Skocz do zawartości
IGNORED

HIGHEND to perfekcjonizm czy choroba


djedryk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, file-moon napisał:



Wolal bym rownowartosc kablowej roznicy przejesc w dobrych resteuracjach.

 

...jakoś udało mi się połączyć te dwie sprawy....cenię sobie dobre okablowanie jak również jestem częstym

 bywalcem w restauracji ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Moontan napisał:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

To ....nie  Lampizator  ...pozlacane ale bez diamentow.

Złote a skromne ; )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, kazik-t napisał:

No i, można iść w ciemno o zakład, że gdyby autor i paru innych wtórujących, stało się naraz bogatymi, pierwsze co zrobią, to kupią najdroższy sprzęt jaki znają. .. o ile byłoby ich stać ? bo wiadomo, rachunki, raty za auto. raty za dom.

A skąd takie przypuszczenie? Zaglądałeś im na konta?

Po drugie - ocena człowieka po majątku jest słaba.

Po trzecie - człowiek bogaty nie musi mieć od razu high-endu. Może tego nie rozumiesz, ale są ludzie, którzy mają w dupie cały świat audio.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Człowiek bogaty, który nie interesuje się audio, zapewne będzie miał w doopie ten cały świat, natomiast człowiek bogaty, który się interesuje tym tematem, zapewne nie będzie miał w doopie tego świata i raczej będzie poszukiwał coś dla siebie w tym segmencie. Ale niekoniecznie musi wydawać jakieś miliony na świat audio - może sobie na przykład wykupić dożywotnio miejsca w loży na każdy koncert we wszystkich czołowych filharmoniach świata - i latać na koncerty prywatnym jetem. Ale bogaty i zakręcony na punkcie audio, na pewno nie odpuści tematu i nie będzie spędzał czasu w klubie Diora Dzierżoniów. Tak to widzę ?

Wszystko zależy od priorytetów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Człowiek bogaty, który się nie interesuje audio ma tą branżę w doopie. Człowiek bogaty, który się interesuje audio też ma te branże w doopie. Człowiek bogaty, który jest prawdziwym pasjonatem najwyższej jakości sprzętu też ma tą branżę w doopie ale wie co jak z czym i w jakich warunkach akustycznych połączyć by mieć prawdziwy HI-End w chałupie. I co najważniejsze - on ma ten HI-End.

  Jest cała masa bardzo zamożnych ludzi którzy mają sprzęt za gruby szmal ale kompletnie nie mają pasji  - kupili bo widzieli w gazecie lub z polecenia. Kiedyś rozmawiałem z facetem który sprzedawał bardzo drogie kable głośnikowe Tary Labs Omega Onyx. Na pytanie do jakiego wzmacniacza ma podpięte i do jakich kolumn - powiedział mi że do topowych Wilson Audio i monobloków Krella. Na moje pytanie jakie ma konkretnie modele - odpowiedział że musi zejść do salonu i odczytać nazwy bo nie pamięta ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez babatular

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, czy Musk i Bezos mają jakieś porządne wieże? Dyrektor chóru z CSO ma w domu coś mniejszego niż wieżyczka Piano Craft - nie pamiętam nazwy. Może Sony?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, babatular napisał:

Na pytanie do jakiego wzmacniacza ma podpięte i do jakich kolumn - powiedział mi że do topowych Wilson Audio i monobloków Krella. Na moje pytanie jakie ma konkretnie modele - odpowiedział że musi zejść do salonu i odczytać nazwy bo nie pamięta

Stawiam tezę, że to są tak naprawdę ludzie ubodzy. Nawet mi ich nie żal.

High-end jest w jakiś sposób konsumpcjonizmem, który w sumie nie jest niczym nagannym jeżeli nas na to stać i wszystko z czystej pasji.

Spełnienia marzeń nie zabrania przecież żadna religia.

A złapać króliczka, było i jest bezcenne. Czego wszystkim nam życzę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Meloman napisał:

Spełnienia marzeń nie zabrania przecież żadna religia.

Akurat mozna polemizować. Taki chrześcijanin  na przykład powinien czynić dobro a wydanie miliona na sprzęt w obliczu głodującej Afryki to za bardzo świątobliwe nie jest

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Chicago napisał:

Reszte schował dla siebie na czarną godzine.

mylisz się

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Moontan napisał:

To idź i rozdawaj....to nie musza być miliony. Pomóż komuś w rodzinie albo za rogiem może być ktoś w potrzebie . Z Afryką daj dobie spokój .....Jezus mógł nakarmić cały świat nieprawdaż ?

Jezus spier....sprawę . Nakarmił parę osób a mógłby jako Bóg  do dziś karmić jego sztuczka z koszem...to racja ??

 

Ja nikomu nie każe rozdawać milionów. To było żart 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gadałem z jego starym i jednoznacznie stwierdził, że jakby się przyznał do Jezusa, to zasiłku rodzinnego by nie było.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"A ci, którzy tańczyli, zostali uznani za szalonych przez tych, którzy nie słyszeli muzyki" — Friedrich Nietzsche 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hi-End - choroba, czy perfekcjonizm? Odpowiedzi może być wiele, ale wg. mnie i jedno i drugie.
Choroba - jeśli dążymy do niego w nieskończoność i za wszelką cenę, nie znajdując końca poszukiwań.
Perfekcjonizm - wynika z dążenia do ideału i albo jest zakończony sukcesem, gdy osiągniemy optymalny dźwięk, którego już nie chcemy poprawiać (nieskromnie podam przykład mojej skromnej osoby), albo to dążenie przeistacza się w chorobę, nie potrafimy zadowolić się na dłużej brzmieniem i szukamy dalej.
Wg. mnie nie istnieje coś takiego jak Hi-End. To wymysł marketingowy, który ma doprowadzać do choroby kolejnych, potencjalnych nabywców. Nie można jednoznacznie stwierdzić, który sprzęt jest hi-endowy, a który nim nie jest, bo żadne kryterium tej oceny nie będzie pozbawione wady. Ani cena, ani wygląd, ani brzmienie, ani opinie znawców nie są kryteriami optymalnymi.
Każdy z nas ma swoje kryteria, którymi się kieruje, by ten hi-end osiągnąć, co nie znaczy, że w opinii kogoś innego te kryteria są właściwe.
Każdy z nas ma też swój hi-end. To jest ten zestaw, który posiada i jest z niego w 100% zadowolony. Reszta się nie liczy.
 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przestrzeni biznesowej high-end ma swoją półkę. Jak najbardziej ma. Najwyższą. Cechy high-endu, to przede wszystkim solidość wykonania i niezawodność. Zaraz obok stoi myśl inżynieryjna i design, service gwarancyjny i pogwarancyjny, gwarancja i ludzie, którzy mi taki sprzęt sprzedają. Wolę zostawić więcej komuś kogo lubię, niż mniej komuś kto jest mi obojętny. I za to się płaci.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tym etapie dyskusji to już trzeba rozróżnić biżuterię od audio.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"A ci, którzy tańczyli, zostali uznani za szalonych przez tych, którzy nie słyszeli muzyki" — Friedrich Nietzsche 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Chicago napisał:

W przestrzeni biznesowej high-end ma swoją półkę. Jak najbardziej ma

Jak najbardziej. Między innymi grupa biznesmenów stanowi target producentów i sprzedawców tego hi-endu.
 

15 minut temu, Chicago napisał:

Wolę zostawić więcej komuś kogo lubię, niż mniej komuś kto jest mi obojętny

Bo jesteś biznesmenem i sprzedawcy tego całego hi-endu dobrze wiedzą o m.in. takich postawach jak Twoja.
Takie postawy bardzo sobie cenią. ?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hi-end to jak sama nazwa mówi to topowe dostępne rozwiązania - i to tyczy się nie tylko audio. W audio termin hi-end jest mocno nadużywany w celach marketnigowych. Jeżeli ktoś ma być uczciwy to nie wiem czy 10% tego co nazywamy hi-end'em nim jest ponieważ masa urządzeń zrobiła się magicznie hi-end'em ze względu na cene detaliczną. Dla mnie np. 95% drogich kolumn dostępnych na rynku nie sposób nazwać hi-end'em ponieważ nie grają pełnego pasma 20-20kHz - co powinno być w zasadzie podstawą do dalszych rozważań.

A co do samego tematu Hi-End to zdecydowanie perfekcjonizm, szeroko pojęta audiofilia za to to troche bardziej choroba.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tacy biznesmeni temi ręcami sobie piniendzy nie urobili, a nakradli w białych rękawiczkach prawa czy marketingu. Ale jak zawsze w życiu nie ma lekko. Lekko przyszło, to i lekko pójdzie na pseudo hajend.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"A ci, którzy tańczyli, zostali uznani za szalonych przez tych, którzy nie słyszeli muzyki" — Friedrich Nietzsche 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Kris_54701 napisał:

Tacy biznesmeni temi ręcami sobie piniendzy nie urobili, a nakradli w białych rękawiczkach prawa czy marketingu. Ale jak zawsze w życiu nie ma lekko. Lekko przyszło, to i lekko pójdzie na pseudo hajend.

I po tym wpisie już oficjalnie wiadomo, to co wielu wiedziało wcześniej, że te wpisy, to tylko zawiść, zazdrość, frustracja i dupościsk żalu!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ścisk, a realna prawda drogie dziecko. Wyjdź ze swojego biznesu popatrz na pola jak ludzie zepierdzielają na kawałek chleba i na Twój hajend.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"A ci, którzy tańczyli, zostali uznani za szalonych przez tych, którzy nie słyszeli muzyki" — Friedrich Nietzsche 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Kris_54701 napisał:

Nie ścisk, a realna prawda drogie dziecko. Wyjdź ze swojego biznesu popatrz na pola jak ludzie zepierdzielają na kawałek chleba i na Twój hajend.

Panowie, Adrian Zandberg jest na forum.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, Kris_54701 napisał:

Nie ścisk, a realna prawda drogie dziecko. Wyjdź ze swojego biznesu popatrz na pola jak ludzie zepierdzielają na kawałek chleba i na Twój hajend.

Na mój na pewno nie. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To musisz mieć tani ten systemik, bo na mój ludzie robią.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"A ci, którzy tańczyli, zostali uznani za szalonych przez tych, którzy nie słyszeli muzyki" — Friedrich Nietzsche 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Kris_54701 napisał:

To musisz mieć tani ten systemik, bo na mój ludzie robią.

To musisz marnie im płacić bo słabo się starają. Robią i robią, a systemik jak sam napisałeś budżetowy. A mój systemik tani, ale dobry.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sly30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.