Jump to content
rafskix

Pylon Audio Diamond Monitor

Recommended Posts

Cześć. Zastanawiam się nad kupnem kolumn Pylon Diamond Monitor. Ponieważ mój pokój ma tylko 16m2 uznałem, że takie monitory powinny wystarczyć. Poczytałem kilka testów i to powinno być moje brzmienie. Przede mną odsłuch, ale wiadomo że niewygrzane kolumny w sklepie mogą zagrać nieciekawie. 

Dawno temu miałem podobne konstrukcyjnie kolumny, mianowicie B&W DM602. Też podstawowe, taki sam rozmiar głośnika nisko średnio tonowego - 18cm. Różnica to przedni bas reflex w B&W vs tylny w Pylonach. 

B&W dawały sobie świetnie radę w tych 16m2. Potrafiły tak zagrać basem, że trzęsło się wszystko, co tylko mogło, łącznie z szybami w jeszcze wtedy starych oknach. Miały też świetną stereofonię. Słuchając ich niczego nie brakowało. No może trochę niższego zejścia basu w niektórych utworach. 

I mam pytanie, czy ktoś może mi powiedzieć, czy Pylony zagrają porównywalnie? Jakie są różnice w dźwięku tych dwóch zestawów kolumn? Czego można się spodziewać po nich w tym niedużym pomieszczeniu? 

Acha, B&W grały z amplitunerem Pioneer VSX 607 RDS. Pylony (jeśli kupię) zagrają że wzmacniaczem Onkyo Integra A-8850. Z góry dzięki za pomoc. 

Posted (edited)

Pylony to dobry wybór. Zagrają jednak spokojniej niż B&W. W takim pomieszczeniu powinny się sprawdzić. Pewnie zaraz zostaniesz zarzucony dziesiątkami "lepszych" konstrukcji.  Jednak myślę, że z tym Onkyo będzie dobrze. Poza tym masz 4 lata gwarancji.

Edited by Misio38

Grado Black - Cyrus DAD1.5 -> Cyrus ONE HD -> Arcus TM65. Słuchawki: Korg DAC 100m, O2, K701, K501, K272, SR225.

Dzięki za odpowiedź, co rozumiesz przez spokojniej? Mniej dynamicznie dołem, mniej ostro górą, wycofana średnica? 

Posted (edited)

Aklurat tu chodziło mi o mniej góry, ale znów nie aż tak mało. Generalnie brzmienie wysokiej klasy, a czy podpasuje to już nie wiem. Dla mnie było za mało tej góry, ale ja lubię dużo góry, a mało stosunkowo basu.

Edited by Misio38

Grado Black - Cyrus DAD1.5 -> Cyrus ONE HD -> Arcus TM65. Słuchawki: Korg DAC 100m, O2, K701, K501, K272, SR225.

Cześć,
Pylon Audio Diamond Monitor to dobry kierunek i krok do przodu w porównaniu z B&W DM602. Pylon Audio zagrają cieplejszym dźwiękiem, lepszym zejściem na dole pasma oraz większą przestrzennością. Nie są może tak dynamiczne jak B&W ale na pewno brzmienie będzie bardziej poukładane i w pomieszczeniu ~16m2 powinny sprawdzić się bardzo dobrze. Należy jednak odsunąć je nieco od tylnej ściany na około 30cm aby bas za mocno się nie wzbudzał. W podobnej kategorii cenowej mamy m.in Focal Aria 906, które zagrają dynamiczniej i nieco ostrzej niż Pylon Diamond Monitor. 
Zachęcam do skorzystania z bezpłatnego odsłuchu w naszym salonie. Sam Pan oceni, które brzmienie pasuje Panu bardziej. 

Pozdrawiam 

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Posted (edited)

Rozumiem. Ja znowu na odwrót. Więcej basu, a góra bez wyostrzenia, raczej jako dopełnienie półtonu. 

Q21. Dzięki za odpowiedź i radę. Te 30 to max, na ile mogę je odsunąć. Kolumny odsunięty bardziej wyglądałby dziwnie. Już odsunięte na 30 dominują w pokoju 🙂. Na 50 mam je odsunięte od bocznych ścian. Z tym nie ma problemu. 

Te Focale są całkiem spoko, poczytałem testy, też wszystko pozytywnie i dźwięk całkiem w moim stylu. Jedyne co mnie trochę odstrasza, to mniejszy głośnik i pasmo od 55 Hz vs 38 Hz w Pylonach. Tak nawiasem mówiąc, Pylony schodzą trochę niżej od moich podłogówek, które mają od 40 Hz 🙂.

Edited by rafskix

Diamondy 25 całkiem dobrze znoszą przytkanie portu BR dzięki czemu można przyciąć nadmiar basu. Podejrzewam że monitory mogą zachowywać się podobnie. W jednej z recenzji sugerowali nawet taką opcję niemniej trzeba by sprawdzić.

Zatykajac BR, owszem zmniejszasz bas, ale i obcinasz zejscie. 

....Onkyo....Denon....Teac....Burmester....BMN....Sony....Straight Wire....Supra....Sommer...