Skocz do zawartości
IGNORED

CD do Sansui AU-Alpha 907XR i YB Zephyr


Nowy12

Rekomendowane odpowiedzi

Hegel ma potencjał w schemacie, kuleje niestety elementy, zreszta sam potwierdziłem kilka dni temu ze po upgrade jest znaczna zmiana na plus, niestetysa w tym watku osoby z którymi nie da sie merytorycznie podyskutowac. Moge wiec tylko podziekowac tym którzy sa chętni zdobywac doswiadczenie, wymieniac doswiadczenie i sa chetni robic odsluchy. (Margaryna85, klecha86)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Klecha86 napisał:

Mniej więcej ?

Serio to tyle dało ? :-)  hegel może by zagrał lepiej z kolumnami o barwnym dźwieku po cieplejszej stronie, te róznice pomiędzy 607 a 907 było odczuwalne w sensie klasy brzmenia barwy wgląd w nagranie itd czy grały raczej podobnie??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, zeta-j napisał:

Serio to tyle dało ? ? hegel może by zagrał lepiej z kolumnami o barwnym dźwieku po cieplejszej stronie, te róznice pomiędzy 607 a 907 było odczuwalne w sensie klasy brzmenia barwy wgląd w nagranie itd czy grały raczej podobnie??

Sygnatura jest podobna, wynika ze schematu, klasa brzmienia, detale, itp inne, wynikaja z jakości elementow, dynamika rowniez na innym poziomie ze wzgledu na roznice mocy, wydajnosci.

To tak jakbys porownywal 2 silniki turbo o roznej mocy, charakterystyka pracy podobna ale wrazenia inne za sprawa mocy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, paul klacska napisał:

Znasz moje zdanie na temat takiego dłubania. ?

Znam znam ? ale niestety jak się ma ograniczony budrzet trzeba się ratować czym się da ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

...............................

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ps. Jak ktos modyfikuje sansui to jest szum , a modyfikacjach wspolczesnych wzmacniaczy cisza, to tez pokazuje nastawienie niektorych oosb

4 minuty temu, paul klacska napisał:

Nic nie poradzisz, zabawa w audio kosztuje. 

A kolega tez z walbrzycha?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Bumpalump napisał:

Sygnatura jest podobna, wynika ze schematu, klasa brzmienia, detale, itp inne, wynikaja z jakości elementow, dynamika rowniez na innym poziomie ze wzgledu na roznice mocy, wydajnosci.

To tak jakbys porownywal 2 silniki turbo o roznej mocy, charakterystyka pracy podobna ale wrazenia inne za sprawa mocy.

Bumpa  mnie interesują konkrety czyli to co da się rzeczywiście usłyszeć 607 kosztowała 100jen a 907 300jen to nie jest mała różnica, dlatego interesuje mnie jak Sansui podeszło do kwesti dźwięku pomiędzy nimi sama budowa, moc i więcej kg to za mało. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
3 minuty temu, Bumpalump napisał:

Ps. Jak ktos modyfikuje sansui to jest szum , a modyfikacjach wspolczesnych wzmacniaczy cisza, to tez pokazuje nastawienie niektorych oosb

A kolega tez z walbrzycha?

Nie, mieszkam w Szczecinie a pracuje w Norge.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Bumpalump napisał:

Ps. Jak ktos modyfikuje sansui to jest szum , a modyfikacjach wspolczesnych wzmacniaczy cisza, to tez pokazuje nastawienie niektorych oosb

 

Ja jestem temu przeciwny grzebanie małym kosztem w budżetowych modelach ok czemu nie, ale żeby modyfikować topy to już jest co najmniej dziwne zamiast tego lepiej było posłuchać parę zestawów kolumn ze swoim wzmacniaczem i coś dobrać pod siebie, a nie rzucać się od razu na tuning wzmacniacza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, zeta-j napisał:

Ja jestem temu przeciwny grzebanie małym kosztem w budżetowych modelach ok czemu nie, ale żeby modyfikować topy to już jest co najmniej dziwne zamiast tego lepiej było posłuchać parę zestawów kolumn ze swoim wzmacniaczem i coś dobrać pod siebie, a nie rzucać się od razu na tuning wzmacniacza.

Też kiedyś byłem przeciwny takim modyfikacją do momentu kiedy sam usłyszałem różnicę przed i po ? . Tak jak Mariusz pisał h200 ma olbrzymi potencjał nie wykorzystany przez producenta może nawet specjalnie ? .

Jak jesteś z okolic masz h200 lub innego hegla w ori  to zapraszam sam ocenisz czy to był błąd czy ... 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

...............................

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie grzebanie też się kończy tym że jak ktoś się naczyta o  wymianie kondensatorkow i o tym że sprzęt poszedł trzy klasy w gore? Nowy się nabiera.. A nadkonstruktor czeka na zlecenia.. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez trueman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, zeta-j napisał:

Bumpa  mnie interesują konkrety czyli to co da się rzeczywiście usłyszeć 607 kosztowała 100jen a 907 300jen to nie jest mała różnica, dlatego interesuje mnie jak Sansui podeszło do kwesti dźwięku pomiędzy nimi sama budowa, moc i więcej kg to za mało. 

No to tak jak pisalem, kazdy aspekt brzmienia jest na znacznie wyzszym poziomie wraz z wyzszym modelem, szczegolowosc, dynamika, rysowanie planow, fakturowosc basu, zdolnosc do ukazania wszelkich smaczkow w tle typu miotelki, przeszkadzajki, to sa roznice pomiedzy np 607, 707 i 907MR, chcac inna barwe trzeba isc w inne oznaczenia, DR, XR, KX itp

niestety nie mialem jeszcze okazji miec u siebie ani sluchac zadnej 707 wiec ciezko mi ocenic czy wieksze roznice sa miedzy 607/707 czy 707/907

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Bumpalump
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś się traci, coś zyskuje.

Z reguły więcej się traci, ale refleksja w tym temacie przychodzi za późno.

IMO, jak sprzęt nie odpowiada, lepiej sprzedać i kupić coś innego niż grzebać.

Zwłaszcza, że przytomnych grzebaczy w naszym kraju nie ma.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, paul klacska napisał:

Czyli zgadzasz się ze mną i z kolegą u którego byłeś ,że jego H200 jest lepszy niż twoje 607MR. Zgadza się?

W sumie to wychodzi na to że te Sansui to rzeczywiście słabe jest. H200 nie miałem, ale miałem końcówkę H2A, poprzednika dzisiejszej H20 i szału to to nie robiło. Ale i tak grała wiele lepiej jak te nieszczęsne H80. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafale, z doświadczenia wiem, że tak kaskadowe porównania nie mają sensu.
Model wyższy danego producenta może brzmieć całkiem inaczej niż niższy.
I tak się zdarza w każdej marce. I w Sansui, i w Heglu i u Yamahy czy Denona.
Chyba nie możesz oceniać Denona PMA-2500 na podstawie odsłuchu PMA-520,
czy też Yamahy AS-2100 pod odsłuchu AS-701...
 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pawel_luk1

JMA RQ900 • Arcam A39 • Arcam CDS27 • Arcam irDAC • Onkyo NS-6170

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
50 minut temu, rafal735r napisał:

W sumie to wychodzi na to że te Sansui to rzeczywiście słabe jest. H200 nie miałem, ale miałem końcówkę H2A, poprzednika dzisiejszej H20 i szału to to nie robiło. Ale i tak grała wiele lepiej jak te nieszczęsne H80. 

Ja akurat z racji, że większość czasu spędzam w Norwegii mam dość dobry obraz marki Hegel. Jedynie czego nie miałem to h360,h590, hd30 ,h20 ,h30 i p 30. Reszta przeszła przez moje ręce,z Yamahy przerobiłem 2100,2000,1000. Gram na dzielonce Primare ,H190 i SS,tak więc coś tam wiem. Oczywiście zgadzam się z tobą.

Edytowane przez paul klacska
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też coś tam wiem. Wiem że Hegel jest za drogi jak na to co gra. Mialem H80, H2A z DAC H10, 11,12 i w sumie wszystkie tak samo dretwe. Z Primare tylko i32 i dobrze go wspominam choc miał dziurę na srednicy i taka specyficzna górę. Natomiast Atoll In200 bardzo mi pasował. Z dzielonych miałem stare Classe, Parasound, Naim czy Meridian. Nic mnie nie urzekło w nich. Hybryda Xinadaka XA6920 podobnie. Z Yamahy AS2000 miałem dość długo razem ze strimerem NP-S2000. Fajny zestaw. Denony, Marantze pominę, miałem tego na tony choć PM-16 jest całkiem OK. Pewnie dużo pomienelem, bo juz zapomniałem. Przewalilo się trochę CD i DACow. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Primare zacna firma a te dzielonki mają coś w sobie ta stylistyka miodzio dobrze by było kiedyś poznać :-) pamiętam kiedyś wisiał na aukcji ładny zestawik pre 30 z A32 za 11tys połowę ceny sklepowej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, paul klacska napisał:

Ale nie te????

Może kiedyś spróbuję Ellipticora, ale chyba prędzej uda mi się posłuchać Seas E0076. ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
24 minuty temu, zeta-j napisał:

Primare zacna firma a te dzielonki mają coś w sobie ta stylistyka miodzio dobrze by było kiedyś poznać ? pamiętam kiedyś wisiał na aukcji ładny zestawik pre 30 z A32 za 11tys połowę ceny sklepowej.

Dużo ,z tego co pamiętam, to kupiłem pre32 i a32 za 9000 PLN .

24 minuty temu, rafal735r napisał:

Może kiedyś spróbuję Ellipticora, ale chyba prędzej uda mi się posłuchać Seas E0076. ?

Mi się nie podobają seasy , aluminium jak ceramika accutona , to nie moje granie. Zawsze najbliżej mi było do SS. Fakt, moje pierwsze zabawy SS to caraudio ale jakoś mi one pasują i chyba tak zostanie. Z basu też już wyrosłem ,tak więc to co mam jest ok. 

Oczywiście jak ktoś zbuduje sobie  górę i środek na ellipticorach a na dół da revelatora t11 ,to będę pierwszy który będzie chciał to posłuchać. Słuchałem 4 revelatory 22, powiem że pukają do bram piekła ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, rochu napisał:

Po łacinie bajkopisarz to fabulator.

A współ-bajkopisarz (towarzysz w bajko-pisaniu) to confabulator  ; )

 

 

Po co tak długo czekałeś? I ... w koncu!   Dobrze się zdefiniowałeś. 

Od tego należało zacząć. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 32

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.