Skocz do zawartości
IGNORED

CD do Sansui AU-Alpha 907XR i YB Zephyr


Nowy12
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, Nowy12 napisał:

Zakupiłem DAC Accuphase DC-91, została mi jedna rata kredytu za Sansui więc wtedy poszukam jeszcze transportu

Post w ostatniej chwili, rzutem na taśmę ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
12 minut temu, Nowy12 napisał:

Zakupiłem DAC Accuphase DC-91, została mi jedna rata kredytu za Sansui więc wtedy poszukam jeszcze transportu

OK, więc watek zostawiam. Mogę Ci doradzić tylko byś szukał czegoś z dostępnym laserem i nie wierzył w bajeczki, o nieśmiertelności laserów. 

Mam nadzieję, że temat będzie teraz kierował się w stronę transportów.

Osoby piszące offtopy o tym czy serwisują czy nie i czy na tym zarabiają zostaną z wątku wyłączone. Tak samo jak osoby piszące offtpy na inne tematy. Dogłębne analizowanie aspektów jakościowych wzmacniaczy Sansui proszę robić w miejscu specjalnie do tego przygotowanym - Klub Sansui. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Quote

to przyniosłem Ci szczęście fajnie że końcu poszedł (pozbyłeś się kłopotu) z jakiego kraju kupujący? 

Nic mi nie przynosiłeś i żadnym kłopotem Sansui nie było. Cena kupna w Japonii była wysoka. Tak! Wysoka!?

Ja nie kupuję sprzętów aby robić "interesy". Ja kupuję aby słuchać. Jedne brzmią lepiej, drugie gorzej. Według moich gustów.

Kupujący jest z Rosji ?

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, szczemirek napisał:

Nic mi nie przynosiłeś i żadnym kłopotem Sansui nie było. Cena kupna w Japonii była wysoka. Tak! Wysoka!?

Ja nie kupuję sprzętów aby robić "interesy". Ja kupuję aby słuchać. Jedne brzmią lepiej, drugie gorzej. Według moich gustów.

Kupujący jest z Rosji ?

Pozdrawiam

jak by nie był kłopotem to poszedł by w miesiąc a tu jednak trzeba było się naczekać i przeczy to teoriom głoszonym przez niektórych..ale mniejsza o to grunt że poszedł kasa w kieszeni- to najważniejsze

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, Nowy12 napisał:

Zakupiłem DAC Accuphase DC-91, została mi jedna rata kredytu za Sansui więc wtedy poszukam jeszcze transportu

To do kompletu pasowałoby to:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ilu ludzi tyle opinii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, plastik1989 napisał:

Osoby piszące offtopy o tym czy serwisują czy nie i czy na tym zarabiają zostaną z wątku wyłączone. Tak samo jak osoby piszące offtpy na inne tematy. Dogłębne analizowanie aspektów jakościowych wzmacniaczy Sansui proszę robić w miejscu specjalnie do tego przygotowanym - Klub Sansui. 

Panie moderator, a co z osobą piszącą z trzech kont?

Mam na myśli audiofilek4/AudioJapan/Bartosz_70659.

Nie dość , że sam sobie odpowiada cytując samego siebie , to do tego dodaje sobie punktu reputacji. Poza tym w klubie Sansui prowokuje innych do awantury. Tego Pan nie widzisz?  Gdzie tutaj jest sprawiedliwość? ? ?

PS

Dlaczego nie mam odblokowanej możliwości dodawania postów w innym wątku? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Screenshot_2020-01-17-09-26-04.png

Screenshot_2020-01-17-12-52-58.png

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„Im dalej społeczeństwo dryfuje od prawdy, tym bardziej nienawidzi tych, którzy ją głoszą. Prawda jest nową mową nienawiści. Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest czynem rewolucyjnym.“ —  George Orwell _______________________________________________________

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są na tym forum równi i równiejsi co w ostatnich dniach zostalo udowodnione, zamykanie niewogodnych tematow, blokowanie mozliwosci pisania w niektorych tematach.

 

OT" jak kolega ma juz dc91 to nie wypada zrobic nicc innego jak tylko kupic dp90, zagra to najlepiej w zestawie, a juz wisienka na torcie bedzie oryginalny kabel HT laczacy te urzadzenia, to juz moze byc i bardzo czesto jest zrodlo na cale zycie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
2 godziny temu, Fashi napisał:

Panie moderator, a co z osobą piszącą z trzech kont?

Mam na myśli audiofilek4/AudioJapan/Bartosz_70659.

Nie dość , że sam sobie odpowiada cytując samego siebie , to do tego dodaje sobie punktu reputacji. Poza tym w klubie Sansui prowokuje innych do awantury. Tego Pan nie widzisz?  Gdzie tutaj jest sprawiedliwość? ? ?

PS

Dlaczego nie mam odblokowanej możliwości dodawania postów w innym wątku? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Screenshot_2020-01-17-09-26-04.png

Screenshot_2020-01-17-12-52-58.png

Panie Fashi, a co się stało z Pana stanowiskiem, żeby nie rzucać oskarżeń bez dowodów?

Ja sprawdzając IP tych kont nie jestem w stanie potwierdzić ze to klon. Jeśli ma Pan jakieś dowody proszę wyslc na pw, a wtedy zablokuje/połączę tamte konta. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, plastik1989 napisał:

Panie Fashi, a co się stało z Pana stanowiskiem, żeby nie rzucać oskarżeń bez dowodów?

Sam się przyznał w kilku wiatkach , że czeka na enigmatyczne połączenie kont (cokolwiek to znaczy) Mariusz również o tym wie i kilka innych osób , tylko oczywiście moderacja jak zwykle nie...

Co z tym odblokowaniem pisania? I skąd jakiś atak na moderację Panie moderator?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„Im dalej społeczeństwo dryfuje od prawdy, tym bardziej nienawidzi tych, którzy ją głoszą. Prawda jest nową mową nienawiści. Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest czynem rewolucyjnym.“ —  George Orwell _______________________________________________________

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

Fashi, jest już założone specjalna rozmowa między Bumpalump a moderacja, ze skargą na mnie. Tam wyjaśniajcie swoje problemy. Ja na prawdę nie będę na każde wasze zawołanie się tłumaczył, czemu za wpisy z offtopami nakładam Wam blokadę w wątkach. Masz coś do powiedzenia w temacie wątku, zapraszam. Jeśli nie, to nie narzekaj za chwile ze zostałeś za offtopy wyłączony z możliwości pisania. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszę tylko z jednego konta. Audiofilek4 nie jest moim kontem. Za paranoje niektórych użytkowników nie odpowiadam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, plastik1989 napisał:

Fashi, jest już założone specjalna rozmowa między Bumpalump a moderacja, ze skargą na mnie. 

Najlepiej zrobię jak poproszę o BANA. 

Już nie mogę czytać tych bredni i hipokryzji w różnych odpowiedziach...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„Im dalej społeczeństwo dryfuje od prawdy, tym bardziej nienawidzi tych, którzy ją głoszą. Prawda jest nową mową nienawiści. Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest czynem rewolucyjnym.“ —  George Orwell _______________________________________________________

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, plastik1989 napisał:

Fashi, jest już założone specjalna rozmowa między Bumpalump a moderacja, ze skargą na mnie. Tam wyjaśniajcie swoje problemy. Ja na prawdę nie będę na każde wasze zawołanie się tłumaczył, czemu za wpisy z offtopami nakładam Wam blokadę w wątkach. Masz coś do powiedzenia w temacie wątku, zapraszam. Jeśli nie, to nie narzekaj za chwile ze zostałeś za offtopy wyłączony z możliwości pisania

Jestes stronniczy a taki nie powinien byc moderator, jesli usuwasz wpisy nie zwiazane z tematem to rob to zarowno z naszymi postami jak i postami innych uzytkownikow, gdybys dzialal tak od poczatku nie byloby problemu bo ja doskonale wiem ze czesto pisze nie na temat, szkoda tylko ze nie wszyscy potrafia przyznac sie do jakiejs winy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„Im dalej społeczeństwo dryfuje od prawdy, tym bardziej nienawidzi tych, którzy ją głoszą. Prawda jest nową mową nienawiści. Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest czynem rewolucyjnym.“ —  George Orwell _______________________________________________________

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie! Jeżeli sprzęt jest super sam się obroni. Po co te "kocopały" ... warto oczywiście czytać ale podstawa to słuchać. Osobiście nie słyszałem żadnego Sansui Alpha ale pisanie co on nie brzmi lub co brzmi lepiej jest biciem piany i niczym innym... Z ciekawości nawet posłucham teraz żeby nie było ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, rafal735r napisał:

Przecież nawet na allegro ful ogłoszeń z cenami z sufitu. Wiszą Denony za 30tys zł. 

Tak samo uważam. 

Najbardziej miarodajna jest licytacja od złotówki ale w takim wypadku wiele mitów może upaść.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od złotówki , wtedy byśmy zobaczyli na ile by rynek wycenil. Zresztą sprzęt szczemirka został wyceniony przez rynek :) 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, Audio.Japan napisał:

Od złotówki , wtedy byśmy zobaczyli na ile by rynek wycenil. Zresztą sprzęt szczemirka został wyceniony przez rynek ?

Też nie do końca. Ludzie są dziwni. Wielokrotnie obserwowałem jak w licytacji od złotówki ludzie biją się o sprzęt tak, że sprzedaje się znacząco drożej niż taki sam wiszący obok z "kup teraz".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To też. Ale i czasem cena zostaje znużona. Akurat licytacja kończyła się w takim czasie że mało ludzi licytowalo, lub po prostu zapomniało o jej końcu. Tak ludzie czekają często na okazje. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, quatross napisał:

Chwalisz się, czy żalisz?

Pokazuje Wam drodzy forumowicze różnice pomiędzy eBay a np yahoo. 

Na eBay są oferty skierowane na rynek międzynarodowy opisane po angielsku i są to SPRAWNE , w pełni działające urządzenia. Płacone przez PayPal i mamy jakieś możliwości otworzenia sporu itp w razie "W"

(zawsze jest ryzyko , tak czy siak nawet jeśli sprzęt jedzie tylko 100km po kraju, a co dopiero przez pół swiata)

Oferty z yahoo są po Japońsku i w znakomitej większości skierowane na rodziny rynek z zaznaczeniem , że najlepiej przyjechać , sprawdzić i ewentualnie kupić osobiście . W kilku wątkach np Bartosz wklejał właśnie aukcje z yahoo dla poparcia swojej tezy. Tak się składa , że skrupulatnie tłumacze te oferty i zawsze coś z tym sprzętem jest nie tak. A to się włącza , ale nie gra , a to jest porysowany , obity i nie ma gwrarancji rozruchowej etc. W związku z powyższym odbiór osobisty i rodzimy rynek chociażby na części (również jest taka opcja)

Jeśli już ktoś się uprze i teoretycznie kupi z yahoo, pozostaje problem żeby to dostarczyć do Polski. Wlasnie przez yahoo najtrudniej sie dogadać co do wysyłki poprzez nastawienie tegi serwisu na Japonie.

Suma sumaru jeśli się wszystko uda, wychodzi zazwyczaj tyle ile na eBay , ale nadal pozostaje problem stanu zdrowia sprzętu. 

Także kto się chociaż trochę zastanowi nad tym co wyżej może dojść do sedna sprawy i w końcu zrozumie te "super oferty z yahoo"

Zwróćcie uwagę na HiFiDo, w tym sklepie ceny są dużo wyższe niż na yahoo , ale sprzęt jest sprawdzony. Panowie , to są różnice jak u nas Allegro i Olx...

Co z tego , że kupimy "tanio" skoro musimy to jeszcze uruchomić etc. Także oferty są bardzo wątpliwe , a transport cło etc są niestety nie uniknione i jeśli ktoś się decyduje na Sansui czy jakikolwiek sprzęt na 100/120V musi się z tym pogodzić i po prostu zapłacić. Chyba , że mieszka w USA i na mienie przesiedleńcze ominie cła itp.

Nie wiem jak to wygląda z mieniem z Japonii i czy w ogóle jest taka opcja. Nie chce wprowadzać w błąd , po prostu tego nie wiem.

Pozdrawiam, 

Tadek 

PS

Mój wpis nie ma na celu atakowania , prowokacji itp. Chciałem.  Rzetelnie opisać sytuacje , ponieważ ciągle iskrzy między świadomymi użytkiwnikami a nie znającymi tak naprawdę temat.

A to jedna z tych super ofert za grosze

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„Im dalej społeczeństwo dryfuje od prawdy, tym bardziej nienawidzi tych, którzy ją głoszą. Prawda jest nową mową nienawiści. Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest czynem rewolucyjnym.“ —  George Orwell _______________________________________________________

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PODOBNO (bo mnie to rypka) nie kalkulują się te ceny do jakości brzmienia (niestety...). Szkoda że już nie ma dalszej produkcji; ceny używanych byłyby adekwatne . . .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, quatross napisał:

PODOBNO (bo mnie to rypka)

Co do dźwięku , każdy musi sobie samemu odpowiedzieć i na własne uszy posłuchać. Mi to gra a komuś może nie grać , bo lubi inne brzmienie. Jednak jest to wysoki poziom mimo wszystko. 

Miałem E302 najwyzszy Accu w 86' koszt 220k Y i uważałem go za najlepszy wzmacniacz jaki miałem (wówczas). Po porównaniu do Xr , E302 poszedł do ludzi. Zaznaczę , że reszta toru się nie zmieniła tylko wzmacniacz. Słychać było więcej , lepiej gra basem, średnicy tez jest więcej. Słucham dobrze znanych płyt i uwierzcie znajduje dźwięki jakich na Accu nie było. Pewnie z lepszym Daciem będzie większa poprawa jakości dźwięku co tylko pokazuje możliwość wzmacniacza. 

2 godziny temu, Dune napisał:

Na olx wcale nie ma taniej jak na allegro, czasem jest wręcz odwrotnie i to pomimo prowizji na allegro od sprzedaży.

Dune odnośnie olx i allegro , a Yahoo a HifiDo miałem na myśli fakt , że na olx masz odbiór osobisty jako najlepszy sposób (yahoo) a allegro (hifido) jednak daje bezpieczeństwo transakcji. I na yahoo są tańsze ale w gorszym stanie do których trzeba znacznie dołożyć po kupnie. O ile przyjdzie do nas paczka.

 

Pozdrawiam, 

 

Tadek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„Im dalej społeczeństwo dryfuje od prawdy, tym bardziej nienawidzi tych, którzy ją głoszą. Prawda jest nową mową nienawiści. Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest czynem rewolucyjnym.“ —  George Orwell _______________________________________________________

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 17.01.2020 o 09:50, audiofilek4 napisał:

jak by nie był kłopotem to poszedł by w miesiąc a tu jednak trzeba było się naczekać i przeczy to teoriom głoszonym przez niektórych..ale mniejsza o to grunt że poszedł kasa w kieszeni- to najważniejsze

Jakby nie był kłopotem poszedł by w tydzień w licytacji. Taki cud, tak fanboje bajdurza że walcuje do 40 tys a ten niby cud wisiał tak długi czas i poszedl  z dużą stratą...ale wystarczy przejrzeć zagraniczne fora. Na takim audiokarma nikt nie lata po wątkach i bajdurzy jak to walcuje wszystko. Takie bajki tylko na AS

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 hour ago, Audio.Japan said:

Jakby nie był kłopotem poszedł by w tydzień w licytacji. Taki cud, tak fanboje bajdurza że walcuje do 40 tys a ten niby cud wisiał tak długi czas i poszedl  z dużą stratą...ale wystarczy przejrzeć zagraniczne fora. Na takim audiokarma nikt nie lata po wątkach i bajdurzy jak to walcuje wszystko. Takie bajki tylko na AS

Przepraszam jeśli MOJA sprzedaż była dla Ciebie kłopotem. Dla mnie nie była żadnym problemem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szczemirek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.