Skocz do zawartości
IGNORED

Wymiana/regulacja lasera KSS240A


perfecta5
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Posiadam odtwarzacz CD Denon DCD-890 i mam z nim trochę duży problem.

Odtwarza on dobrze, tak jak powinien, ale jeśli pojawi się jakakolwiek minimalna wibracja (położenie czegoś na biurku, zasunięcie szuflady, tupnięcie) odtwarzacz przeskakuje, czasami o 10 sekund, czasami o minutę, czasami 5 piosenek, a czasami podda się i zatrzyma całkowicie odtwarzanie. Jest to niesamowicie irytujące.

I tu się pojawia moje pytanie, czy da się to wyeliminować regulacją czy trzeba zmienić laser?

Jeśli trzeba zmienić laser, to jaki kupić (możliwie najtaniej)? I czy wymianę lasera mogę przeprowadzić samodzielnie bez żadnych regulacji?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wskazywałoby na słaby laser, co nie jest niczym dziwnym w modelu z początku lat'90 ubiegłego stulecia. 
Rozjechanie się serwa też jest niewykluczone, ale wątpię byś samodzielnie dał radę wyregulować, chyba że masz doświadczenie, dostęp do instrukcji serwisowej i sprzętu pomiarowego. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, perfecta5 napisał:

I tu się pojawia moje pytanie, czy da się to wyeliminować regulacją czy trzeba zmienić laser?

Da sie to wyregulowac ale potrzebujesz do tego generator, oscyloskop analogowy, filtry dolnoprzepustowe

34 minuty temu, perfecta5 napisał:

Jeśli trzeba zmienić laser, to jaki kupić (możliwie najtaniej)

Najtaniej to kupisz podrobke za 40zl ktora moze zadziala a moze nie

oryginal 400zl

35 minut temu, perfecta5 napisał:

I czy wymianę lasera mogę przeprowadzić samodzielnie bez żadnych regulacji?

po wymianie i tak musisz przeprowadzic regulacje

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup najtańszy laser za 30zl. Wymienisz sam bez żadnej lutownicy. Przeskakiwanie ścieżki to typowy objaw słabego lasera, pewnie ma już z 25lat. Wiecznie działać nie będzie. Możesz ewentualnie przeczyscic ale raczej nie wiele to da. 

2 godziny temu, Bumpalump napisał:

Da sie to wyregulowac ale potrzebujesz do tego generator, oscyloskop analogowy, filtry dolnoprzepustowe

 

I jeszcze komutator wysokoobrotowy, filtr rdzeniowy i śrubokręt atomowy. A najlepiej jak wyśle ci CD na wymiane lasera za 30zl i skasujesz go na 200zl ?

2 godziny temu, Bumpalump napisał:

 

Najtaniej to kupisz podrobke za 40zl ktora moze zadziala a moze nie

oryginal 400zl

 

Oryginalow już nie ma panie dobromirze, nawet i za 1000zl.

2 godziny temu, Bumpalump napisał:

 

po wymianie i tak musisz przeprowadzic regulacje

Jaka regulacje? KSS240 są fabrycznie zablombowane, ustawione jak trzeba. Co chcesz w nich regulować? PLNy chyba? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, rafal735r napisał:

I jeszcze komutator wysokoobrotowy, filtr rdzeniowy i śrubokręt atomowy. A najlepiej jak wyśle ci CD na wymiane lasera za 30zl i skasujesz go na 200zl ?

Po co zabierasz glos w tematach o ktorych nie masz bladego pojecia?

17 minut temu, rafal735r napisał:

Oryginalow już nie ma panie dobromirze, nawet i za 1000zl.

Oryginalny laser w serwisie accuphase do kupienia za 400zl

17 minut temu, rafal735r napisał:

Jaka regulacje? KSS240 są fabrycznie zablombowane, ustawione jak trzeba. Co chcesz w nich regulować? PLNy chyba?

Kolejny raz, po co wypowiadasz sie w tematach ktore sa Ci obce?

na glowicy masz ustawione Focus Bias, EF Balance i APC ktorych sie nie rusza bo sa tak jak piszesz ustawione w fabryce, natomiast Tracking Gain i Focus Gain sa ustawiane z plyty glownej i one odpowiadaja za sledzenie sciezki i ogniskowanie, jesli odtwarzacz zrobil sie podatny na wstrzasy to objaw rozregulowanego Tracking Gainu panie znawco od laserów a nie slabego lasera...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Bumpalump
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Bumpalump napisał:

Oryginalny laser w serwisie accuphase do kupienia za 400zl

I serwis Accuphase sprzeda taki oryginalny laser na zawołanie posiadaczowi Denona DCD890 ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Bumpalump napisał:

Po co zabierasz glos w tematach o ktorych nie masz bladego pojecia?

Oryginalny laser w serwisie accuphase do kupienia za 400zl

Kolejny raz, po co wypowiadasz sie w tematach ktore sa Ci obce?

na glowicy masz ustawione Focus Bias, EF Balance i APC ktorych sie nie rusza bo sa tak jak piszesz ustawione w fabryce, natomiast Tracking Gain i Focus Gain sa ustawiane z plyty glownej i one odpowiadaja za sledzenie sciezki i ogniskowanie, jesli odtwarzacz zrobil sie podatny na wstrzasy to objaw rozregulowanego Tracking Gainu panie znawco od laserów a nie slabego lasera...

Tak, wymień koledze laser za 400zl plus twoje nadprzyrodzone zdolności za 200zl w odtwarzaczu za 100zl. A wystarczyło wymienić laser za 40zl żeby chłop się dalej cieszył swoim odtwarzaczem. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...przez to co wy odpierdalacie na forum przez ostatnie kilka dni w roznych watkach przechodzi ludzkie pojecie, nie dziwie sie ze i Muda44 przez bardzo dlugi czas byl nieobecny na forum bo przez takie zachowanie odechciewa sie komukolwiek pomagac, za 2 lata an forum zostana sami zieloni bo kazdy kto posiada jakas wiedze i moze komus cos doradzic poowli z tego forum ucieka, tak wiec bawcie sie dobrze, ja wysiadam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Bumpalump napisał:

bawcie sie dobrze, ja wysiadam

Zatem moje stwierdzenie: 

6 minut temu, McGyver napisał:

I serwis Accuphase sprzeda taki oryginalny laser na zawołanie posiadaczowi Denona DCD890 ?

pozostanie bez komentarza

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, Bumpalump napisał:

...przez to co wy odpierdalacie na forum przez ostatnie kilka dni w roznych watkach przechodzi ludzkie pojecie, nie dziwie sie ze i Muda44 przez bardzo dlugi czas byl nieobecny na forum bo przez takie zachowanie odechciewa sie komukolwiek pomagac, za 2 lata an forum zostana sami zieloni bo kazdy kto posiada jakas wiedze i moze komus cos doradzic poowli z tego forum ucieka, tak wiec bawcie sie dobrze, ja wysiadam

Wymień dla chłopa laser za 400zl z kosztem robocizny za kolejne 200zl w odtwarzaczu za 100zl. Mimo że prosił o jak najtańsze rozwiązanie sprawy sugerujesz mu lot w kosmos. Dlatego właśnie ludzie unikają tego forum. Ze względu na znawców, którzy naciagna ich na bezsensowne koszty prostej operacji. Wystarczy śrubokręt krzyżak. Ale ty zrobisz z igły widły żeby się pokazać, nawet w tak blachej sprawie. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Laser nie jest problemem o czym przeciez napisalem wiec nie dopisuj mi zdan ktore nie padly z moich ust, kolega niech jedzie do najblizszego elektronika i mu to ustawi w 10 minut bo tyle czasu zajmuje to ustawienie z odkreceniem obudowy

1 minutę temu, Bartosz_70659 napisał:

Przecież to branża. Żyje że starych repów które przy okazji poleca. To co ma pisać??

niestety nie trafiles

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, rafal735r napisał:

I jeszcze komutator wysokoobrotowy, filtr rdzeniowy i śrubokręt atomowy. A najlepiej jak wyśle ci CD na wymiane lasera za 30zl i skasujesz go na 200zl ?

Oryginalow już nie ma panie dobromirze, nawet i za 1000zl.

Jaka regulacje? KSS240 są fabrycznie zablombowane, ustawione jak trzeba. Co chcesz w nich regulować? PLNy chyba? 

Szydzisz z kogoś a jak widać nie masz pojęcia o wymianie i regulacji lasera.

Zworke antystatyczna czym rozlutujesz? Odstawisz garnek z obiadem i nad palnikiem gazowym? Zapalniczką? Do tego jest potrzebna lutownica. 

Co do regulacji lasera to potrzebny jest oscylokop, wiedz nie wiem czemu jesteś cyniczny.

A jak jesteś taki techniczny kozak, to idź ze swoją wiedzą na elektrode. Zjedzą Cię tam żywcem za Twoją wiedzę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez kapusta7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłbym ostrożny z proponowaniem zamiennika kss240a do cd denona, co prawda nie mam takiej wprawy w tej materii ale chyba w trzech nie poszedł mi żaden zamiennik, w jednym się zawziąłem i go doregulowałem ale to droga przez mękę. Co do powyższej usterki obstawiam tak, jak Bumpalump układ servo/tracking gain do regulacji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez radmorek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, kapusta7 napisał:

Szydzisz z kogoś a jak widać nie masz pojęcia o wymianie i regulacji lasera.

Zworke antystatyczna czym rozlutujesz? Odstawisz garnek z obiadem i nad palnikiem gazowym? Zapalniczką? Do tego jest potrzebna lutownica. 

Co do regulacji lasera to potrzebny jest oscylokop, wiedz nie wiem czemu jesteś cyniczny.

A jak jesteś taki techniczny kozak, to idź ze swoją wiedzą na elektrode. Zjedzą Cię tam żywcem za Twoją wiedzę.

Dobrze, polecimy w kosmos żeby zwore usunąć. ?

2 minuty temu, radmorek napisał:

Byłbym ostrożny z proponowaniem zamiennika kss240a do cd denona, co prawda nie mam takiej wprawy w tej materii ale w chyba w trzech nie poszedł żaden zamiennik, w jednym się zawziąłem i go doregulowałem ale to droga przez mękę. Co do powyższej usterki obstawiam tak, jak Bumpalump układ servo/tracking gain do regulacji.

Najbardziej problematyczne są KSS213. One chyba nigdy nie działają. 240 są całkiem w porządku. PS Nie trzeba wykupywac abonamentu na lot na marsa. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem taki sam problem z Denonem DCD 1290. Oryginalne, nowe płyty,  żadnych wstrząsów, a CD przeskakuje. Poszedł do regulacji. Przy okazji wymieniono padnięty elektrolit za kilka groszy i coś tam wyczyszczono. To było na przełomie w 2002-2003 roku czyli blisko 17 lat temu. O ile mnie pamięć nie myli w tym Denonie siedzi właśnie KSS240A.

Odtwarzacz pracuje do dziś.

Jeśli "znafcy" od wymiany laserów mają jeszcze coś do dodania to chętnie poczytam, a jak nie to dziękuję za uwagę.

Tyle w temacie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.