Jump to content
fido920

EAC tagowanie kawałków-jak skonfigurować...

Recommended Posts

Koledzy, pomocy :).

Użyłem poradnika kolegi @fozzie, ale on jest z 2012 roku, EAc trochę już inaczej wygląda(mam wersję 1.3) po próbie pobrania informacji program woła o adres e mail. Po wpisaniu woła dalej "złe dane uwierzytelniające..." itd i pojawiają się pola do wpisania użytkownika i hasła (jak sądzę chcą płatny dostęp do serwera)...Czy jest jakś niepłatna opcja z otagowaniem? A może sobie sam pobierze z płyt (te mam oryginalne)? Jest na to jakiś patencik? 😉  Chciałem sobie wszystkie płyty zgrać, nawet do WAV i wrzucić na pendraka i do Malinki, ale chciałem mieć porządek w plikach i je otagować jak trzeba...Pomożecie ;)?

Audio Physic Yara Classic+WBA ThunderBird KT88+Audioquest Type 2+, NuPrime DAC-9, kabelki analog+coax Melodika PurpleRain

Nie wiem jak w EAC ale ja to robię w programie mp3tag. Bardzo prosty w obsłudze program. Polecam.

6 godzin temu, fido920 napisał:

Użyłem poradnika kolegi @fozzie, ale on jest z 2012 roku, EAc trochę już inaczej wygląda(mam wersję 1.3)

Ale to nie ma znaczenia. EAC wiele się nie zmienił, to znaczy jego zasada działania i konfiguracja. Poza tym w poście

Jest troszeczkę nowsza konfiguracja, właśnie wersji 1.3

Chciałem sobie wszystkie płyty zgrać, nawet do WAV

EAC nie potrafi tagować plików wav.

Jedynie foobar i bardzo dobry, już wspomniany, mp3tag, ale z plikami wav jest tego rodzaju problem, że nawet jak się je otaguje to nie każdy odtwarzacz chce wszystkie tagi prawidłowo odczytać. Może Malina sobie poradzi z odczytem.

po próbie pobrania informacji program woła o adres e mail. Po wpisaniu woła dalej "złe dane uwierzytelniające..." itd i pojawiają się pola do wpisania użytkownika i hasła (jak sądzę chcą płatny dostęp do serwera)...Czy jest jakś niepłatna opcja z otagowaniem?

Tak, jest bezpłatna wersja bazy danych. Możesz wybrać FreeDB metadata plugin albo CueTools metadata plugin. Przyciskiem obok przycisku wysuwania szuflady. Oczywiście, również pod Menu EAC->Opcje metadanych (przycisk skrótu F12). GD3 jest płatny.

Edited by fozzie

"Nie wiem, nie znam się, nie orientuję się, zarobiony jestem!"