Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  87 członków

Neotech Klub
IGNORED

Klub Neotech


piotrek7

Rekomendowane odpowiedzi

Marka popularna a mimo to nie doczekała się jeszcze swojej zakładki. Pora to naprawić. Bez wątpienia warta poświęcenia jej trochę miejsca. Oferta na tyle duża, że każdy znajdzie coś dla siebie w zależności od potrzeb i możliwości finansowych. Zaczynam z kablem coaxialnym Neotech  ND-021080. Uzbrojony w dobrej jakości wtyki spokojnie może konkurować z dużo droższymi, gotowymi kablami innych producentów

 

ND-021080_v1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

A tu ten sam kabelek po ubraniu we wtyki i ładny, czarny oplot. Z czystym sumieniem zrezygnowałem ze złącza USB pomiędzy transportem plików a przetwornikiem. Przy TIDAL i tak nie potrzebuję więcej niż 24/192 a jakość dźwięku zdecydowanie wyższa niż przy USB z wykorzystaniem kabla WW Starlight 7

IMG_0232.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Następny w "rodzinie" to NEI-3002III. Jeszcze niemal ciepły od lutownicy więc o dźwięku trudno napisać coś konkretnego. Ze względu na jego grubość dobranie odpowiednich wtyków stanowi problem (to niestety przypadłość wielu kabli tego producenta). Nie mogłem wykorzystać moich ulubionych Neutrików. Stanęło na Wireworld.  

IMG_0253.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
W dniu 6.09.2019 o 01:22, piotrek7 napisał:

Następny w "rodzinie" to NEI-3002III. Jeszcze niemal ciepły od lutownicy więc o dźwięku trudno napisać coś konkretnego. Ze względu na jego grubość dobranie odpowiednich wtyków stanowi problem (to niestety przypadłość wielu kabli tego producenta). Nie mogłem wykorzystać moich ulubionych Neutrików. Stanęło na Wireworld.  

IMG_0253.JPG

ładnie się prezentuje nie ma co narzekać 

witam w klubie z moim Neotech Nemoi-3220 na XLR. gra z Cocktail Audio x45 i z MF M6500i. dobre połączenie wg mnie. konfekcja BlackDotAudio na Neutrikach w niebieskiej skarpecie. gość z tej firmy to klasa człowiek tak przy okazji.

myślę o RCA - czy ktoś ma ten sam kabel w RCA i jak się spisuję ? nie chce srebra bo mam Tannoy DC10Ti i nie chce ich rozjaśniać . góry mają same z siebie dość z moim X45 i MF. chce ciepła i łagodności. podłączyć chcę X45 do wzmaka słuchawkowego Burson Conductor V2. co polecicie ?

 

pozdr

marcin

Edytowane przez Marcin Wielgus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja powitam , niedawno sobie zrobiłem taki 1m kabelek RCA : neotech nei-3004 + wtyki axiomedia (skręcane). Zamówione w blackdotaudio.

Niby nie jakiś "top" cenowy ,ale poprawiło sygnał z dac-a do wzmacniacza lampowego. Jestem pozytywnie zaskoczony ? 

DSC_0093.JPG

300B DualMono SingleEnded by SinusAudio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja powitam , niedawno sobie zrobiłem taki 1m kabelek RCA : neotech nei-3004 + wtyki axiomedia (skręcane). Zamówione w blackdotaudio.
Niby nie jakiś "top" cenowy ,ale poprawiło sygnał z dac-a do wzmacniacza lampowego. Jestem pozytywnie zaskoczony  
DSC_0093.thumb.JPG.b1b9352e595ac6c2ad9863aac7081c4b.JPG


Ten kabel to na srebrze?


Wysłane z miłości do muzyki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czysta miedź monokrystaliczna, przewód bliźniaczy Kacsa KCO-IS2 


I jak wg ciebie rezultat ? Bo szukam bez srebra. Nie chce rozjaśniania i nie chce nic wyostrzyć jak napisałem powyżej. Z czym porównywałeś? / przesiadłeś się z?
Jak cena za metr?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Neotech nei-3004 u mnie nic nie podbija , ogólnie całe pasmo "czystsze" , przyjemniejsze tło. Przesiadłem się z chińczyka marketowego gdzie chyba trochę szumiło.

Nie jestem znawcą ,ale wydaje mi się iż miedź monokrystaliczna jest względnie neutralna dla brzmienia.

300B DualMono SingleEnded by SinusAudio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Marcin Wielgus napisał:

nie chce srebra bo mam Tannoy DC10Ti i nie chce ich rozjaśniać

Srebrne przewodniki Neotecha lub te z dodatkiem srebra raczej nie rozjaśniają brzmienia. Są rozdzielcze ale na pewno  nie ma efektu jaskrawości charakterystycznego dla gorszych jakościowo srebrnych kabli 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawy przed nadmiernym wyeksponowaniem góry dotyczą nie tylko przewodów srebrnych i srebrzonych ale także spoiw którymi są lutowane wtyki, to jest opinia powielana od lat, siła słowa pisanego.

Edytowane przez lechtom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Srebrne przewodniki Neotecha lub te z dodatkiem srebra raczej nie rozjaśniają brzmienia. Są rozdzielcze ale na pewno  nie ma efektu jaskrawości charakterystycznego dla gorszych jakościowo srebrnych kabli 


Dzięki panowie za radę. Więc wypadałoby srebrnych / srebrzonych też posłuchać zwracając uwagę na luty.
Tylko ciężko z wypożyczeniem gdzie szukać ? BlackDotAudio?


Wysłane z miłości do muzyki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Marcin Wielgus napisał:

BlackDotAudio?

Warto zadzwonić i zapytać. Bardzo przyjazne podejście do klienta. Może ma coś ze srebrem do przetestowania. Jako alternatywa - zapytaj w AV Corp. Tam nigdy nie ma problemu z wypożyczeniem i przetestowaniem kabli. Jedyny problem, czy ma gotowe Neotechy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak moje kontakty z BlackDotAudio jak kupowałem mój to też jak powyżej. Przyjazne i pełen profesjonalizm. Mogę gorąco polecić.
Zadzwonie i obadam. Mi srebro się zawsze z wyostrzeniem kojarzyło a może właśnie w błędzie byłem

Te paczki które mam to są tak szczegółowe jak cały tor. Jak na wejściu za dużo czegoś to wszystko pokażą nic nie zaokrągla czy nie zamaskują więc trzeba mega dbać o jakość na wejściu. Stąd też przesiadka z Cocktail Audio X40 na X45 no i żonglerka kablami.

Drogo się robi ale te kable to wg mnie dobra jakość za w miarę rozsądne pieniądze. W DE te same druty cenią dużo drożej.


Wysłane z miłości do muzyki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Marcin Wielgus napisał:

Mi srebro się zawsze z wyostrzeniem kojarzyło a może właśnie w błędzie byłem

Najlepiej samemu się przekonać na "własne uszy". Ja też wielokrotnie spotykałem się z takimi stereotypami. Teraz zdecydowanie wolę srebro od złota

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, piotrek7 napisał:

Najlepiej samemu się przekonać na "własne uszy". Ja też wielokrotnie spotykałem się z takimi stereotypami. Teraz zdecydowanie wolę srebro od złota

Jestem podobnego zdania. Nie należy bać się posłuchać od czasu do czasu na innych kablach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i coś cicho w naszym klubie Neotech... Może udostępnię jedną parę KCO-IS2 na wypożyczenie do odsłuchów - to rozrusza trochę temat?


RCA - RCA ? 1m?


Wysłane z miłości do muzyki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem o 75 cm, taka uniwersalna długość 


Powinno być ok. Tj powinienem sięgnąć
Chętnie posłucham bo chce cocktail audio X45 podłączyć po RCA do wzmaka słuchawkowego.


Wysłane z miłości do muzyki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni, z przyjemnością dołączę do Waszego grona. Przewody Neotecha wniosły wiele dobrego do mojego systemu. Zaczęło się od IC na bazie  NEI-3001 MKIII, rewelacja, neutralny – nie uwypukla żadnego zakresu za to poprawia wybarwienie, przestrzeń, dobrze oddaje niuanse. Przesiadłem się na niego z Albedo Blue. Popełniłem błąd i mój IC ma 0,5 m a powinienem zrobić 0,75m. W tej chwili mi spokojnie wystarcza ale czasami gdy chciałbym przetestować jakiś inny klocek to trzeba trochę pokombinować. Wydawał mi się drogi. Zmieniłem zdanie gdy zabrałem się za zasilanie, tu to dopiero wali po kieszeni. Raz, że przewód droższy (Neotech NEP-3002 MKIII), a potrzeba znacznie więcej niż do interkonektu, do tego dochodzą jeszcze wtyki, gniazda, listwa. Oj mocno się trzeba trzymać za portfel, dlatego cała operacja trwała ponad rok. Dodatkowo gdzieś z tyłu głowy krążyła myśl, że być może zrobię sobie q..wsko drogi przedłużacz do pralki. No ale wszystko skończyło się dobrze. Wcześniej zasilanie mojego systemu stanowiła listwa z filtrem i kable produkcji Sonus Oliva. Wrażenia po wpięciu ww Neotechów: więcej powietrza , lepsza separacja i lokalizacja instrumentów i czytelniejszy (nie głośniejszy) 2. plan. I co ciekawe żadnych filtrów w zasilaniu, choć przydałyby się pasywne – może kiedyś.

Jak widać mam słabość do Neotechów

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie. Nie sądzę, żebym mógł otrzymywać do testowania niekonfekcjonowane przewody a poza tym te gotowe Furutecha wychodziły znacznie drożej. Przygotowywałem się do tego sporo czytając i posiłkując się wiedzą znacznie ode mnie bardziej doświadczonych audiofili. Ryzyko oczywiście było i dlatego jak pisałem obawy były.  Koniec końców plan był taki. Kupuję docelowe wtyki i gniazda (Furutech 38/38G, FI-E30NCF) i NEP-3002 MKIII. Jeśli przewód się nie sprawdzi wtyki zostawiam przewód sprzedaję i próbuję walczyć z innym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni, z przyjemnością dołączę do Waszego grona. Przewody Neotecha wniosły wiele dobrego do mojego systemu. Zaczęło się od IC na bazie  NEI-3001 MKIII, rewelacja, neutralny – nie uwypukla żadnego zakresu za to poprawia wybarwienie, przestrzeń, dobrze oddaje niuanse. Przesiadłem się na niego z Albedo Blue. Popełniłem błąd i mój IC ma 0,5 m a powinienem zrobić 0,75m. W tej chwili mi spokojnie wystarcza ale czasami gdy chciałbym przetestować jakiś inny klocek to trzeba trochę pokombinować. Wydawał mi się drogi. Zmieniłem zdanie gdy zabrałem się za zasilanie, tu to dopiero wali po kieszeni. Raz, że przewód droższy (Neotech NEP-3002 MKIII), a potrzeba znacznie więcej niż do interkonektu, do tego dochodzą jeszcze wtyki, gniazda, listwa. Oj mocno się trzeba trzymać za portfel, dlatego cała operacja trwała ponad rok. Dodatkowo gdzieś z tyłu głowy krążyła myśl, że być może zrobię sobie q..wsko drogi przedłużacz do pralki. No ale wszystko skończyło się dobrze. Wcześniej zasilanie mojego systemu stanowiła listwa z filtrem i kable produkcji Sonus Oliva. Wrażenia po wpięciu ww Neotechów: więcej powietrza , lepsza separacja i lokalizacja instrumentów i czytelniejszy (nie głośniejszy) 2. plan. I co ciekawe żadnych filtrów w zasilaniu, choć przydałyby się pasywne – może kiedyś.
Jak widać mam słabość do Neotechów
Pozdrawiam

Hej tez mam sonus oliva z filtrem Schaffnera montowanym przez Sonus. Sądzisz że ma sens wymienić kabel Sonus a listwę zostawić ? Czy listwe też wywaliles i wszystko w ścianę ? Napisz coś więcej



Wysłane z miłości do muzyki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 29

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.