Skocz do zawartości
IGNORED

Na co zmienić Rotel RB 990 BX posiadając Dynaudio Audience 52SE


buzz_astral
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

kilka lat temu po wielkich poszukiwaniach nabyłem zestaw Rotel RB 990BX + RC 990BX.
Miałem jakieś przejścia z tym zestawem, a właściwie z samą końcówką, w której najpierw zamontowano odcięcię napięcia przy wyłączaniu (Nomos), bo mi w jednym kanale coś pykało po wyłączeniu wzmacniacza, a potem wymieniono wszystkie małe kondensatory (CougarAudio). Niestety wczoraj włączyłem wzmacniacz po tygodniowej nieobecności w domu i zaczęło bardzo coś skwierczeć w lewym kanale, a dzisiaj jeszcze raz spróbowałem włączyć wzmacniacz i coś puknęło na tyle, że stwierdziłem ... czas na zmiany.

Przez cały okres użytkowania wzmacniacza ... a było tego z 5-6 lat ... nigdy nie odkręciłem go na połowę, za to bardzo mi przeszkadzało, że cichy odsłuch pozbawiał mnie szczególnie dolnego pasma. Kolumny jakie współpracowały ze wzmacniaczem do Dynaudio Audience 52SE. Przeczytałem też, że Dynki jednak lubią być mocno odkręcone i tu pojawia się pytanie:
Czy jest jakiś wzmacniacz w granicach 3-4k, który pozwoli na cichy odsłuch bez utraty dynamiki i szerokości pasma czy jednak trzeba się przeorientować i budować zestaw od podstaw?

Słucham głównie muzyki z PC przez Audioboxa albo gramofonu Thorens 318 MK II przez ProJect II. Muzyka, której słucham to wszystko oprócz klasyki i poezji śpiewanej.
Względem aktualnego zestawu potrzebowałbym trochę więcej rozlewającego się dołu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez buzz_astral
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tych pieniądzach ciężko będzie o wzmak który będzie miał lepszy bas od tego Rotela ( to chyba najmocniejsza strona tych końcówek ) a Dynki to kolumny raczej trudnosterowalne i przy cichym graniu trochę brak im życia , rozkręcają się wraz z potencjometrem głośności 

Wiem ze za bardzo nie pomogłem , ale tak to moim zdaniem wyglada

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ilu ludzi tyle opinii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem Rotela RB-991 i RC-995 z Dynkami DM2/7, potem Contour 1.3 mkii, a na końcu Special 25. Do serii DM to był fajny wzmacniacz, ale kolumny z Esotekiem i Esotarem w połączeniu z Rotelem grały dla mnie nieco zbyt agresywnie. Do Special 25 stwierdzilem, że przydałoby się lepsze towarzystwo i kupiłem integrę Modwrighta. Wszelkie problemy z męczącą górą minęły jak zły sen, poza tym jest to kultura grania na innym poziomie. Ostatnio kupiłem sobie z ciekawości 52SE i podłączyłem je w pokoju u syna, gdzie jest RB-980BX. Ten wzmacniacz ewidentnie nie daje rady z tymi dynkami. To zdecydowanie najtrudniejsze do wysterowania paczki, jakie miałem. Modwright napędza je bez problemu. Wiem, że ten wzmacniacz to zupełnie nie ten budżet, ale jeśli chcesz zatrzymać 52SE, to chyba potrzebujesz czegoś bardziej wydajnego prądowo od RB-990. Może jakiś starszy, tańszy Krell?

Poza tym zgadzam się z przedmówcą, że dynkom przy cichym graniu faktycznie nieco brak życia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

We stand in the Atlantic
We become panoramic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, krzysiek napisał:

Modwright napędza je bez problemu.

A który Modwright? ... chociaż widzę, że finansowo nie podołam .... który by nie był ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez buzz_astral
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, buzz_astral napisał:

A który Modwright?

KWI-200

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez krzysiek

We stand in the Atlantic
We become panoramic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, buzz_astral napisał:

A który Modwright? ... chociaż widzę, że finansowo nie podołam .... który by nie był ?

pierwotnie chcialem do Speciali kupić jakąś integrę krella, bo na system dzielony mnie nie stać, ale akurat w ogłoszeniach nic ciekawego nie było, a napatoczył się ten Modwright, którego kiedyś słuchałem w innym systemie i ogólnie mi się podobał; koniec końców Krella nie sprawdzałem u siebie, ale może u Ciebie jakiś by się sprawdził zamiast Rotela? Może jakiś posiadacz np. KAV-400 wypowie się, czy to się sprawdza z 52SE?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

We stand in the Atlantic
We become panoramic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem ofertę na wzmacniacz Pathos Classic One.

Co sądzicie o jego połączeniu z 52SE?

Mi przede wszystkim do końca nie pasują, wizualnie, rozwiązania z lampami na wierzchu, ale może to tylko moje uprzedzenie, które należy przełamać.

Wróćmy zatem do dźwięku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciezko za 3-4tys kupic wydajniejszy piec niz ta koncowka, ona nie powinna gubic szczegolow bez wzgledu na poziom glosnosci, wrzuc zdjecia tranzystorow koncowych bo znajac nonos to tam ladne kwiatki moga byc

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Bumpalump napisał:

Ciezko za 3-4tys kupic wydajniejszy piec niz ta koncowka, ona nie powinna gubic szczegolow bez wzgledu na poziom glosnosci, wrzuc zdjecia tranzystorow koncowych bo znajac nonos to tam ladne kwiatki moga byc

Zrobię to jak tylko będę mógł wstać z łóżka, bo jestem w fazie rekowalescencji :).

A poza tym CougarAudio już po nić poprawił :).

"ta końcówka" to masz na myśli Rotela czy Pathosa?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez buzz_astral
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rotela, co prawda nie miałem tych dynek ale ciezko mi sobie wyobrazic brak wydajnosci w tym rotelu, przecies to mala spawarka.

CougarsAudio bardzo dobry serwis, na 100% wykonali dobra robote

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spawarka, niespawarka, ale okazuje się, że jak ludzie podpinają te Dynki do mocniejszych wzmacniaczy to dzieją sie wspaniałe rzeczy. Dla B&W wystarczy jedna końcówka, ale dla Dynek trzeba dwie.

No więc świta mi taka myśl, aby w pierwszej kolejności oddać końcówkę do zdiagnozowania i jeżeli koszt naprawy nie będzie duży to dokupić taką drugą i je uruchomić w bridge'u.

Ale mam jedną wątpliwość: moje kolumny są 4Ohmowe i pytanie czy to w ogóle zadziała skoro gdzieś wyczytałem, że Rotel w mono to 380W i może być tylko dla 8 Ohmów.

@Micke 13 ma dwie 990'tki z 72SE (4Ohmy) i to mu działa.

Jeżeli jednak okaże się, że nie warto reanimować 990, to kupić dwie 980 pod warunkiem, że mogą zagrać z 52SE.

Trzecie rozwiązanie to naprawić 990 i kupić B&W 602 S3, które podobno świetnie grają z Rotelem i ... przy okazji będzie to najtańsze rozwiązanie ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez buzz_astral
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Bumpalump napisał:

To tania w naprawie koncowka, napewno bedzie sie oplacalo

Zobaczymy, mam nadzieję. Doświadczenie podpowiada coś innego ;).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez buzz_astral
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, buzz_astral napisał:

Dostałem ofertę na wzmacniacz Pathos Classic One.

To ciekawy sprzęcik. Pre Amp w klasie A, hybryda na lampach, włoskie wykonanie. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Bartosz_70659 napisał:

To ciekawy sprzęcik. Pre Amp w klasie A, hybryda na lampach, włoskie wykonanie. 

Ja jestem ciekaw jak to brzmi. I nawet mam możliwość przejechania się z moimi maleństwami do właściciela wzmacniacza i zrobić odsłusch.

2 godziny temu, quatross napisał:

Mogę ewentualnie polecić ROTELa A12 ?

Powodzenia!

Odwodzi się mnie od zmienienia Rotela na Rotela. Podobno niewiele zyskam i zasugerowano mi raczej zaciśnięcie pasa i dozbieranie do wyższej klasy. Jakoś mnie Rotel nie pochłonął, gra poprawnie, ale chyba potrzebuję pójść dalej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez buzz_astral
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, buzz_astral napisał:

Ja jestem ciekaw jak to brzmi. I nawet mam możliwość przejechania się z moimi maleństwami do właściciela wzmacniacza i zrobić odsłusch.

Chyba warto posłuchać bo w sieci opinie na temat tego pathosa są entuzjastyczne. Po za tym rzygać się już tu chce od polecanych w kółko gratów typu Sony itd 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pathosa warto sprawdzić 

ale do Dynek polecałbym tez jakaś końcówkę Krella ( słuchałem Special 25 z KSA-150 i to grało ), na zagranicznych forach polecają także Chorda

z tym , ze podobnie jak z ModWrightem musiałbyś sporo rozciągnąć budżet . Ale cóż Rotel w swojej klasie cenowej jest mocny i ma dobry bas, ale taki trochę surowy, wiec chcąc iść wyżej niestety trzeba dołożyć trochę kaski

w B&W( przynajmniej te ) +Rotel bym nie wchodził , kiedys słyszałem coś takiego i za przeproszeniem darlo ryja .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez morawka

Ilu ludzi tyle opinii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, morawka napisał:

Pathosa warto sprawdzić 

ale do Dynek polecałbym tez jakaś końcówkę Krella ( słuchałem Special 25 z KSA-150 i to grało ), na zagranicznych forach polecają także Chorda

z tym , ze podobnie jak ModWrightem musiałbyś sporo rozciągnąć budżet 

Chyba warto poczekać żeby poczuć różnicę. Jeżeli uda się naprawić to co mam to mogę odłożyć zakup na przyszły rok. Wtedy nie będzie się palić, a może i jakaś okazja się niechybnie trafi ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, morawka napisał:

( słuchałem Special 25 z KSA-150 i to grało )

ten Krell musi być potworem ?

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Na allegro pojawił się Bel Canto Evo2i gen.II i autor sugeruje, że jest lepszy od Krel KAV 400xi. Poczytałem o Bel Canto i rzeczywiście ma dobre recenzje ... co nie znaczy, że jest lepszy czy gorszy. Czy ktoś z szanownych tutaj miał kontakt z rzeczonym Bel Canto? Na forum jest jeden wątek, ale z zeszłej dekady, a poza tym po jego przeczytaniu nadal nie wiem jak zagrałby ten wzmacniacz z moimi Dynkami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez buzz_astral
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktos chce sprzedac to oczywiscie, ze tak pisze.... osobiscie mam 400 krella i zapomniałem o zmianach w wzmocnieniu.Czesto pisze sie ze suchotnik itp. , ale jak nabierze temperatury gra bardzo dobrze. Z krotkich odsluchow mozna takie właśnie  wnioski wyciągnąć. Z Bel Canto nie mialem stycznosci wiec nie oceniam, ale jak czytam w ogloszeniach, ze cos jest lepsze od tego czy tamtego to jakos to za mna nie przemawia. Wg mnie masz fajną elektronike i jezeli bedzie tak jak piszą koledzy , że naprawa nie bedzie super droga to naprawic i poszukac innych kolumn. To nie jest wysoki model dynaudio , wiec osobiscie za te 3-4 klocki poszukalbym czegos innego. Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 20.08.2019 o 16:39, lolo989 napisał:

Wg mnie masz fajną elektronike i jezeli bedzie tak jak piszą koledzy , że naprawa nie bedzie super droga to naprawic i poszukac innych kolumn. To nie jest wysoki model dynaudio , wiec osobiscie za te 3-4 klocki poszukalbym czegos innego. Pozdrawiam

A co byś polecał do tego Rotela, bo na forum Rotela wszyscy pieją, że Dynki to jest świat dla tego wzmacniacza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 21.08.2019 o 17:54, buzz_astral napisał:

A co byś polecał do tego Rotela, bo na forum Rotela wszyscy pieją, że Dynki to jest świat dla tego wzmacniacza.

Nie słuchałem tego rotela, ale jest naprawde solidnie skonstruowany i rotele brzmią ogólnie bardzo dobrze. Jeżeli polecają dynki to może poprostu coś z wyższej połki Dynaudio(NP. Focusy ) lub coś o wyższej skuteczności aby wmzcniacz sie tak nie wysilał do napedzenia. W tym budżecie jest sporo fajnych kolumn. Musisz mieć podstawkowe ??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, lolo989 napisał:

Nie słuchałem tego rotela, ale jest naprawde solidnie skonstruowany i rotele brzmią ogólnie bardzo dobrze. Jeżeli polecają dynki to może poprostu coś z wyższej połki Dynaudio(NP. Focusy ) lub coś o wyższej skuteczności aby wmzcniacz sie tak nie wysilał do napedzenia. W tym budżecie jest sporo fajnych kolumn. Musisz mieć podstawkowe ??

Ale ten Rotel ma 200 na stronę przy 4Ohmach. On się raczej nie wysila. A u mnie ma w ogóle lekkie życie, bo go w życiu nawet powyżej 1/3 nie odkręciłem. Stoi w pokoju 10m2 i ma życie jak w Madrycie przed zamachem.
Wczoraj zadałem Ci pytanie, ale przypomniałem sobie też o Chario Delphinusach i jak tylko parę groszy ukryję przed małżonką to chyba pójdę w tą stronę :).

Chociaż zastanawiałem się czy nawet Lynx by mi nie starczyły na tą moją powierzchnię.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez buzz_astral
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chario nie miałem okazji sluchać.... fakt ładnie wyglądają ale czy tak samo grają ? ? Jeżeli nie miałbys daleko do mnie to do 10m2 mam Totemy Dreamcatchers..... mini monitorki o świetnym brzmieniu. Hi-endowa marka zobowiązuje ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.