Skocz do zawartości
IGNORED

Telewizory - trendy, nowości - wątek zbiorczy


locoloco
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, Bobcat napisał:

Rosołu generalnie nie lubię. Chińskie zupy - bardzo.

Z psa czy kota?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, konradskala napisał:

masz już np. komplet zimowych opon z felgami w bagażniku

Od lat jeżdżę na całorocznych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Bobcat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Bobcat napisał:
45 minut temu, konradskala napisał:

JEDEN turecki program Turksat?

Tak.

45 minut temu, konradskala napisał:

I co tam jest ciekawego - streść proszę "zawartość" tego kanału.

Nie wiem. Nie mam ani 8K ani stosownej anteny. 

Ale jest na youtube co takiego na Turksacie w 8K można obejrzeć. A jest to: statek, samolot i gołąb

A później znowu samolot, deptak, fontannę, wędkarzy na moście i chmury. Doprawdy wciągające.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, konradskala napisał:

Z psa czy kota?

Dwa lata mieszkałem i pracowałem w Chinach. Od tego czasu byłem tam (do dziś) dziesiątki razy. Pekin, ale też inne wielkie aglomeracje i prowincja. Jadało się najprzeróżniejszych miejscach. NIGDZIE i NIGDY nie spotkałem czegoś o czym piszesz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dla widów o mocnych nerwach lub miłośników Commmando i Rambo - Teknofest, czyli air show będący pokazem latającego sprzętu bojowego okraszony cyrkowym numerem: helikopter+kaskaderzy na sznurkach.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez konradskala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, konradskala napisał:

Doprawdy wciągające

Ale już jest. 

Poza tym skąd pewność że ich program składa się wyłącznie z tego?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Bobcat napisał:

Dwa lata mieszkałem i pracowałem w Chinach. Od tego czasu byłem tam (do dziś) dziesiątki razy. Pekin, ale też inne wielkie aglomeracje i prowincja. Jadało się najprzeróżniejszych miejscach. NIGDZIE i NIGDY nie spotkałem czegoś o czym piszesz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

okazuje się, że mają nawet festiwal psiego mięsa

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez konradskala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, konradskala napisał:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

okazuje się, że mają nawet festiwal psiego mięsa

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Bardziej mi to wygląda na sponsorowaną antychińską propagandę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Bobcat napisał:

Ale już jest. 

Poza tym skąd pewność że ich program składa się wyłącznie z tego?

Jak zobaczę cokolwiek innego będę miał pewność. Teraz mam pewność co tam leci.

2 minuty temu, Bobcat napisał:

Bardziej mi to wygląda na sponsorowaną antychińską propagandę.

A ta antychińska propaganda w Polsce miałaby służyć komu i czemu?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez konradskala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, konradskala napisał:

Teraz mam pewność co tam leci.

Nigdy nie oglądałem, o tym że coś takiego w ogóle istnieje dowidziałem się dopiero teraz z dyskusji na Forum -  ale mam pewność co leci?

Interesujące.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Bobcat napisał:

Nigdy nie oglądałem, o tym że coś takiego w ogóle istnieje dowidziałem się dopiero teraz z dyskusji na Forum -  ale mam pewność co leci?

Interesujące.

Satkurier - te same obrazki:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wszystkie materiały emitowane na kanale Türksat 8K są realizowane w Turcji, są to materiały w 100% własne, nie kupowane.

Czy coś jeszcze budzi Twoje wątpliwości?

1 godzinę temu, J.Jerry napisał:

Chyba że byś spytał, czy ze wszystkim tak głupio robię, że używam zaraz po zakupie zamiast oddać od razu do serwisu w celu regulacji lepszej niż fabryczna.

Przecież w każdym branżowym portalu zajmującym się testami widać czarno na białym, że fabryczna "regulacja" w telewizorach ma się nijak kalibracji. No chyba, że ktoś bardzo chce mieć rozregulowaną fabryczną regulację na stałe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez konradskala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, konradskala napisał:

tryb żywy jest biegunowo odległy od jakiejkolwiek kalibracji.

Obraz w takich trybach est też biegunowo odległy od tego co można nazwać "obrazem referencyjnym", nie zmieni tego kalibracja.
To nie moja opinia a znawców tematu którzy testują i kalibrują telewizory.

9 godzin temu, konradskala napisał:

gdzie obejrzę coś innego jak przyroda? Normalne seriale, sport, filmy dokumentalne, koncerty? Jakoś nic takiego nie widzę.

Według jego dawnych zapewnień 8K będzie się rozwijać szybciej niż 4K, potem gdy sam kupił 4K zmienił narrację....tymczasem brak materiałów w tym formacie i ochoty nadawców, producentów tych materiałów filmowych do współpracy wynika z prostego faktu.
Z tym 8K wyszli przed szereg, popełnili falstart, bo wielkość (już drogich) telewizorów zapewnia ledwie komfortowe oglądanie 4K! Do 8K trzeba olbrzymich ekranów lub niekomfortowo siedzieć z nosem w nich....w innych przypadkach z wyższej rozdzielczości nic nie skorzystamy....   :)
Poważny świat filmowców, nadawców to widzi w przeciwieństwie do niego....

9 godzin temu, konradskala napisał:

na youtube co takiego na Turksacie w 8K można obejrzeć. A jest to: statek, samolot i gołąb

Nieźle, trzeba się cieszyć że nie tylko statek.....to jest ten postęp?   :))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostawmy 8K w spokoju, jest poniżej wątek, który zamarzł na dobre.

Wracając jeszcze do fabrycznych ustawień w samochodach. Pamiętam jak kiedyś znajomy kupił samochód właśnie w salonie. Za wiele nie sprawdzał, bo według zapewnień dilera wszystko było w porządku. Samochód użytkowała jego żona i może po pół roku auto odmówiło posłuszeństwa. Diagnoza serwisu: wypalone grzybki zaworów, uszkodzenie wałka, krzywek, dźwigienek itd. Słowem cały rozrząd poszedł się jeb...ć.

Powód: źle ustawione luzy zaworowe. Rzecz jasna ustawienia fabryczne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez konradskala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, konradskala napisał:

Zostawmy 8K w spokoju, jest poniżej wątek.....

Ten wątek na początku był TYLKO o 8K.....gdyby nie to że (nie wiem po co) a raczej tylko dlatego że doklejono do niego inną tematykę nie "zdechł".    😉

Kto tu zaczął o 8K pisać.....niech zgadnę.   🙂

Pisał o tureckim programie w 8K.....zapomniał pewnie dodać że to nadal są TYLKO testy.   

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze jest na forum wątek dotyczący chińskich wzmacniaczy lampowych. Są gotowe przepisy jak z takiego wzmacniacza za np. 3 tys. zrobić wzmacniacz grający o wiele lepiej,  Wiąże się to m.in. z wymianą gniazd dla lamp, doboru samych lamp, modyfikacją sekcji przedwzmacniacza itd. Efekty upgradu firmowego setupu są jak najbardziej pozytywne i przenoszą walory dźwiękowe na zupełnie inny poziom.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez konradskala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, konradskala napisał:

upgradu firmowego setupu

Istnieją całe "branże" tym się zajmujące.....poprawia się nie tylko lampowe wzmacniacze, poprawia się niemal wszystko.
Wystarczy śledzić na bieżąco zakładkę DIY by to wiedzieć.....jedno jest pewne [/b]im większą wiedzą, doświadczeniem w tej dziedzinie dysponuje osoba dokonująca tych modyfikacji tym te modyfikacje przynoszą większe efekty.[/b]

Zawsze się też może trafić ktoś kto tych "kalibracji" nie doceni, bo uzna że fabryczne jest lepsze.....ale to rzecz gustu, lub jego braku.   🙂

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, konradskala napisał:

A jeszcze jest na forum wątek dotyczący chińskich wzmacniaczy lampowych. Są gotowe przepisy jak z takiego wzmacniacza za np. 3 tys. zrobić wzmacniacz grający o wiele lepiej,  Wiąże się to m.in. z wymianą gniazd dla lamp, doboru samych lamp, modyfikacją sekcji przedwzmacniacza itd. Efekty upgradu firmowego setupu są jak najbardziej pozytywne i przenoszą walory dźwiękowe na zupełnie inny poziom.

Sam posiadam od lat yaqin mc100b -sam wymieniłem kondensatory na jupitery wax + lampy a nawet mam setup tung-sol 6F8G z 1942r.

 

Emotiva dr3 którą posiadam do kina, i różne wzmacniacze wymiękają w pewnych gatunkach muzycznych a wzmacniacz kosztował mnie 700e w 2013 roku.

 

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez darulok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, konradskala napisał:

Zakładając, że podstawową rzecz jaką jest balans kolorów ustawiłeś perfekcyjnie (na oko) to jakim cudem chcesz samemu ustawić np. krzywą gamma?

No popatrz, a je na poprzednim projektorze Panasonica ustawiłem ręcznie całą krzywą gamma, gdzie regulacja jeśli dobrze pamiętam była 12-punktowa. Są do tego odpowiednie programy i plansze testowe, które to wspomagają. Akurat przy gammie da się to zrobić, bo oko jest tu bardzo wyczulone na wszelkie zmiany. Tak więc jeśli się chce, to można, chociaż nawet nie chcę mówić ile godzin na to poświęciłem. Z kolorami jest gorzej, bo ja akurat tych drobnych zmian nie widzę i balans bieli to trochę po omacku robiłem, ale wydaje mi się, że wyszło całkiem dobrze - Panas ma charakterystyczny zafarb obrazu, więc głównie chodziło mi o to, żeby się tego pozbyć.
Na obecnym Epsonie poszło już znacznie szybciej, bo ma fabrycznie całkiem dobrze ustawiony obraz, ale sporo korekt też było. Bardzo dużo daje też madVR, którym można regulować niemal wszystko już pod konkretny materiał: poziom czerni, bieli, kontrast, krzywa gammy, jej nachylenie itd. Zdarzają mi się filmy (najczęściej starsze produkcje, które były inaczej nagrywane, chociaż przy nowych też czasem się zdarza), że mam przy nich takie dopiski: gamma BT.709 2.30 white level +5. Bez tych korekt obraz wygląda kiepsko, a nie będę za każdym razem grzebał w ustawieniach projektora, zresztą nie ma tam nawet takich ustawień. Ogólnie polecam, bo możliwości są ogromne i wprowadzamy bardzo szybko korekty pod konkretny materiał, czy nawet inne warunki oświetlenia i naprawdę można to dość szybko opanować.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez qbakos

projektor: Epson LS10000; procesor/blu-ray: Cambridge CXU; końcówka mocy: Arcam FMJ P7; kolumny: Polk Reserve R700 + Paradigm CC-590 v4 + Studio 10 v5; sub: Paradigm Seismic 110; DAC stereo: Loxjie D40 pro; wzm. słuchawkowy: Schiit Asgard 3; słuchawki: AQ NightOwl, AKG K550

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, qbakos napisał:

Tak więc jeśli się chce, to można, chociaż nawet nie chcę mówić ile godzin na to poświęciłem.

Doceniam Twój trud, zaangażowanie oraz uzyskany efekt. Zdaję sobie sprawę, że jak się bardzo chce to można wszystko.

Ja mam nieco inne podejście. Przeliczam czas, własne umiejętności oraz oceniam czy uda mi się to zrobić. Kiedyś, dawno temu także robiłem podobnie jak Ty, ale efekt mnie nie zadowolił, dodatkowo nigdy do końca nie wiedziałem czy na pewno jest to tak ustawione jak powinno. Jeżeli ta kalibracja zajmuje specowi 1,5 godziny i kosztuje np. 700 zł to się nawet nie zastanawiam. Żeby uzyskać porównywalny efekt (albo i nie) to ile musiałbym poświecić czasu? Cały dzień? A może dwa, albo trzy? I skąd mam wiedzieć do czego mnie to zaprowadzi? Przez ten czas, bez nerwów czy eksperymentów spokojnie zarobię na tego speca i jeszcze mi zostanie. A efekt mam w 100% idealny.

Dla przykładu - jakiś czas temu zamówiłem meble do domu. W zamówieniu można było sobie zamówić montaż. Pomyślałem: a co tam, żaden problem, nie raz skręcałem meble. I to był błąd... Jak zobaczyłem piramidę pudeł po sam sufit i pół tony żelastwa to wpadłem w lekkie zakłopotanie. O ile montaż podstawowych elementów konstrukcyjnych poszedł całkiem gładko, to wszelkiej maści szuflady, samozamykacze, przeróżne boxy doprowadzały mnie do szewskiej pasji. Od rana do obiadu mordowałem się z jakimś durnowatym, teleskopowo wysuwanym, obracanym i łamanym w połowie pojemnikiem na garnki. A i tak poprawnie złożyłem go za trzecim razem... Cała robota zajęła mi bite 3 dni, gdzie doświadczeni monterzy załatwili by temat bez pomyłek w jedno dłuższe popołudnie.

I tak przyoszczędzając może 500 zł na montażu, sam straciłem trzy dni w nerwach i trzy razy więcej pieniędzy, których przez te trzy dni zwyczajnie nie zarobiłem.

Nauczką dla mnie były długo bolące plecy i świadomość, że (prawie) nauczyłem się składać nowoczesne meble. Umiejętność zupełnie mi do niczego niepotrzebna - czynność, którą powtórzę może za 10 lat. A właściwie to nigdy...

Dlatego z wszelką kalibracją ponad moje siły (nie tylko TV, maszyn także), dokładnymi pomiarami ciśnień, czy choćby prostego (z pozoru) ustawienia kąta wyprzedzenia zapłonu - nie chcę mieć do czynienia. To pole zostawiam fachowcom uzbrojonym w odpowiednie urządzenia i mierniki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez konradskala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, konradskala napisał:

Przecież w każdym branżowym portalu zajmującym się testami widać czarno na białym, że fabryczna "regulacja" w telewizorach ma się nijak kalibracji. No chyba, że ktoś bardzo chce mieć rozregulowaną fabryczną regulację na stałe.

Nie widziałem, nie mierzyłem, nie podważam, ale i nie potwierdzam...

Coś tam pokazują, ale

- nie widziałem żeby dla każdego trybu robili pomiar

- pomiar dla kilku identycznych modeli

Pisałem chyba parę razy, że nie jestem przeciw kalibracji.

Kiedyś robiłem eksperymenty z próbnikiem kolorów żeby sprawdzić, czy mój tv jest zdolny wyświetlać poprawnie kolory chociaż teoretycznie jest zdolny, bo skalibrowany. Czemu nie zrobić czegoś na piechotę żeby zobaczyć choćby jak to wszystko działa. Od razu nie da rady, ale ileś podejść i będą postępy.

Kiedyś robiłem pomiary wzmacniacza w programie automatycznie i coś tam się pokazywało na koniec jakieś cyfry i objaśnienia od źle do bardzo dobrze, ale dopiero jak zacząłem robić sam to samo mając kontrolę nad każdym krokiem zacząłem się uczyć.

Masz skalibrowany jeden tryb to masz nawet ułatwione zadanie, bo znasz teoretycznie właściwy kierunek, ale możesz, a na pewno masz jakąś szanse zrobić to lepiej, bo kiedy ty regulujesz obraz możesz włączyć co chcesz z opcji i działasz w rzeczywistych warunkach.

Patrzyłem na porównania ekranów prze/po i jakoś wielkiej różnicy nie widziałem tzn. od razu zauważyłem zły balans barw i co powinienem zrobić...jakoś w paru miejscach był problem z żółto-brązowym...to nie musi być przypadek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, J.Jerry napisał:

Patrzyłem na porównania ekranów prze/po i jakoś wielkiej różnicy nie widziałem tzn. od razu zauważyłem zły balans barw i co powinienem zrobić...jakoś w paru miejscach był problem z żółto-brązowym...to nie musi być przypadek.

Na przykładzie LG C1 czyli telewizora jaki sam posiadam (obrazek z pomiarów kilka-kilkanaście postów wyżej) były m.in. takie błędy:

- balans bieli: przed kalibracją 5,86 - po kalibracji 0,16

- kolory: przed kalibracją 5,13 - po kalibracji 1,51

- temperatura kolorów: przed kalibracją 7161K - po kalibracji 6504K

Pomiar przed i po dotyczy trybu ekspert ciemna przestrzeń. Nie będę przepisywał reszty wyników, nie widzę sensu. Oczywiście każda sztuka będzie się nieco różnić, jednak tak zastane ustawienia fabryczne są delikatnie mówiąc mocno kiepawe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podziwiam jak idziesz w zaparte...najwidoczniej to jest dla ciebie najlepsza droga.

Ja dopatruje się sensu działań producenta.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, J.Jerry napisał:

Od razu nie da rady, ale ileś podejść i będą postępy.

 

Godzinę temu, J.Jerry napisał:

mając kontrolę nad każdym krokiem zacząłem się uczyć

Lata temu musiałem się nauczyć obsługi programu do sterowania podajnikami taśmowymi, sterowników do silników, jakimiś wynalazkami z falownikami, zarządzania grzałkami UV i pras hydraulicznych. Program był totalnie nieintuicyjny. Było mi to potrzebne jeden jedyny raz w życiu, bo główny automatyk poważnie zachorował i nie było nikogo w zastępstwie. Po miesiącu ogarnąłem co nieco, ale i tak był to promil w całym procesie.

Jakbym chciał się "nauczyć" kalibracji to możliwe, że znalazłbym nauczyciela, może jakiś kurs w tym kierunku, może jest nawet jakaś uczelnia, choćby fotografii. Jednak nigdy w życiu nie będę się tym zajmował ani zawodowo, ani usługowo.

Więc po co mam wyważać otwarte drzwi?

18 minut temu, J.Jerry napisał:

Podziwiam jak idziesz w zaparte...najwidoczniej to jest dla ciebie najlepsza droga.

Ja dopatruje się sensu działań producenta.

Teoretycznie mogę przepisać wszystkie ustawienia z trybu "ciemna przestrzeń" na sąsiedni tryb "jasna przestrzeń" i na tym ostatnim robić eksperymenty. Tylko nie widzę sensu takich działań, skoro w tej chwili obraz np. ze zwykłej płyty Bluray jest świetny, a w UHD w Dolby Vision to petarda.

 A każdy producent zrobi jak chce. Panasonic na ten przykład zwraca uwagę na to, jakie ustawienia w ich telewizorze otrzyma przyszły klient.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez konradskala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, konradskala napisał:
18 godzin temu, qbakos napisał:

Tak więc jeśli się chce, to można, chociaż nawet nie chcę mówić ile godzin na to poświęciłem.

Doceniam Twój trud, zaangażowanie oraz uzyskany efekt. Zdaję sobie sprawę, że jak się bardzo chce to można wszystko.

Trzeba tu zauważyć że nie tylko wymaga to ogromu czasu,  poważne podejście do takich regulacji musi być wspieranie przez "odpowiednie programy i plansze testowe" bez których tak naprawdę nic nie jesteśmy w stanie zrobić.....no może oprócz tych którzy na oko, bez żadnych pomocy ustawiają telewizor pod własne "widzi mi się" i bez problemu otrzymują "ładny obraz".   🙂

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, konradskala napisał:

Jakbym chciał się "nauczyć" kalibracji to możliwe, że znalazłbym nauczyciela, może jakiś kurs w tym kierunku, może jest nawet jakaś uczelnia, choćby fotografii. Jednak nigdy w życiu nie będę się tym zajmował ani zawodowo, ani usługowo.

Więc po co mam wyważać otwarte drzwi?

Widocznie coś źle zrozumiałem. Teraz będę się zastanawiał jakim cudem z takim podejściem nie potrafisz ustawiać tv i jeszcze krytykujesz osiągnięcia producentów. Do krytykowanie to już można się nie znać? - można, ale ty sugerujesz że jak się ktoś nie zna, to w to nie wchodzi, czyli musisz być świetnym fachowcem od tv.

Zresztą możesz robić co chcesz...skrytykuj wszystkich, wskaż właściwą drogę, tylko po co w ogóle ta dyskusja, jak najlepiej iść do fachowców...no bo to jest główna porada - nie dotykaj sam ustawień, bo zepsujesz. Wiesz co? - nie chcę taki porad.

2 godziny temu, Maju napisał:

bez których tak naprawdę nic nie jesteśmy w stanie zrobić.....no może oprócz tych którzy na oko, bez żadnych pomocy ustawiają telewizor pod własne "widzi mi się" i bez problemu otrzymują "ładny obraz".   🙂

Jest parę osób na forum i w życiu bardzo łatwo się z takimi "poradami" spotkać - nic nie rób, to niemożliwe, nawet jak to zrobisz to będzie do do d... najwyżej będzie ci się zdawać, że coś tam robisz. Weź się sam zastosuj do tej porady i tak będzie...tyle właśnie osiągniesz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, J.Jerry napisał:

nie dotykaj sam ustawień, bo zepsujesz

Niczego nie zepsuję. Przecież od tego są te wszystkie suwaki. Można się bawić i ustawiać do woli.

Napisałem wcześniej jak rozjechane parametry obrazu ma telewizor po opuszczeniu fabryki. Jak miałbym zepsuć ustawienia, które i tak są zepsute?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, konradskala napisał:

Niczego nie zepsuję. Przecież od tego są te wszystkie suwaki. Można się bawić i ustawiać do woli.

Otóż to , i zawsze można zrobić reset i wrócić do ustawień fabrycznych TV .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, KALIBER napisał:

Otóż to , i zawsze można zrobić reset i wrócić do ustawień fabrycznych TV .

Dokładnie, nawet ustawienia kalibracji można skasować

Poza tym człowiek, który kalibrował mój TV uświadomił mi, że jeśli po kalibracji nie będę zadowolony z rezultatu lub uznam, że cała jego robota nie jest warta tych pieniędzy bo np. nie widzę znaczącej różnicy, to przywraca poprzednie ustawienia, zabiera swoje zabawki i nie bierze ode mnie ani grosza.

Ja oczywiście mam skalibrowany TV.

Natomiast można się zastanowić dlaczego ktoś uważa, że po kalibracji obraz jest mdły, wyprany z kolorów czy wręcz wyblakły. Wypada podać np. tytuł filmu oraz jego źródło (płyta Blu-ray HD, płyta Blu-ray UHD 4K, może odtwarzacz sieciowy plików) gdzie zaobserwował właśnie taki obraz. Wtedy będzie można coś wywnioskować lub porównać u siebie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, J.Jerry napisał:
23 godziny temu, Maju napisał:

bez których tak naprawdę nic nie jesteśmy w stanie zrobić.....no może oprócz tych którzy na oko, bez żadnych pomocy ustawiają telewizor pod własne "widzi mi się" i bez problemu otrzymują "ładny obraz".   🙂

Jest parę osób na forum i w życiu bardzo łatwo się z takimi "poradami" spotkać - nic nie rób, to niemożliwe, nawet jak to zrobisz to będzie do do d... najwyżej będzie ci się zdawać, że coś tam robisz. Weź się sam zastosuj do tej porady i tak będzie...tyle właśnie osiągniesz.

Nikt nikomu nie broni bawić się regulacjami i szukać ustawienia optymalnego, tym bardziej że nie grozi trwała utrata ustawień, można powrócić do ustawień fabrycznych.....można próbować od nowa, a może się uda. 
😉

Piszę o tym że bardzo pomocne w ustawieniu dobrego obrazu są różnego rodzaju plansze i programy.....z ich pomocą widać czy regulując dany parametr idziemy w dobrą czy złą stronę. Liczyć tylko na własne oczy mogą ci co zęby na kalibracjach zjedli, my nieprzygotowani zawodowo raczej polegniemy.....
Wiem o czym mówię, bo z takich plansz korzystałem "kalibrując" swój telewizor.....wiem dzięki nim jak w degradujący sposób wpływa na obraz (rozdzielczość) nadużywanie funkcji "ostrość", czego niektórzy tu nie tylko nie zauważyli, ale takie opinie wyśmiewali twierdząc że mają "ładny obraz".
Jak widać na tym przykładzie oko ludzkie jest zawodne, skoro tacy nie zauważają zniekształceń obrazu jakie ta funkcja czy zastosowanie nieodpowiedniego trybu obrazu wnosi...widziane z bliska.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

image.thumb.png.3f307a3e09e43ed27f9626f6afcfea5b.png

7 godzin temu, konradskala napisał:

po kalibracji obraz jest mdły, wyprany z kolorów czy wręcz wyblakły.

Już ja wolę ten obraz (choć na pierwszy rzut oka takim się wydaje) niżej niż ten efekciarski (pierwszy), wyraźnie zniekształcony 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 16.08.2022 o 21:21, konradskala napisał:

Na przykładzie LG C1 czyli telewizora jaki sam posiadam (obrazek z pomiarów kilka-kilkanaście postów wyżej) były m.in. takie błędy:

- balans bieli: przed kalibracją 5,86 - po kalibracji 0,16

- kolory: przed kalibracją 5,13 - po kalibracji 1,51

- temperatura kolorów: przed kalibracją 7161K - po kalibracji 6504K

Pomiar przed i po dotyczy trybu ekspert ciemna przestrzeń. Nie będę przepisywał reszty wyników, nie widzę sensu. Oczywiście każda sztuka będzie się nieco różnić, jednak tak zastane ustawienia fabryczne są delikatnie mówiąc mocno kiepawe.

A ze tak sie spytam jak sie maja te liczby do odbioru, czy po kalibracji byl efekt wow, czy moze wszystko stalo sie brzydsze, bledsze czyli bardziej naturalne, ale czy cieszy oko to niekoniecznie?:>

Pytam bo sam stoje przed dylematem kalibracji mojej G1

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.