Skocz do zawartości
IGNORED

Do znawcow wzmacniaczy ze zlotej ery hi-fi lat 70/80


marcin55505
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

24 minuty temu, zeta-j napisał:

Tam opowiadasz trolle, a konta klony nowo założone  które zaśmieciły zakładkę stereo tematami o starociach do opchnięcia i tak gorsze może niech moderacja się tym wpierw zajmie ? 

Tak od razu musi byc klon bo gosc sobie zalozyl konto 2 dni temu...

W sasiednim wątku naganiaja na nowego roksana z kiwającym sie potencjometrem i to wam nie przeszkadza

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Bumpalump
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, marcin55505 napisał:

o Yamahe CR-1020 mi chodzilo

Brać! Będzie Pan zadowolony...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Yamaha CX-1000, Yamaha MX-1, Yamaha CDX-1030, Yamaha T-80, Yamaha PF-800 (Yamaha MC-5), Yamaha NS-690II, Yamaha HP-3, Bluesound Node 2, Helion 1750 XP, okablowanie: 2x AudioQuest Quartz, AudioQuest Topaz, AudioQuest Indigo Blue, Nordost Moonglo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Bartosz_70659 napisał:

Tak by było dla nich najlepiej!! Wtedy mogliby pchać te niskie modele po kilkanaście tysięcy i nikt by nie przeszkadzał. Najlepiej zakneblować wszystkich którzy nie wielbią sansui. 

Szczerze to mam w nosie czy to będzie Sansui, Kenwood, Pioneer, Denon, Accuphase czy jeszcze coś innego. Jeśli jest kompletne i nie grzebane to warto. Uczepiłeś się Sansui jak rzep psiego ogona, a znalazłeś JEDNĄ aukcją na końcu świata za 2.800 pln jak się okazało zepsutego klocka z przeznaczeniem na części, tymczasem WSZYSTKIE aktualne ceny to co najmniej 12.000 zł albo lepiej. I jak pewnie wiesz tych właśnie konkretnych klocków nie opycha żaden "klubowicz" tego forum tylko sprzedawcy na drugim końcu globu. A żeby było jeszcze śmieszniej to dwa egzemplarze tego modelu o który Ci chodzi, wiszą sobie na allegro za 8.200 i 9.900 czy są TAŃSZE aniżeli nadmuchane ceny gdzieś tam w świecie. Więc może zdradzisz w czym problem?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda strzepic klawiatury, oni mysla ze Japończycy czy Niemcy czytaja audiostereo i winduja ceny ?

mozemy sobie pisac na forach i zachwycac sie kazdym sprzetem a ceny jakie sa kazdy wie i w DE czy JP tak samo te klocki schodza za 5 cyfrowe kwoty

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Vampire_Lestat napisał:

Brać! Będzie Pan zadowolony...

Powaznie Yamaha Cr1020 to dobry amplituner? Za 300 euro mam go do kupienia. Bo tak czytajac forum widze, ze wiekszosc uzytkownikow bardzo kulturalna, widac, ze fachowcy i z checia doradza, ale niektorzy to klotnie wyzwiska nabijaja sie itp kompletnie bez powodu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yamaha Cr 1020 to wysoki model, dobrze zbudowany. Ceniony i poszukiwany (oczywiście w dobrym stanie). Napewno wart zainteresowania. Osobiście CR 1020 nie odsłuchiwałem, ale za dobrą cenę i w niezłym stanie technicznym brałbym chyba w ciemno. Ten amplituner zebrał bardzo dobre opinie na zagranicznych forach. Proponuję też zapytać w klubie Yamahy. Uzyskałem tam swego czasu wiele cennych porad, skorzystałem i muszę powiedzieć, że z własnych nabytków jestem bardzo zadowolony. Tyle, że ostatnio dyskutują tam głównie o nowszych sprzętach, ale warto popytać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Yamaha CX-1000, Yamaha MX-1, Yamaha CDX-1030, Yamaha T-80, Yamaha PF-800 (Yamaha MC-5), Yamaha NS-690II, Yamaha HP-3, Bluesound Node 2, Helion 1750 XP, okablowanie: 2x AudioQuest Quartz, AudioQuest Topaz, AudioQuest Indigo Blue, Nordost Moonglo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i to jest normalna odpowiedz, widac ze normalny dobry chlop. Dzieki bardzo! A nie rozmawiasz kulturalnie, pytasz cos ludzi z szacunkiem do ich wiedzy i takie cos:

22 godziny temu, Huberto1984 napisał:

Nie wiem, ja wzmacniacze tylko slucham a nie ogladam, bo to nie obraz na scianie, ale co kto woli.

Yamaszka to na bank petarda, bierz w ciemno.

Powodzenia w zbieractwie. Im wiecej tym lepiej.

Pomysl tez o wiezy technics. Glosniki z polypropylenu nie wchlaniaja wody tak jak papierowe, wiec do lazienki jak znalazl. Zakup na lata. Sam mam i chwale. Tylko wtyki trzeba smalcem przeleciec raz po raz. Po co sonos czy inny multiroom jak mozna miec w kazdym pomieszczeniu inny system z inna muza. To jest bajer ?

Dobry kot??!!!!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez marcin55505
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam w domu dwa amplitunery vintage: Sony STR-6046 i Toshiba SA-400. Oba w pełni sprawne i w bardzo dobrym stanie wizualnym. Jeden stoi w sypialni, a drugi u syna w pokoju. Gramy na tym ze Spotify. Takie nasze "multiroom", z którego cała rodzinka jest zadowolona. Sprzęty grają jak to amplitunery z tamtych lat - ciepłym, analogowym brzmieniem z wyraźnie podkreślonym basem. Niby żadna rewelacja, ale i tak  całkiem to miłe dla ucha i niemęczące. Czego chcieć więcej od zestawu do sypialni? Biorąc pod uwagę marne grosze jakie wydałem na te "zabytki", to uważam ten zakup za udany. 

Co do zaś kolumn Techincsa, to np. takie SB-10 czy SB-10000 chętnie przygarnę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Yamaha CX-1000, Yamaha MX-1, Yamaha CDX-1030, Yamaha T-80, Yamaha PF-800 (Yamaha MC-5), Yamaha NS-690II, Yamaha HP-3, Bluesound Node 2, Helion 1750 XP, okablowanie: 2x AudioQuest Quartz, AudioQuest Topaz, AudioQuest Indigo Blue, Nordost Moonglo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, marcin55505 napisał:

No i to jest normalna odpowiedz, widac ze normalny dobry chlop. Dzieki bardzo! A nie rozmawiasz kulturalnie, pytasz cos ludzi z szacunkiem do ich wiedzy i takie cos:

Dobry kot??!!!!!

Nie kot tylko Hubert mam na imię ? o ile ten cały wątek to nie jest kolejna denna prowokacja na forum, bo ogólnie to dziwne jest gdy w przeciagu kilkunastu godzin pojawia się kilka tematów o sansui, Sony i ogólnie Vintage na forum, to trzeba do sprawy podejść rozsądnie. Bazując na opinii ludzi, którzy tym handluja, naprawiaja czy promują rozsądne nie jest. 

Myślałem, że takie rzeczy to coś oczywistego. 

Masz tam chyba z 5 tych wzmacniaczy, z tym który chcesz kupić. Nie wiem jakie są ich średnie ceny, ale przypuśćmy 1500zl co daje 7,500zl na wzmacniacz, jeden, dobry, ktory pozamiata cokolwiek tam masz i nie będzie Ci robił z basu budyniu. 

Lubie sprzęt vintage, sam miałem kilka yamaszek, technics itd. Jednego technicsa mam do dziś i gra fajnie, ale nikomu nie sprzedaje objawień, że to gra x razy lepiej od nowszego sprzętu za x razy więcej. To może grać ok w swojej cenie jak ktoś lubi taki dźwięk i nie boi się, że mu się to rozsypie za dwa dni. 

?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wieza STEREO Technics :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Huberto1984 napisał:

o ile ten cały wątek to nie jest kolejna denna prowokacja na forum

Prowokacja. Sansuje wiszą na allegro, ceny idą w dół i nikt nie bierze to trzeba naganiać i pisać bajki jak to gra na poziomie drogich nowych sprzętów

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Huberto1984 napisał:

Bazując na opinii ludzi, którzy tym handluja, naprawiaja czy promują rozsądne nie jest. 

Za to sensowne jest sluchanie ludzi ze znikomym doswiadczeniem i ludzi ogladajacych sprzet na obrazkach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Huberto1984 napisał:

Mam Ci zrobic zdjecie mojej wiezy technics, zeby byc wiarygodny? ?

Taką linie obrony przyjął. To nic że wielu słuchało tych sansui i to żaden cud tymbardziej za kilkanaście tysięcy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Huberto1984 napisał:

Jednego technicsa mam do dziś i gra fajnie, ale nikomu nie sprzedaje objawień, że to gra x razy lepiej od nowszego sprzętu za x razy więcej. To może grać ok w swojej cenie jak ktoś lubi taki dźwięk i nie boi się, że mu się to rozsypie za dwa dni. 

Amen. 

Ceny nowego sprzętu zawsze można zweryfikować i w miarę wycenić uczciwie. Ze starym gorzej bo to inna wartość pieniądza a to to a to tamto. Dalej zaczyna się reklama. I absurdalne ceny. Vintage kiedyś miał sens. Ceny były nie duże można było coś kupić zwłaszcza że za parę stówek nic nowego nie szło nabyć . To co jest teraz to jest jakiś absurd. Dla mnie teraz stary sprzęt jest warty tyle co marki niemieckie których nie ma, czyli nic. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, margaryna85 napisał:

Amen. 

Ceny nowego sprzętu zawsze można zweryfikować i w miarę wycenić uczciwie. Ze starym gorzej bo to inna wartość pieniądza a to to a to tamto. Dalej zaczyna się reklama. I absurdalne ceny. Vintage kiedyś miał sens. Ceny były nie duże można było coś kupić zwłaszcza że za parę stówek nic nowego nie szło nabyć . To co jest teraz to jest jakiś absurd. Dla mnie teraz stary sprzęt jest warty tyle co marki niemieckie których nie ma, czyli nic. 

Ceny vintage były kiedyś normalne. Wystarczy przejrzeć archiwum Audiostereo. Jeszcze przed czasem gdy pseudo guru i inni naganiacze wzięli się za to. 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, Bartosz_70659 napisał:

To nic że wielu słuchało tych sansui i to żaden cud tymbardziej za kilkanaście tysięcy

Ale Ty nie slyszales a sie wypowiadasz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, rafal735r napisał:

A najbardziej sensowne jest odpisywanie dla klona. 

Gość założył temat o Sansui na koncie klonie i prosi o poradę przy czym pisze z drugiego konta sam ze sobą, czy to jest normalne?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, zeta-j napisał:

Gość założył temat o Sansui na koncie klonie i prosi o poradę przy czym pisze z drugiego konta sam ze sobą, czy to jest normalne?

W interesach nie ma rzeczy niemożliwych ; )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Bumpalump napisał:

fajne macie kółko wzajemnej adoracji, wszedzie spisek, klony, propaganda i naganianie hahaha

Ślepy jesteś ze to się nie klei. Chce kupić amplituner który mu polecacie, za chwilę zakłada temat że już ma ten amplituner i chce już do niego kupić kolumny. Przecież to wszystko kupy się nie trzyma. I to wszystko tuż po sprzeczkach w temacie o Vintage. Do tego tego konto od paru dni. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wcale bym sie nie zdziwil gdyby to ktos z was zalozyl to konto zeby tylko napedzac nagonke, bo rozpierdol robicie w kazdym watku w jakim sie pojawiacie

Ja nie udzielam sie zazwyczaj w watkach ktore mnie nie dotycza, ale jak widac niektorzy nawet na neutralnym gruncie prowokuja

pytam sie po co? i co ciekawe moderacja nic z tym nie robi...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Bumpalump
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Bumpalump napisał:

rozpierdol

To teraz tak się nazywa wskazywanie wałków i robienia idiotów z ludzi? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Bumpalump napisał:

wcale bym sie nie zdziwil gdyby to ktos z was zalozyl to konto zeby tylko napedzac nagonke

Musiałbym być nawiedzonym fanboyem Sansui. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na innym forum uwaga! Guru czubsi sprzedaje znów kolejny sansuj, tym razem a 907 limited. Buyers beware ten sprzęt chodzi w Japonii po 6-8 tys! Nie dać się zwałkowac!!!!

Ten to ma fuchę. Nagania i opycha. ???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.