Skocz do zawartości
IGNORED

CD do Sansui AU-Alpha 907XR i YB Zephyr


Nowy12
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, Bumpalump napisał:

Tak jak rozmawialismy, kwestia osobistych preferencji, normalnie slucham z basem ustawionym na - na kolumnach ? i jeszcze bym go troche oddal ?

Edytowane teraz przez

Dlatego piszę jak dla mnie ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Fashi napisał:

Szczepek?  A kto to taki?

 

Założyłeś nowy wątek , nie czekając na odpowiedz ludzi piszących w tym? Napisałem wyraźnie "czy wspólnymi siłami założymy"...

Polski handlarz sansui w UK? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wieza STEREO Technics :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz jestem bogatszy o tę wiedzę. Dziękuję ☺

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„Im dalej społeczeństwo dryfuje od prawdy, tym bardziej nienawidzi tych, którzy ją głoszą. Prawda jest nową mową nienawiści. Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest czynem rewolucyjnym.“ —  George Orwell _______________________________________________________

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, margaryna85 napisał:

Dlatego piszę jak dla mnie ?

Widzę, że grasz na współczesnym sprzęcie klasy powiedźmy średnio budżetowej, nowe ok 2-4tys za element z Twojej opinii dźwięku opartej na wzmacniaczu Sansui 907mr u Bumpalumpy nie wynika żebyś został porażony jakością brzmienia trochę to dziwne bo w klubie piszą, że to cudowny sprzęt wart każdych pieniędzy który gra w sposób niezwykły jak kilka razy droższe konstrukcje, czy po odsłuchu odczułeś chęć sprzedania wszystkiego co aktualnie posiadasz i sprawienie sobie Sansui? :-) pytam poważnie bo tak ten sprzęt opisują w klubie Sansui.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zeta-j Ciebie również serdecznie zapraszam na odsluch, bedziesz mogl wtedy ocenic jakkolwiek negatywnie czy pozytywnie na podstawie wlasnych doswiadczen

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Bumpalump
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„Im dalej społeczeństwo dryfuje od prawdy, tym bardziej nienawidzi tych, którzy ją głoszą. Prawda jest nową mową nienawiści. Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest czynem rewolucyjnym.“ —  George Orwell _______________________________________________________

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
57 minut temu, zeta-j napisał:

Widzę, że grasz na współczesnym sprzęcie klasy powiedźmy średnio budżetowej, nowe ok 2-4tys za element z Twojej opinii dźwięku opartej na wzmacniaczu Sansui 907mr u Bumpalumpy nie wynika żebyś został porażony jakością brzmienia trochę to dziwne bo w klubie piszą, że to cudowny sprzęt wart każdych pieniędzy który gra w sposób niezwykły jak kilka razy droższe konstrukcje, czy po odsłuchu odczułeś chęć sprzedania wszystkiego co aktualnie posiadasz i sprawienie sobie Sansui? ? pytam poważnie bo tak ten sprzęt opisują w klubie Sansui.

Powiem tak szczerze jak by patrząc tylko na klasę dźwięku nie ceny został bym przy swoim. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Fashi napisał:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

No i o czym ma to świadczyć?

Chyba tylko o tym, że w dalekiej Australii tez polują na jelenie. ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, rochu napisał:

 

Chyba tylko o tym, że w dalekiej Australii tez polują na jelenie. ?

Na kangury ?

5 minut temu, margaryna85 napisał:

Całościowo, Choć np Góra pasma u Mariusza to jest przepaść w porównaniu do mnie. 

Na korzyść Mariusza oczywiście 

A średnica pasma? Przestrzeń? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„Im dalej społeczeństwo dryfuje od prawdy, tym bardziej nienawidzi tych, którzy ją głoszą. Prawda jest nową mową nienawiści. Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest czynem rewolucyjnym.“ —  George Orwell _______________________________________________________

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Fashi napisał:

A średnica pasma? Przestrzeń?

Dla mnie najmniej istotny pod zakres nie słucham muzyki wokalnej. Tutaj bym po prostu powiedział że w obu przypadkach jest ok. Nie chcę żebyście mnie też źle zrozumieli nie mówię że emity generują większy bas od kolumn podłogowych Mariusza bo to nie jest z fizycznego punktu  możliwe. Aczkolwiek jak na monitory dają radę. Wcześniej jednak miałem dość długo zensor 7 i mimo że na papierze maja zejście wyższe to przy odsłuchu dla mnie schodziły dużo niżej. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, margaryna85 napisał:

. Wcześniej jednak miałem dość długo zensor 7 i mimo że na papierze maja zejście wyższe to przy odsłuchu dla mnie schodziły dużo niżej. 

Bo to co na papierze , to jest bardzo często tylko do czytania..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ilu ludzi tyle opinii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model Dr w Twoim przypadku sprawdził by się znakomicie. Bardzo dobry i mocny bas. Kolega napędza Kef r700 w 33m2 wzmacniaczem 607Dr i jest naprawdę dobrze. Można przestawiać ściany ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„Im dalej społeczeństwo dryfuje od prawdy, tym bardziej nienawidzi tych, którzy ją głoszą. Prawda jest nową mową nienawiści. Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest czynem rewolucyjnym.“ —  George Orwell _______________________________________________________

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Fashi napisał:

Model Dr w Twoim przypadku sprawdził by się znakomicie. Bardzo dobry i mocny bas. Kolega napędza Kef r700 w 33m2 wzmacniaczem 607Dr i jest naprawdę dobrze. Można przestawiać ściany ?

Niestety nie interesują mnie stare sprzęty. Mogę posłuchać u kogoś ale nigdy nie kupię. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, margaryna85 napisał:

Niestety nie interesują mnie stare sprzęty.

Rozumiem i szanuje. Jedynie chciałem dodać , że model Dr ma więcej do zaoferowania w niskich rejestrach. Ciesze się , że Twój system gra tak jak lubisz , w końcu o to chodzi w tej zabawie! ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„Im dalej społeczeństwo dryfuje od prawdy, tym bardziej nienawidzi tych, którzy ją głoszą. Prawda jest nową mową nienawiści. Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest czynem rewolucyjnym.“ —  George Orwell _______________________________________________________

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja myślę że trwa zagorzała walka o naganianie na nowych klientów co by łyknęli sprzęt zasilany na 100V. bo wiadomo że jak ktoś kupuje tanio w Japonii to nie kupi od kolegi za 10 tysięcy wzmaka wystawianego czy to na forum czy na allegro itp. którego sam sprowadzi za ok 6 tys. 

 

Kolejna kwestią jest to że Ci którzy już dali się nabić na te 10 tysięcy również będą starać się/walczyć podtrzymywać opinie o zjawiskowości swojego sprzętu tak aby nie być stratnym finansowo przy odsprzedaży ile to już było że będzie na całe życie ale coś tam coś i się chłopaki wyprzedawali wszystko. Ponadto wszytkę wzmaki są w cenach kup teraz z wiadomego powodu na licytacji nikt by w życiu nie zaoferował za coś na 100v więcej jak 5-6 tysięcy, w najgorsze sytuacji finansowej są wszyscy Ci którzy zakupili od formowych handlarzy sprzęty za 10 tys.i ta kasa jest już nie odzyskania bo koledzy nie odkupią za tą samą wartość(bo znają ile to kosztuje po sprowadzeniu z jp)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, audiofilek4 napisał:

Kolejna kwestią jest to że Ci którzy już dali się nabić na te 10 tysięcy również będą starać się/walczyć podtrzymywać opinie o zjawiskowości swojego sprzętu tak aby nie być stratnym finansowo przy odsprzedaży.

Tu jest akurat 100% prawdy w klubie jest fascynacja tym sprzętem później nagle przypadkiem trafia na aukcje.

2 godziny temu, audiofilek4 napisał:

 

 Ponadto wszytkę wzmaki są w cenach kup teraz z wiadomego powodu na licytacji nikt by w życiu nie zaoferował za coś na 100v więcej jak 5-6 tysięcy, w najgorsze sytuacji finansowej są wszyscy Ci którzy zakupili od formowych handlarzy sprzęty za 10 tys.i ta kasa jest już nie odzyskania 

Licytacji nikt nie da bo wiadomo jakby się to skończyło, niezadowolony sprzedawca z kwoty kończył by sobie aukcje przed czasem i tak po kilka razy, a czy ktoś by kupił czy nie za te 10tys cóż w tym przypadku sprzęt wisiałby  miesiącami do czasu aż by się  znalazł napalony gość który naoglądał się prospektów i naczytał w klubie o cudownych właściwościach tego sprzętu :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 27.07.2019 o 18:46, margaryna85 napisał:

Na pierwszy ogień poszła Integra i szczerze powiem szału nie było system jak dla mnie zagrał poprawnie ale czy przy takim budżecie nie powinno być lepiej?

Tymbardziej że podobno są szokujące różnice między " zwykłym" sprzętem. Jego sprzęt kosztował 30 tysięcy przypomnijmy

 

15 godzin temu, zeta-j napisał:

Widzę, że grasz na współczesnym sprzęcie klasy powiedźmy średnio budżetowej, nowe ok 2-4tys za element z Twojej opinii dźwięku opartej na wzmacniaczu Sansui 907mr u Bumpalumpy nie wynika żebyś został porażony jakością brzmienia trochę to dziwne bo w klubie piszą, że to cudowny sprzęt wart każdych pieniędzy który gra w sposób niezwykły jak kilka razy droższe konstrukcje, czy po odsłuchu odczułeś chęć sprzedania wszystkiego co aktualnie posiadasz i sprawienie sobie Sansui? :-) pytam poważnie bo tak ten sprzęt opisują w klubie Sansui.

No właśnie 9 kilogramowy music hall na rybyconach ( podobno tragicznych) przecież nie może grać? A jednak gra.

15 godzin temu, zeta-j napisał:

Twojej opinii dźwięku opartej na wzmacniaczu Sansui 907mr u Bumpalumpy nie wynika żebyś został porażony jakością brzmienia trochę to dziwne bo w klubie piszą, że to cudowny sprzęt wart każdych pieniędzy

W klubie sansui opanowali do perfekcji puste slogany by naganiać naiwnych. Wielu nie zostało porażonych jakością sansui 

 

14 godzin temu, margaryna85 napisał:

Powiem tak szczerze jak by patrząc tylko na klasę dźwięku nie ceny został bym przy swoim. 

? A to to już rewelacja 

 

14 godzin temu, margaryna85 napisał:

Choć np Góra pasma u Mariusza to jest przepaść w porównaniu do mnie. 

Bo przepaść jest między emit 20 a t+a które jako nowe kosztowały 4600 euro. Coś musiało zagrac

2 godziny temu, audiofilek4 napisał:

Kolejna kwestią jest to że Ci którzy już dali się nabić na te 10 tysięcy również będą starać się/walczyć podtrzymywać opinie o zjawiskowości swojego sprzętu

Tymbardziej że w kolejnym odsłuchu wyszło że te sansuje nie są warte takiej kasy.

 

24 minuty temu, zeta-j napisał:

do czasu aż by się  znalazł napalony gość który naoglądał się prospektów i naczytał w klubie o cudownych właściwościach tego sprzętu :-)

Miejmy nadzieje że jak przeczyta ten wątek nie wyda takiej kasy na zwykły niski model

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, Bartosz_70659 napisał:

No właśnie 9 kilogramowy music hall na rybyconach ( podobno tragicznych) przecież nie może grać? A jednak gra.

I to jak ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Bartosz_70659 napisał:

Tymbardziej że podobno są szokujące różnice między " zwykłym" sprzętem. Jego sprzęt kosztował 30 tysięcy przypomnijmy

Przecież tylko porównywał bas na kolumnach z linią transmisyjną, która gra specyficznie na basie. Accu miał tego basu trochę więcej co nie znaczy , że lepszej jakości.  Prawdopodobnie Accu ma słabszą kontrolę i ciut poluzowany bas względem Sansui. Stąd wrażenie , że jest go więcej. 

Poza tym na pytanie o średnicę i orzestrzen:

19 godzin temu, margaryna85 napisał:

Dla mnie najmniej istotny pod zakres nie słucham muzyki wokalnej. Tutaj bym po prostu powiedział że w obu przypadkach jest ok. Nie chcę żebyście mnie też źle zrozumieli nie mówię że emity generują większy bas od kolumn podłogowych Mariusza bo to nie jest z fizycznego punktu  możliwe. Aczkolwiek jak na monitory dają radę. Wcześniej jednak miałem dość długo zensor 7 i mimo że na papierze maja zejście wyższe to przy odsłuchu dla mnie schodziły dużo niżej. 

To jak można ocenić wzmacniacz czy jest dobrze lub nie , nie słuchając muzyki wokalnej , gitarowej etc? Test był pod konkretne gusta , także nie można generalizować , że Sansui gra źle. Zróbcie testy z muzyką jaką zwykle gra podczas np testów w Audio, np Patricia Barber, Diana Krall itd. A nie opowiadajcie jakie to było złe, bo basu było mniej niż z Musicala, który zapewne ma gorsza kontrolę tego pasma i zwyczajnie bas się snuje.

Idąc dalej , na podstawie jednego przykładu generalizujecie (Bartosz,  Zeta...) , że Sansui to coś słabego.  Litości i weźcie się za porządne testy , bo takiej tezy i teorii podtrzymywanej mimo wszystko i łapania się kurczowo jednej opinii , czytać się nie da...

Ludzie , co z Was za audiofile , którzy nie oceniają średnicy, wokali, przestrzeni, dynamiki, źródeł pozornych.  Tylko bas i bas , do tego wielkie V na korektorze i mamy piękny "uśmiech dyskoteki" . Sami sobie strzelacie w kolano pisząc takie wnioski.

Jednak idąc tym tropem , tego basu było mało i nie domagał czy miał bardzo dobra kontrolę i był szybko wygaszany?  Schodził. Nisko i czuć było moc tego podzakresu czy nie było w ogóle niskich zejść? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Fashi

„Im dalej społeczeństwo dryfuje od prawdy, tym bardziej nienawidzi tych, którzy ją głoszą. Prawda jest nową mową nienawiści. Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest czynem rewolucyjnym.“ —  George Orwell _______________________________________________________

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, audiofilek4 napisał:

Kolejna kwestią jest to że Ci którzy już dali się nabić na te 10 tysięcy również będą starać się/walczyć podtrzymywać opinie o zjawiskowości swojego sprzętu tak aby nie być stratnym finansowo przy odsprzedaży

Popatrz chyba jesteś prorokiem bo właśnie się to dzieje??

5 godzin temu, margaryna85 napisał:

I to jak ?

Już fanboj podważa Twój odsłuch. Ja nie rozumiem, pojechałeś że swoją muzyką która dobrze znasz, posluchales szału nie było i tyle . Dla mnie koniec tematu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Bartosz_70659 napisał:

fanboj

Płytki jesteś, jeśli tylko na tyle Cię stać. Czytać nie umiesz ze zrozumieniem?  Pytałem jak wypadła dynamika , w jakim aspekcie tego basu było mniej , czy to wynikało z dobrej kontroli i schodził nisko , po czym był wygaszany? Czy nie było go w ogóle w pewnym zakresie ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Fashi

„Im dalej społeczeństwo dryfuje od prawdy, tym bardziej nienawidzi tych, którzy ją głoszą. Prawda jest nową mową nienawiści. Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest czynem rewolucyjnym.“ —  George Orwell _______________________________________________________

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I nie chodzi mi tutaj o krytykę kolegi Margaryny, żeby nie było nie do mówień. Tak to zrozumialem , bas i sopran reszta nie ważna , ok nie podobało się.

Chodzi o generalizowanie przez np Bartosza , który nie słyszał a pisze. Nikt z Was nie słuchał wokali i rzetelnie nie ocenił całego pasma , a już wszystko wiecie. Ważne , że teza podtrzymana i jest ok.

Umówmy się na jakieś obiektywne słuchanie , gdzie porównamy całe spektrum dźwięku i wtedy wydamy werdykt komisyjnie ok?  Jeśli coś za 3k będzie grać dużo lepiej przyznam racje i o tym napisze w każdym wątku. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„Im dalej społeczeństwo dryfuje od prawdy, tym bardziej nienawidzi tych, którzy ją głoszą. Prawda jest nową mową nienawiści. Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest czynem rewolucyjnym.“ —  George Orwell _______________________________________________________

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Bartosz_70659 napisał:

Tymbardziej że podobno są szokujące różnice między " zwykłym" sprzętem. Jego sprzęt kosztował 30 tysięcy przypomnijmy

Dla mnie sa, Ty dopoki nie porownasz to nie będziesz wiedzial czy tak jest czy nie.

Kazdy buduje zestaw pod wlasne preferencje 

A tu opinia innego kolegi

"Kolumny ze wzmacniaczem bardzo dobrze się uzupełniają. Jest bardzo dobra kontrola ze strony 907 MR. Opiszę wrażenia pod kątem innych elementów toru, jak i brzmienia kolumn. Generalnie w tym torze odbieram sygnaturę kolumn jako grające nieco chłodno na średnicy (ale świetna barwa), z bardzo detaliczną górą, stąd akcent jest wg mnie zawieszony wyżej niż w moich Harpiach Marcus.

Wzmacniacz nastawiony na średnicę, kolumny też mocno akcentujące to pasmo i dac też. Być może przy innym źródle mogłoby być inaczej. Słuchałem 2 razy tych kolumn po godzinie. Za pierwszym razem zwróciłem uwagę na świetną barwę fortepianu, saksofonu, wszelkich żywych instrumentów. Bardzo podobało mi się brzmienie trąbki na ostatnich wydźwiękach (wiadomo taki szarpany, urywany dźwięk), bardzo realistyczne. Dobra lokalizacja, separacja, przy dość wąskim ustawieniu kolumn nie ma szans, by scena była szeroka, ale w głąb  jest bardzo dobrze. Za pierwszym razem zwróciłem właśnie uwagę na głębię sceny, barwę i bardzo detaliczną górę i średnicę. Bas - nic mi nie przeszkadzało, uważałem, że jest bardzo dobrze, mimo, że w tym ustawieniu, nie ma bardzo niskiego zejścia.

Natomiast druga wizyta - jakoś tak automatycznie zacząłem śledzić bas. Bardzo fajnie zgrywa się z całością, jest taki "zszyty". Potrafi być go objętościowo dużo, ale jest spójny, nie wybija się i nie psuje odsłuchu (to tak jak w Sansui - całość brzmi spójnie, tak jest podawana).

Postanowiłem sprawić Mariuszowi niespodziankę i wziąłem przewody za drugim razem. W tym torze kable potrafią bardzo dużo zmienić, sprawić, że jest dobrze albo zepsuć przyjemność ze słuchania. Jeśli porównać co zmieniło się w przypadku przewodów XLR (AUDIO CRAFT CX-100, SAEC XR-6000) to te drugie dawały trochę więcej góry i średnicy w moim odczuciu, odebrałem to pozytywnie.

Natomiast decydujące znaczenie miał kabel cyfrowy (ACROTEC 6N-V3020, OYAIDE DR-510). Ten pierwszy to totalna budżetówka, ale z nim wszystko było na miejscu. Po wzięciu Oyaide - kolumny zaczęły grać totalnie ostro na górze i średnicy. Owszem detalu przybyło, rewelacyjna rozdzielczość, ale cięło uszy. Do tego bas stał się zbyt potężny i zaczął żyć osobnym życiem (już nie było takiego zespolenia). Słowem, jednym przewodem cyfrowym można zmienić, a w tym przypadku zepsuć odbiór całego zestawu. Może być trudne do uwierzenia, ale tak było."

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, Fashi napisał:

 

Idąc dalej , na podstawie jednego przykładu generalizujecie (Bartosz,  Zeta...) , że Sansui to coś słabego.  Litości i weźcie się za porządne testy , bo takiej tezy i teorii podtrzymywanej mimo wszystko i łapania się kurczowo jednej opinii , czytać się nie da...

Ludzie , co z Was za audiofile , którzy nie oceniają średnicy, wokali, przestrzeni, dynamiki, źródeł pozornych.  Tylko bas i bas , do tego wielkie V na korektorze i mamy piękny "uśmiech dyskoteki" . Sami sobie strzelacie w kolano pisząc takie wnioski.

Jednak idąc tym tropem , tego basu było mało i nie domagał czy miał bardzo dobra kontrolę i był szybko wygaszany?  Schodził. Nisko i czuć było moc tego podzakresu czy nie było w ogóle niskich zejść? 

Kolego miałem styczność tylko z modelami 901 i 701 i nigdzie nie pisałem o brzmieniu alph bo ich nie znam dałem tylko do zrozumienia że pewne problemy z basem mogą być przez to trafo redukujące zasilanie ja bym osobiście  nie kupił wzmacniacza na 100V. Myślisz że dla mnie liczy się tylko bas? gdzie ja o tym pisałem?? akurat najważniejsza jest dla mnie przejrzystość góry i barwa dźwięku, bas ma nadążać za wszystkim bez snucia gram na Usherach Be-718DMD bas mają potężny jak na monitory, ale akurat cenię sobie w nich czytelność sceny rozdzielczość góry i umiejętność znikania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, zeta-j napisał:

Widzę, że grasz na współczesnym sprzęcie klasy powiedźmy średnio budżetowej, nowe ok 2-4tys za element z Twojej opinii dźwięku opartej na wzmacniaczu Sansui 907mr u Bumpalumpy nie wynika żebyś został porażony jakością brzmienia trochę to dziwne bo w klubie piszą, że to cudowny sprzęt wart każdych pieniędzy który gra w sposób niezwykły jak kilka razy droższe konstrukcje, czy po odsłuchu odczułeś chęć sprzedania wszystkiego co aktualnie posiadasz i sprawienie sobie Sansui? :-) pytam poważnie bo tak ten sprzęt opisują w klubie Sansui.

O to mi chodziło. Wyciągasz wnioski z odsłuchu kolegi.

 

5 minut temu, zeta-j napisał:

Kolego miałem styczność tylko z modelami 901 i 701 i nigdzie nie pisałem o brzmieniu alph bo ich nie znam dałem tylko do zrozumienia że pewne problemy z basem mogą być przez to trafo redukujące zasilanie ja bym osobiście  nie kupił wzmacniacza na 100V. Myślisz że dla mnie liczy się tylko bas? gdzie ja o tym pisałem?? akurat najważniejsza jest dla mnie przejrzystość góry i barwa dźwięku, bas ma nadążać za wszystkim bez snucia gram na Usherach Be-718DMD bas mają potężny jak na monitory, ale akurat cenię sobie w nich czytelność sceny rozdzielczość góry i umiejętność znikania.

Na muzyce jaką słucha kolega Margaryna tego wszystkiego raczej nie ocenisz. Sam przyznał, że średnica i przestrzeń nie są najważniejsze .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Fashi

„Im dalej społeczeństwo dryfuje od prawdy, tym bardziej nienawidzi tych, którzy ją głoszą. Prawda jest nową mową nienawiści. Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest czynem rewolucyjnym.“ —  George Orwell _______________________________________________________

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Fashi napisał:

Sam przyznał, że średnica i przestrzeń nie są najważniejsze

Średnica owszem, przestrzeń już nie koniecznie. 

Zestaw Mariusza nie gra źle. Bardzo dużo zależy od preferencji słuchacza. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, margaryna85 napisał:

Zestaw Mariusza nie gra źle. Bardzo dużo zależy od preferencji słuchacza. 

No widzisz , a z wpisu Bartosza można wywnioskować zupełnie co innego, mimo że nie słuchał. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„Im dalej społeczeństwo dryfuje od prawdy, tym bardziej nienawidzi tych, którzy ją głoszą. Prawda jest nową mową nienawiści. Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest czynem rewolucyjnym.“ —  George Orwell _______________________________________________________

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosty przekaz:

SANSUI ALPHA 707MR w Polsce 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )   6 999ZŁ

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )   7 000 ZŁ

 

SANSUI ALPHA 707MR anglia

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )   5 150 zł do negocjacji/ tak powiedzmy 1000 GBP czyli 4 688,77 zł plus wysyłka nikt się nie zabija

SANSUI AU-a907 LIMITED w USA 1375 USD

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )   OK 5 291,00 ZŁ PLUS TANIA WYSYŁKA MORZEM PLUS 23%VAT

 

przy 23% stawce VAT wynosi: 7011 zł. ZA 907 LIMITED a w Polce co najwyżej 707MR można mieć niewiadomego pochodzenia bo mamy takich fajnych naciągaczy/naganiaczy...

 

 

myślę że więcej nie potrzeba dodawać już nie wspomnę o modelach 607 wszelakiej maści w cenach po 4 000- 5000 zł

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, audiofilek4 napisał:

ZA 907 LIMITED a w Polce co najwyżej 707MR można mieć niewiadomego pochodzenia bo mamy takich fajnych naciągaczy/naganiaczy...

U naganiaczy 907 limited chodzi po 18-20 tysięcy. Wystarczy allegro archiwum przejrzec. Trzepią kasę na naiwnych aż miło. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Audio.Japan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.