Skocz do zawartości
IGNORED

CD do Sansui AU-Alpha 907XR i YB Zephyr


Nowy12

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, ponownie zwracam się do was o porade, gram obecnie na Sansui AU-Alpha 907XR i kolumnach YB Zephyr, potrzebuje dobrać jakiś odtwarzacz CD w granicy 20tyś ale im mniej tym w sumie lepiej ale myślę, że kompakt za te pieniadze świetnie uzupełni ten i tak już wybitny zestaw, do tej pory użytkowałem dedykowany kompakt 917XR ale skoro są fundusze to trzeba iśc do przodu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, zeta-j napisał:

Temat prowokacja!! do usunięcia!

Trzeba powiedziec uczciwie, ze za 20tys to nie zagra. Niech poczeka i dozbiera do czegos na poziomie wzmocnienia. Te cd odtwarzacze sprzedawane przed pazdziernikiem 1982 najlepiej w tym systemie sie sprawdza i tu bym szukal rozwiazania i najlepszego dzwieku.

POWODZENIA 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wieza STEREO Technics :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, zeta-j napisał:

Temat prowokacja!! do usunięcia!

Kto na forum o Sansui zadaje pytanie
wiadomo, że na handelku i tak sprawa stanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
19 minut temu, rochu napisał:

Kto na forum o Sansui zadaje pytanie
wiadomo, że na handelku i tak sprawa stanie.

Jasne...a inne wątki to niby hobby???????????????????????????????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Nowy12 napisał:

Witam, ponownie zwracam się do was o porade, gram obecnie na Sansui AU-Alpha 907XR i kolumnach YB Zephyr, potrzebuje dobrać jakiś odtwarzacz CD w granicy 20tyś ale im mniej tym w sumie lepiej ale myślę, że kompakt za te pieniadze świetnie uzupełni ten i tak już wybitny zestaw, do tej pory użytkowałem dedykowany kompakt 917XR ale skoro są fundusze to trzeba iśc do przodu

Źródło to bardzo ważny i często niedoceniany element toru, ale uważam ze CD za 20tys do tego zestawu to trochę przerost formy nad treścią 

ale jeśli masz tyle do wydania to czemu nie

nie określiłeś preferencji brzmieniowych

za te pieniądze można zastanowić się nad zestawem dzielonym ( DAC+ transport ) który da większe możliwości użytkowe , widziałem na Allegro dwa takie :

1) Sonic Frontiers

2) Theta Digital

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ilu ludzi tyle opinii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, morawka napisał:

Źródło to bardzo ważny i często niedoceniany element toru, ale uważam ze CD za 20tys do tego zestawu to trochę przerost formy nad treścią 

ale jeśli masz tyle do wydania to czemu nie

nie określiłeś preferencji brzmieniowych

za te pieniądze można zastanowić się nad zestawem dzielonym ( DAC+ transport ) który da większe możliwości użytkowe , widziałem na Allegro dwa takie :

1) Sonic Frontiers

2) Theta Digital

 

Po co Ty odpowiadasz na tego posta? przecież to pisze klon nawet wiem kogo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tego zestawu coś używanego za 4-5 tys z lat '90 bo z nowymi może się nie zgrać a za 20 tys to przerost formy nad treścią to tylko przyzwoite hi-fi. Co to już kwestia odsłuchu I preferencji.

 

Chociaż wyczuwam tutaj naganianie na sansui.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

chwilowy brak działalności w audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wy naprawdę jesteście chorzy z tą waszą awersją do Sansui. Ale jak by nie było, wierszyki kolegi rochu zabawne...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Yamaha CX-1000, Yamaha MX-1, Yamaha CDX-1030, Yamaha T-80, Yamaha PF-800 (Yamaha MC-5), Yamaha NS-690II, Yamaha HP-3, Bluesound Node 2, Helion 1750 XP, okablowanie: 2x AudioQuest Quartz, AudioQuest Topaz, AudioQuest Indigo Blue, Nordost Moonglo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Vampire_Lestat napisał:

Wy naprawdę jesteście chorzy z tą waszą awersją do Sansui. Ale jak by nie było, wierszyki kolegi rochu zabawne...

Gdybyś przeżył wjazd do swojego domu sporej grupy fanbojów tej firmy, też miałbyś dożywotnią awersję.

A mnie to się akurat zdarzyło kilka lat temu, gdy jeszcze organizowałem cykliczne Odsłuchy w Krakowie.

Sprawa opisywana swego czasu w kilku wątkach, pomimo interwencji cenzury sporo można jeszcze wyczytać.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, rochu napisał:

Gdybyś przeżył wjazd do swojego domu sporej grupy fanbojów tej firmy, też miałbyś dożywotnią awersję.

A mnie to się akurat zdarzyło kilka lat temu, gdy jeszcze organizowałem cykliczne Odsłuchy w Krakowie.

Sprawa opisywana swego czasu w kilku wątkach, pomimo interwencji cenzury sporo można jeszcze wyczytać.

Potwierdzam. Byłem tego świadkiem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, rochu napisał:

Gdybyś przeżył wjazd do swojego domu sporej grupy fanbojów tej firmy, też miałbyś dożywotnią awersję.

Zabrzmiało jak najazd Hunów... Czyżby to byli bywalcy pewnego forumowego klubu?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Yamaha CX-1000, Yamaha MX-1, Yamaha CDX-1030, Yamaha T-80, Yamaha PF-800 (Yamaha MC-5), Yamaha NS-690II, Yamaha HP-3, Bluesound Node 2, Helion 1750 XP, okablowanie: 2x AudioQuest Quartz, AudioQuest Topaz, AudioQuest Indigo Blue, Nordost Moonglo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Vampire_Lestat napisał:

Zabrzmiało jak najazd Hunów... Czyżby to byli bywalcy pewnego forumowego klubu?

Z tego co wiem część z nich tam się udzielała.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, zeta-j napisał:

Po co Ty odpowiadasz na tego posta? przecież to pisze klon nawet wiem kogo.

Chciałem sprawdzić czy będzie jakaś reakcja

ale faktycznie widzę ze cisza w eterze

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ilu ludzi tyle opinii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy wejść  do tego pseudo klub i zobaczyć jaka tam panuje agresja w wypowiedziach oraz oczywiście wymądrzanie się wszechwiedzącego guru który stara się tam ustawić wszystkich po kontach, gość ma chyba jakiś problem ze sobą siedzi w domu i głaska godzinami te swoje Sansui :-) 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Bartosz_70659 napisał:

Tak to z nimi jest. Nie podoba ci się sansui to masz w zęby...no albo sprzęt jest popsuty??

Coś w tym jest.

Panowie mieli tendencję do głośnego grania tak mniej więcej na granicy progu bólu.

 

Z śmieszniejszych rzeczy, jeden z nich zauważył mój ówczesny system Naima stojący w kącie pokoju.

Od razu zapytał o ceny poszczególnych komponentów, gdy uzyskał odpowiedź, pogardliwie prychnął i stwierdził (nie słuchając tego Naima) że to g..o nie może w ogóle grać.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez rochu

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma to jak ocenić wzmacniacz po wyglądzie :-) ale to typowe dla wielbicieli staroci za to Sansui zmusi nawet kawałek drutu do grania wystarczy wpiąć do przypadkowego sytemu i już objawi się hajend nieważne jakiego kolumny źródło najważniejsze żeby było Sansui resztę klocków od razu sprzedać :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, ze nachalna propaganda fanatycy wyrządzają tej marce krzywdę , bo to naprawdę są fajne wzmacniacze ( w czasach kiedy ceny były jeszcze normalne miałem AU-X1 i BA/CA 2000 i bardzo dobrze je wspominam )

ale jak kiedys napisałem w tym klubie , zgodnie z prawda ze pomimo sporej na papierze mocy to nie są wzmaki do trudnych kolumn to kilku obrażonych fanatyków dostało piany

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ilu ludzi tyle opinii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, morawka napisał:

ale jak kiedys napisałem w tym klubie , zgodnie z prawda ze pomimo sporej na papierze mocy to nie są wzmaki do trudnych kolumn to kilku obrażonych fanatyków dostało piany

Widziałem kogoś kto wskazywał jakie naprawdę są ceny sansui w Japonii na ich portalach. Też został zakrzyczany że nic nie wie. Widocznie do wskazywania co ile kosztuje jest uprawniony tylko sam guru

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszędzie widzicie propagande to juz jest śmieszne , co do cd, malo mialem tak drogich cd, u mnie z sansui gra przetwornik Victor XP-DA1000 i Sony CDP-557ESD jako transport i wlasnie w kierunku daca z transportem szedl bym na miejscu autora, za 20tys mozna kupic zestaw accu dp90/dc91 ktory swietnie gra ze wszystkimi sansui

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, rochu napisał:

Od razu zapytał o ceny poszczególnych komponentów, gdy uzyskał odpowiedź, pogardliwie prychnął i stwierdził (nie słuchając tego Naima) że to g..o nie może w ogóle grać.

 

Przecież sansui gra jak kilkukrotnie droższy nowy sprzęt ?? co tam naim 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Bumpalump napisał:

i wlasnie w kierunku daca z transportem szedl bym na miejscu autora, za 20tys 

Poradziłem to samo

ale Nowy chyba nie za bardzo jest zainteresowany naszymi radami..,

kwota 20tys przy takiej reszcie toru tez wydaje się lekko naciągnięta ..,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ilu ludzi tyle opinii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, zeta-j napisał:

Nie ma to jak ocenić wzmacniacz po wyglądzie ? ale to typowe dla wielbicieli staroci za to Sansui zmusi nawet kawałek drutu do grania wystarczy wpiąć do przypadkowego sytemu i już objawi się hajend nieważne jakiego kolumny źródło najważniejsze żeby było Sansui resztę klocków od razu sprzedać ?

Sugerujesz, że sansuj ma jakieś nadprzyrodzone właściwości? ; )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie zadałem chyba w niewlasciwej zakładce bo tu w większości sami przeciwnicy sansui, nic się od lat nie zmienia na tym forum, to samo miałem kiedyś gdy pytałem o sony es, z którego notabene byłem bardzo zadowolony ale kolejnym etapem rozwoju zagoscil u mnie wzmacniacz sansui, kolegom którzy starali się pomoc serdecznie dziekuje a pozostałym mogę jedynie wspolczuc bo chyba probuja się dowartosciowac wysmiewajac innych podczas gdy sami uzytkuja jakiś badziewny sprzet

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Bartosz_70659 napisał:

Przecież sansui gra jak kilkukrotnie droższy nowy sprzęt ?? 

No no... Temat do hi end przeniesiony. Grubo się robi. ? ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wieza STEREO Technics :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktos postronny czyta te watki to pewnie niezla beke ma z tego waszego hejtu, upatrzyli sobie sansui jako ofiare i klepia 3 po 3 na forum o sprzecie ktory tylko na obrazku widzieli...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Huberto1984 napisał:

No no... Temat do hi end przeniesiony. Grubo się robi. ? ? 

Marzenia piękna rzecz.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz już 3 fajne propozycje zestawów dzielonych:

Sonic Frontiers 

Theta Digital

Accuphase

oprocz płyt CD będziesz mógł słuchać także plików a to daje dostęp do ogromnego zasobu muzyki

z zintegrowanych można sprawdzić Wadie, Lector, Accuphase,Mark Levinson , Esoteric 

za te pieniądze naprawdę jest w czym wybierać 

nie napisałeś nic o preferencjach i jakiego brzmienia szukasz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez morawka

Ilu ludzi tyle opinii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 20

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.