Jump to content
xetras

Strojenie według tonu podstawowego 432 Hz a 440 Hz - czy "leczy" ?

Recommended Posts

2 godziny temu, bonaventura napisał:

Jeden z najpiękniejszych tematów na Forum. Teraz biorę moją fujarkę i stroję  ustrojstwa na ile , bo zapomniałem?

Ja to kręcę stroikami w mojej gitarze, aż mi dźwięki przypasują, a wtedy rzępolę. Ile Hz? Jak kto chce to niech sobie mierzy Hz. Mito-tito. 

• Thanks 1

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

W dniu 16.08.2019 o 17:03, Dawid2011 napisał:

Kiedyś był program na polskim kanale gdzie pokazywali coś na kształt dzwonu w który uderzało się A generowany dźwięk miał podobno zdrowotne działanie.Bylo też coś o tym jaki to zakres dźwięku .

Vide: "misy tybetańskie".

W przypadku dzwonów dźwięk moduluje - odczuwam to , jakbym w jego dźwięku "pływał".

"Brzdęśniało już ślimonne prztowie, Wyrło i warło się w gulbieży, Zmimszałe ćwiły borogowie, I rcie grdypały z mrzeży" - Stanislaw Barańczak

Okazuje się, że sprawa się rozrasta o czym powiadamia: cameralmusic.pl/

Cytat

26 i 27 maja koncertem naszego giganta jazzowej pianistyki, Leszka Możdżera, który wraz z Zespołem Instrumentów Dawnych WOK, Musicae Antiquae Collegium Varsoviense pod dyrekcją Marcina Sompolińskiego, wykonał zbiór własnych kompozycji dedykowanych na orkiestrę grająca w myśl zasad HIP i fortepian w naturalnym stroju a-432, nowa Scena Warszawskiej Opery Kameralnej – Basen Artystyczny – została oficjalnie otwarta.
Tam, gdzie niegdyś pławili się członkowie warszawskiej YMCA, a w swoim pokoju pisał nową historię Polski Leopold Tyrmand, rozpoczął się nowy etap w historii Warszawskiej Opery Kameralnej. 
- Wydaje mi się, że organizm zupełnie inaczej reaguje na strój 440 Hz i 432 Hz. Jak się wsłuchuję w ciało, to czuję, że ten wyższy mnie spina, a niższy rozluźnia. W ogóle ostatnio wsłuchuję się w ciało. Wychodzi na to, że to ciało jest terminalem kontaktowym ze Źródłem. Myślę, że są dwie drogi: jedna na zewnątrz siebie i druga do wewnątrz siebie. Ta pierwsza żąda więcej doznań, ale przez to stępia zmysły i zmusza do rozbudowywania scenografii, a druga, polegająca na kontemplowaniu sygnałów z ciała, wyostrza zmysły. Wyostrzone zmysły dostarczają więcej doznań, więc efekt obydwu dróg jest ten sam: intensywniejsze życie, ale droga na zewnątrz prowadzi do popadania w uzależnienia, a droga do wewnątrz do stopniowego uwalniania się od uzależnień – powiedział Leszek Możdzer.
Oceniony przez słuchaczy jako genialny koncert, skupił na widowni zarówno luminarzy świata kultury, polityki, samorządowców, dziennikarzy i krytyków, i jak powiedział bohater koncertu:
- Fajnie, gdy jest Was tak dużo, bo to koncert dla VIP-ów, a Vipy raczej nie chadzają na koncerty, a Wy tak.
Podobnych budzących reakcję publiczności wtrąceń było więcej, a najbardziej zapadło chyba to w którym Leszek Możdżer powiedział:
- Kultura odróżnia nas od zwierząt, i to jest tak, że my tu wykonujemy te różne ruchy w tych światłach, a Państwo tam w cieniu przeżywacie to. [...]

I tak w nowej świątyni sztuki dziać się powinno, i dziać się – jak zapewnia szefowa nowej sceny WOK, Alicja Węgorzewska-Whiskerd, będzie.

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Źródło :

Edited by xetras

"Brzdęśniało już ślimonne prztowie, Wyrło i warło się w gulbieży, Zmimszałe ćwiły borogowie, I rcie grdypały z mrzeży" - Stanislaw Barańczak

xavian

Czuje (L.M.). Co więcej napiera w tym. Napór ogólny się zwiększa. 

PS.

Kolejne (/z 12) pozycje tabelki przedstawię, obiecuję. Dnia  10/08/2019 (10 lipca b.r. również) miałem punkt zwrotny, ale nie chcę zdawkowo podchodzić do pisania postów.

Zamierzam dopiski ze zrozumieniem udostępniać i wolę planu się trzymać. Wymaga to cierpliwości.

Edited by xetras
Data Lipca

Przypomnienie:

Przywrócenie interwałów właściwych danej skali tonalnej, o to chodzi. I mnie i autorowi całego pomysłu (Dameon Keller).

Nie o te uśrednione obecnie obowiązujące. 

Czyli o to, o czym nie piszę [cytując autora], ale jest pomiędzy.

Cz. 4 (/ z12 półtonów chromatycznych)

Nieszczęsny ton A (wokół niego, czyli tzw. 432 lub tzw. 440 liczone w czymś, w czym w praktyce nikt nie liczy, czyli w hertz'ach, cały galimatias ).

Gruczoł - nadnercza

Meridian akupunktury, punkt kamertonowy - osierdzie, "thrusting vessel"

Fala mózgowa - Delta 2

Czakra - "sacrum"

Kolor- pomarańczowy

(Fala świetlna długość blisko 680 nm, w terahercach - nie wiem)

Cz.5 z z 12 półtonów

Gis 

Gruczoł - jądra jajniki

Meridian..., Punkt... - jelito cienkie, serce

Fala m... Delta 1

Czakra "podstawa"

Kolor czerwony ~ 700 nm

Cz. 6 z 12

G

Meridian... Punkt... - "Heel Vessel" [ tak u autora]

"Podstawowe aspekty"

Fala m. - Epsilon

Kolor ciemnoczerwony ~780 nm

Cz. 7 z 12

Cis

Fala mózgowa  Alfa2

Czakra Om

Kolor niebieskozielony

Cz.8 z 12

D

Fala - Beta1

Kolor  - jasnobłękitny

Cz. 9 z 12

Dis

Gruczoł - tarczyca 

Meridian - płuca jelito grube

Fala - Beta2

Czakra- gardła

Kolor - niebieski

Cz. 10 z 12

E

Gruczoł przysadka

"Conception vessel' 'Governing vessel'

Fala Gamma1

Czakra trzeciego oka

Kolor indygo

Cz. 11 z 12

F

Gruczoł szyszynka

Meridian nerki pęcherz

Fala Gamma2

Czakra korona

Kolor fioletowy [purple]

Cz. 12 

[Tony*, czyli metafora stopni na schodach w skali]

Fis

Fala Lambda

Czakra superświadomość

Kolor ultrafioletowy

[Całość w formie rysunku - tabeli "solarne widma czakr i związku z centrami energetycznymi".

Autor Dameon Michael Keller,  tytuł oryginalny : The Musical Pitch Debate, przekład : Michał Fiejtek, tytuł przekładu: "Rozważania na temat tonu podstawowego"]

* sorry - półtony (!)

W dniu 8.10.2019 o 09:10, passer napisał:

pzdr

432 vs 440.png

Ooo...

Różne rezonanse na wodzie. Ładne te mandale.

Dzięx!

John Stuart Reid "Pitch Battles And Physiology" (Nexus, vol. 27, nr. 3)

Polska wersja:

Nexus, 4(132) lipiec-sierpień 2020

Kolejne spojrzenie na temat.

Póżniej wrócę - teraz to, co muszę w lipcu zrobić. Na zabawy przyjdzie czas później.

Pzdr!

W dniu 21.10.2019 o 08:39, xetras napisał:

Przywrócenie interwałów właściwych danej skali tonalnej, o to chodzi. I mnie i autorowi całego pomysłu

przywróciłeś już właściwe interwały?

w czym pomogły?

Wysłane z mojego M3 POWER przy użyciu Taczki

To głos polemiczny ze  "standaryzatorami"  - streszczenie pomysłu z gazety dla praktyków - tych, co uczą (się) muzykowania.

Ja tylko czuję, że w wokalcah , smyczkach, dęciakach coś mi bardziej pasuje niż w tych, które mają progi.

Ale to coś nie do końca do zrozumienia.

Bez zapamiętania ( a to wymaga kogoś, kto je zastosuje) praktycznych różnic "strojów" werbalnie nie wyrażę tego (tych różnic).

Tematyka strojenia i obecna dyskusja przypomniała mi Józefa Karola Lasockiego -  opisywał różne stroje w swoim samouczku.

O chińskiej muzyce  tradycyjnej, jej tonach i roli muzyki tu krótka notka:

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )