Jump to content
iEDRAS

Zestaw audio do mieszkania.

Recommended Posts

Witam, pewnie takich tematów było wiele i wciąż przeszukuje forum ale chciałem też zapytać was o takowy zestaw w oparciu o najnowsze trendy, nowe generacje sprzętu i ceny na dzień dzisiejszy. 

Kim jestem ? Przecietnym "kowalskim", który lubi słuchać muzyki i muzyka jest obecna w jego życiu praktycznie cały czas ( czas wolny, treningi, nauka, praca).

z przenośnego sprzętu mam FiiO X1 I oraz Taczke 4gen i słuchawki AKG K420. 

Teraz zastanawiam się nad dobrym zestawem domowym. Kiedyś u znajomego miałem okazje posłuchać muzyki na Yamaha e410 i byłem zachwycony.

Wiem, ze Yamaha to solidna firma jeżeli chodzi o domowy sprzęt audio ale może w moim budżecie znajdzie się coś sensowniejszego. 

Budżet: Tak naprawdę mogę wydać 1000-2500zł w zależności od tego czy będzie warto. Jezeli mogę kupić zestaw za 1000zł i nie słyszeć różnicy odsłuchując w zestawach za 2000 to wybór jest oczywisty. 

Do tej pory udało mi się znaleść

Yamaha e810 z głośnikami NX800  cena :800zł 

Yamaha r840 350zł i do tego ewentualnie jakieś głosniki. 

Prosiłbym was o radę nad jakim sprzętem się zastanowić oraz jakie głośniki polecacie do 1000zł. Mogą być używane. 

Jeżeli macie jakieś sugestie to teżnapiszcie.

Pozdrawiam, iEDRAS

witaj,

jeśli funkcje sieciowe nie są Ci niezbędne (zawsze można dokupić chociażby Yamahę WXAD-10 i podłączyć do wzmaka E410) kupiłbym używaną elektronikę E410 i podmienił kolumny na coś lepszego niż te od Yamahy. Mamy w ofercie kolumny Indiana Line, które już o niebo lepiej będą grały od tych fabrycznych, ale jest też Elac, Bower&Wilkins. Warto wpaść na odsłuch już z elektroniką i posłuchać kilku konfiguracji.

Zapraszam 🙂

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
25 lat doświadczenia | 15 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Jakiś stary NAD, do tego Yamaha WXAD-10(funkcje sieciowe) + Heco Victa Prime 702 i będzie grać 😄

Pozdrawiam.

www.facebook.com/S4Home/ - polub nas! Śledź nowości i promocje.

Co wybrać? Od czego zacząć? Jak ustawić? Doradzamy zarówno w sprzęcie nowym jak i używanym. Dla forumowiczów niższe ceny. Zapraszamy!

Rozumiem, czyli taka yamaha e810 z kolumnami nx800 za te 700bedziebokej i najwyżej jak wzrosbie apetyt to pokusze się o jakieś kolumny. 

Wspominam o e810 bo mam okazję je nabyć A za 700zl ciężko trafić e410 w okolicy Warszawy. 

No chyba że od razu całować w jakiś wzmacniacz do 500-800zl i kolumny do 1000zl 

Co myślicie? 

54 minuty temu, iEDRAS napisał:

Wspominam o e810 bo mam okazję je nabyć

minusemmodelu 810 jest odtwarzacz dvd, który działa wolniej od CD, gra gorzej i jest dużo bardziej awaryjny i szybciej się zużywa laser. 

25 lat doświadczenia | 15 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

W takim razie co polecacie? 

Wydaje mi się że e410 też bym sobie odpuscil. 

Co uzywanegobw wyżej wymienionych kwotach mi polecacie? 

Pomieszczenia małe, 10-15m2

W odsłuchu stawiam ja jakość, ma zachwycać A nie ja raz się dudniącym basem. Lubię gdy czuć przestrzeń. To tak jak mówi Hajto : " najważniejsze są te detale"  😉

Bierz 410 jak w dobrym stanie jest i nie kombinuj.

Grado Black - Cyrus DAD1.5 -> Cyrus ONE HD -> Arcus TM65. Słuchawki: Korg DAC 100m, O2, K701, K501, K272, SR225.

4 godziny temu, Misio38 napisał:

Bierz 410 jak w dobrym stanie jest i nie kombinuj.

zgadzam się, w razie czego jak apetyt urośnie, to ktoś odkupi bez problemu 😉

www.tophifi.pl