Skocz do zawartości
IGNORED

CD do Sansui AU-Alpha 907XR i YB Zephyr


Nowy12
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

25 minut temu, paul klacska napisał:

Też tak słyszałem.

A wracając do wątku kolego @Nowy12, ja jakbym miał 20 tys do wydania ,to na sto procent wymieniłbym kolumny. Sprzedałbym te Zephyry, dorzucił tą kasę i zleciłbym chłopakom z YB Audio budowę kolumn . Chyba nie muszę mówić co kolega by miał za tą kasę. 

Żaden wzmacniacz czy też cd lub cokolwiek innego nie da takiej zmiany jak kolumny.

Nie wiem dlaczego wszyscy biorą się za to ,od d.....y strony.

Tu sie nie zgodze po czesci. Swoj najlepiej grajacy zestaw zlozylem od szczegolowego zrodla, pozniej dodalem mocny, uniwersalny wzmacniacz i na koncu kolumny, ktore daly mi dzwiek jakiego oczekiwalem. 

Co do wzmacniacza I jego wplywu na dzwiek to po osratnich odsluchach wyszlo, ze wzmacniacz gra tak samo wazna role jak kolumny. Oczywiscie musi to byc Sansui. 

Dzien dobry :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wieza STEREO Technics :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, hudykot napisał:

przemak, jaką masz paczkę do basu?

Różne, 10 i 15, zamknięte i BR. Najczęściej combo tc electronic 1x15 bo lekkie ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Każdy ma swoją drogę,ty też. Z tego co się orientuje to u ciebie wzmacniacz i kolumny są na podobnym poziomie cenowym.

Mi głównie chodzi o to ,że bardzo dużo osób kładzie większy nacisk na cd, wzmacniacz itp ,niż na kolumny.

Później wychodzi ,że mam np. sprzęt za 20 tys a kolumny za 5 tys. Gdzie tu sens?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, Huberto1984 napisał:

Tu sie nie zgodze po czesci. Swoj najlepiej grajacy zestaw zlozylem od szczegolowego zrodla, pozniej dodalem mocny, uniwersalny wzmacniacz i na koncu kolumny, ktore daly mi dzwiek jakiego oczekiwalem. 

Co do wzmacniacza I jego wplywu na dzwiek to po osratnich odsluchach wyszlo, ze wzmacniacz gra tak samo wazna role jak kolumny. Oczywiscie musi to byc Sansui. 

Dzien dobry ?

I tu się zgodzę , niedocenianie roli źródła to bardzo częsty błąd , tam wszystko się zaczyna , wiec jak będzie słabe to ciężko to później odratować 

a kolumny , choć faktycznie najważniejsze i tu są największe roznice , to należy je rozpatrywać niejako w symbiozie ze wzmacniaczem ( podstawa jest dopasowanie )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ilu ludzi tyle opinii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, paul klacska napisał:

Też tak słyszałem.

A wracając do wątku kolego @Nowy12, ja jakbym miał 20 tys do wydania ,to na sto procent wymieniłbym kolumny. Sprzedałbym te Zephyry, dorzucił tą kasę i zleciłbym chłopakom z YB Audio budowę kolumn . Chyba nie muszę mówić co kolega by miał za tą kasę. 

Żaden wzmacniacz czy też cd lub cokolwiek innego nie da takiej zmiany jak kolumny.

Nie wiem dlaczego wszyscy biorą się za to ,od d.....y strony.

Też bym dołożył do lepszych YB. Kumpel ma ich konstrukcje na SS Illuminator chyba i gra to zacnie. Odrazu można sobie darować komercyjne wydmuszki do 20tys.

45 minut temu, paul klacska napisał:

 

Później wychodzi ,że mam np. sprzęt za 20 tys a kolumny za 5 tys. Gdzie tu sens?

Za 5tys, a tak naprawdę z kartonowymi głośnikami itp. które w produkcji kosztują 500zl.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
1 minutę temu, rafal735r napisał:

Też bym dołożył do lepszych YB. Kumpel ma ich konstrukcje na SS Illuminator chyba i gra to zacnie. Odrazu można sobie darować komercyjne wydmuszki do 20tys.

Jakby miał te 30 tys,to nie muszę ci mówić na czym bym złożył głośniki. Raczej komercja w wyższych pułapach nie miała by co szukać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, morawka napisał:

Na rynku używanych kolumn do 20tys pln tez jest w czym wybierać 

Problem w tym że z uzywkami trzeba strzelac i potem w kolo sprzedawać i kombinować aż w końcu trafi się na swój dźwięk. 

1 minutę temu, paul klacska napisał:

Jakby miał te 30 tys,to nie muszę ci mówić na czym bym złożył głośniki. Raczej komercja w wyższych pułapach nie miała by co szukać.

Z opisów wynika że chyba najpierw trzeba by posłuchać tych ellipticorow. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mógłbym mieć w przystępnej cenie kloumny na tych glośnikach, ale nie wiem czy by mi sie spodobały. Może uda się sprawdzić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, rafal735r napisał:

Problem w tym że z uzywkami trzeba strzelac i potem w kolo sprzedawać i kombinować aż w końcu trafi się na swój dźwięk. 

Owszem, nie jest to łatwa zabawa, i trochę ryzykowna ,trzeba mieć rozeznanie

natomiast kupując kolumny polskich manufaktur , trzeba mieć absolutna pewność , ze to jest w 100% nasz dźwięk , bo może się okazać , ze zostaniemy z nimi do końca życia . Ciężko później sprzedać  produkt , choćby grał bardzo dobrze , który i tak będzie postrzegany jako lepsze DIY

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez morawka

Ilu ludzi tyle opinii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnica jest taka że zawsze można sobie dostroić pod swój gust. Zamiast przerzucać 50 kilowe pary kolumn za 20tys w nieskończność. MI się to nie uśmiecha. Wystarczy że przewaliłem sto wzmacniaczy. Na kolunny już siły i przedewszystkim czasu nie mam. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, rafal735r napisał:

Różnica jest taka że zawsze można sobie dostroić pod swój gust. Zamiast przerzucać 50 kilowe pary kolumn za 20tys w nieskończność. MI się to nie uśmiecha. Wystarczy że przewaliłem sto wzmacniaczy. Na kolunny już siły i przedewszystkim czasu nie mam. 

Jesteśmy wolnymi ludźmi i każdy swój rozum ma 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ilu ludzi tyle opinii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z PMC takiego problemu nie ma. W zwrotnicy sa dwa przelaczniki i mozna zawsze troche "podregulowac" kolumne nie wynoszac jej z domu. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wieza STEREO Technics :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, paul klacska napisał:

Nie obraź się kolego ale by leciała muzyka z kolumn ,to takie trzeba mieć. 

Jamo nie są jakieś hiendowe , ale żeby od razu paździerz? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„Im dalej społeczeństwo dryfuje od prawdy, tym bardziej nienawidzi tych, którzy ją głoszą. Prawda jest nową mową nienawiści. Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest czynem rewolucyjnym.“ —  George Orwell _______________________________________________________

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Fashi napisał:

Jamo nie są jakieś hiendowe , ale żeby od razu paździerz? 

Zależy które 

Jamo Oriel albo R909 można już pod przedsionek hi-endu podciągnąć 

Tych twoich nie znam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ilu ludzi tyle opinii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze takie porównanie cen w JP.

SANSUI Sansui AU-07 Anniversary Model za 3 625,19 PLN 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

i były zakusy z zagranicy na zakup

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, audiofilek4 napisał:

jeszcze takie porównanie cen w JP.

SANSUI Sansui AU-07 Anniversary Model za 3 625,19 PLN 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

i były zakusy z zagranicy na zakup

Hoho jakie strasznie wysokie ceny w Japonii!!! Toż to strasznie wysoka cena w porównaniu z polskimi handlarzami co wystawiają 07 za 20 tysięcy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, paul klacska napisał:

Nie obraź się kolego ale by leciała muzyka z kolumn ,to takie trzeba mieć. 

Dla mnie osobiście najważniejsze są kolumny, są one najdroższym elementem jaki mam u siebie w systemie. Żaden wzmacniacz,CD i tym podobnym ,nie da ci tyle co porządne kolumny. Z twojego opisu widzę , że u ciebie jest zupełnie na odwrót. Fajny player,fajny wzmacniacz a kolumny to zbite paździerze do którego ktoś przez pomyłkę włożył głośniki. 

 

Popieram w 100% kolumny i akustyka najważniejsze co tych Sansuji oni biorą przykład z guru czubsiego z tego całego klubu facet sprowadzał do siebie te topy i grał przy tym na budżetowych kolumnach które był wzięte z zestawu kina domowego :-) i to też były Jamo!! D570 miał je wcisnięte między meblami uważał że akustyka przy sansui nie ma większego znaczenia, za to ochoczo tuningował sansuje i nauczał tam jelonków jaki kondensatorek gdzie wsadzić żeby było lepiej :-)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, zeta-j napisał:

to też były Jamo!! D570 miał je wcisnięte między meblam

Na pewno na takim tanim badziewiu musi grać cudownie! Najlepszy to i tak był ten gościu co wsadził kolumny pod sufit i pod ścianę. ??? Ja nie wiem skąd tacy się biorą. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, zeta-j napisał:

Popieram w 100% kolumny i akustyka najważniejsze co tych Sansuji oni biorą przykład z guru czubsiego z tego całego klubu facet sprowadzał do siebie te topy i grał przy tym na budżetowych kolumnach które był wzięte z zestawu kina domowego :-) i to też były Jamo!! D570 miał je wcisnięte między meblami uważał że akustyka przy sansui nie ma większego znaczenia, za to ochoczo tuningował sansuje i nauczał tam jelonków jaki kondensatorek gdzie wsadzić żeby było lepiej :-)))

Akurat D570 nie mają nic wspólnego z moimi i były drugie od góry w ofercie firmy swego czasu , także nie porównuj Jacek z kinem domowym , skoro nie znasz i nie wiesz co piszesz. 

Poza tym kupiłem je jakieś 8lat temu, kiedy nawet nie wiedziałem , że jest ktoś taki jak Czubsi i jakie ma kolumny. Zwykły zbieg okoliczności. Miałem wcześniej rx8 i te zmieniłem na Jamo... świadomie. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Fashi

„Im dalej społeczeństwo dryfuje od prawdy, tym bardziej nienawidzi tych, którzy ją głoszą. Prawda jest nową mową nienawiści. Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest czynem rewolucyjnym.“ —  George Orwell _______________________________________________________

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, Fashi napisał:

Akurat D570 nie mają nic wspólnego z moimi i były drugie od góry w ofercie firmy swego czasu , także nie porównuj Jacek z kinem domowym , skoro nie znasz i nie wiesz co piszesz. 

Poza tym kupiłem je jakieś 8lat temu, kiedy nawet nie wiedziałem , że jest ktoś taki jak Czubsi i jakie ma kolumny. Zwykły zbieg okoliczności. Miałem wcześniej rx8 i te zmieniłem na Jamo... świadomie. 

Te Jamo D570 nowe swojego czasu po obniżce  kosztowały 2tys widziałem je gdzieś używki za 900zł rzeczywiście topowe konstrukcje do wypasionych zestawów stereo :-))) 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, zeta-j napisał:

Te Jamo D570 nowe swojego czasu po obniżce  kosztowały 2tys widziałem je gdzieś używki za 900zł rzeczywiście topowe konstrukcje do wypasionych zestawów stereo :-))) 

 

 

Jacek , o czy Ty do mnie rozmawiasz?  Przecież ja nie mam D570! 

2 minuty temu, ziko369 napisał:

 

Po co się tłumaczysz tej bandzie półgłówków...?

Bez INWEKTYW,  szanujmy się . A tłumaczę, żeby nie tkwić w błędzie. No ale jeśli Jacek nie czyta sygnatury, to ja się poddaje. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„Im dalej społeczeństwo dryfuje od prawdy, tym bardziej nienawidzi tych, którzy ją głoszą. Prawda jest nową mową nienawiści. Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest czynem rewolucyjnym.“ —  George Orwell _______________________________________________________

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, zeta-j napisał:

Te Jamo D570 nowe swojego czasu po obniżce  kosztowały 2tys widziałem je gdzieś używki za 900zł rzeczywiście topowe konstrukcje do wypasionych zestawów stereo :-))) 

 

 

Grunt że ma sansuja..a nie czekaj przecież znów coś sprzedaje ???

11 minut temu, zeta-j napisał:

Te Jamo D570 nowe swojego czasu po obniżce  kosztowały 2tys widziałem je gdzieś używki za 900zł rzeczywiście topowe konstrukcje do wypasionych zestawów stereo :-))) 

 

 

Wiesz niektórzy myślą że mają hienda za tysiąc. Może do nich też guru należy? Na szczęście nie lata po wątkach i nie wciska tego ludziom

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, ziko369 napisał:

 

Po co się tłumaczysz tej bandzie półgłówków...?

Po co się udzielasz jak nie masz nic ciekawego do napisania? a bande to sobie znajdź u siebie w domu i nie przypisuj innym swoich ułomności.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, zeta-j napisał:

Po co się udzielasz jak nie masz nic ciekawego do napisania? a bande to sobie znajdź u siebie w domu i nie przypisuj innym swoich ułomności.

Ten typ tak ma. Lej na trolla. Sam pójdzie ???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Bartosz_70659 napisał:

Grunt że ma sansuja..a nie czekaj przecież znów coś sprzedaje ???

Wiesz niektórzy myślą że mają hienda za tysiąc. Może do nich też guru należy? Na szczęście nie lata po wątkach i nie wciska tego ludziom

Ty masz problem ze wzrokiem , czy specjalnie tak piszesz byle tezę podtrzymać? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Fashi

„Im dalej społeczeństwo dryfuje od prawdy, tym bardziej nienawidzi tych, którzy ją głoszą. Prawda jest nową mową nienawiści. Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest czynem rewolucyjnym.“ —  George Orwell _______________________________________________________

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, ziko369 napisał:

Inaczej się nie da...czepili się jak rzep psiego ogona pseudofachowcy audio...a Rochu, doświadczony facet, wtóruje tym wrednym zachowaniom...

Wstyd...

Przecież to pierwszy Troll tego forum, oprócz swojej klity na buty nic innego w życiu nie widział...Gdyby Rochu im nie wtórował to gębę by zamknęli, bo mają zero doświadczenia a udają Guru...

Jakoś nie wyczytałem ...piiiii... żebyś miał coś ciekawszego do powiedzenia oprócz poniżania innych...

Poraź nas więc swoją wiedzą fachowcu, może zacznijmy od tego na czym sam grasz? i czy miałeś styczność z jakimkolwiek wzmacniaczem od sansui??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.