Skocz do zawartości
IGNORED

CD do Sansui AU-Alpha 907XR i YB Zephyr


Nowy12

Rekomendowane odpowiedzi

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ot taki przypadkowy przypadek ?

Opisałem ten mechanizm powyżej.

Cały ten wątek to ordynarne naganianie na zakup starego strucla i jako taki powinien wreszcie wystrzelić w kosmos.

Zastanawia mnie tylko czy broniący z taką odwagą sansuja są w całą akcję upchnięcia tego złoma zaangażowani świadomie czy też bezwiednie odegrali tylko rolę useful idiot?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez rochu

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.07.2019 o 21:52, Nowy12 napisał:

Nie ma więcej chętnych do pomocy?

...w sprzedaży 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez morawka

Ilu ludzi tyle opinii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak szczerze nawet nie wiem kto ten konkretny wzmacniacz sprzedaje. Jednak jeśli to prawda z tym Nowym12, to proszę nie kupować od niego , tak dla przykładu. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Fashi

„Im dalej społeczeństwo dryfuje od prawdy, tym bardziej nienawidzi tych, którzy ją głoszą. Prawda jest nową mową nienawiści. Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest czynem rewolucyjnym.“ —  George Orwell _______________________________________________________

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak w ogóle piszemy w złym wątku. Lepiej niech padnie , a my przejdźmy do vintage i rozmawiamy merytorycznie, ale i nie o cenach. Może tak być?  Czy wspólnymi siłami założymy jakiś pożyteczny wątek, "w stylu kącik porad audio. "  ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„Im dalej społeczeństwo dryfuje od prawdy, tym bardziej nienawidzi tych, którzy ją głoszą. Prawda jest nową mową nienawiści. Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest czynem rewolucyjnym.“ —  George Orwell _______________________________________________________

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, morawka napisał:

...w sprzedaży 

Jakies dowody czy tylko insynuacje? wzmacniacz z allegro nie jest mój, ten egzemplarz stoi na allegro dość długo bo był grzebany, sam chciałem go wcześniej kupic ale koniec koncow sprowadziłem z japonii

1 godzinę temu, Fashi napisał:

Czy wspólnymi siłami założymy jakiś pożyteczny wątek, "w stylu kącik porad audio. "

może watek klubowy? unikniemy w ten sposób niepotrzebnego spamu a kogo temat vintage nie interesuje ten nie będzie musial tam zagladac

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niczego nie trzeba wskrzeszać, Sansui jest bardzo doceniana i poszukiwana marka za granica, w Polsce niestety odmienność jest mocno piętnowana i wysmiewana, skoro tak dobrze radzicie sobie z szukaniem cen na rynku wtornym to może poszukacie tez opinii o tym sprzęcie na forach zagranicznych, tak na prawde w Polsce ta marka została dopiero niedawno odkryta, mowie oczywiście o wysokich modelach bo te niskie jak X-201 czy X-301 to modele jakich wiele było wśród innych firm, ale wzmacniacze takie jak Alphy to wzmacniacze badzo poszukiwane o czym swiadczy chociażby fakt jak szybko znajduja nowego wlasciciela, oczywiście nie w Polsce gdyż prawda jest ze większość sprzętu sprzedawanego to sprzet po poważnych przejściach dlatego warto osobiście sprowadzać z japonii

zapraszam do dyskusji tylko osoby które wciąż uzytkuja sprzet vintage i maja na jego temat cos ciekawego do powiedzenia

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady... Na ebay stoją sansuje miesiącami jak nie latami czasem. A piszesz jakby to było złoto w cenie makulatury. 

Teraz UWAGA... Aukcja sansui z UK... Sprawdźcie nazwę sprzedawcy ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wieza STEREO Technics :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Huberto1984 napisał:

 

Szczepek?  A kto to taki?

 

20 minut temu, Nowy12 napisał:

 

zapraszam do dyskusji tylko osoby które wciąż uzytkuja sprzet vintage i maja na jego temat cos ciekawego do powiedzenia

Założyłeś nowy wątek , nie czekając na odpowiedz ludzi piszących w tym? Napisałem wyraźnie "czy wspólnymi siłami założymy"...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„Im dalej społeczeństwo dryfuje od prawdy, tym bardziej nienawidzi tych, którzy ją głoszą. Prawda jest nową mową nienawiści. Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest czynem rewolucyjnym.“ —  George Orwell _______________________________________________________

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sansui został "odkryty" lata temu, okres "fascynacji" ta marka przechodziłem kilkanaście lat temu, wiec siła rzeczy były wtedy młodsze i nie były aż takim vintage. Wtedy na rynku nie było tez takiego wyboru jak dziś .

jeszcze raz napisze , ze wysokie modele to bardzo fajne wzmaki, ale nie jest tak , ze do 10K Sansui @ to absolutnie Best Buy i nie ma nic lepszego, za te sama kasę kupisz McIntosha , Accuphase , Luxmana z podobnych lat produkcji , nie mówię ze będzie lepszy , ale na pewno nie gorszy. Nawet Technics miał udane konstrukcje .

Juz pisałem jakbym wydał 10K na wzmocnienie, ale to oczywiście mój wybór i gust. Każdy ma prawo żeby Sansui podobał mu się bardziej, i ja to bardzo szanuje ( jego uszy, gust i kasa )

ale jest Klub Miłośników Sansui gdzie można do woli piać z zachwytu...

ale Nowy12, pisanie ze Twój zestaw Sansui gra cyt: "wybitnie" ( ale w porównaniu do czego ?i w takim razie po co to ruszać )szukanie do niego CD za 20tys to delikatnie mówiąc przerost formy nad treścią 

poza tym nie odniosłeś się do żadnego z proponowanych tu CD, poprzestając na zachwalaniu Sansui, a ze sporo ich w ogłoszeniach, to dziwisz się ze potem ludzie biorą Cię za klona .

Czy od czasu założenia tego wątku , sprawdziłeś jakieś CD, lub przynajmniej wyraziłeś zainteresowanie ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ilu ludzi tyle opinii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, hz_lab napisał:

ile może kosztować nowy toroid zamiast ory transformatora? 

Do czego i po co

1 minutę temu, morawka napisał:

Sansui został "odkryty" lata temu, okres "fascynacji" ta marka przechodziłem kilkanaście lat temu, wiec siła rzeczy były wtedy młodsze i nie były aż takim vintage. Wtedy na rynku nie było tez takiego wyboru jak dziś .

jeszcze raz napisze , ze wysokie modele to bardzo fajne wzmaki, ale nie jest tak , ze do 10K Sansui @ to absolutnie Best Buy i nie ma nic lepszego, za te sama kasę kupisz McIntosha , Accuphase , Luxmana z podobnych lat produkcji , nie mówię ze będzie lepszy , ale na pewno nie gorszy. Nawet Technics miał udane konstrukcje .

Juz pisałem jakbym wydał 10K na wzmocnienie, ale to oczywiście mój wybór i gust. Każdy ma prawo żeby Sansui podobał mu się bardziej, i ja to bardzo szanuje ( jego uszy, gust i kasa )

W koncu normalnie napisany post, jeden z niewielu ostatnio w tym wątku, takie wpisy szanuje bez zbednych epitetow

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Nowy12 napisał:

 

zapraszam do dyskusji tylko osoby które wciąż uzytkuja sprzet vintage i maja na jego temat cos ciekawego do powiedzenia

Jak ktoś użytkował kiedys to nie ma nic ciekawego do powiedzenia?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ilu ludzi tyle opinii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, morawka napisał:

poza tym nie odniosłeś się do żadnego z proponowanych tu CD, poprzestając na zachwalaniu Sansui, a ze sporo ich w ogłoszeniach, to dziwisz się ze potem ludzie biorą Cię za klona .

Czy od czasu założenia tego wątku , sprawdziłeś jakieś CD, lub przynajmniej wyraziłeś zainteresowanie ?

Skontaktowal się ze mna przedstawiciel firmy Lector, jestem umówiony na odsłuch modelu 07, w przyszłym tygodniu również mam umówiony odsłuch zestawu Accuphase z mozliwoscia ewentualnego zakupu tylko przetwornika, jeśli DC-91 zagra co najmniej tak dobrze z moim CD w roli transportu to być może zakupie tylko sam przetwornik

2 minuty temu, morawka napisał:

Jak ktoś użytkował kiedys to nie ma nic ciekawego do powiedzenia?

Ma, ale prosiłbym zebysmy wypowiadali się raczej tylko o sprzęcie wyższej klasy, bo masowka vintage nie jest niczym szczegolnym

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, hz_lab napisał:

do alfy 907.

W zależności od wykonania kilkaset zlotych, tylko pytanie po co, oryginalny ulegl uszkodzeniu?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ory jest jak najbardziej ok. bardziej chodzi o bezpieczeństwo aby przypadkowo wtyczka 100v nie znalazła sie w gniazdku 230v.  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do zasilenia potrzebujesz transformatora, a transformatory maja gniazdga standaryzowane do napiecia, dlatego dziwne ze ktos zmienil wtyczke

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, hz_lab napisał:

choćby po to że nie pasuje do ogólnodostępnych gniazdek. to zbrodnia?

Są odpowiednie przejściówki. . .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„Im dalej społeczeństwo dryfuje od prawdy, tym bardziej nienawidzi tych, którzy ją głoszą. Prawda jest nową mową nienawiści. Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest czynem rewolucyjnym.“ —  George Orwell _______________________________________________________

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez kilka stron Nowy12 milczał nagle się odzywa bo ktoś wspomniał o sprzedaży i jeszcze spamuje kolejnym bezsensownym tematem o vintage.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, zeta-j napisał:

Przez kilka stron Nowy12 milczał nagle się odzywa bo ktoś wspomniał o sprzedaży i jeszcze spamuje kolejnym bezsensownym tematem o vintage.

wybacz ale w odróżnieniu od ciebie mam jeszcze zycie towarzyskie i nie spędzam całego dnia przed komputerem jak jakiś nerd, zostałem wspomniany w temacie wiec dostałem powiadomienie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, hz_lab napisał:

nawet przerobionej ? ?

Zniszczyłeś bezpowrotnie oryginalny przewód zasilający... nie było Ci żal? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„Im dalej społeczeństwo dryfuje od prawdy, tym bardziej nienawidzi tych, którzy ją głoszą. Prawda jest nową mową nienawiści. Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest czynem rewolucyjnym.“ —  George Orwell _______________________________________________________

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Nowy12 napisał:

wybacz ale w odróżnieniu od ciebie mam jeszcze zycie towarzyskie i nie spędzam całego dnia przed komputerem jak jakiś nerd, zostałem wspomniany w temacie wiec dostałem powiadomienie

Tylko bez takich osobistych wycieczek kolego bo się nie znamy ok? akurat  ty tu jesteś ciągle obecny z drugiego konta kloniku, naganiaj i spamuj tematami o starociach dalej

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, zeta-j napisał:

akurat  ty tu jesteś ciągle obecny z drugiego konta kloniku, naganiaj i spamuj tematami o starociach dalej

Powiedz , że w końcu czyj to klon wg Ciebie. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„Im dalej społeczeństwo dryfuje od prawdy, tym bardziej nienawidzi tych, którzy ją głoszą. Prawda jest nową mową nienawiści. Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest czynem rewolucyjnym.“ —  George Orwell _______________________________________________________

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 26

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.