Skocz do zawartości
IGNORED

CD do Sansui AU-Alpha 907XR i YB Zephyr


Nowy12
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hegel ma potencjał w schemacie, kuleje niestety elementy, zreszta sam potwierdziłem kilka dni temu ze po upgrade jest znaczna zmiana na plus, niestetysa w tym watku osoby z którymi nie da sie merytorycznie podyskutowac. Moge wiec tylko podziekowac tym którzy sa chętni zdobywac doswiadczenie, wymieniac doswiadczenie i sa chetni robic odsluchy. (Margaryna85, klecha86)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Klecha86 napisał:

Mniej więcej ?

Serio to tyle dało ? :-)  hegel może by zagrał lepiej z kolumnami o barwnym dźwieku po cieplejszej stronie, te róznice pomiędzy 607 a 907 było odczuwalne w sensie klasy brzmenia barwy wgląd w nagranie itd czy grały raczej podobnie??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, zeta-j napisał:

Serio to tyle dało ? ? hegel może by zagrał lepiej z kolumnami o barwnym dźwieku po cieplejszej stronie, te róznice pomiędzy 607 a 907 było odczuwalne w sensie klasy brzmenia barwy wgląd w nagranie itd czy grały raczej podobnie??

Sygnatura jest podobna, wynika ze schematu, klasa brzmienia, detale, itp inne, wynikaja z jakości elementow, dynamika rowniez na innym poziomie ze wzgledu na roznice mocy, wydajnosci.

To tak jakbys porownywal 2 silniki turbo o roznej mocy, charakterystyka pracy podobna ale wrazenia inne za sprawa mocy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, paul klacska napisał:

Znasz moje zdanie na temat takiego dłubania. ?

Znam znam ? ale niestety jak się ma ograniczony budrzet trzeba się ratować czym się da ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

...............................

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ps. Jak ktos modyfikuje sansui to jest szum , a modyfikacjach wspolczesnych wzmacniaczy cisza, to tez pokazuje nastawienie niektorych oosb

4 minuty temu, paul klacska napisał:

Nic nie poradzisz, zabawa w audio kosztuje. 

A kolega tez z walbrzycha?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Bumpalump napisał:

Sygnatura jest podobna, wynika ze schematu, klasa brzmienia, detale, itp inne, wynikaja z jakości elementow, dynamika rowniez na innym poziomie ze wzgledu na roznice mocy, wydajnosci.

To tak jakbys porownywal 2 silniki turbo o roznej mocy, charakterystyka pracy podobna ale wrazenia inne za sprawa mocy.

Bumpa  mnie interesują konkrety czyli to co da się rzeczywiście usłyszeć 607 kosztowała 100jen a 907 300jen to nie jest mała różnica, dlatego interesuje mnie jak Sansui podeszło do kwesti dźwięku pomiędzy nimi sama budowa, moc i więcej kg to za mało. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
3 minuty temu, Bumpalump napisał:

Ps. Jak ktos modyfikuje sansui to jest szum , a modyfikacjach wspolczesnych wzmacniaczy cisza, to tez pokazuje nastawienie niektorych oosb

A kolega tez z walbrzycha?

Nie, mieszkam w Szczecinie a pracuje w Norge.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Bumpalump napisał:

Ps. Jak ktos modyfikuje sansui to jest szum , a modyfikacjach wspolczesnych wzmacniaczy cisza, to tez pokazuje nastawienie niektorych oosb

 

Ja jestem temu przeciwny grzebanie małym kosztem w budżetowych modelach ok czemu nie, ale żeby modyfikować topy to już jest co najmniej dziwne zamiast tego lepiej było posłuchać parę zestawów kolumn ze swoim wzmacniaczem i coś dobrać pod siebie, a nie rzucać się od razu na tuning wzmacniacza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, zeta-j napisał:

Ja jestem temu przeciwny grzebanie małym kosztem w budżetowych modelach ok czemu nie, ale żeby modyfikować topy to już jest co najmniej dziwne zamiast tego lepiej było posłuchać parę zestawów kolumn ze swoim wzmacniaczem i coś dobrać pod siebie, a nie rzucać się od razu na tuning wzmacniacza.

Też kiedyś byłem przeciwny takim modyfikacją do momentu kiedy sam usłyszałem różnicę przed i po ? . Tak jak Mariusz pisał h200 ma olbrzymi potencjał nie wykorzystany przez producenta może nawet specjalnie ? .

Jak jesteś z okolic masz h200 lub innego hegla w ori  to zapraszam sam ocenisz czy to był błąd czy ... 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

...............................

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie grzebanie też się kończy tym że jak ktoś się naczyta o  wymianie kondensatorkow i o tym że sprzęt poszedł trzy klasy w gore? Nowy się nabiera.. A nadkonstruktor czeka na zlecenia.. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez trueman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
50 minut temu, zeta-j napisał:

Bumpa  mnie interesują konkrety czyli to co da się rzeczywiście usłyszeć 607 kosztowała 100jen a 907 300jen to nie jest mała różnica, dlatego interesuje mnie jak Sansui podeszło do kwesti dźwięku pomiędzy nimi sama budowa, moc i więcej kg to za mało. 

No to tak jak pisalem, kazdy aspekt brzmienia jest na znacznie wyzszym poziomie wraz z wyzszym modelem, szczegolowosc, dynamika, rysowanie planow, fakturowosc basu, zdolnosc do ukazania wszelkich smaczkow w tle typu miotelki, przeszkadzajki, to sa roznice pomiedzy np 607, 707 i 907MR, chcac inna barwe trzeba isc w inne oznaczenia, DR, XR, KX itp

niestety nie mialem jeszcze okazji miec u siebie ani sluchac zadnej 707 wiec ciezko mi ocenic czy wieksze roznice sa miedzy 607/707 czy 707/907

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Bumpalump
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś się traci, coś zyskuje.

Z reguły więcej się traci, ale refleksja w tym temacie przychodzi za późno.

IMO, jak sprzęt nie odpowiada, lepiej sprzedać i kupić coś innego niż grzebać.

Zwłaszcza, że przytomnych grzebaczy w naszym kraju nie ma.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, paul klacska napisał:

Czyli zgadzasz się ze mną i z kolegą u którego byłeś ,że jego H200 jest lepszy niż twoje 607MR. Zgadza się?

W sumie to wychodzi na to że te Sansui to rzeczywiście słabe jest. H200 nie miałem, ale miałem końcówkę H2A, poprzednika dzisiejszej H20 i szału to to nie robiło. Ale i tak grała wiele lepiej jak te nieszczęsne H80. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafale, z doświadczenia wiem, że tak kaskadowe porównania nie mają sensu.
Model wyższy danego producenta może brzmieć całkiem inaczej niż niższy.
I tak się zdarza w każdej marce. I w Sansui, i w Heglu i u Yamahy czy Denona.
Chyba nie możesz oceniać Denona PMA-2500 na podstawie odsłuchu PMA-520,
czy też Yamahy AS-2100 pod odsłuchu AS-701...
 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pawel_luk1

JMA RQ900 • Arcam A39 • Arcam CDS27 • Arcam irDAC • Onkyo NS-6170

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
50 minut temu, rafal735r napisał:

W sumie to wychodzi na to że te Sansui to rzeczywiście słabe jest. H200 nie miałem, ale miałem końcówkę H2A, poprzednika dzisiejszej H20 i szału to to nie robiło. Ale i tak grała wiele lepiej jak te nieszczęsne H80. 

Ja akurat z racji, że większość czasu spędzam w Norwegii mam dość dobry obraz marki Hegel. Jedynie czego nie miałem to h360,h590, hd30 ,h20 ,h30 i p 30. Reszta przeszła przez moje ręce,z Yamahy przerobiłem 2100,2000,1000. Gram na dzielonce Primare ,H190 i SS,tak więc coś tam wiem. Oczywiście zgadzam się z tobą.

Edytowane przez paul klacska
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też coś tam wiem. Wiem że Hegel jest za drogi jak na to co gra. Mialem H80, H2A z DAC H10, 11,12 i w sumie wszystkie tak samo dretwe. Z Primare tylko i32 i dobrze go wspominam choc miał dziurę na srednicy i taka specyficzna górę. Natomiast Atoll In200 bardzo mi pasował. Z dzielonych miałem stare Classe, Parasound, Naim czy Meridian. Nic mnie nie urzekło w nich. Hybryda Xinadaka XA6920 podobnie. Z Yamahy AS2000 miałem dość długo razem ze strimerem NP-S2000. Fajny zestaw. Denony, Marantze pominę, miałem tego na tony choć PM-16 jest całkiem OK. Pewnie dużo pomienelem, bo juz zapomniałem. Przewalilo się trochę CD i DACow. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Primare zacna firma a te dzielonki mają coś w sobie ta stylistyka miodzio dobrze by było kiedyś poznać :-) pamiętam kiedyś wisiał na aukcji ładny zestawik pre 30 z A32 za 11tys połowę ceny sklepowej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, paul klacska napisał:

Ale nie te????

Może kiedyś spróbuję Ellipticora, ale chyba prędzej uda mi się posłuchać Seas E0076. ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
24 minuty temu, zeta-j napisał:

Primare zacna firma a te dzielonki mają coś w sobie ta stylistyka miodzio dobrze by było kiedyś poznać ? pamiętam kiedyś wisiał na aukcji ładny zestawik pre 30 z A32 za 11tys połowę ceny sklepowej.

Dużo ,z tego co pamiętam, to kupiłem pre32 i a32 za 9000 PLN .

24 minuty temu, rafal735r napisał:

Może kiedyś spróbuję Ellipticora, ale chyba prędzej uda mi się posłuchać Seas E0076. ?

Mi się nie podobają seasy , aluminium jak ceramika accutona , to nie moje granie. Zawsze najbliżej mi było do SS. Fakt, moje pierwsze zabawy SS to caraudio ale jakoś mi one pasują i chyba tak zostanie. Z basu też już wyrosłem ,tak więc to co mam jest ok. 

Oczywiście jak ktoś zbuduje sobie  górę i środek na ellipticorach a na dół da revelatora t11 ,to będę pierwszy który będzie chciał to posłuchać. Słuchałem 4 revelatory 22, powiem że pukają do bram piekła ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, rochu napisał:

Po łacinie bajkopisarz to fabulator.

A współ-bajkopisarz (towarzysz w bajko-pisaniu) to confabulator  ; )

 

 

Po co tak długo czekałeś? I ... w koncu!   Dobrze się zdefiniowałeś. 

Od tego należało zacząć. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.