 1000000:1 okazał się być tylko (z lokalnym wygaszaniem ustawionym na max) 6018:1. Autorzy i tak piszą, że to jednen z najlepszych wyników z jakim się spotkali na matrycy IPS. Deklarowana tamże jasność HDR 4000 nitów okazała się być 1034 nitów. Czyli zapowiedzi to była jedna wielka ściema.

QNED90 ma być bezpośrednim konkurentem QN95 Samsunga. Na RTINGS.com widać że Samsung dostał znacznie lepsze oceny w podstawowych parametrach. Jedynie Color Gamut jest lepszy w QNED90, ale są to różnice poniżej progu zauważalnego gołym okiem. Aby wyrobić sobie jakąś opinię trzeba będzie obejrzeć obydwa stojące obok siebie i najlepiej pokazujące ten sam materiał. Czy rzeczywiście jest jakaś różnica we wrażeniach z oglądania czy nie, jeśli tak: czy jest ona aż tak duża jak wynikałoby to porównania zmierzonych parametrów. Nie dokonawszy takiego porównania, ale rozważając zupełnie "na sucho" można zaryzykować twierdzenie, że QNED może mieć ładniejsze kolory dzięki warstwie NanoCell. W kilku miejscach spotkałem się z opinią, że kolory Samsunga są takie raczej sztuczne i (pardon) "oczojebne". Nie wiem, nie wypowiadam się, za małe mam doświadczenie z telewizorami Samsung. Może wypowiedzieliby się w tej sprawie posiadacze takiego sprzętu?

Jeżeli teraz pobawić się w wyliczenie indeksu jakość / cena wg wzoru:

(ocena całościowa RTINGS.com × 1000)/cena PLN

i wziąć jeszcze pod uwagę OLED C1 oraz NanoCell - to dla wielkości 65" mamy:

Samsung QN95:   0.90

LG QNED90:   0.99

LG OLED C1:   1.10

LG Nano90:   1.67

Czyli w tej konkurencji niekwestionowanym i niezagrożonym liderem, z mocną przewagą nad konkurencją pozostaje NanoCell.

20 minut temu, stench napisał:

Ja oglądałem 65.

QNED? Wrzuć koniecznie swoje pierwsze wrażenia. Jesteś pierwszy na Forum, który to widział.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

🙂 cenę oglądałem .

Dla mnie jest wystarczający....

Taki nano z lepszą czernią to więcej nie potrzebuję.

A z testu to dla mnie super jeśli będzie miał dobrą cenę. Albo sam zostanie kandydatem albo spowoduje spadek ceny nano 923. Tak czy siak dobrze.

Jednak prawdopodobnie zablokuje spadek cen  LG oleda b, c.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Mądry głupiemu ustępuje więc głupota triumfuje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg testu rtings ma tylko 2x2.1 HDMI

Wg opisów na polskich stronach ilość portów w standardzie 2.1 wynosi 4 - ciekawe czy ta różnica wynika z regionalizacji (innaczej wyposażone modele przeznaczone na rynek US / Kanada) czy babol w opisać na naszych stronach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, vader44 napisał:

ciekawe czy ta różnica wynika z regionalizacji (innaczej wyposażone modele przeznaczone na rynek US / Kanada)

Tak. Różnią się takimi właśnie drobiazgami. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, stench napisał:

Taki nano z lepszą czernią to więcej nie potrzebuję.

Przy wielości 65" różnica w cenie pomiędzy QNED90 a Nano90 wynosi 86% (3700 zł). Warto aż tyle dopłacać? 

Wiem, QNED ma cenę nowości. Ale Nano też wziąłem cenę modelu 2021. Pod koniec roku jedno i drugie znacząco spadnie, jak to zwykle bywa u LG. 

A w ogóle: czy oglądając Nano u swojego Ojca narzekasz na niedostatek kontrastu i czerni?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
3 minuty temu, Bobcat napisał:

A w ogóle: czy oglądając Nano u swojego Ojca narzekasz na niedostatek kontrastu i czerni?

🙂 nie wiem bo u taty stoi w pokoju od południa i lecą wiadomości albo naziemna.

Muszę zobaczyć Netflixa wieczorem .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Mądry głupiemu ustępuje więc głupota triumfuje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle, że za kilka miesięcy ten tv będzie śmigał w okolicach 6 - 6.5 tysiąca i za ta kwotę to będzie naprawdę dobra pozycja.

Tak czy siak czekam za jakimiś testami na polskich stronach (geex.x-kom.pl/ robi fajne testy -najbardziej lubię sekcje odnośnie czerni i kontrastu, mają fajny test z gwiazdami na czarnym niebie - samsungowy neoqled 85 trochę tam poległ...)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, vader44 napisał:

mają fajny test z gwiazdami na czarnym niebie

Sztandarowy numer aby pokazać rzekomą wyższość OLED. Albowiem oglądamy wyłącznie materiały filmowane nocą przy świetle gwiazd, oraz w jakichś piwnicach, lochach, ponurych zamczyskach i w innych mrocznych miejscach. 

Ja na krawędziowym Nano z lokalnym przyciemnianem (do działania którego można mieć pewne zastrzeżenia, pisałem o tym obszernie przy innej okazji) oglądam w całkowicie ciemnym pokoju również programy popularno-naukowe poświęcone astronomii, gdzie scen z tymi przysłowiowymi gwiazdami na czarnym niebie jest sporo i nie uważam aby były specjalne powody do narzekania. 

54 minuty temu, stench napisał:

Muszę zobaczyć Netflixa wieczorem .

Ja oglądałem na BD UHD. Wcale nie jest źle, na pewno znacznie lepiej niż początkowo się obawiałem i na co byłem przygotowany. Miłe zaskoczenie. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Bobcat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
56 minut temu, vader44 napisał:

Mysle, że za kilka miesięcy ten tv będzie śmigał w okolicach 6 - 6.5 tysiąca i za ta kwotę to będzie naprawdę dobra pozycja.

Masz rację.

Bardzo chciałbym móc dokonać bezpośredniego porównania LG QNED90 z Samsungiem QN95. Albo zapoznać się z wrażeniami kogoś, kto miał taką możliwość. Powtarzam: chodzi mi o wrażenia z oglądania zwykłego materiału, jaki na codzień oglądamy, nie o wyniki laboratoryjnych pomiarów, bo te można sobie z łatwością znaleźć i przeczytać. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten test o którym wspomniałem wyżej.

Tak to wygląda na Samsungu 55Q80A (matryca VA, podświetlanie FALD)

spacer.png

 

A tak wygląda na Samsungu 55QN85A (matryca ADSL, mini LED)

spacer.png

 

Coś chyba nie poszło z algorytmami dotyczącymi wygaszania, bo jednak trochę słabo to wygląda...

 

I dla porównania -tak to wygląda na LG OLED55A1

 

spacer.png

 

Osobiście uważam, że "tradycyjne" lcd z dopracowanymi algorytmami wygaszania ekranu naprawdę nie mają się czego wstydzić.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, vader44 napisał:

jednak trochę słabo to wygląda...

I to jest aż taki upier...wy problem że powoduje przykrość w oglądaniu? Zaryzykuję twierdzenie, że tylko tacy jak my tu na Forum zauważamy sprawę, a i to na takim właśnie specjalnym materiale demo. W zwykłym, codziennym oglądaniu jest to bez najmniejszego znaczenia. 99% nabywców nie zdaje sobie wogóle sprawy że coś takiego jak blooming w ogóle istnieje. 

Odnoszę wrażenie że jest to sztuczny problem wykreowany na siłę przez miłośników OLED zgodnie z zasadą że atak jest najlepszą formą obrony. "Zarzucacie OLED wypalenia i powidoki? Podbarwienia ekranu? Zlewanie się bardzo ciemnych elementów w jednolitą czarną plamę? Patrzcie: wasze LCD też ma wady".

Ma. Jak każda technologia. Tylko trzeba porównywać całościowo: na ile są to wady istotne, uciążliwe, potencjalnie niebezpieczne oraz powodujące dyskomfort podczas oglądania. Dla obiektywizmu należy brać również pod uwagę zalety każdej technologii. A takich, gdzie LCD (zwłaszcza w tych najnowszych i najbardziej zaawansowanych wersjach) ma przewagę nad OLED też kilka jest.

Godzinę temu, vader44 napisał:

I dla porównania -tak to wygląda na LG OLED55A1

Powiększ ten obraz a zauważysz że wokół jasnego elementu na czarnym tle też jest jaśniejsza poświata, takie "halo". Słabsze niż na Q80 czy QN85, ale jest.  To samo zauważyłem na OLED w markecie, gdzie leciało demo: na absolutnie czarnym tle pływały sobie jasne, intensywnie kolorowe plamy. A przecież na OLED nie powinno czegoś takiego być z definicji. Jasny element i bezpośrednio obok natychmiast czerń absolutna. A jednak...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Bobcat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mniejsza o blooming, miałem na myśli to, że algorytm coś pokaszanił i wycieło połowę gwiazd... Ale to kwestia dopracowania algorytmów i myślę, że ta kwestia zostanie ogarnięta w przyszłych aktualizacjach FW.

Ja nie jestem fanem OLED - wypalanie kompletnie dyskwalifikuje dla mnie tą technologię.

Ciekawe, że oledy LG są reklamowane jako idealne dla graczy - cóż to właśnie w grach, występuje najwięcej elementow, które mogą z nami zostać na stałe 🙂 Zdaje sobie sprawę z coraz doskonalszych zabezpieczeń ekranów OLED ale nawet one nie dają nam 100% gwarancji bezpieczeństwa (o czym świadczą liczne gorzkie żale, na które można natknąć się na forach)

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.