Skocz do zawartości
IGNORED

CD do Sansui AU-Alpha 907XR i YB Zephyr


Nowy12

Rekomendowane odpowiedzi

 

19 minut temu, paul klacska napisał:

Mi się nie podobają seasy , aluminium jak ceramika accutona , to nie moje granie. Zawsze najbliżej mi było do SS. Fakt, moje pierwsze zabawy SS to caraudio ale jakoś mi one pasują i chyba tak zostanie. Z basu też już wyrosłem ,tak więc to co mam jest ok. 

Oczywiście jak ktoś zbuduje sobie  górę i środek na ellipticorach a na dół da revelatora t11 ,to będę pierwszy który będzie chciał to posłuchać. Słuchałem 4 revelatory 22, powiem że pukają do bram piekła ???

Chyba coś pomieszales. Teraz mam Seas E0042 i jest on papierowy, chyba E0076 też jak i większość Seasow. Wcześniejszy CA18RNX którego miałem też był papierowy. Może słuchałeś slabo zestrojonych skoro kojarzysz je z aluminium. 

Moj znajomy ma YB, połączenie średnica illuminator, góra szpilka i na dole aluminiowy rewelator i jest OK. Pod i32 gralo mi to całkiem spoko. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez rafal735r

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, paul klacska napisał:

Gratuluję odwagi i dziękuje za szczerość. Potwierdziłeś ocenę kolegi ,że H200 pozamiatał te 607MR. 

Teraz skoro H200 to koszt 4 tys, to 607MR z automatu jest wart czapkę śliwek.

Idąc dalej, skoro h200 okazał się lepszy od 607 i podejrzewam ,że jest na tym samym poziomie co 907MR.

Oczywiście w tym aspekcie będą już decydowały preferencje słuchacza, twój wybór pada na model 607 ,ktoś inny twierdzi ,że dla niego lepszym wyborem będzie h200. Nie ważne, ważne jest to , że cały czas kręcimy się w kółko w przedziale cenowym ok. 4 tys.

Ja te h200 miałem okazję porównać z h190, śmiało mogę powiedzieć ,że nowszy model jest o klasę lepszy. Dałem z niego 8,5 tys. 

Wnioski niech sobie każdy wyciągnie sam.

Pozdrawiam

Po co tak reklamujesz te H200 i H190?

Masz do opchnięcia?

Chcesz wymienić na 607?

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, LJ3 napisał:

Chcesz wymienić na 607?

Chyba nikt przytomny przy zdrowych zmysłach nie chciałby 607.

No oczywiście prócz sekciarzy ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
10 godzin temu, rafal735r napisał:

 

Chyba coś pomieszales. Teraz mam Seas E0042 i jest on papierowy, chyba E0076 też jak i większość Seasow. Wcześniejszy CA18RNX którego miałem też był papierowy. Może słuchałeś slabo zestrojonych skoro kojarzysz je z aluminium. 

Moj znajomy ma YB, połączenie średnica illuminator, góra szpilka i na dole aluminiowy rewelator i jest OK. Pod i32 gralo mi to całkiem spoko. 

Możliwe, sprawdzałem na szybko w telefonie. Przy najmniej wiesz ,dlaczego nie revelator?

10 godzin temu, LJ3 napisał:

Po co tak reklamujesz te H200 i H190?

Masz do opchnięcia?

Chcesz wymienić na 607?

Tak ,zgadza się . Przy tych cenach Sansui ,to muszę sprzedać dwa Hegle ,zaciągnąć pożyczkę u szefa by było mnie stać na najwyższy model Sansui. Dlaczego nie, raz się żyje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, paul klacska napisał:

Tak ,zgadza się . Przy tych cenach Sansui ,to muszę sprzedać dwa Hegle ,zaciągnąć pożyczkę u szefa by było mnie stać na najwyższy model Sansui. Dlaczego nie, raz się żyje. 

Kup 907 , poznaj sprzęt i się przekonaj o jego niezwykłości. Później się będziesz śmiać z tego co ostatnio zostało napisane przez niedowiarków. . .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„Im dalej społeczeństwo dryfuje od prawdy, tym bardziej nienawidzi tych, którzy ją głoszą. Prawda jest nową mową nienawiści. Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest czynem rewolucyjnym.“ —  George Orwell _______________________________________________________

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, paul klacska napisał:

Możliwe, sprawdzałem na szybko w telefonie. Przy najmniej wiesz ,dlaczego nie revelator?

Tak ,zgadza się . Przy tych cenach Sansui ,to muszę sprzedać dwa Hegle ,zaciągnąć pożyczkę u szefa by było mnie stać na najwyższy model Sansui. Dlaczego nie, raz się żyje. 

??? I będzie Ci sansuj grał gorzej niż accuphase za połowę ceny ale jak sansuja porównasz do chińskiego budzika mono to a nuz zagra lepiej? Kto wie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

Żartuje sobie trochę. Szczerze mówiąc ,jakbym miał luźne 10 tys do wydania ,to bym sprzedał monitory które mam  ,dodał te 10 tys(trochę więcej) i zrobiłbym nowe na ellipticorach. Żaden sansui,hegel czy inny wzmacniacz na rynku nie da mi takiego progresu jak zmiana kolumn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym modelu biznesowym odbywa się handelek Sasnujami... 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

niestety zdjęcia ze starego ogłoszenia się już nie wgrywają:( 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki handelek?  Gość ma Krella i kolumny Tandberg. Co Twój wpis miał wnieść do wątku?  Może jakaś legenda/opis/wyjaśnienie , co autor miał na myśli? 

Może teraz popoiszemy o tym , jakie to nie moralne i w ogóle straszne i godne potępienia. . .

Wzmacniacz Accuphase E 206

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„Im dalej społeczeństwo dryfuje od prawdy, tym bardziej nienawidzi tych, którzy ją głoszą. Prawda jest nową mową nienawiści. Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest czynem rewolucyjnym.“ —  George Orwell _______________________________________________________

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To niezła cena 4 lata temu tego Accu można było kupić za 2tys teraz  macie to swoje cudowne vintage za ułamek ceny :-) handlarze tylko czekają co by opychać, ciekawe co będzie za kolejnych parę lat :-) radzę skupować ile się da a później opychać za więcej bo jak widać tylko do tego sprowadza się ta cała fascynacja starociami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Fashi napisał:

Jaki handelek?  Gość ma Krella i kolumny Tandberg. Co Twój wpis miał wnieść do wątku?  Może jakaś legenda/opis/wyjaśnienie , co autor miał na myśli? 

Może teraz popoiszemy o tym , jakie to nie moralne i w ogóle straszne i godne potępienia. . .

Wzmacniacz Accuphase E 206

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post dla kumatych! poza Krellem i Tandbergiem ma dobrą żyłkę do insertów jak koledzy w klubie S

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez audiofilek4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można zrozumieć, że ceny mogą  wzrosnąć przez te parę lat wiadomo wszystko drożeje, ale żeby kilkakrotnie :-( i z tego co widzę tylko niektóre modele tak idą do góry są wzmacniacze których ceny raczej stoją w miejscu od dawna, ten Accuphase z linku w dodatku jest wystawiony na olx gdzie nie ma prowizji od sprzedaży... całe szczeście jest wybór za te 6500zł można przebierać na rynku wtórnym tylko trzeba się uzbroić w cierpliwość :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Dune napisał:

tego co widzę tylko niektóre modele tak idą do góry są wzmacniacze których ceny raczej stoją w miejscu od dawn

Reklama dźwignią handlu. Kupujesz parę trupów, zakładasz klub na forum piszesz jakie to cacus glancus cud malina, sprzedajesz z zyskiem i na wczasy ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale patrz przynajmniej gość od tego accuphase powstrzymał się od wciskania bajek jak to nie ma konkurencji do ilus tam tysięcy czy w podobnej cenie nowego lepszego nie znajdziesz. Za to trzeba mu dać plusa. Sansujowcy powstrzymać się nie mogą..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość widzi, że obok ma Accu E-207 który był droższy od 206 i jest za 3tys a i tak nie przeszkadza mu to podyktować cenę za niższy model dwa razy wyższą :-) polowanie na jelenia stopien hard ciekawe kto to wystawił pewnie ten co to pisze najwięcej, że nowy sprzęt to badziew a stare najlepsze :-))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Nowy12 napisał:

Dupka dalej boli, jesteście zadziwiajacy

Jak testy ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ilu ludzi tyle opinii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Bartosz_70659 napisał:

Ale patrz przynajmniej gość od tego accuphase powstrzymał się od wciskania bajek jak to nie ma konkurencji do ilus tam tysięcy czy w podobnej cenie nowego lepszego nie znajdziesz. Za to trzeba mu dać plusa. Sansujowcy powstrzymać się nie mogą

To fakt nie lubię takich porównań, sprzęt jest albo dobry albo nie. Kolejną kwestią jest jego cena. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Nowy12 napisał:

Dupka dalej boli, jesteście zadziwiajacy

Też mogę wziąć pożyczkę remontową z pracy i kupić sobie lepszy sprzęt ale nie chce. Pożyczka jaka by nie była to dalej pożyczka więc nie pisz że Ciebie na coś stać lub nie. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lectora jeszcze nie udalo sie posluchac, za to odsluch Accuphase juz za mna, odsłuch odbył się na kolumnach sprzedawcy i moim wzmacniaczu zabralem tez swoj odtwarzacz aby przetestowac go jako naped do daca, roznica pomiedzy zestawem a sansui 917XR jest piorunujaca slychac to najbardziej w utworach wokalnych czy muzyce organowej, to zdecydowanie inna klasa brzmienia, jest tez maly minus, zestaw moim zdaniem bardzo odchudził bas ale jednoczesnie go przyspieszyl, dlatego nie wiem do konca jak spisze sie w moim systemie, niestety odsłuch nie rozwiał calkowicie moich watpliwości, ciagle waham sie nad zakupem samego przetwornika a calego kompletu, chociaz biorac pod uwage ze swoj cd sprzedam za 3tys o do transporu accuphase musze doplacic zaledwie 5 tysiecy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
10 minut temu, margaryna85 napisał:

Też mogę wziąć pożyczkę remontową z pracy i kupić sobie lepszy sprzęt ale nie chce. Pożyczka jaka by nie była to dalej pożyczka więc nie pisz że Ciebie na coś stać lub nie. 

Jedno jest pewne, stać go na pożyczkę.??? Dajcie już spokój, niech sobie kupuje co chce i tak pewnego poziomu nie przekroczy bo to można tylko zrobić idąc level wyżej z kolumnami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wciąż mam swoje Jamo concert 11 ale w obecnym setupie zephyry graja dla mnie lepiej, nie wykluczam zmiany kolumn za następnych kilka miesięcy, a pozyczke już wyjasnilem, żeby ja splacac tez trzeba troche zarabiać, dla mnie to po prostu przyspieszenie zakupu, jaka roznica czy będę odkladal 600zl miesięcznie na konto swoje czy dostawal potracenie na wyplacie, żadna roznica bo pozyczka nie jest oprocentowana

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

To zrozumiałe , że Zephyry to level wyższy niż te jamo. Nie wiem jaką masz wersję ale nie ważne jaka ona by nie była ,to są to lepsze kolumny od Jamo. Myślę , że następny twój krok powinien być skierowany w Huracany. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy12 niezłe bajeczki na poczekaniu wymyśla, czy jest tu moderacja która mogłaby przeskanować te klony??? bo to już się robi powoli mało zabawne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, Nowy12 napisał:

A jest sens pisać? skoro spotka się to z góry z krytyką

Właśnie nie ma sensu, najlepiej to pisz do moderacji z prośbą o zamknięcie tego tematu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, paul klacska napisał:

To zrozumiałe , że Zephyry to level wyższy niż te jamo. Nie wiem jaką masz wersję ale nie ważne jaka ona by nie była ,to są to lepsze kolumny od Jamo. Myślę , że następny twój krok powinien być skierowany w Huracany. 

Skąd takie przekonanie , ze te YB to level wyżej niż te Jamo ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ilu ludzi tyle opinii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, morawka napisał:

Skąd takie przekonanie , ze te YB to level wyżej niż te Jamo ?

Wyobraźnia ?

Zapewne żadne Jamo ani YB nie istnieją.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
47 minut temu, morawka napisał:

Skąd takie przekonanie , ze te YB to level wyżej niż te Jamo ?

Ponieważ yb audio robi najlepsze kolumny na świecie, ludzie kupujcie tylko yb Audio- to chciałeś usłyszeć ? 

A tak na poważnie, mój kolega ma te jamo u siebie i mam okazję często ich posłuchać . Nie jest to jakiś audiofil ,ma je podłączone pod amplituner KD z tym ,że do frontów używa  końcówki mocy. Jeśli chodzi o zephyry ,to słuchałem ich u kolegi że Szczecina który ma je z Ugodą ( chyba tak się to pisze) . Chciał przetestować pre Hegla , które miałem kiedyś u siebie. Ot i taka historia. Zadowolony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 14

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.